Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368393 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9300 Dátum: 2013.11.04 11:23:01 »
Amennyiben a kötelezőket időben és ellenőrizhető helyen elvégezték, úgy elvileg nem lesz szükséged beavatkozásra az esedékesség előtt. (Más kérdés h a saját megnyugtatásod érdekében, biztos ami sicher alapon az olajat és a szűrőket mindenképpen cseréld le a többit igény szerint)
A vezérlés láncos, az általad szemezgetett futásteljesítménynél a váltóolajjal nem kell még foglalkozni szvsz.
Tolatókamerás verziót néztél ki vagy csak parkradarosat?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9301 Dátum: 2013.11.04 11:33:08 »
Lancos. Az jo! megegy pozitiv tulajdonsag :)

Az inditoakksi mikent viszonyul a tobbi kocsiban levohoz? ha jol tudom akkro a fekbetetek itt jobban birjak, de a tel beallta elott ha szukseges akkro az indito akksit cserletetnem mert sem bikazasra sem betolasra nem lesz lehetosegem es egy ilyen jellegu hibabol szarmazo gondot nem vennek a nyakamba ha siman kivedheto.

Az egyik radaros a masik nem. (Volt kombi autonk radar nelkul... koszonom soha tobbet) Persze ez nem kombi, de a parom is aktivan hasznalja majd szoval jobban szeretnek tutira menni. A gayri kepernyore szivesen kotnek utolagos kamerat vagy akar gyarit is, de megmondom oszinten, h terveim kozott all "meghekkelni" a gyari Navit es beszereltetni egy ilyen http://www.autosnavigacio.hu/ felturbozott navit ami jelzi a sebessegmero kamerakat (itt van belole boven...) konnyebb POI-kat keresni es ugye nem utolso sorban a terkep frissesege sem hagy kivannivalot maga utan.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9302 Dátum: 2013.11.04 11:55:12 »
Én már 2x bikáztam Priust semmi gond nem volt vele és az akksi is bírta utána, csak állni nem szabad neki hetekig.
A betolást csak viccnek gondoltad ugye? :no:
Alapvetően ha megy a parkolás tök mindegy mikor hol és milyen autóval vagy de a jót persze könnyű megszokni. A kamera használatáról nem tudok nyilatkozni, radarom volt elöl is hátul is nem rossz dolog. Itthon igen jutányosan szerelik be a gyári vagy annál jobb minőségű képet nyújtó ebay-es kamerát is, ez bármely fészliftes Priusba megoldható. Azért időnként a Toyota is frissíti a gyári navi DVD-t, nekem anno az E14-es verzióval minden megtalált az autó :hug:
A sebességmérésről csak értesülni szeretnél vagy esetleg "ráhatni" is? :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #9303 Dátum: 2013.11.04 12:09:51 »
Ez inkább felszereltség-függő dolog volt a kemerával kapcsolatban. Én anno egy olyan tesztautót próbáltam, amiben volt tolatókamera (a nagy kijelző alapban benne van mindegyik Priusban), de nem volt hozzá Navigációs rendszer - tehát elvileg tudja kezelni a kamerát (illetve ha van olyan bemenet a fejegységen, akkor utólag is gond nélkül rá lehet kötni egy kamerát).
A parkolóradar szenzorai szintén tulajfüggő dolog (hogy rakat-e bele utólag vagy sem). Illetve nem tudom hasonló szenzorok jártak-e az IPA-s kivitelekhez (amiben önműködően beparkol a szerkezet valahova).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9304 Dátum: 2013.11.04 12:13:35 »
A betolast viccnek szantam, de sajna nalunk a bikazasra sincs nagyon lehetoseg :( Meg egyebkent sem szeretek ilyen alapveto dolgokkal kibabralni sajat magammal.
Ha cseres az akksi akkro cseres. Nem varok csak azert meg 1 vagy 2 honapot mert "eddig meg csak egyszer fordule elo" Volt ilyen kollegam otthon nem is egy.
Nem vagyok egy nagy autob**i, de azert szeretem a temat es nekm az auto nem csak hasznalati targy. Ha kivul nemis, de belul mindig legyen tiszta es muszakilag legyen a maximumon, igy ha esetleg gaz van akkor elmondhatom, h pech, de en mindent megtettem, h ne igy legyen. akiknek a hasznalt autoimat eladtam mind le volt hullve az allapotuktol es nem negativ iranyba ;)

Nade nagyon elkanyarodtam :D A merokre nem akarok hatni. Nem vagyok aza a gyorshajto tipus ha talalok egy Priust akkor azzal meg foleg nem, de jobb tudni hol es mikro mernek ha esetleg elbambulnek. Anno meg otthon is ugy gyujtottem be 210e birsagot, h nem szaguldoztam, legrosszabb esetben is csak a forgalom ritmusat vettem fol, vagy hajnali negyed 3-kor az iskola melletti 30-at tablanal mero tanyersapkas urak gondoltak azt, h megvedik a sok nebulot a gyorshajtoktol es ezaltal termeszetesen plusz jovedelemhez juttatjak a helyi kapitanysagot

Az a kameras dolog csak ugy mukodik, ha mar van benne gyarilag ez a funkcio es azt "tuningolod" vagy esetleg van lehetoseg utolag is kamerasitani? Mert akkor nyilvan a radar nem is lenne olyan fontos extra...

A gyertyakat es a valto olajat mikor kell/ajanlott cserelni? (van DSG-s auto az ismeretsegi korben es ott hiaba mond a VW 60e km-t amikor meg a hivatalos szervizben is inkabb 50e-t mondanak aki meg kicsit torodik a kocsijaval es hosszutavra tervez az 45e-kent csereli)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 12:42:49 írta Mooc »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9305 Dátum: 2013.11.04 12:44:08 »
Kedves Mooc!

Amin ne lepődj meg a próbakör alkalmával:
- a priusoknak alapból van egyfajta belső "szaga" (állítólag az aksi szellőzése miatt)
- a japános nem zörög semmi (beltér) itt elfelejthető (legalább is, amiket én próbáltam mindegyik zörgött)
- a gázpedál alapból úgy van hangolva mintha nem szeretne menni. Egy kicsit lejjebb kell taposni, ha biztatni akarod.
- az IPA (parkolás segítő) csak parasztvakítás, nem mindennapi használati eszköz. (a kamera az mondjuk hasznos, de bőrkormányosba utólag is beleszerelik)

Jó keresgélést, Te mákos! :)  Mi meg itt szívunk kis hazánkba a felhozatallal. Itthon még "normális" áron is kínálnak szutykokat.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 12:49:39 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9306 Dátum: 2013.11.04 12:51:14 »
Ha tudnad mennyit szivtam az elmult honapokban a kocsi keresgelessel, mennyi idegeskedes volt es hanyszor vesztem ossze a parommal az auto teman akkor nem igy gondolnad. A kollegaim konkretan kinevettek, mikor vazoltam a hetvegi programot es elmondtam, h megint auto nelkul tertunk haza. Az, h ennyi idot es km-t tettem mar meg csak ugy "elmegyunk megnezni hatha..." alapon az meg igy visszagondolva is szanalmas...

Most csekkoltam a 2 kiszemelt aldozatot: Mindketto Business kivitel jelentsen is az akarmit.

Remelem a megfelelo Priust hamar(abb) megtalalom, a tippeket meg koszonom!
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 12:58:45 írta Mooc »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9307 Dátum: 2013.11.04 13:15:02 »
Elhiszem, hogy ott sincs kolbászból a kerítés.

Én is hasonlóan szenvedtem. Már majdnem úgy volt, hogy a következőt már megveszem ha törik-ha szakad, mert már nagyon untam a mászkálást és a tanulópénzeket.

Ekkor szólt az egyik ismerős, hogy lenne egy eladó Prius. Nagyon őszinte volt, még ott volt a gyerekülés nyoma és a tegnapi uzsonna szétkenve az ülésen, de ki tudták nyomtatni az utolsó csavarig, hogy mi lett rajta cserélve és mikor.

Ha megvan a kiszemelt példány, azért ugorj be Toyotájékhoz egy állapotfelmérésre, az mindig hasznos és jót tesz az ember lelkiismeretének. Itthon 10 eHUF alatt van.  Olyan dolgokat is észrevettek kívülről, amit én nem, pedig ott már négyzetcentiméterről-négyzetcentiméterre haladunk sógorral. :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9308 Dátum: 2013.11.04 14:27:22 »
Az a kameras dolog csak ugy mukodik, ha mar van benne gyarilag ez a funkcio es azt "tuningolod" vagy esetleg van lehetoseg utolag is kamerasitani? Mert akkor nyilvan a radar nem is lenne olyan fontos extra...

A gyertyakat es a valto olajat mikor kell/ajanlott cserelni? (van DSG-s auto az ismeretsegi korben es ott hiaba mond a VW 60e km-t amikor meg a hivatalos szervizben is inkabb 50e-t mondanak aki meg kicsit torodik a kocsijaval es hosszutavra tervez az 45e-kent csereli)

A 2006 utáni P2-be utólag is lehet szerelni kamerát. Az ebay tele van kici occó kínai kamerával. A  gyertyákat 90e km-nél kell cserélni, a váltóolajat a Toyota szerint meg soha.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9309 Dátum: 2013.11.04 14:31:07 »
Szuper!  :clap: koszi a tippet! Akkor marcsak 1 kis szerencse kell... Holnap megyek, beszeltem is a garazzsal varnak 11-re. Ha osszejonne az maga lenne a csoda.
Elhatarozatol a megvalositasig 2nap :D

Remelem meg jelentkezem. Koszonok mindent!
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 14:43:25 írta Mooc »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9310 Dátum: 2013.11.04 16:33:42 »
Lancos. Az jo! megegy pozitiv tulajdonsag :)

Az inditoakksi mikent viszonyul a tobbi kocsiban levohoz? ha jol tudom akkro a fekbetetek itt jobban birjak, de a tel beallta elott ha szukseges akkro az indito akksit cserletetnem mert sem bikazasra sem betolasra nem lesz lehetosegem es egy ilyen jellegu hibabol szarmazo gondot nem vennek a nyakamba ha siman kivedheto.

A kis akksi (mert za indító akksi valójában a nagy) bírja sokáig. Én nemrég cseréltettem 9 évesen. Az állapotát könnyen meg tudod nézni. Egy éjszaka állás után ha a feszültség 11.9 környékén van akkor lehet gondolkodni a cserén. Egyébként nem érdemes. Ezt akár potméterrel, akár indítás nélkül a diagnosztikában meg tuod nézni.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9311 Dátum: 2013.11.04 23:06:59 »
Azt hiszem kmr kollégának volt szüksége erre, hát elhoztam:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9312 Dátum: 2013.11.04 23:19:09 »
Azt hiszem kmr kollégának volt szüksége erre, hát elhoztam:
Óh, köszönöm, még aktuális.. Eddig csak a nagyobb bontók felhívásáig jutottam, venni nem vettem még semmit.
Hogy látod, megbontható a doboz roncsolás nélkül, hozzá lehet férni az elektronikához?
Küldjél légy szíves pü-ben telefonszámot, felhivlak, megbeszéljük a részleteket.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9313 Dátum: 2013.11.05 07:04:48 »
Azt hiszem kmr kollégának volt szüksége erre, hát elhoztam:
OFF: a krauter limonádé-nak milyen íze van? ON
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9314 Dátum: 2013.11.05 08:22:46 »
A kis akksi (mert za indító akksi valójában a nagy) bírja sokáig. Én nemrég cseréltettem 9 évesen. Az állapotát könnyen meg tudod nézni. Egy éjszaka állás után ha a feszültség 11.9 környékén van akkor lehet gondolkodni a cserén. Egyébként nem érdemes. Ezt akár potméterrel, akár indítás nélkül a diagnosztikában meg tuod nézni.

Ezt csekkolom is reven most allt a kocsi amit megyek megnezni... bar h a menut mikent allitom majd at hollandrol angolra azt meg nemtudom, de v.hogy megoldom.

Esetleg egy hasznalati utasitast magyar vagy angol nyelven honnan tudnek letolteni?