Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6465 Dátum: 2015.12.28 10:14:56 »
Sziasztok,

Adott egy 2002-es TS 153000 km-el, használtan vásárolva. A vétel óta beleraktam 3700 km-t másfél hónap alatt. Az elmúlt 2 napban feltűnt, hogy az autó - főleg ha bemelegedett - alacsony fordulaton (800-1500-ig) csattog, de főleg alapjáraton. Gondolom a vezérműlánc lett csereérett. Kérdés, hogy, így meddig tudom használni, mert munkaautó, napi 100 km-eket megyek és a szerelőm lehet csak január elején ér rá.

Válaszokat előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6466 Dátum: 2015.12.28 10:51:17 »
Könnyen lehet hogy félreértés történt (a képedet nem látjuk mert csak Google fiókkal belépve lehet megnézni)
A szőnyegbe semmilyen patent nem kell, abba csak két luk kell legyen. A padlóba pedig két spéci kampó van, amibe be van akasztva a szőnyeg a lukaktól fogva:

Ha neked hiányzik ez a két kampó, akkor pótolhatod valahonnan, pl. eBay-ről:
http://www.ebay.com/itm/172018360505
http://www.ebay.com/itm/141838182673
(ott a cikkszám is a hírdetésben, érdeklődj itthoni márkaszervizben esetleg; bontó is szóba jöhet)
Múlt hónapban vettem szőnyeget az autóba autoszonyeg pont info-ról. 200 ft volt darabja, a képen lévő kampós patentnek. Vettem hozzá egy tartalék szettet is, 400 ft-ot simán megér, hogy ott van a pincében az egy pár tartalék. Írj nekik, hogy tudnak-e eladni akkor is ha nem veszel szőnyeget.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6467 Dátum: 2015.12.28 11:19:07 »
Sziasztok,

Adott egy 2002-es TS 153000 km-el, használtan vásárolva. A vétel óta beleraktam 3700 km-t másfél hónap alatt. Az elmúlt 2 napban feltűnt, hogy az autó - főleg ha bemelegedett - alacsony fordulaton (800-1500-ig) csattog, de főleg alapjáraton. Gondolom a vezérműlánc lett csereérett. Kérdés, hogy, így meddig tudom használni, mert munkaautó, napi 100 km-eket megyek és a szerelőm lehet csak január elején ér rá.

Válaszokat előre is köszönöm!
1-2 hete egy Avensises topictárs írta, hogy rángat a kocsija. Majdnem beírtam neki rá, hogy "vidd el szervízbe", de túl nagypofájú lépésnek éreztem, gondoltam nem okoskodok. :)) Ha jól emlékszem 2-3 nappal később váratlanul megállt neki az autó. Lényegtelen az ok, de drága volt a történet, váratlan és biztos hiányzott az autó pár napra. Ha azonnal eljut szervízbe, akkor lehet hogy most 150 ropival vastagabb lenne. Nem ítélkezésképpen írom ezt.  Tök jó, hogy megírta, mert ezekből a sztorikból tanulhatunk a legtöbbet.
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy melyik a jobb: megmutatni szerelőnek és ha kell egy napra tervezetten leadni a kocsit, vagy 1-2 hétre leadni motorgenerálra, miután több száz kilométerről trélereznél vele? Ha az autó munkaeszköz, akkor bérelni is tudsz egy napra 10-15.000 ft körül. Ráadásul sok márkaszervízben kedvezően tudsz bérelni is cserekocsit, akkor is ha már idősebb a kocsid, csak egyeztetni kell velük előre.
Ha nem vagy biztos a szerelődben, esetleg menj el márkaszervízbe egy állapot felmérésre. Még az is lehet, hogy a Toyota 4+ program keretében kedvezményes áron tudnak neked segíteni, gyári alkatrészeket beépítve, akkor is ha nincs a problematikus tétel listázva.

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6468 Dátum: 2015.12.28 11:39:55 »
1-2 hete egy Avensises topictárs írta, hogy rángat a kocsija. Majdnem beírtam neki rá, hogy "vidd el szervízbe", de túl nagypofájú lépésnek éreztem, gondoltam nem okoskodok. :)) Ha jól emlékszem 2-3 nappal később váratlanul megállt neki az autó. Lényegtelen az ok, de drága volt a történet, váratlan és biztos hiányzott az autó pár napra. Ha azonnal eljut szervízbe, akkor lehet hogy most 150 ropival vastagabb lenne. Nem ítélkezésképpen írom ezt.  Tök jó, hogy megírta, mert ezekből a sztorikból tanulhatunk a legtöbbet.
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy melyik a jobb: megmutatni szerelőnek és ha kell egy napra tervezetten leadni a kocsit, vagy 1-2 hétre leadni motorgenerálra, miután több száz kilométerről trélereznél vele? Ha az autó munkaeszköz, akkor bérelni is tudsz egy napra 10-15.000 ft körül. Ráadásul sok márkaszervízben kedvezően tudsz bérelni is cserekocsit, akkor is ha már idősebb a kocsid, csak egyeztetni kell velük előre.
Ha nem vagy biztos a szerelődben, esetleg menj el márkaszervízbe egy állapot felmérésre. Még az is lehet, hogy a Toyota 4+ program keretében kedvezményes áron tudnak neked segíteni, gyári alkatrészeket beépítve, akkor is ha nincs a problematikus tétel listázva.

Köszönöm szépen a tanácsokat.  :yes:
Időközben egyeztettem a szerelőmmel, egyértelmű vezérlőlánc csere. Január második hetében lesz rá ideje, azt mondta, hogy így is használhatom (neki egy szintén láncos Celica-ja van, a feleségének meg egy RAV4-e), mert a lánc ha nyúlik is gondot nem okoz, csak ha szakad. Annyi volt a kérés, hogy nagyon ne tépjem a száját a kocsinak (teszem hozzá eddig sem tettem), de használjam nyugodtan. Meglátjuk mi lesz, remélem addig kitart, mert csak 2 hónapja van meg, de nagyon megszerettem a kicsikét.  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6469 Dátum: 2015.12.28 13:55:55 »
Múlt hónapban vettem szőnyeget az autóba autoszonyeg pont info-ról. 200 ft volt darabja, a képen lévő kampós patentnek. Vettem hozzá egy tartalék szettet is, 400 ft-ot simán megér, hogy ott van a pincében az egy pár tartalék. Írj nekik, hogy tudnak-e eladni akkor is ha nem veszel szőnyeget.
Köszi, de én is csak segíteni szerettem volna, nem én tettem fel a kérdést!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6470 Dátum: 2015.12.28 14:02:17 »
Jah, véletlen elizéltem a beidézést. De ha olvassa, reméljük megtalálja az infót így is.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6471 Dátum: 2015.12.28 14:33:49 »
egyeztettem a szerelőmmel, egyértelmű vezérlőlánc csere.
A saját Toyotáiban is 150e nél cserélt láncot? Máséban jópénzért könnyű rávágni a cserét. A csere eldöntése előtt illene megmérni a benne lévőt, az állapotáról ugyanis az ad egzakt választ. A csattogást számtalan más is okozhatja. Persze hibát keresni bonyolultabb és kevésbé jövedelmező.

Kérdezem 600+ cartársat hányszor cserélt vezérműláncot?-)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6472 Dátum: 2015.12.28 14:58:24 »
A saját Toyotáiban is 150e nél cserélt láncot? Máséban jópénzért könnyű rávágni a cserét. A csere eldöntése előtt illene megmérni a benne lévőt, az állapotáról ugyanis az ad egzakt választ. A csattogást számtalan más is okozhatja. Persze hibát keresni bonyolultabb és kevésbé jövedelmező.

Kérdezem 600+ cartársat hányszor cserélt vezérműláncot?-)


  :D :D :tt2: :tt2: :yes: :yes: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6473 Dátum: 2015.12.28 17:22:47 »
Sziasztok!

Kézi autómosóban sikerült egy kisujjhegynyi helyen levinnem a festéket a kocsimról a hátsó lökhárítón. Még 1 éves sincs a kocsi, ez az első szépséghiba, ami megjelent rajta. Ez egy új autó tulajdonosnak fájó pont.  :cry:
Két lehetőséget javasoltak: lefújatni a teljes elemet, vagy festékjavító stick-kel, illetve az úgynevezett Toyota Stickerfix-szel orvosolni a hibát. Mit gondoltok, ha az utóbbi lehetőséget választom, előfordulhat, hogy az első mosásnál le is jön a felragasztott matrica?
Van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel kapcsolatban?

Csatolva küldök két linket, ha esetleg ránézne valaki, megköszönném!
https://www.toyota.hu/own/Stickerfix


Előre is köszönöm, üdv!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6474 Dátum: 2015.12.28 17:39:31 »
Nem fog lejönni, ha rendesen fel van téve.

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6475 Dátum: 2015.12.28 17:44:47 »
Nem fog lejönni, ha rendesen fel van téve.

Kedves Robi!
Köszönöm a választ. Remélem, hogy tényleg nem érdemes lefújatni, ha így is megoldódik a probléma.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6476 Dátum: 2015.12.28 20:42:30 »
Az 1996-os Corollánkra is tett ilyet az első tulaj, a sárvédő ívek mentén (rozsdásodást megelőzendő). Mi 2010-ben váltunk meg az autótól, még mindig sértetlenül rajta volt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6477 Dátum: 2015.12.28 22:59:26 »
A saját Toyotáiban is 150e nél cserélt láncot? Máséban jópénzért könnyű rávágni a cserét. A csere eldöntése előtt illene megmérni a benne lévőt, az állapotáról ugyanis az ad egzakt választ. A csattogást számtalan más is okozhatja. Persze hibát keresni bonyolultabb és kevésbé jövedelmező.

Kérdezem 600+ cartársat hányszor cserélt vezérműláncot?-)

Én már kétszer...
De az 1SZ és a 2SZ motornál viszonylag gyakori, a TS motorjánál nagyon ritka :)
Xanyi

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6478 Dátum: 2015.12.28 23:44:12 »
Én már kétszer...
De az 1SZ és a 2SZ motornál viszonylag gyakori, a TS motorjánál nagyon ritka :)

Akkor bármi ötlet az uraknak, hogy mi csattoghat? http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/helpsmilie.gif Amúgy a hang, ha szemben állok a motortérrel, akkor balkéz felől a szíjak környékéről jön. Bocs, ha oktondinak tűnök, CA18DE blokkban nagyjából otthon vagyok, de ez nekem még új. http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/yes.gif

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6479 Dátum: 2015.12.29 09:19:23 »
Bocs srácok, hogy itt pörgök, de azóta a fejemben van a kattogás és baromira nem hagy nyugodni.  :online2long:

Készítettem egy videót, ha vetnétel rá egy pillantást, azt hálásan megköszönném.  ::)

https://www.youtube.com/watch?v=l-H1ZaoqCtw