Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368331 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2025 Dátum: 2010.10.09 16:54:53 »
Gratula az új szerzeményhez! Saját beszerzésű, vagy itthon találtátok kereskedőnél?


Hello!

Ha ez nekem szólt, akkor köszönöm :yes:
Itthon vettük egy kereskedésben, No-i, sérülésmentes
szervizkönyves, és vezették is :D
Prius II. 2008

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2026 Dátum: 2010.10.10 10:12:48 »
Kedves Prius II. tulajok!
Érdeklődnék, hogy cseréltetek-e már akksit (indítót ;) az autóban vagy még mindenkinek a gyári van benne?
Nemrég mértem feszültséget az enyémben és 10V-nál többet nem tudott produkálni (24 órás állás után) az pediglen kevés, a nyáron egyszer már megtréfált egy 1 hetes állást követően, akkor éppen hogy nem cseréltem le de most esedékes lenne.
Ahogy néztem egy 45AH körüli balpozitívos akksi van beletéve gyárilag vmi jó vékony saruval, ez szerintetek szabvány méret (mármint a külméretei) vagy spéci Toyota származék?
Esetleg töltéssel érdemes-e próbálkoznom vagy felejtsem el?
Ha kiveszem és jó sokáig akku nélkül lesz az autó nem lehet gubanc az elektronikában, központi zárban stb:??? :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2027 Dátum: 2010.10.10 11:57:19 »
Kedves Prius II. tulajok!
Érdeklődnék, hogy cseréltetek-e már akksit (indítót ;) az autóban vagy még mindenkinek a gyári van benne?
Nemrég mértem feszültséget az enyémben és 10V-nál többet nem tudott produkálni (24 órás állás után) az pediglen kevés, a nyáron egyszer már megtréfált egy 1 hetes állást követően, akkor éppen hogy nem cseréltem le de most esedékes lenne.
Ahogy néztem egy 45AH körüli balpozitívos akksi van beletéve gyárilag vmi jó vékony saruval, ez szerintetek szabvány méret (mármint a külméretei) vagy spéci Toyota származék?
Esetleg töltéssel érdemes-e próbálkoznom vagy felejtsem el?
Ha kiveszem és jó sokáig akku nélkül lesz az autó nem lehet gubanc az elektronikában, központi zárban stb:??? :hmmmm:

Olyan vékony saruja van pl. a régi Suzuki Swift akksiknak is, és pl. nővérem Matizának is. Az akksiméret is stimmel, csak az épp jobb pozitívos. Akksikkal foglalkozó helyen biztosan tudnak adni belőle bal+ost is. De ha nem, akkor márkakereskedésben biztosan kapsz!
Nagy gubanc nem lesz az elektronikában, max a rádiót kell újrahangolni és beállítani az órát! Viszont ha nincs kedved kúszni, akkor hagyd nyitva a csomagteret amíg nincs benne akksi!
Xanyi

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2028 Dátum: 2010.10.10 17:23:56 »
Köszi.
A kúszással már megjártam, nyár végén, szakadó esőben kellett "hátramennem" - nem volt kellemes.
Azért megpróbálok egy töltést is, hátha felveszi a feszültséget és tartósan is jó lesz, sosem lehet tudni, bár 5 év és 160E km után miért is csodálkozzak h lemerülőben van?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.10 17:25:21 írta kleingy »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2029 Dátum: 2010.10.10 17:33:27 »
Köszi.
A kúszással már megjártam, nyár végén, szakadó esőben kellett "hátramennem" - nem volt kellemes.
Azért megpróbálok egy töltést is, hátha felveszi a feszültséget és tartósan is jó lesz, sosem lehet tudni, bár 5 év és 160E km után miért is csodálkozzak h lemerülőben van?

Ha van közeledbe márkakereskedés, gurulj el, egész biztosan nem fognak pénzt kérni egy akksi tesztelésért. A gyári teszter ugyanis megmondja, van-e értelme tölteni, vagy kuka! (nem csak feszültséget mér)
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2030 Dátum: 2010.10.10 18:09:38 »
Kedves Prius II. tulajok!
Érdeklődnék, hogy cseréltetek-e már akksit (indítót ;) az autóban vagy még mindenkinek a gyári van benne?
Nemrég mértem feszültséget az enyémben és 10V-nál többet nem tudott produkálni (24 órás állás után) az pediglen kevés, a nyáron egyszer már megtréfált egy 1 hetes állást követően, akkor éppen hogy nem cseréltem le de most esedékes lenne.
Ahogy néztem egy 45AH körüli balpozitívos akksi van beletéve gyárilag vmi jó vékony saruval, ez szerintetek szabvány méret (mármint a külméretei) vagy spéci Toyota származék?
Esetleg töltéssel érdemes-e próbálkoznom vagy felejtsem el?
Ha kiveszem és jó sokáig akku nélkül lesz az autó nem lehet gubanc az elektronikában, központi zárban stb:??? :hmmmm:
Nekem is most volt problémám a Jazz akujával. Abba is 45A-es kell kicsi sarus és ha szemben állok az autóval akkor bal oldalon van a pozitiv.
Én egy lámpánál lefullasztottam az autót és nem indult  többet (akkor már másfél órát autoztam a vásosban)
megnyugtattak, hogy csak az aksi. pedig feltöltés után 2 nap után is  tartotta a több mint 12V-ot!
Szoval lecseréltem, kaptam egy Boscht 14,500 ért.

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2031 Dátum: 2010.10.10 22:04:29 »
Idén cseréltem akksit, Boschra. Varta is van megfelelő kialakítású, biztos más fajta is található.

Kedves Prius II. tulajok!
Érdeklődnék, hogy cseréltetek-e már akksit (indítót ;) az autóban vagy még mindenkinek a gyári van benne?
Nemrég mértem feszültséget az enyémben és 10V-nál többet nem tudott produkálni (24 órás állás után) az pediglen kevés, a nyáron egyszer már megtréfált egy 1 hetes állást követően, akkor éppen hogy nem cseréltem le de most esedékes lenne.
Ahogy néztem egy 45AH körüli balpozitívos akksi van beletéve gyárilag vmi jó vékony saruval, ez szerintetek szabvány méret (mármint a külméretei) vagy spéci Toyota származék?
Esetleg töltéssel érdemes-e próbálkoznom vagy felejtsem el?
Ha kiveszem és jó sokáig akku nélkül lesz az autó nem lehet gubanc az elektronikában, központi zárban stb:??? :hmmmm:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2032 Dátum: 2010.10.10 22:16:42 »
Megérdeklődöm az akkutesztelést is.
A 15ezres akksi az jó árú volt, eddig 21.990Ft-ra van ajánlatom (Varta) :cry: bár asszem megteszi a kevésbé "nevesebb" cég terméke is.
Today, tomorrow and after tomorrow!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2033 Dátum: 2010.10.10 22:45:57 »
Érdekelne engem is az a akutesztelés :hmmmm: Hogy mit vizsgálnak?
Mielött kidobom (a régit).

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2034 Dátum: 2010.10.11 17:02:02 »
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.11 17:03:52 írta Misi »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2035 Dátum: 2010.10.11 18:09:16 »
Na végre... :)

Bár a múltkori Auris próba során az 1 nagy gyerekülés 2 magasító kombinációval olyan szépen elfértek hátul a gyerkőcök, hogy csak igen hosszú távon lesz tényleg szükségünk egyterűre. Addig meg a mostani jószág is simán kihúzza remélem. :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2036 Dátum: 2010.10.13 14:54:19 »
Ha ez nekem szólt, akkor köszönöm :yes:

Cool! Mit lehet még tudni róla?  Mennyi idős, hány km van benne, volt-e valami sérülése, átnézetted-e szakival stb.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2037 Dátum: 2010.10.15 14:52:48 »
         

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2038 Dátum: 2010.10.17 16:35:03 »
Ha ez nekem szólt, akkor köszönöm :yes:

Cool! Mit lehet még tudni róla?  Mennyi idős, hány km van benne, volt-e valami sérülése, átnézetted-e szakival stb.

Hi!

2 éves  :sorcerer: 58E km van benne, sérülésmentes, tip-top a verda,fekete, Budaörsi uton lévő Toyota szerviz szerint,
nagyon korrekt a gép, rendesen volt szervizelve, de szervizkönyvét is vezették :D Na és az ára is igen kedvező :lol:
Igaz, nem navis és tolato radar sincs benne, de nem is hiányzik.

Röviden ennyi.

Viszont az én kérdésem, hogy van-e a Toyotásoknak valamilyen havi-éves talijuk?
Esetleg, csak külön  Priusnak? Budapesten van olyan korrekt Toyota szerviz, amit nyugodt szivvel tudtok ajánlani?

Üdv
Prius II. 2008

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2039 Dátum: 2010.10.17 16:38:04 »
Javaslom az Általános/Találkozók topicot figyelmedbe (van heti és négy darab éves talink).  ;)