Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376975 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16800 Dátum: 2017.01.04 07:57:34 »
Bár a minőséget nem tesztelték, Toyotára (japánokra) sem ártana egy ilyen cikk.
PII gyári part no-re rákeresve Mann filtert-t nekem is dobott ki a gép az egyik nagy alkatrészáruháznál.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.04 08:00:13 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16801 Dátum: 2017.01.04 08:33:57 »
Mannt is, meg még mást is:





« Utoljára szerkesztve: 2017.01.04 08:40:05 írta edk »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16802 Dátum: 2017.01.04 08:38:34 »
Nálam is volt némi szórás (érdekes, hogy Denso nem volt benne), a fentiek viszont igen, bár én egy másik áruházat tallóztam meg. ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16803 Dátum: 2017.01.04 09:49:53 »
Bár a minőséget nem tesztelték, Toyotára (japánokra) sem ártana ...
Tegnap beszéltük meg az olajok és adalékok topicban, hogy nevetséges ilyet összedobni.
A reklámon és a helykitöltésen kívül csak időpazarlás, ráadásul megtévesztő.

Pityuka79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16804 Dátum: 2017.01.04 14:47:11 »
Sziasztok!
A jelenlegi 3ajtós kisautómat családbővülés miatt (is) Priusra szeretném cserélni, bár még nem egyértelmű, hogy P2 vagy P3. Egyértelműen a P3 tetszik jobban minden szempontból, de nem egyértelmű, hogy pl. a modelváltás környéki 2009-es P3 ca. 50%-os felára a vele egyidős P2-höz képest megéri-e... Ezt még át kell gondolnom, ill. meg kell vizsgálni büdzsé-oldalról is.
Gyakorlati tanácsot szeretnék kérni olyan fórumtagtól pü-ben, aki saját maga hozott be külföldről Priust, nagyon örülnék, ha rám tudna írni ilyen kolléga. Illetve, ha a gyér (és számomra nem túl megbízhatónak tűnő) hazai választék ellenére mégis itthoni vásárlás mellett döntenék, hogyan tudnám profi hozzáértő Priusossal átnézetni az autót? Mit tanácsoltok?
Köszönöm előre is!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16805 Dátum: 2017.01.04 19:04:09 »
Sziasztok!
A jelenlegi 3ajtós kisautómat családbővülés miatt (is) Priusra szeretném cserélni, bár még nem egyértelmű, hogy P2 vagy P3. Egyértelműen a P3 tetszik jobban minden szempontból, de nem egyértelmű, hogy pl. a modelváltás környéki 2009-es P3 ca. 50%-os felára a vele egyidős P2-höz képest megéri-e... Ezt még át kell gondolnom, ill. meg kell vizsgálni büdzsé-oldalról is.
Gyakorlati tanácsot szeretnék kérni olyan fórumtagtól pü-ben, aki saját maga hozott be külföldről Priust, nagyon örülnék, ha rám tudna írni ilyen kolléga. Illetve, ha a gyér (és számomra nem túl megbízhatónak tűnő) hazai választék ellenére mégis itthoni vásárlás mellett döntenék, hogyan tudnám profi hozzáértő Priusossal átnézetni az autót? Mit tanácsoltok?
Köszönöm előre is!

Ha FB-n is fent vagy, akkor a Prius Club Hungary csoportban mélyreható gondolatok és ajánlások vannak.

Juhász Jenő a "mi nepperünk", jelenleg is van nála egy magyarországi best buy.  Esetleg érdekelhet.   Van szakértő klubtag is, nem is egy, és ráadásul bevált szerelőket is tudunk ajánlani.

Még egy tanács: Sokan próbálják meglovagolni a kb egy, másfél éve kezdődött Prius bumm-ot, vagyis azt, hogy megnőtt az érdeklődés a típus iránt és egyre többen választják e típust.  Ne higgy a marketing dumáknak, van belőle bőven.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16806 Dátum: 2017.01.04 20:42:50 »
Sziasztok!
Bp.-en hová jártok műszakiztatni?
Olyan helyet keresek, ahol értenek a sajátosságához.
Köszi!

Pityuka79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16807 Dátum: 2017.01.04 20:43:10 »
Ha FB-n is fent vagy, akkor a Prius Club Hungary csoportban mélyreható gondolatok és ajánlások vannak.

Juhász Jenő a "mi nepperünk", jelenleg is van nála egy magyarországi best buy.  Esetleg érdekelhet.   Van szakértő klubtag is, nem is egy, és ráadásul bevált szerelőket is tudunk ajánlani.

Még egy tanács: Sokan próbálják meglovagolni a kb egy, másfél éve kezdődött Prius bumm-ot, vagyis azt, hogy megnőtt az érdeklődés a típus iránt és egyre többen választják e típust.  Ne higgy a marketing dumáknak, van belőle bőven.

Nagyon köszi, már jelentkeztem is a FB-csoportba. Az eddigi olvasmányok alapján úgy látom, nem lesz egyszerű megtalálni az én Priusomat, kicsit olyan "tűt a szénakazalban"-hangulatúnak tűnik egyelőre...

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16808 Dátum: 2017.01.05 16:55:00 »
Sziasztok!
A jelenlegi 3ajtós kisautómat családbővülés miatt (is) Priusra szeretném cserélni, bár még nem egyértelmű, hogy P2 vagy P3. Egyértelműen a P3 tetszik jobban minden szempontból, de nem egyértelmű, hogy pl. a modelváltás környéki 2009-es P3 ca. 50%-os felára a vele egyidős P2-höz képest megéri-e... Ezt még át kell gondolnom, ill. meg kell vizsgálni büdzsé-oldalról is.
Gyakorlati tanácsot szeretnék kérni olyan fórumtagtól pü-ben, aki saját maga hozott be külföldről Priust, nagyon örülnék, ha rám tudna írni ilyen kolléga. Illetve, ha a gyér (és számomra nem túl megbízhatónak tűnő) hazai választék ellenére mégis itthoni vásárlás mellett döntenék, hogyan tudnám profi hozzáértő Priusossal átnézetni az autót? Mit tanácsoltok?
Köszönöm előre is!

Én hoztam be az autómat 2005-ben, mi lenne a kérdés?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16809 Dátum: 2017.01.05 23:47:10 »
Sziasztok!
Bp.-en hová jártok műszakiztatni?
Olyan helyet keresek, ahol értenek a sajátosságához.
Köszi!
Én a Mayer Bk-ihez vittem. Olcsóbban csinálták mint más, és legalább láttak már ilyet belülről.  :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16810 Dátum: 2017.01.06 06:54:07 »
Sziasztok!
Bp.-en hová jártok műszakiztatni?
Olyan helyet keresek, ahol értenek a sajátosságához.
Köszi!
Milyen sajátosságra gondolsz? Nálunk a sarki kis szerelőhöz járok és jártam eddig is :)
Gondolok itt arra, ha megmutatod hogy kell maintenance mode-be tenni, akkor bárki le tudja vizsgáztatni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.06 07:03:48 írta kowee »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16811 Dátum: 2017.01.06 06:55:17 »
Ha FB-n is fent vagy, akkor a Prius Club Hungary csoportban mélyreható gondolatok és ajánlások vannak.

Juhász Jenő a "mi nepperünk", jelenleg is van nála egy magyarországi best buy.  Esetleg érdekelhet.   Van szakértő klubtag is, nem is egy, és ráadásul bevált szerelőket is tudunk ajánlani.

Még egy tanács: Sokan próbálják meglovagolni a kb egy, másfél éve kezdődött Prius bumm-ot, vagyis azt, hogy megnőtt az érdeklődés a típus iránt és egyre többen választják e típust.  Ne higgy a marketing dumáknak, van belőle bőven.
Meg ugye ott van még az Auto-lux a Mikesben, meg a Ponterno :) Ők is elég régóta tolják a prius szekeret.

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16812 Dátum: 2017.01.08 14:11:20 »
Sziasztok,

jelentkeztem a Facebook csoportba ( csak ezért lettem Facebookos :-) ),
kihez kell fordulni az engedélyezéshez?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16813 Dátum: 2017.01.08 14:43:30 »
Sziasztok,

jelentkeztem a Facebook csoportba ( csak ezért lettem Facebookos :-) ),
kihez kell fordulni az engedélyezéshez?
Mondjuk hozzám.  Küldj egy nevet, amit regelve vagy.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

iscsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16814 Dátum: 2017.01.08 19:59:13 »
Sziasztok,

Pityuka79-el járok kb. egy cipőben (mk2, talán mk3), csak nálunk nem a méret, hanem a felhasználási mód változása miatt érik a váltás: sok hosszútávból napi rövid ingázás lett, azt meg a dízel nem szereti. A benzines így eleve biztos volt, de az elmúlt évek személyes élményei alapján megvettek a hibridek - akkor meg már Toyota  :). A csere valószínűleg csak ősszel lesz esedékes, de már próbálom összeszedni a hasznos dolgokat.

A fentebb emlegetett Prius bumm viszont tényleg észrevehető, sokkal több van hirdetve mint pár éve. Mivel típust ismerő szerelőm nincs (VAG konszerntől jövök ::) ), ezért én is át tudom élni ezt a tűkeresés-hasonlatot. Kérdésem: a fórumot olvasva jól látom, hogy van azért a klubnak pár bejáratott "becsületesneppere", akitől viszonylag nyugodt szívvel vehet laikus is autót?

Trotter66:
Ha küldök Neked egy pü-t itt a valós nevemmel, akkor felvesztek fb-re engem is?

Mondjuk hozzám.  Küldj egy nevet, amit regelve vagy.

Ja, és kaptok egy képet is (ha akkor tudtam volna, hogy egyszer Priust akarok majd venni, többet is csináltam volna róla:D ):
-iscsu