Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 423303 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Hiace osztómû
« Válasz #195 Dátum: 2007.03.05 15:17:08 »
Idézetet írta: "Hiace4x4"
Ha jól tudom a Hiluxnál csak felezõben van igazán összkerékhajtás, mert a felezõ bekapcsolásával együtt zárjuk a központi kiegyenlítõmûvet. Ha csak bedobjuk 4H-ba, akkor van hogy elpörög az egyik híd, és a másik semmit se hajt.  A Mitsubishiknél külön állás van a terepváltón erre. Van felezõ, meg felezõ összezárt osztómûvel.


A Hilux kapcsolható összekerekes.Alapesetben a két hátsó kerék hajt.Ha a fülkében átkapcsolsz 4H ill. 4L-be,akkor fog mûködni az összekerék és a felezõ.Központi differenciálmû nincsen benne.Ezért is nem szabad vele így aszfalton közlekedni.Az elsõ-hátsó tengelyek fixre vannak zárva,kanyarodni nehezebb vele,az alkatrészek egymásnak feszülnek,stb.
Az állandó összkerekes -fulltime 4WD- gépekben pl. a 80-as LC,éred el ugyanezt a hatást ha a 'Center Difflock' gombot nyomod be.Igy lesz igazán '4x4'.
A Mitsubishinél tényleg van valami okosság. Ismerõsnek Pajero van,ami kapcsolhatós,de van rajta 'aszfalt összkerék' állítási lehetõség is.

Hiace4x4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #196 Dátum: 2007.03.05 19:05:28 »
Idézet
Az állandó összkerekes -fulltime 4WD- gépekben pl. a 80-as LC,éred el ugyanezt a hatást ha a 'Center Difflock' gombot nyomod be.Igy lesz igazán '4x4'.


Hát a Hiace-ben semmiféle gomb, vagy kapcsoló nincs a 4WD-hez, pedig szép nagy betûkkel ottvan a hátán hogy Full Time 4WD...

És amúgy külsejét tekintve semmi különbséget nem látok Hilux 4WD és Hiace 4WD váltó és osztómû között, leszámítva azt, hogy a Hiluxban van felezõ, és a kardán nem a bal oldalon, hanem a jobb oldalon megy elõre.

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #197 Dátum: 2007.03.10 12:51:01 »
Sziasztok,

abban kérnék segítséget - így elsõre - hogy a rovid Hiacémba szeretnék fordulatszámmérõt rakni. A mûszerfalban ott a helye, de olyan ostobán néz ki a az üresség...
A kérdésem az az lenne, hogy lehet-e szerezni fordulatszámmérõs mûszerfalat, illetve ha nem, vagy drága, akkor egy külsõ mûszerthogyan lehet bekötni? A motoron van jeladó - a márkaszervízben így gondolták anno, de csak fejcsóválás és bizonytalan hangsúllyal - a villamossági szerelõm szerint ha nincs a mûszer akkor jeladó sem.
Tud valaki mondani értékelhetõt? Elõre is köszönöm.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #198 Dátum: 2007.03.10 13:07:07 »
Valami jeladó tuti van, mert a motornak ez 1 fontos paramétere, ezért ezt biztos méri az ECU, csak ahhoz hozzá kell férni, aztán lehet venni tuning boltokban, HOMASITA, meg ilyenek, azt rá kell kötni, azt annyi. De lehet digitálisat házilag is csinálni, asszem a bss elektronika honlapján van kapcsolás róla, ha rákeresel guglival. Többet sajna én se tudok a témáról.
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #199 Dátum: 2007.03.10 14:33:55 »
Szerintem bontóban is kapsz (lista a honlapunkon). Tán még a beszereléshez is adnak tippet.

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #200 Dátum: 2007.03.12 12:26:59 »
Köszönöm a válaszokat. A bontó listát nem látom a szememtõl sajna...
Most még. Figyelek tovább.

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #201 Dátum: 2007.03.12 12:28:34 »
Mégis megvan.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #202 Dátum: 2007.04.13 10:10:31 »
Idézetet írta: "kis_andras"
a fogyasztása nagyon nem tetszik, teletankolás óta ~550km-t mentem átlag 2-300kg cuccal, és fekszik (!) a mutató... a legalsó csíkot veri a mutató alja... majd du. megyek tankolni és számolgatok....

Két dolog okozhatja.
1. A chiptuning a legritkább esetben csökkenti a fogyasztást, általában növeli, olykor nem is kevéssel.
2. Az elsõ párezer km után az átlagfogyi csökkenni szokott, általában 1-1,5 literrel.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #203 Dátum: 2007.04.13 10:11:48 »
Googlelal találtam: teszt
music     

Bob Detroit

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Hiace és a 4WD
« Válasz #204 Dátum: 2007.05.07 22:38:49 »
Sziasztok!

Még itt új vagyok, olyannyira, hogy csak ezért a témáért regisztráltam most, csak hogy hozzászólhassak.

.

Ezen a fórumon kevés a régi Hiace-s, pedig én két éve direkt nem vettem meg az újjab négykerekest , mert a II-es hace jobban elboldogul a terepen.

Szerintem a technika azért van , hogy használjuk, így nem nagyon kímélem a saját Hiace-mat, és ebbéli tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
Láttam felmerült a kerékkérdés, ami nálam is igen hamar esedékessé vált, miután az összes köténylemezt és motorvédõt szétütötem a Nyikom hegyre vezetõ köves útnak nem nevezhetõ, vízmosáson.
ilyenkor álltalában az autó 2 t visz amibõl 5-600 kg a tetõtartón van sárkányrepülõgép formályában.

az elsõ pár csúcstámadáskor kb 20-30 szor ért le a kocsi alja ( igaz sár volt)
, legutóbb csak 2 szer felfelé és 4 szer lefelé( üresen).

Gyári gumi méret :195/75 R16

most vettem rá Matador Izzarda AT 205/80 R16  gumit.

Már nagyon bosszantott, hogy a haverom simán közlekedik ezen a szar úton a 20 éves land Rover deffenerével, míg és esek kelek..... az õ gumija 7.50XR16 ami átmérõben 15 cm nagyobb a gyári gumimnál

Csak hát az új gumi nem ment ám fel simán!

Kb 9.5 cm -vel nagyobb az átmérõje és elõl hátul beleér a sárvédõkbe.

Azt se felejtsük el, hogy jóõl jön néha a hólánc is ami + 3 cm!

Nem volt mese szét kellett vágni az autót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezt a döntést megkönnyítette, hogy Bh ivbe beleszaladt passat, áés a Je ív kissé korrodált , volt,

Ja azt nem említettem, hogy karosszéria lakatosként is kerestem régen a kenyeremet, , de azért ebbe a problémába belefájdult a fejem :banging:


Rövidre fogva, vettem javítóíveket, amikbe beletoldottam 10 cm-ert, így elöl, hátul, már nem ért bele a nagykerék, és felül meg azért nem, mert meg is lett emelve kb  8 cm.-t.


Most a hasmagasság elöl 32cm, hátul a diffinél 29cm.

Fülig ért a szám mikor kész lett , egészen addig, míg nem akartam a tetõre rakni a 40 kg._ sárkányrepülõmet.

Egészen egyszerüen nem érem fel, még kinyújtott kézzzel sem a tetõtartót!!!

Ja és a beszállás is gond, mert kicsit ugrani kell, és aki verte már be a fejét lendületbõl a tetõoszlopba sejti miket élek át néha ( heti egyszer, de  majd csak megszokom:)  

Ennyi szívás után jogos a kérdés miért nem veszek terepjárót!

Hát a feladat adott, melyik autó visz el terepen ( értsd szar fõldúton)
-6 embert
- 12 sárkányrepülõt (kb 5-600 kg)
12 beülõt és felszerelést ( Kb 4-500 kg)
meg még 30 liter vizet, sört és fél köbméter kaját!

És ha egy terepjáróba bele is lehet ezt zsúfolni, azzzal ki menne el mondjuk két hétre Spanyolba nyaralni, úgy hogy benne is alszunk?

Mert, hogy a hosszított hiace-ban az a szép, hogy elöl kettõ, középen kettõ, hátul meg fekszik két ember és ezért a váltósofõr mindíg pihent.


Elnézést ha hosszú voltam képeket legközelebb küldök!
Szasztok

Bob Detroit.


A technika azért van , ogy használjuk.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Re: Hiace és a 4WD
« Válasz #205 Dátum: 2007.05.12 14:19:52 »
Idézetet írta: "Bob Detroit"
Sziasztok!

Még itt új vagyok, olyannyira, hogy csak ezért a témáért regisztráltam most, csak hogy hozzászólhassak.
...
Elnézést ha hosszú voltam képeket legközelebb küldök!
Szasztok

Bob Detroit.

A technika azért van , ogy használjuk.

Szia Bob!

Gratulálok az irigylésre méltó verdához!
 [smilie=sm38.gif]
A képeket várjuk.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Hiace4x4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Hiace és a 4WD
« Válasz #206 Dátum: 2007.05.12 15:35:37 »
Idézetet írta: "Bob Detroit"


Gyári gumi méret :195/75 R16
most vettem rá Matador Izzarda AT 205/80 R16  gumit.

Kb 9.5 cm -vel nagyobb az átmérõje és elõl hátul beleér a sárvédõkbe.




??? Nekem csak +3,5cm jön ki átmérõben... Nincs valami elírva???
Amúgy én úgy tudtam/tudom, hogy a régi Hiace 4WD-nek a 205/80R16 a gyári mérete

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #207 Dátum: 2007.05.12 16:21:23 »
Nálam 35,51mm + átmérõben  :kacsint:
Laco 73 :D

mind1ki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #208 Dátum: 2007.05.21 10:54:58 »
hello mindenkinek!Valaki nem tud nekem elado hiacet,még a regi tipust keresem 1995-ig,ha valaki tud  ilyet kérem jelezze az e-mail cimemre!elöre is köszönöm nektek!Hello

hiace99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #209 Dátum: 2007.06.29 13:00:00 »
Szasztok!
Ha valakinek van eladó tetõcsomagtartója 99-es Hiace-re, gyári vagy thule írjon. Kettõ rúd kéne csak.