Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352837 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

gyaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16635 Dátum: 2016.11.11 14:39:26 »
Köszönöm!!
gyaki

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16636 Dátum: 2016.11.12 12:12:27 »
Üdv mindenkinek!
Prius III-ra  a jelenlegi 17-es felnik helyett szeretnék 15 vagy 16 collosakat venni (cserélni értékegyeztetéssel). Láttam több hirdetésben Avensis 16-os alufelnit ilyen paraméterekkel: Felni típusa: ET45 16x6.5J Osztókör: 5x100 mm. Kérdésem ez tökéletesen megfelel a Priusra is, mert váltóméretben nem találtam ilyet, csak 15"-osat.
Egyáltalán hol lehet valamilyen listát találni a Prius III-ra biztonsággal felszerelhető alufelni méretekről?
Köszönöm a válaszokat!

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16637 Dátum: 2016.11.12 20:58:13 »
5*100/54 16colos Prius felni elado.
Nekem Prius 2on volt.
Ar megegyezes szerint.
Iranyar 45.000Ft
Nek a helyet foglalja.
Budapest 22ker.
Privatba irjazok, forumot nem nezem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16638 Dátum: 2016.11.13 08:40:37 »
Üdv mindenkinek!
Prius III-ra  a jelenlegi 17-es felnik helyett szeretnék 15 vagy 16 collosakat venni (cserélni értékegyeztetéssel). Láttam több hirdetésben Avensis 16-os alufelnit ilyen paraméterekkel: Felni típusa: ET45 16x6.5J Osztókör: 5x100 mm. Kérdésem ez tökéletesen megfelel a Priusra is, mert váltóméretben nem találtam ilyet, csak 15"-osat.
Egyáltalán hol lehet valamilyen listát találni a Prius III-ra biztonsággal felszerelhető alufelni méretekről?
Köszönöm a válaszokat!
[/quothu
toyota.gumi.hu

Nekem is 16"-os gyári alun, illetve acélon van a két szett gumi. Hibátlan. Az ET 45-el nem lesz baj, nekem is az Ave-ről jött a két szett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16639 Dátum: 2016.11.13 13:57:42 »
Üdv mindenkinek!
Prius III-ra  a jelenlegi 17-es felnik helyett szeretnék 15 vagy 16 collosakat venni (cserélni értékegyeztetéssel). Láttam több hirdetésben Avensis 16-os alufelnit ilyen paraméterekkel: Felni típusa: ET45 16x6.5J Osztókör: 5x100 mm. Kérdésem ez tökéletesen megfelel a Priusra is, mert váltóméretben nem találtam ilyet, csak 15"-osat.
Egyáltalán hol lehet valamilyen listát találni a Prius III-ra biztonsággal felszerelhető alufelni méretekről?
Köszönöm a válaszokat!
Azok a felnik tökéletesek amit írtál és elég gyakoriak is az Avensis/Celica stb miatt.
A biztonságról annyit, hogy pont nemrég engedélyeztettem a Toyotánál és a közlekedési hatóságnál.
'08 RX400h
'09 Prius 3

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16640 Dátum: 2016.11.13 20:45:58 »
Trotter66, gergolabs: köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ilyen lesz rajta, ha reális áron el tudom adni a 17-eseket.
Kérdésem, ha ilyenre cserélek kötelezően kell műbizonylat vagy engedély a Nemzeti Közlekedési Hatóságtól?
Ezekben nem vagyok jártas. A téli felnim is 16 collos Toyota acélfelni. Most akkor engedélyeztetnem kell?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16641 Dátum: 2016.11.14 05:31:29 »
Trotter66, gergolabs: köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ilyen lesz rajta, ha reális áron el tudom adni a 17-eseket.
Kérdésem, ha ilyenre cserélek kötelezően kell műbizonylat vagy engedély a Nemzeti Közlekedési Hatóságtól?
Ezekben nem vagyok jártas. A téli felnim is 16 collos Toyota acélfelni. Most akkor engedélyeztetnem kell?
Elvileg igen. Ennek gyakorlati bonyolítását gergolabs, leírnád?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16642 Dátum: 2016.11.14 07:25:35 »
Szívesen leírom, de ezt Ausztriában csináltam végig, úgyhogy szerintem az Evizolinak kevésbé hasznos. Itt volt egy hivatalos papírom az engedélyezett felnikről, amiben nem szerepelt a 205/55 R16, tehát feldobtam a 16-os T23-as Celica felniket a kocsira elgurultam a Toyotához, ott megnézték, hogy ***a, aztán adtak egy papírt, amivel igazoltam a közlekedési hatóságnál, hogy minden okés és ők már csak rábólintottak(pár nap alatt) és mehettem bejegyeztetni a forgalmiba. 26€-ba fájt+ a benzin.
'08 RX400h
'09 Prius 3

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16643 Dátum: 2016.11.15 19:45:32 »
A gyári naviban hol lehet (ha lehet) beállítani, hogy mutassa a valós sebességet? Az autó "sebességmérője" nagyon csal, a GPS pontos. A külső eszköz (IGO) szépen mutatta, de itt nem látom, pedig jó lenne.
MÁS!
Hogyan tudok csatlakozni a priusos FB csoporthoz? A priusclub.hu oldalon fent vagyok.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16644 Dátum: 2016.11.16 05:28:15 »
Hogyan tudok csatlakozni a priusos FB csoporthoz? A priusclub.hu oldalon fent vagyok.
Ha jelentkezel, akkor felveszlek, csak írd meg milyen név alatt szerepelsz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16645 Dátum: 2016.11.16 08:51:21 »
Hogyan tudok csatlakozni a priusos FB csoporthoz? A priusclub.hu oldalon fent vagyok.

Nem biztos, hogy érdemes. :) Nem szoktam túl sűrűn FB-ra belépni, de ha megteszem, akkor belenézek a csoportba is, de gyakran elég agyhalál. Emberek olyanokat tudnak kérdezni, hogy összekarmolom magamat. Nem az a gond, hogy "kezdő" a Priusszal, hanem ordít a kérdésről, hogy saját erejéből utána se szagolt...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16646 Dátum: 2016.11.16 08:58:53 »
elöfordul az ilyen itt is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16647 Dátum: 2016.11.16 11:02:07 »
Nem biztos, hogy érdemes. :) Nem szoktam túl sűrűn FB-ra belépni, de ha megteszem, akkor belenézek a csoportba is, de gyakran elég agyhalál. Emberek olyanokat tudnak kérdezni, hogy összekarmolom magamat. Nem az a gond, hogy "kezdő" a Priusszal, hanem ordít a kérdésről, hogy saját erejéből utána se szagolt...
elöfordul az ilyen itt is...

 :yes: :yes: :yes:  Sőt ollan is, hogy igen!!!  :yes:  Főleg a szó(betű)szátyárkodással egybekötött, tájékozatlansággal spékelt aktivitás.::) ::) ::) :tt2: :whistling: ;) :hug:

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16648 Dátum: 2016.11.17 08:02:58 »
Nem biztos, hogy érdemes. :) Nem szoktam túl sűrűn FB-ra belépni, de ha megteszem, akkor belenézek a csoportba is, de gyakran elég agyhalál. Emberek olyanokat tudnak kérdezni, hogy összekarmolom magamat. Nem az a gond, hogy "kezdő" a Priusszal, hanem ordít a kérdésről, hogy saját erejéből utána se szagolt...
Ez csepp a tengerben.
Ami engem még bosszant. Van egy jó pár ember, akik "tudorok"... Mindenre tudják a választ. Pl: Jön egy Prius+os kérdés: Mennyit fogyaszt az autó? Erre 5 emberből 4 megírja, hogy mennyit eszik(szerinte), holott mindegyiknek 3-as Priusa van... Vicces...  :D Gondolom a kérdés feltevője is tud goglizni, de ő tulajoktól lett volna kíváncsi a fogyasztási adatokra, mivel ez van legközelebb a valósághoz. Azt se szeretem, hogyha egyes felhasználók bevisznek másokat az erdőbe. Pl: Vegyél H4-es LED-es izzó(és hiába magyarázod meg neki cikkel illusztrálva, csak szajkózza), vagy cserélj nyugodtan 0W20-as olajat a P2-be holott 5W30 a gyári előírás ráadásul az előbbit csipegetheti is az autó. Sajnos napi szinten felbukkannak ilyen posztok. Tényleg túl jó és megbízható autó a Prius, mert úgy tűnik rengetegen unatkoznak...

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16649 Dátum: 2016.11.17 10:01:43 »
Hi!

Még egy dolgot kiemelnék, hangsúlyoznék a használt autó vásárláshoz. K.b. ~2 éve van olyan lehetőség , hogy a központi nyilvántartásból le lehet kérdezni a km óra állásokat!!! Az óraállásokat a műszaki vizsgakor, ill.  a tulajdonos váltáskor regisztrálják a központi nyilvántartóban! Tehát az az autó, amelyik legalább 2 éve Magyarországon forgalomban van minimum 1 bejegyzést tartalmaz!

Ha ezt a lekérdezést MINDENKI megtenné, AKKOR az óratekergetős  :censored: :censored: :censored: :censored: nem nagyon rúgnának labdába. Ezért fontos a lekérdezés MINDENKINEK!!!

SZORÍTSUK VISSZA A CSALÓKAT!
A lekérdezés pár száz forintba kerül (okmányiroda ad tájékoztatást, de ügyfélkapun is működik...)
Természetesen a "klasszikus" átvizsgálások ezután is szükségesek vásárláskor...
 :flowers:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és a segítséget!

Hosszas keresgélés után végre én is tulaj lettem (24 órája)

Hát nem egyszerű. Szervizek december közepére adtak volna időpontot, (remélem nem ilyen megbízhatatlan a Toyota :) ) ha egyáltalán felvették a telefont, szóval felejtős, mert ez így használhatatlan szolgáltatás egy autóvásárlásnál, utólag meg ugye mit vizsgálgassak?, ha már fizettem akkor így jártam. ODB sz... se mutat csak parasztvakítás, mert hiába próbáltam ki a régi kocsimon, a típus specifikus paraméterekhez még hekkelni kellet volna, szóval legközelebb erre is jól rá kell készülni.
Szóval saját szememre hagyatkoztam. Utólagos fényezéseket elég jól ki tudom szúrni, mert nagyapám fényező volt, és én is megoldom a saját járműveim fényezését. Ezen a lökhárítók voltak újra fújva, de az szinte minden megnézett példányon sérült volt, ezek legalább rendbe voltak rakva nagyon szépen, meg a ködlámpa sérült, de a kaszni nem volt lakatolva, illesztési hézagok és fényezés legalábbis gyári szintű. Németektől hazahozott, Francia kereskedőnél vásárolt autó, 120ezer van benne, de a kormány és egyes kapcsolók kopása alapján én inkább 200-ra tippelem, vagy nagyon trehány tulajdonosa volt, mindenesetre árában és állapotában még így is megérte. Tuti nem taxi volt mert a hátsó ülések és padló érintetlen, csak a sofőr oldalán van kopás, főleg a multikormány gombjait nyomkodta szét, meg a könyöklőt, de ez utóbbinak a konstrukciója okozta szerintem a kopást, ahol a műanyag peremre van ráhajtva a szövet, mert az ülés kopás alapján 100ezerre tippelem.
Hazafelé úton Budapesti délutáni erős forgalomban 4,4liter jött ki fogyasztásra :) de még nem igazán érzem a kocsit. Eleve csak váltós autóim voltak, szóval rendszeresen kuplungolok és váltok még :D de nagyon tetszik. Annyira nem is vészes a vezetési élmény. Jó kézifékes fordulóra nem képes, de lehet vele nagyon dinamikusan is menni, meg a futómű is nagyon kezes. Ekkora dömpertől nyúlósabb rugózásra és kormányműre számítottam.

Apropó 16"-os acélfelni garnitúrára vevő lennék. :) a 17"-os alufelnit sajnálom a budapesti, téli kátyús utakon.