Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764053 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6510 Dátum: 2016.02.06 16:45:01 »
Sziasztok!
 
Először is üdv mindenkinek! Még új vagyok itt és örülök, hogy rátaláltam erre a nagyon hasznos kis fórumra!  :clap:
Egyelőre ennyit az örömökről, ugyanis egy kisebb probléma vezetett ide a nagy keresgélésben az interneten. Szóval adott egy 2001-es 1.0 vvti Yaris, ami folyton egy újra és újra megújuló motorhibajelet produkál. Eleinte az akkusaru levételével törölgettem a jelet (mivel más problémát érezhetően/láthatóan nem okozott), aztán meguntam és vettem egy hibakód olvasót, hogy utánajárjak mi okozza a hibajelet, ami van hogy már 10km, de van hogy csak 80km megtétele után jelenik meg újra. Szóval odáig jutottam hogy megvan a hibakód, de itt el is akadtam. :hmmmm:

A hibakód: P0171

Valaki útba tudna igazítani hogy ez mit jelent? Illetve ha több ok is szóba jöhet, akkor mit próbáljak ki, mit nézzek meg, vagy cseréljek?

ui: néha (csak üzemmeleg motornál) mintha ingadozna az alapjárat, de ez sem minden esetben tapasztalható!

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat/tanácsokat!

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6511 Dátum: 2016.02.07 21:23:46 »
Sziasztok!

Szendrei József /Szuti/ vagyok álnéven, Főnöki engedéllyel írok ide egy kis gerillamarketing miatt. Ha valaki még nem tudna róla, megnyitottunk egy Toyota-Lexus szervizt, ToyoTeam Garage Autószerviz néven, Újpesten, a Tinódi utcában, de más márka szervizeit is vállalni tudjuk. A műhely 2 állásos, 117 nm-en fekszik és szép ügyfélváró, iroda is tartozik hozzá, ami a kényelmeteket szolgálja. Üzlettársam, Jakab Tamás végzi az autók szerelését, aki 18 év Toyota márkaszervizben eltöltött munkatapasztalattal rendelkezik, tehát ha bármire szükségetek van, akkor keressetek minket nyugodtan, igyekszünk foglalkozni a kisebb munkáktól kezdve az egyéni igényekig.

Mickey nyitott nekünk egy csoportot, ahova nemsokára beírjuk majd a Toyota Kub által elérhető állandó kedvezményeket és akciókat is, plusz 2-3 héten belül szervezünk egy hivatalos megnyitót is, ahova sok szeretettel várunk mindenkit, aki meg szeretné nézni, hogy hol dolgozunk és szeretne velünk pár szót váltani. Íme a csoportunk linkje, itt és a csoportban megtalálható elérhetőségeken keresztül tudjátok velünk felvenni a kapcsolatot:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1323.0

Addig is Üdv,
Szuti

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6512 Dátum: 2016.02.08 07:25:39 »
Sziasztok!
 
Először is üdv mindenkinek! Még új vagyok itt és örülök, hogy rátaláltam erre a nagyon hasznos kis fórumra!  :clap:
Egyelőre ennyit az örömökről, ugyanis egy kisebb probléma vezetett ide a nagy keresgélésben az interneten. Szóval adott egy 2001-es 1.0 vvti Yaris, ami folyton egy újra és újra megújuló motorhibajelet produkál. Eleinte az akkusaru levételével törölgettem a jelet (mivel más problémát érezhetően/láthatóan nem okozott), aztán meguntam és vettem egy hibakód olvasót, hogy utánajárjak mi okozza a hibajelet, ami van hogy már 10km, de van hogy csak 80km megtétele után jelenik meg újra. Szóval odáig jutottam hogy megvan a hibakód, de itt el is akadtam. :hmmmm:

A hibakód: P0171

Valaki útba tudna igazítani hogy ez mit jelent? Illetve ha több ok is szóba jöhet, akkor mit próbáljak ki, mit nézzek meg, vagy cseréljek?

ui: néha (csak üzemmeleg motornál) mintha ingadozna az alapjárat, de ez sem minden esetben tapasztalható!

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat/tanácsokat!

Légtömegmérőt kell tisztítani. Volt már róla szó itt a fórumban.
Talán Palaczk részletesen le is írta.
Xanyi

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6513 Dátum: 2016.02.08 21:33:51 »
Sziasztok!

Problémám akadt a 2000-es, 1.0-ás, 152eKm-et futott Yarisommal.
Pár hete autópályázás közben kifogyott belőle az üzemanyag, csak ezt nem tudtam, mert felakadt a szintjelző. Míg vontattak, köhögve, de üzemelt a motor kb 10 percig, hogy legalább szervó legyen. Mikor haza értünk, láttam, hogy nincs benne benzin, így kannából tankoltam bele 20 litert, mire már nem villogott az utolsó visszajelző csík.
Utána mentem vele 60-70 km-t vidéken, ebből 50-60-at városon kívül. Mikor egy olyan utcába vitt az utam, ami nem volt aszfaltozott,közben elkezdett szakadni az eső, az út nagyon csúszott. Féltem, hogy ha megállok, elakadok, a kormányt 45 fokba állítva mentünk egyenesen.... Egyszer sikerült egy akkora gödörbe bele hajtanom, aminél még a motorháztetőre is felcsapott a víz. Utána röviddel (csak városon belül mentem pár kilométert) megjelent a rettegett P0420.
Standard mérési ciklust, amit javasol ilyenkor a pdf végig vittem, oszcilloszkóppal lemértem a végén, nekem jónak tűnt a jelalakja a második lambda szondának, majdnem teljesen sima, alig hullámzik. Többször kitörölve is visszajön a hibakód 30-50 km-enként, freeze frame nem adott sok támpontot. Általában motor üzemidő 261 sec (nah, ezt nem hiszem el, ennyi idő alatt nem érek ki a városból...), sebesség 70 km/h, vízhőfok 86 fok, lambdaszonda max határérték 0,500, mért érték 0,8123 (micsoda, piros bicikli? Mértékegység nélkül van...)
Elvittem szerelőhöz, ő azt mondja, hogy nem zörög a katalizátor, de nehéznek tűnik, cserélni kéne. Kipufogó nem kormos, viszont befogva a kipufogót nem változik a motor hangja, kézzel simán, erőlködés nélkül be tudom fogni. Kértem, hogy nézze meg, nem lyukas-e a rendszer, de nem mondta, hogy valahol kifújna.

Kérdés:
Merre tovább?

  • Vigyem el másik szerelőhöz, hogy megnézzék a CO-t és a kipufogórendszert?
  • Új katalizátor? Az ajánlott Bosal 099-649 70+eFt Angliából, ami még nem is lenne annyira sok, itthon 170. Univerzális Bosal? esetleg, ha már úgyis hegeszteni kell az egyik végét, bejöhet.
  • CataClean?
  • Kondenzátorral csapjam be a komputert?

Válaszotokat köszönöm!

storm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6514 Dátum: 2016.02.24 00:01:57 »
Sziasztok,
2004-es Yaris reggeli első hidegindításnál 1-2mp-ig fura zörgő csörgő hangot ad. Illetve ha leállítom a motort üzem meleg állapotban, majd 5-10 perc elteltével beindítom nem zörög viszont ismét fura hangja van ami pár gázadásra elmúlik és minden működik rendesen. 130.000Km van benne.

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6515 Dátum: 2016.02.28 12:43:38 »
Sziasztok!

Problémám akadt a 2000-es, 1.0-ás, 152eKm-et futott Yarisommal.

Ideje volt a műszakinak, elvittem ismerős vizsgáztatóhoz. A CO közel volt a 0,2 %-hoz, ez megerősitette bennem a katalizátor halált, meg is vettem az újat, egy Bosal 099-949-et 20 ezerért, ami egyelőre beszerelésre vár. A specifikust is kellett volna hegeszteni, de csak az egyik oldalát. Cserébe Angliából 80 ezer lett volna, itthon 150.

Közben más hiba is jelentkezett...
Ha a hátsó ablakmosó szivattyút akarom csak működtetni (WASHER1 állás), elindul az első ablaktörlő motor is legalacsonyabb fokozaton. WASHER2 állásban ugyanez a helyzet, viszont sima ON helyzetben nincs gond. Csak akkor csinálja, ha jár a motor, sima gyújtás ráadásra nem. A kapcsoló eredeti, gyári, 2 éve lett vásárolva, miután a réginek elkopott az alacsony fokozata. Mellékelem a gyári kapcsolási rajzot, mely tartalmazza a kapcsoló belső kapcsolását is.
Kicseréltem a régi kapcsolóra az újat, azzal is ezt csinálja. Rámértem az ablakmosó motorra, járó motornál. Ha az első ablakmosót kapcsolom be (közvetlenül a földhöz érintettem a vezetékét, kihagyva a kapcsolót), a másik vezetéken alig esik a feszültség (~14 voltról 13,6-ra), ha a hátsót, akkor jelentősen (9,8 volt). Ez már szerintem elég lehet ahoz, hogy a kapcsolóban kinyisson a tranzisztor, és bekapcsolja a szakaszos fokozatot.
Kiszereltem a motort, kimértem kábelezés nélkül is. Az egyik kapcsolásban 1 ohm volt az ellenállása, a másikban 180. Viszont a motor mindkét esetben olyan 4 A környékén vett fel áramot, ami turpisságra utal ::)  Kiszerelve is rámértem, ekkor nem járt a motor, és közvetlenül az akkumulátorra kapcsoltam. Akkor a feszültségek a következőképpen alakultak: első bekapcsolt, hátsó vezeték feszültsége: 12,8 -> 12,6, hátsó bekapcsolt, első vezeték feszültsége: 12,8 -> ~10

Gyanitom, hogy rossz a motor, valaki találkozott hasonlóval?
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.28 12:46:15 írta shark »

magos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6516 Dátum: 2016.02.29 21:09:20 »
Légtömegmérőt kell tisztítani. Volt már róla szó itt a fórumban.
Talán Palaczk részletesen le is írta.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6517 Dátum: 2016.03.01 08:09:33 »
Heló! Van két problémám. 2001-es 1.0-ás toyota yaris. Az egyik jobbára csak hidegben jelentkezik. Legjobban akkor hallani, mikor télen járok ki a fagyott földön. Kopog elől valami. Aszfalton is hallani kicsit, de alig. Az én fülem hallja. Nyáron sokkal kevésbé hallani. Gondoltam lengéscsillapítóra, de az mérve jó volt. Másik. Hidegen kissé keményebb hangja van. 120 ezer km van a kocsiba. Szelephang féle hidegen. Kb egy perc járatás után elmúlik. Ennyi km után érdemes szelephézagot nézetni? Úgyis megyek toyotához, de későbbre tervezem, hacsak a szelep miatt nem sűrgető. Ja, nem rángat a kocsi, megy rendesen.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6518 Dátum: 2016.03.01 08:13:37 »
Sziasztok,
2004-es Yaris reggeli első hidegindításnál 1-2mp-ig fura zörgő csörgő hangot ad. Illetve ha leállítom a motort üzem meleg állapotban, majd 5-10 perc elteltével beindítom nem zörög viszont ismét fura hangja van ami pár gázadásra elmúlik és minden működik rendesen. 130.000Km van benne.

Láncos? Az enyém így kezdte. Lánfeszítő halt meg. Kicsit későn nézettem meg. Lánc is megnyúlt emiatt. Igaz az enyém 2001-es 1.0

simi85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6519 Dátum: 2016.03.04 14:55:59 »
Sziasztok,

Most vettem egy 2002-es 1,4D-4D yarist. És egy olyan problémát észleltem, hogy mikor a bakony egy nagy dombján mentem felfele kb. 65-ről lassultam vissza 50-55 km/h amikor visszaváltottam 4-esbe, hirtelen kivillant pirosan a vízhőfok lámpa és elkezdett pirosan villogni. Mikor megálltam kb 3 percnyi egyhelyben állás után (közben járattam a motort) hirtelen elaludt. Folytattam tovább az utamat ami még max 8-10 perc volt. Leparkoltam kb 1 óra múlva értem vissza a kocsimhoz, megnéztem hűtővíz szintjét teljesen rendben volt. Elindultam vele haza, majd mikor Veszprémnél voltam kb 100-al mentem megint előjött egy viszonylag sík terepen. Félre álltam, leállítom egy 1,5-2 percre a kocsit és után újraindítottam a motort és elaludt.
Szerintetek mi lehet a baja? A kocsi ausztriából hoztuk be, 154 000 km van benne, vezett szervízkönyvvel lett vásárolva.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Simi

szabe79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6520 Dátum: 2016.03.04 15:22:21 »
Helló Mindenki :)

Parkoló Yarisomról egy kedves valaki letörte a hátsó ablaktörlő kart. Vettem egy komplettet, gondoltam én, csak egy csavaranya tartja, majd én lecserélem. Kicsit rozsdás a csavar és nem akar lejönni. Első kérdés, hogy mennyire lehet feszegetni, nem szeretnék semmiben kárt tenni, a másik az óra mutató járásával ellentétesen jön lefelé? :D Kérem mindenki vegye figyelembe, hogy a kérdező nő  :innocent: :helpsmilie:
Köszönöm : Berni

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6521 Dátum: 2016.03.04 19:04:27 »
Az óra mutató járásával ellentétesen kell kicsavarni, igen. Villáskulcssal próbáld, ne fogóval, stb.
Csavarlazítót kéne ráfújni, ha az nincs, akkor kóla. Hagyd "ázni" azt próbáld újra.
A csavart ha leveszed, az egy dolog. A kart levenni a tengelyről, az lesz még izgi.

szabe79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6522 Dátum: 2016.03.04 23:22:54 »
 :eek:hát mos tnem nyugtattál meg, maga a kar már szinte teljesen letört... köszi a választ

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6523 Dátum: 2016.03.05 05:54:26 »
fujd be csavarlazitoval v rozsdamaróval és stabilan tartva tekerd...kell hozzá azért egy kis erő.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szabe79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6524 Dátum: 2016.03.05 18:14:07 »
Az óra mutató járásával ellentétesen kell kicsavarni, igen. Villáskulcssal próbáld, ne fogóval, stb.
Csavarlazítót kéne ráfújni, ha az nincs, akkor kóla. Hagyd "ázni" azt próbáld újra.
A csavart ha leveszed, az egy dolog. A kart levenni a tengelyről, az lesz még izgi.


Szia! Sikerült levennem az anyát, de úgy jártam, ahogy írtad, nem jön le a csonk....arra is van ötleted esetleg? Köszi