Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376501 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9975 Dátum: 2014.02.08 21:33:01 »
Nem, JTDKB20U volt talán összes EUs alvázszáma is, amiket én néztem.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9976 Dátum: 2014.02.08 21:37:30 »
Legalább ez stimmel akkor:) -1 kő a vállamról.

Szerintetek egyébként megérné ebben az árkategóriában totálos autót behozni, megcsináltatni? Visszahozná az árát a kereskedőnek? (próbálom nyugtatgatni magam, hogy nem az:D)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9977 Dátum: 2014.02.08 21:46:58 »
Totálkáros hibridet szerintem nem éri meg senkinek. Nézegettem rommá tört Priusokat, 3000 euro körül találsz. Nem gondolom, hogy 1milláért össze tudod kalapálni ismét.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9978 Dátum: 2014.02.08 22:02:05 »
Legalább ez stimmel akkor:) -1 kő a vállamról.

Szerintetek egyébként megérné ebben az árkategóriában totálos autót behozni, megcsináltatni? Visszahozná az árát a kereskedőnek? (próbálom nyugtatgatni magam, hogy nem az:D)

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy erősen sérült autókat hoznak be és itthon "javítják" meg háztáji körülmények között. Németbe nem éri megjavítani, mert drágábba jönne ki, mint amennyiért el tudná adni, inkább megválnak tőle sérülten. Itthon okosba még megvan.

Számolj! Egy 100 eHUF nyereségnek kell rajta lenni, mert másképp nem éri meg (a biznisz az biznisz). 50 eHUF-ból hazajön. Vond ki a vételárból az összegeket és nézd meg mit kapsz ezért kint külföldön. Vagy az állapotot fixáld vagy km állást. Csodákra ne számíts.

Ha van alvázszámod, szívesen rákérdezek Neked a Toyotánál hétfőn. Legalább ez legyen kipipálva, mielőtt fejest ugrasz. Hidd el van takargatnia valója, ha nyögve nyelősen vinné el csak felméretni.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9979 Dátum: 2014.02.09 08:15:40 »
Olvagatom itt a postokat tegnaprol... szep. Marmint a magyar mentalitast. A Totalcaron is volt egy cikk anno, h a haszanltauto vasarlo hulye! Ez igy is van (No offense, nem szemelyeskedni akarok  :surrender:)
Csak a sajat peldamat tudom felhozni. Az osszes baratom ill a csaladban tobben is lehulyeztek mikor mondtam, h mennyiert vettuk a mienket. Tobben mondtak, h ennyiert mar az ujabbat is megkaptam volna... ja otthon ami ugye az esetek donto tobbsegeben lutri.
Ha jo peldanyt akarsz garantalt eloelettel akkro fizesd is ki annak a felarat! Persze lehet forditva is gondolkodni tudok ra peldat ahol csak az szamitott, h Prius legyen es keruljon minel kevesebbe... ott konkretan minden rendben volt a karosszeriaval, nem amcsibol behozott volt, de szamlak, szervizkonyv sehol es a vasarlas utan meg ment a kocsi egy ideig majd...
Akksi csere (nem a kicsi  :devil:) ami ugyszinten elhanyagolas vegett kovetkezett be de ezt majd kifejtem egy masik postba mert erdekes es szerintem veletek meg nem is osztottam meg) majd inverter csere errol mar beszeltunk, rossz hutofolyadek haszanalat (jobban mondva csapviz+desztilalt viz keverve annyi hutofolyadekkal ami meg a rendszerben volt)
Ez a 2 tetel munkaval egyutt kicsit tobb mint 5800EUR-ba fajt emberunknek amit eladott es kapott erte egy nemet-torok kereskedotol 6400-at... ami elofordulhat, h magyarorszagra vandorolt.

Ma otthon mindenkit ova intek attol, h hirtelen felindultsagbol hasznalt auto vegyen foleg az altalunk oly nagyrabecsult hybrideket. Aki sajnalja erre az atvizsgalasra szant penzt/idot/energiat az vessen magara.

Az en tanacsom az, h legalabb 3 autot meg kell(ene) nezni, h az embernek legalabb legyen osszehasonlitasi alapja. Ahogy a mondas is tartja nem minden arany ami fenylik!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9980 Dátum: 2014.02.09 09:14:05 »

Akksi csere (nem a kicsi  :devil:) ami ugyszinten elhanyagolas vegett kovetkezett be de ezt majd kifejtem egy masik postba mert erdekes es szerintem veletek meg nem is osztottam meg) majd inverter csere errol mar beszeltunk, rossz hutofolyadek haszanalat (jobban mondva csapviz+desztilalt viz keverve annyi hutofolyadekkal ami meg a rendszerben volt)


És azt mikor írod meg,hogy miért cseréltek akksit?

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9981 Dátum: 2014.02.09 10:30:44 »
Reggeli keszites volt eppen...

Szoval nemtudom mashol mennyire kitargyalt dolog, de rakeresve valos problemarol van szo. Idorendben visszafele: Akksicsere --> tulmelegedes (P0A82) --> rossz hutes --> koszos ventillator.
A nagy akksinak ugye van egy aktiv hutese a jobb hatso ulesnel lathato is a kis "levegozteto" nyilas. Ezt konyv szerint sosem kell ellenorzni/ellenoriztetni meg a markaszervis sem foglalkozik vele csak akkor amikor mar tul keso!
Idokozonkent 60e km vagy 4ev ajanlott szetszedni es csekkolni, h milyen allpotban van. Ha ilyen az gaz!


Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9982 Dátum: 2014.02.09 10:57:00 »
Csak egy kis hozzáfűznivaló Mooc monológjához. Nem akarok vitát gerjeszteni, csak úgy a véleményemet írom le.

Alapvetően a használt autó vásárló nem hülye, hanem romantikus, szerintem. Hisz abban, hogy a kis pénzéért a legjobb állapotú álmai autóját kaphatja meg, ami a hirdetőfelületeken megjelenő adat és képállományról még reálisan még el is hihető. Itt a kis pénzen van a hangsúly, amelyre épít a használtautó kereskedelem és mindent megtesznek, hogy kiszolgálják a romantikus álmokat (lásd Csonti Car).   Nem gond ha órát kell tekergetni, nem gond ha sérüléseket kell eltüntetni. Az sem probléma, ha könnyűfém felni lekerül és acéllal helyettesítődik és szinte biztos, hogy sz@r akksival fogod elhozni a kereskedésből, mert ők már erre is gondoltak, hogy biznisz van benne. Szerinted mi akadályozza meg őket abban, hogy a meghajtóaksit  is kicseréljék egy rosszabbra. Semmi.

Mi történik, ha megvan már a baj, megvetted és rájöttél, hogy átvágtak (mikor már vége van a romantikának). Semmi, beszívtad (a legtöbb esetben).

Szóval az egyik legfontosabb dolog a Prius (és egyéb) vásárlásánál az előélet. Utána jön csak a műszaki állapot.

Nem készakarva, hanem véletlenül úgy alakult, hogy mind a két Toyotámat a Toyota márkakereskedésben vettem használtan és nagyon meg voltam elégedve a szolgáltatással és az árral is, pedig ha át akarnának hajítani a palánkon, biztos ők tudnák a legjobban, hogyan kell.  :whistling:   
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9983 Dátum: 2014.02.09 11:01:09 »

Idokozonkent 60e km vagy 4ev ajanlott szetszedni es csekkolni, h milyen allpotban van. Ha ilyen az gaz!

Olyan, mintha a kutya farkát (a hátsót) is bekapta volna a ventilátor. Ennyi szőr nem fejlődik egy családon sem.  :devil:
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9984 Dátum: 2014.02.09 11:23:07 »
A használtautó vásárló hülye cikket egy nepper írta. Leginkább arra hegyezte ki mekkora vadbarmokkal szokott ő találkozni. Gazdasági okai vannak a használt vásárlásnak. Viszont azt én is irreálisnak találtam, hogy mindenki évi 1000km-t futott autót keres karcmentesen, ő meg használja földúton-jégverésben-szaharában évi 40000km-t futva.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9985 Dátum: 2014.02.09 13:30:31 »
Olyan, mintha a kutya farkát (a hátsót) is bekapta volna a ventilátor. Ennyi szőr nem fejlődik egy családon sem.  :devil:

Hát szerintem 100ekm alatt biztos összejön ennyi...
Egyébként hol található ez a ventilátor?
Megérné meg nézni...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9986 Dátum: 2014.02.09 15:35:01 »
Reggeli keszites volt eppen...

Idokozonkent 60e km vagy 4ev ajanlott szetszedni es csekkolni, h milyen allpotban van. Ha ilyen az gaz!
ALátámasztom. Mikor a kis akksit cseréltem, csak a kiváncsiság kedvéért szétszedtem azt is. Háát ecsettel kellett kiretkelni a bentillátort és a környékét. Valőszínűleg senki nem nyúlt hozzá mióta kijött a gyárból.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9987 Dátum: 2014.02.09 15:39:26 »
Hát szerintem 100ekm alatt biztos összejön ennyi...
Egyébként hol található ez a ventilátor?
Megérné meg nézni...
MEgérné. Ha elsőre csinálod egy óra alatt szét-össze lehet rakni. Másodszorra fél óra :)
Egyébként jobb hátul a kiegésztő akksi környékétől kell bontani. Ha a környéken laksz, segítek szivesen.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9989 Dátum: 2014.02.10 08:16:46 »
Remelem visszaveszi mert ez igy nem jo.
Lehet hogy hülye kérdés, de az baj, ha két centit össze van nyomva a felső maximum helyzetben is (lejjebb meg még többet)? Ha az autó súlya rajta van, amúgy is összébb nyomódik!

Ventillátorra: Egyik ismerősöm esküszik arra, hogy a klíma azért van, hogy ne kelljen ablakot lehúzni. Neki télen nyáron megy a klíma (persze x fok alatt nem kapcsol be konkrétan a kompresszor). Emiatt ablakot sosem húz le. Na neki ha Prius lenne, nem lenne ilyen baja. Mondjuk túl sűrűn én sem járok lehúzott ablakkal, még nyáron sem. Pollenszűrő meg dolgozik. Bár ajtónyitáskor juthat be szöszös-gyöszös poros levegő...

Habár így végiggondolva az ember ruhájáról (esetleg plüss ülésekről leváló gyöszöket (hajszálakat) beszívhatja, pollenszűrő ide vagy oda... Mert ahogy néztem a képen sem por volt, hanem inkább szösz.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.10 08:34:49 írta zezoka »