Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763873 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6360 Dátum: 2015.06.28 15:49:42 »
Sziasztok! FreeTronic automata kuplung elnyírt hollanderével mit lehet kezdeni? Pár havonta kiszereltem tisztítás miatt, mostanra a hollander elnyíródott. A Fékmesternél azt mondták, rézből után tudják gyártani teljes csövet, simán új hollandert nem tudnak rátenni. Attól meg félek, jobban örülnék az eredeti csőnek.
Üdv: shark

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6361 Dátum: 2015.06.28 23:42:50 »
Sziasztok!
Fapados Yarisba szereltem egy távirányítós központi-zár vezérlőt . A zárakat rendben csukja és nyitja, de az indexlámpák villogtatását nem tudom bekötni, ehhez kérném a segítségetek. A beszerelt vezérlőből jön ki két vezeték, rajtuk relékkel kapcsolt 12V-al. Ezek a vezetékek lennének hivatottak meghajtani a bal és jobb oldali indexizzókat. A gond az, hogy nem találom a kapcsolótáblában azokat a vezetékeket amelyeken a 12 voltot megkapják az indexek. Multiméterrel sehogy nem férek hozzá az indexrelé kivezetéseihez amikor a helyén van. Tudna valaki adni egy tippet hogyan tudnám megtalálni a keresett vezetékeket? Ha egy ide vonatkozó kapcsolási rajz lenne valahonnan az is sokat segítene. Köszönöm!

A küszöbben vannak index vezetékek
Xanyi

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6362 Dátum: 2015.07.04 19:35:32 »
sziasztok,

cseréltettem üzemanyagszűrőt a kocsimba 1 éve kb azóta az utolsó 2 csíknál nem megy lejjebb nem csinálja a villogást ha kevés van benne.

ma meg is viccelt ma mert fullra kifogyott a benyo és 2 csikót jelzet valaki tudja hogyan ezt normálisan újra beállítani?

yaris japán 1.0 2000-es évjárat
Köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6363 Dátum: 2015.07.05 21:22:19 »
sziasztok,

cseréltettem üzemanyagszűrőt a kocsimba 1 éve kb azóta az utolsó 2 csíknál nem megy lejjebb nem csinálja a villogást ha kevés van benne.

ma meg is viccelt ma mert fullra kifogyott a benyo és 2 csikót jelzet valaki tudja hogyan ezt normálisan újra beállítani?

yaris japán 1.0 2000-es évjárat
Köszi

Valamit vagy rosszul raktál össze vagy elgörbült az úszó karja ki-be szerelésnél.
Xanyi

vdomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6364 Dátum: 2015.07.06 17:18:20 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a vízhőfok jelző piros villogása milyen magas hőmérsékletet jelent?  Van olyan szint is, amikor már folyamatosan világít? (a probléma megoldásáig jó lenne tudni)

Nővérem 2001-es, 1,5-ös TS Yaris-a araszolós forgalomban, illetve az elmúlt hétvégi 40 fokos hőmérsékletben jelezte a magas vízhőmérésékletet.
A hűtő elég rossz állapotban volt, az ki lett cserélve. Ami feltűnt, hogy a ventilátor nem kapcsol be, csak ha a klímát is üzemeltetjük. Ez normális? Nem kéne annak amúgy is beindulnia magas hőmérséklet esetén?

Válaszokat előre is köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6365 Dátum: 2015.07.07 21:33:05 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a vízhőfok jelző piros villogása milyen magas hőmérsékletet jelent?  Van olyan szint is, amikor már folyamatosan világít? (a probléma megoldásáig jó lenne tudni)

Nővérem 2001-es, 1,5-ös TS Yaris-a araszolós forgalomban, illetve az elmúlt hétvégi 40 fokos hőmérsékletben jelezte a magas vízhőmérésékletet.
A hűtő elég rossz állapotban volt, az ki lett cserélve. Ami feltűnt, hogy a ventilátor nem kapcsol be, csak ha a klímát is üzemeltetjük. Ez normális? Nem kéne annak amúgy is beindulnia magas hőmérséklet esetén?

Válaszokat előre is köszönöm!

De igen, be kellene kapcsolnia klíma nélkül is.
Xanyi

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6366 Dátum: 2015.07.10 09:19:19 »
Sziasztok!

Nincs valakinek készleten Yaris 1-hez jobb első légzsák? :) Csak rá akarom dugni az enyémre, hogy megnézzem, mert jelez a légzsák visszajelző, odáig jutottunk, hogy a jobb elsővel van valami, le kéne tesztelnem.


shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6367 Dátum: 2015.07.12 09:19:58 »
Sziasztok!

A kuplungkörben van nekem egy ilyen szűrő, nincs külön cikkszáma, csak együtt lehet megvenni egy másik alkatrésszel 120 ezerért. Egy max 100 Ft-os szűrőért nem adnék ennyit :) Bontóban nem találtam... :( Szerintem két lehetőségem van:
  • Budapesten le lehet ilyet gyártatni?
  • Van egy pár tartályom, amiben van szitaszűrő, abból tudnék egy sima gyűrűt készíteni, csak nem lenne merevítve. Ebben az esetben félnék, hogy a nyomás összenyomná, ha elszennyeződik, ahogy ezt...
Mi a véleményetek?

Üdv.:
shark

wadak4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6368 Dátum: 2015.07.13 09:43:56 »
Sziasztok!

3 hónapja van nálam a Yaris (1,4 D-4D 2010). Nyaralás alatt kigyulladt a villáskulcs alakú ellenőrző lámpa. Mi lehet a probléma, sajnos használati útmutató könyvet nem kaptam a kocsihoz (nem tudjátok hol lehetne beszerezni letölteni?). A kocsi szépen működött a nyaralás alatt nem tapasztaltam semmi rendellenest.

Válaszokat előre is köszönöm!
Ati
Ati
Toyota Carina E 1.6 Xli Liftback 1994
Toyota Yaris 1.4 D-4D 2010

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6369 Dátum: 2015.07.13 10:22:04 »
Szia!

Gyári magyar nyelvű kézikönyvet az alvázszám megadásával a Toyota Magyarországtól tudsz rendelni olyan 6000 Ft-ért.

Üdv.:
shark

zaza65

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6370 Dátum: 2015.07.13 20:30:54 »

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6371 Dátum: 2015.07.21 23:03:50 »
Ahoy!
A kedves segítségeteket kérném, mert megmakrancosodott a hölgy ( Yaris 2000/1.0- két kulcsom van egy eredeti immo-s izzításhoz és egy másolt, immo nélküli- amivel az ajtót nyitom):
már egy ideje akadt az indítókulcs- (az ajtó zárját egyáltalán nem nyitotta, az izzításnál meg eddig ritkán akadt, de akkor nehezen lehetett elfordítani a kulcsot) ma ebben a rekettyés hőségben, egy enyhe lejtőn való parkolásnál pedig teljesen feldobta a bakancsot. Nem lehet elfordítani.

Először gondoltam, hogy nem gond, legurulok a lejtőröl 10m-t egy vízszintes szakaszig és megvárom amíg lehűl a gyújtáskapcsoló, ami tűzforró volt- úgy éreztem a hőtágulás és a dőlés szög miatt nem szeretik egymást az összeillő dolgok. Fél óra múlva visszamentem, egy kicsit le is hűlt a "hüvely" de így se adta be a derekát. Erősen próbálkoztam, de féltem, hogy eltöröm a kulcsot, így inkább hagytam és most ott áll a kedvesemék előtti parkolóban, indíthatatlanul.
Az eredeti kulcs láthatóan megkopott- a másolt se új, de azzal el lehet fordítani a gyújtáskapcsolót- csak ugye az nincs összetanítva az immobiliserrel ezért csak tekeri az indítómotort.

A milliódálláros kérdés:
- mit tudok tenni?

Esetleg az immo-s kulcsot le tudom másoltatni (Békéscsabai vagyok) úgy, hogy nincs ott fizikailag a kocsi? nem tudom hogy működik a dolog.
Netán valahogy ki tudom iktatni az immobilisert, hogy a sima kulccsal el tudjak menni a szerelőmig?

Igazán hálás lennék ha tudnátok segíteni!  ::)

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6372 Dátum: 2015.07.22 10:20:40 »
Idézet
Netán valahogy ki tudom iktatni az immobilisert, hogy a sima kulccsal el tudjak menni a szerelőmig?
Kiszeded az immobiliser chippet a kopott kulcsból így, és rácelluxozod a másolt kulcsra  ::) Esetleg, ha veszel egy központizáras kulcsot (két gombos), feltanítod, majd átrakod bele az immo chippet, új kulcsházba beteszed, és lemásoltatod, még jobban is jössz ki belőle.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6373 Dátum: 2015.07.22 12:40:21 »
Ahoy!
A kedves segítségeteket kérném, mert megmakrancosodott a hölgy ( Yaris 2000/1.0- két kulcsom van egy eredeti immo-s izzításhoz és egy másolt, immo nélküli- amivel az ajtót nyitom):
már egy ideje akadt az indítókulcs- (az ajtó zárját egyáltalán nem nyitotta, az izzításnál meg eddig ritkán akadt, de akkor nehezen lehetett elfordítani a kulcsot) ma ebben a rekettyés hőségben, egy enyhe lejtőn való parkolásnál pedig teljesen feldobta a bakancsot. Nem lehet elfordítani.

Először gondoltam, hogy nem gond, legurulok a lejtőröl 10m-t egy vízszintes szakaszig és megvárom amíg lehűl a gyújtáskapcsoló, ami tűzforró volt- úgy éreztem a hőtágulás és a dőlés szög miatt nem szeretik egymást az összeillő dolgok. Fél óra múlva visszamentem, egy kicsit le is hűlt a "hüvely" de így se adta be a derekát. Erősen próbálkoztam, de féltem, hogy eltöröm a kulcsot, így inkább hagytam és most ott áll a kedvesemék előtti parkolóban, indíthatatlanul.
Az eredeti kulcs láthatóan megkopott- a másolt se új, de azzal el lehet fordítani a gyújtáskapcsolót- csak ugye az nincs összetanítva az immobiliserrel ezért csak tekeri az indítómotort.

A milliódálláros kérdés:
- mit tudok tenni?

Esetleg az immo-s kulcsot le tudom másoltatni (Békéscsabai vagyok) úgy, hogy nincs ott fizikailag a kocsi? nem tudom hogy működik a dolog.
Netán valahogy ki tudom iktatni az immobilisert, hogy a sima kulccsal el tudjak menni a szerelőmig?

Igazán hálás lennék ha tudnátok segíteni!  ::)

Itt is sok mindent megtalálsz: http://www.autokulcs.hu
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6374 Dátum: 2015.07.23 12:08:28 »
shark és rezsofriedrich

Köszi szépen a gyors segítséget- sikerült eljussak a kulcsmásolóig, a tartalék kulcs + chip kombóval!  :clap:

Ezer hála!