Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368587 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3465 Dátum: 2011.06.14 20:19:14 »
Kár, hogy nincs belső kép. Kíváncsi lennék rá, hogy hogy néz ki a beltér 210 ekm után.
Az enyémben 10.000-rel kevesebb van, érdekel a belseje?
Ha nem gond...., persze.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3466 Dátum: 2011.06.14 20:24:49 »
Megvannak a pontos számok:
2070 km 110,5 liter --> 5,34 l/100 km.
A körülményeket figyelembe véve teljesen elégedett vagyok.  :clap:
Szóval, mint már említettem -és e példa is engem igazol- félelmetes, hogy mennyire érzéketlen a gép a környezeti hatásokra.
Én azt tapasztalom, hogy teljesen indifferens, hogy tél, vagy nyár, üres, vagy tele, város-országút-pálya. 4,2-5,6 az ablak, amibe minden belefér. Persze az irrealitásokat kivéve, szabályosan közlekedve.
Hm, érdekes, nemde?
Másrészt meg gratulálok a túrához, illetve a szép fogyasztáshoz.
Egyszer remélem én is eljutok vele ilyen távokra, mert többek közt e miatt is vettem. Erre most meg elmarad a nyaralás.....  :no: Pedig nagyon kíváncsi lennék én is mit mutat megpakolva európában.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.14 20:26:50 írta b.c. »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3467 Dátum: 2011.06.14 20:40:12 »
Pedig a tél nagyon megdobja a fogyasztást, jobban mint egy nem hibridnek (logikus, hiszen sokkal később tudja csak lekapcsolni a benzinmotort). Persze nem neked, mivel fűtött garázsból indulsz. :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3468 Dátum: 2011.06.15 06:54:19 »
Pedig a tél nagyon megdobja a fogyasztást, jobban mint egy nem hibridnek (logikus, hiszen sokkal később tudja csak lekapcsolni a benzinmotort). Persze nem neked, mivel fűtött garázsból indulsz. :)

Lehet, hogy ez is benne van, persze. Nekem a tél is 5,2, vagy 5,5 volt úgy emlékszem. 

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3469 Dátum: 2011.06.15 07:33:44 »
Szia!
Köszönöm, hogy bővebben kifejtetted lakonikus hozzászólásod magyarázatát. A hirdetésből kiderült, hogy eltávolítható matricáról van szó.
Ennek ellenére az a benyomásom: "A fától nem láttad az erdőt".
Nos, az erdőről: Plugin utólag beépítve, a hatókör távolsága, a megadott teljesítmény(?), a fogyasztási adatok, és az, hogy Grazban a parkolásért a Prius félárat fizet.
..ennyi mindössze

Üdv!
A prius plugin-osítás lehetőségéről először a who killed the electric car című filmben hallottam, évekkel ezelőtt. Akkor utána is néztem ennek a lehetőségnek. Azt is tudom, hogy pár gondolkodásban kicsit előbbre járó városvezetés ad ilyen kedvezményeket a hybrid/elektromos autókra. Londonban pl. nem kell a napi 8₤-os behajtási díjat kifizetni. Nálunk még a vezetőségnek, meg úgy általában a volán mögött ülőknek is van hova fejlődni fejben (tisztelet a reményeim szerint egyre nagyobb számú kivételnek). Példa: az Örs végállomáson én szólok a buszvezetőnek, hogy ugyan kapcsolja már le a régi ikarusunk motorját ha még 16 percig itt fogunk állni és amúgy is 25 fok van :P . Tavaly egy párizsi látogatás alkalmával volt alkalmam alaposan megnézni az eljövendő gyári változatot is a toyota gyönyörű hófehér, minimalista showroom-jában, ahol csakis a hybrid technikát és a prius-t népszerűsítették.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.15 08:33:37 írta kleingy »

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3470 Dátum: 2011.06.15 07:37:02 »
Kár, hogy nincs belső kép. Kíváncsi lennék rá, hogy hogy néz ki a beltér 210 ekm után.
Az enyémben 10.000-rel kevesebb van, érdekel a belseje?
Ha nem gond...., persze.
Engem is érdekelne egy nem eladásra "előkészített" 200-as futású autó belső tere. Szóval ha csinálsz pár képet azt előre is köszönöm.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3471 Dátum: 2011.06.16 09:31:43 »
Nézz meg pár itthonit hasonló évjárattal kereskedésben...
A szokásos 74 ekm-rel?
naná!
nincs abban semmi, azokat csak ennyit használták.. :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3472 Dátum: 2011.06.16 22:27:04 »
Példa: az Örs végállomáson én szólok a buszvezetőnek, hogy ugyan kapcsolja már le a régi ikarusunk motorját ha még 16 percig itt fogunk állni és amúgy is 25 fok van :P .
OFF Nem egyszer tapasztaltam, hogy majdnem +20 fokban a buszon ment a fűtés(!) ON
A plugin technikának addig nincs jövője, amíg ilyen lassú a töltés, márpedig az még jó ideig lassú lesz. Tudom, mihez képest - hát egy tankoláshoz képest.
music     

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3473 Dátum: 2011.06.17 19:39:38 »
Nézz meg pár itthonit hasonló évjárattal kereskedésben...
A szokásos 74 ekm-rel?
naná!
nincs abban semmi, azokat csak ennyit használták.. :D

Vagy visszafelé pörgött a km óra :lol:
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3474 Dátum: 2011.06.17 19:40:55 »
Kár, hogy nincs belső kép. Kíváncsi lennék rá, hogy hogy néz ki a beltér 210 ekm után.
Az enyémben 10.000-rel kevesebb van, érdekel a belseje?

És mikor jön az a fotó, a beltérről? :hmmmm: :D
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3475 Dátum: 2011.06.20 07:58:55 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3476 Dátum: 2011.06.20 08:22:23 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.
A Közösség feliratún kívül semmi sem hajaz még véletlen se a fórumra. Megkérdezem, át lehet-e írni. :)
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3477 Dátum: 2011.06.20 09:08:03 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.
én a főoldalt csak ritkán látogatom
http://forum.toyotaclub.hu
vagy ami nálam a könyvjelzők között szerepel:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?action=unread
;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3478 Dátum: 2011.06.20 09:08:55 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.
Nem vagy b.lf.sz, de én ezt pl azzal védtem ki, hogy a böngészőmbe eleve a fórumot mentettem el és külön a kluboldalt is!  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3479 Dátum: 2011.06.20 09:23:01 »
én a főoldalt csak ritkán látogatom
http://forum.toyotaclub.hu
vagy ami nálam a könyvjelzők között szerepel:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?action=unread
;)
Dettó.  :yes: