Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368578 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3255 Dátum: 2011.05.03 07:24:03 »
Látom, nagy Insight 1 rajongó vagy (én is), ha szeretnéd kipróbálni, összehozhatunk egy találkozót. Egy kis szervezést igényel, mert nem itthon tartom és nem használtam már hónapok óta.
:D az nagyon jó lenne :) hálás lennék érte :flowers:
előre is köszönöm. mindenképpen egyeztessük,h Neked mikor lenne megoldható.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3256 Dátum: 2011.05.03 08:30:02 »
vajon miért vártak 3évet toyotáék a külföldön történő árusítással?


Tudtommal mindkét gyártó első generációs hibridjeit veszteséggel árulta. Hosszú távon persze - mostmár látszik - megérte.
Szerintem arra vártak vele, hogy mennyire jön be a vevőknek. A balkormányosítás újabb költség, csak akkor vágtak bele, amikor már valószínűsíthető volt a siker.

Egy kis OFF, ha megengeditek.

Az Insight 1. az NSX gyárban készült. Ugyanaz a technika (alu), ugyanazok a melósok. Gyanítom, hogy a fejlesztés sem volt olcsóbb, mint az NSX esetében, aztán kb fele annyiért árulták. A konkrét típus gyártása veszteséges, de minkettő mérföldkő volt a gyár életében. Az NSX-el tizenakárhány évre elérték, hogy az emberek sportos autóként tekintsenek a Hondákra. Az Insight óta pedig a Honda = gazdaságosság. Most sokan sírnak, hogy hol vannak a sportos Hondák, de a nyereségesség a gyárat igazolja. Ráadásul nem vezstettek olyan sok vevőt szerintem, aki a 90-es években sportos autóra vágyott az mostanra nagy valószínűséggel családos ember, akinek már fontosabb a megbízható, nyugodt, gazdaságos autózás.
Ebben nagyon jók a japánok, (főleg a Honda és Toyota) pillanatok alatt tudnak alkalmazkodni az aktuális kor igényeihez, néha ők alakítják az igényeket.

A Toyota ugyanezt tudja. Ha sportosságra van igény, azt csinálja, ha gazdaságosságra, akkor azt. Nem 10 év késéssel, mint az EU gyártók.
Persze nem gondolom, hogy az európai autók nem lennének jók. Imádom az olasz kocsikat, mert designban tökéletesek A német autók is nagyon jók, de semmiben tem tökéletesek szerintem. Mindenben olyan 90 százalákosak. Én azt nem szeretem. Én jobban szeretem, ha valamiben 100%-os egy autó, mégha másban esetleg csak majdnem jó. Ilyen nekem a Toyota Prius, aminek a hajtáslánca szerintem tökéletes.
Bocsánat a hoszzú OFFért
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.03 08:49:41 írta Multipla »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3257 Dátum: 2011.05.03 10:01:15 »
Látom, nagy Insight 1 rajongó vagy (én is), ha szeretnéd kipróbálni, összehozhatunk egy találkozót. Egy kis szervezést igényel, mert nem itthon tartom és nem használtam már hónapok óta.
:D az nagyon jó lenne :) hálás lennék érte :flowers:
előre is köszönöm. mindenképpen egyeztessük,h Neked mikor lenne megoldható.
Amennyiben publikus a dolog, efféle autótechnikai csemegét én sem hagynék ki, engem is érdekelne a gépjármű.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3258 Dátum: 2011.05.03 11:05:13 »
Jövő héten összeszedem,aztán megbeszélünk valami találkát itt a fórumon. Nekem XI.kerület lenne jó, vagy Budaörs.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3259 Dátum: 2011.05.03 15:11:00 »
Jövő héten összeszedem,aztán megbeszélünk valami találkát itt a fórumon. Nekem XI.kerület lenne jó, vagy Budaörs.
Esetleg egy mini Prius-talival is egybeköthető lenne ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3260 Dátum: 2011.05.03 15:21:21 »
Jövő héten összeszedem,aztán megbeszélünk valami találkát itt a fórumon. Nekem XI.kerület lenne jó, vagy Budaörs.
Esetleg egy mini Prius-talival is egybeköthető lenne ;)
Benne vagyok :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3261 Dátum: 2011.05.03 15:42:05 »
Ha belefér az időmbe én is szívesen kinézek  :flowers:

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3262 Dátum: 2011.05.03 19:00:20 »
Még okoskodok egy kicsit: a honda rendszere tulajdonképpen a turbót helyettesíti alacsony fordulaton. A villanymotornak ott van nagy nyomatéka, ahol a benzines még relatíve erőtlen, így pont ott segít rá, ahol a magas fogyasztások jelentkeznek: gyorsításkor. Egyenletes haladáskor egy 1,3-1,5-ös motor is 4-5 literes fogyasztással és alacsony fordulaton halad (mondjuk 90km/h-ig). Látom a corollámon is, hogy az 1200 kg-os kasztni mennyit jelent a 97 lóerős motornak, amikor gyorsítok. Szóval van ráció a honda egyszerűbb verziójában is.

(amúgy én is ábrándoztam már, hogy milyen jó lenne az E12-es corollámba a prius 2 hajtáslánca)  ::)
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3263 Dátum: 2011.05.03 20:04:36 »
A maga nemében nem rossz, de ennyi pénzért priust adnak, ilyen vagy kisebb fogyival. kb másfélszer nagyobb hellyel. Szóval.....
Enyhe csúsztatással  ;) Sokéveset sok km-rel. Min. 2,5 millió az árkülönbség a két autó között.
Ilyen alapon új Yarist se vegyen senki, mert annyiért Accordot is vehetne. :flowers:
Ezzel vitatkozom, annál is inkább, mert megnéztem. Egy év eltérés lehet, de valljuk be, ennek semmi jelentősége. 2009-es insight-ok vannak 3,9 től. Egy évvel öregebb a prius ugyan ennyiért, püff neki.
Nekem csak az lebeg a szemem előtt, hogy minimum 560 ekm van a technikában, már ha van gazdája. Nálunk van, a többit meg.....
Egy Honda Jazz hybrid 4,9M, egy Prius 7,5M. Ezzel nehéz vitatkozni.
Szerintem nem egyről beszélünk. Szó sem volt JAzz Hibrid- Prius összehasonlításról. Főleg nem az új árakról beszéltem, sőt még az insight sem lehetne vetélytárs, mivel az is a jazz padlólemeze, tehát ez is egy szükségmegoldás:
Egy:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/insight/honda_insight_1.4_hybrid_elegance_econ_2010-es_modell-4652421
Kettő:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006_vezetett_szervizkonyves-4674046
vagy:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell_2010-4677597

Egy év nem difi, illetve felszereltségben van, ami veri a hondát. Szóval inkább én mondom, hogy miről is beszélünk.
Szóval mondj egy érvet az azonos évjáratú használt insight mellett, azon kívül, hogy kb 100-szor szebb.
Olcsóbb? Nem igazán.
Nagyobb? Nagyon nem.
Többet tud? Nem feltétlenül talán az ülésfűtés, de az megoldható25-50 eft-ból.
Erősebb? Abszolút nem.
Kevesebbet fogyaszt? Nem.
Biztosítása kevesebb? A biztosítás nem. Max a teljesítmény adó.
Van-e legalább bontott alkatrész, vagy esély rá? Nem hinném, kocsi is csak 9 van (pedig olcsóbb, ugye?  ;)) Prius 47 db! Tehát elterjedtebb is. én eddig egy kezemen megtudom számolni hány Insight-tot láttam mo-on.
Szóval, hidd el én végigjártam, mert volt egy kóbor ötletem, az ára miatt, hogy a feleségem, ha leadja a cégautót akkor egy ilyen kellene neki, de nincs érv mellette.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.03 20:22:46 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3264 Dátum: 2011.05.03 20:25:48 »
Viszont vérzik a szívem, hogy ezen a minitalin nem fogok tudni ott lenni.
Jelenleg abszolút esélytelen, hogy jövőhét végén pestre fel tudjak menni, főleg nem a Prius-szal.  :cry:
Ez olyan szabálytalan.....

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3265 Dátum: 2011.05.03 21:11:52 »
Szó sem volt JAzz Hibrid- Prius összehasonlításról.
Szerintem igen:

Hy! ;)
Erről mi a véleményetek?
http://zoldauto.postr.hu/a-legolcsobb-hibrid-honda-jazz-hybrid-teszt

A maga nemében nem rossz, de ennyi pénzért priust adnak, ilyen vagy kisebb fogyival. kb másfélszer nagyobb hellyel. Szóval.....

Max másra gondolsz, mint amit leírsz  ;)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3266 Dátum: 2011.05.03 21:32:36 »
...Max másra gondolsz, mint amit leírsz  ;)
Értem, akkor ez egy félre értés. Bár akárhogy olvasom, az, hogy megkérdezem mi a véleményetek a Jazz hibridról nekem nem következik, hogy vessük össze a priussal.
Csak érdekes volt, hogy abba is beteszik az IMA-t. (IMA ????, ez is milyen?)
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.03 21:37:21 írta kleingy »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3267 Dátum: 2011.05.03 21:42:32 »
No, de ami ettől egy kicsit érdekesebb a műszaki vénával megáldottak számára:

http://eahart.com/prius/psd/

Lehet játszani!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3268 Dátum: 2011.05.03 21:46:24 »
Bár akárhogy olvasom, az, hogy megkérdezem mi a véleményetek a Jazz hibridról nekem nem következik, hogy vessük össze a priussal.
Ha arra válaszolsz, nehéz másként értelmezni   ;)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3269 Dátum: 2011.05.03 21:54:13 »
Bár akárhogy olvasom, az, hogy megkérdezem mi a véleményetek a Jazz hibridról nekem nem következik, hogy vessük össze a priussal.
Ha arra válaszolsz, nehéz másként értelmezni   ;)
Rendben, akkor el.sztam. De nem volt szándékos.  :surrender:
Én az insight-tal akartam összeugrasztani a véleményeket, de nem vettétek a fordulatot.  :D
Így a magad uram elv szerint haladtam tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.03 21:56:54 írta b.c. »