Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763990 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6330 Dátum: 2015.06.11 19:07:56 »
Sziasztok! A kuplungos problema megoldodni latszik. Legtelenitettem a rendszert, ettol jobb lett valamivel illetve talaltam manualt a harapasi pont beallitasarol azt megcsinalom es szerintem franko lesz.

Ma reggel felfedeztem viszont mast...1500as fordulat korul egy ritmikus, az utasterben rezgesnek tuno hangot hallani ha bemelegedett az auto.
Beultettem valakit, hogy tartsa a fordulatot es fuleltem a motorterben egyet...ott egy kicsit olyan berregesnek hangzik inkabb. Ha szemben allok a motorral akkor bal oldalrol jon de pontosan nem tudtam megallapitani...a bordasszij felol hallani...talan inkabb elolrol...valahonnan mintha a klimakompresszor felol szolna. Erdekes modon ha bekapcsolom a klimat a kom presszor bug...mukodik a klima..amikor kikapcsolom gyakran nem jon vissza a berreges...szoval erdekes....

Van esetleg hasonlo tapasztalatotok yaris ii-vel?

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6331 Dátum: 2015.06.12 10:01:58 »
Sziasztok! A kuplungos problema megoldodni latszik. Legtelenitettem a rendszert, ettol jobb lett valamivel illetve talaltam manualt a harapasi pont beallitasarol azt megcsinalom es szerintem franko lesz.

Ma reggel felfedeztem viszont mast...1500as fordulat korul egy ritmikus, az utasterben rezgesnek tuno hangot hallani ha bemelegedett az auto.
Beultettem valakit, hogy tartsa a fordulatot es fuleltem a motorterben egyet...ott egy kicsit olyan berregesnek hangzik inkabb. Ha szemben allok a motorral akkor bal oldalrol jon de pontosan nem tudtam megallapitani...a bordasszij felol hallani...talan inkabb elolrol...valahonnan mintha a klimakompresszor felol szolna. Erdekes modon ha bekapcsolom a klimat a kom presszor bug...mukodik a klima..amikor kikapcsolom gyakran nem jon vissza a berreges...szoval erdekes....

Van esetleg hasonlo tapasztalatotok yaris ii-vel?

Annyit fűznék hozzá, hogy ma pl. nem csinálta melegen sem és arra gondoltam, nem-e lehetséges, hogy hosszbordás szíj probléma van.
Külsőre nem látok rajta semmit, de egy picit nyüsszög azért hideg indításkor. Ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget eddig, mert más Yarisok is hasonlóan viselkednek, amiket megvizsgáltam.
Feszesnek szerintem elég feszes, nem akarnám túlfeszíteni, de szerintem ez még a gyári szíj ami rajta van, tehát 9 éves.

Bíró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6332 Dátum: 2015.06.12 19:45:14 »
Én már hosszú ideje ezeket használom:

http://www.bosch.hu/products/car_equip/productkatalog/pdf/13.pdf

Szerintem jobb és tovább is bírja mint az eredetiek, ráadásul olcsóbb...(mint az eredeti Toyota)

Hol szoktad ezt beszerezni hozzá és mennyiért? Esetleg beviszed és fel is rakják rá?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6333 Dátum: 2015.06.13 13:03:46 »
Hol szoktad ezt beszerezni hozzá és mennyiért? Esetleg beviszed és fel is rakják rá?

Én e-bay-en rendeltem. ha igaz, de neten, az biztos. A felrakás pedig pofon egyszerű, ugyanis egy "klikk" rendszerű csatlakozó elem pontosan illeszkedik az eredeti helyére!
Jobbfajta autós boltok is tartják raktáron a Bosch-t! Csak a két hosszot kell lemérni, ennyi...

Amúgy ez az: http://www.olajmezo.hu/spd/674059/Bosch-Aerotwin-Retrofit-AR-605-S-3397007504
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6334 Dátum: 2015.06.15 13:37:03 »
Sziasztok
2006-os 1.0-as yarisnal hallom mostanaban, hogy 110-120 km/h ig , gyorsitas kozben csörgő hang jon a motor felol.
Az lehet hogy a lanc csorgest hallom? Mit lehet azzal kezdeni? 120e km van benne tuttira.

raczdaniella

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6335 Dátum: 2015.06.15 21:41:30 »
Sziasztok.
Lenne egy nagyon fontos kérdésem amire szeretnék választ kapni mert sehol sem találok rólla sem információt sem segítség nyújtást, leírást.  Az a probléma lépett fel a kocsimmal ( Toyota Yaris 1.3 , benzin, 2004-es évjárat, 5 ajtós), hogy a digitális kijelző, ami mutatja a km/h-t, a tank mennyiséget, a motorfordulatot, magyarul maga a digitális kijelző, egyszerűen nem mutat semmi egyik napról a másikra csak kettő kis piros csikot egymás melett. Néha néha vezetés közben kivillan rajta minden persze hamis adatokkal de maga a kép az működik tehát adatokat mutat csak nem mindig és nem azt amit kell. Gyanakszom arra, hogy azzal a fekete kis dobozzal lehet gond a belsejében, ami ott helyezkedik el ahogy kipattintod a védőperemet. Na most az autó az 2004-es de ami azon a kis fekete dobozon van egy cimke azon 2005-ös dátum van irva. lehetséges hogy ez már volt cserélve, és ujra előjött a probléma???? Egyébként a szokásos visszajelzések működnek rajta ( töltés lámpa, olajlámpa, fényszóró, index) ezeket mutatja csak magát a benti fontos részt nem. Nem tudom mikor mennyivel megyek és hogy mennyi üzemanyag van benne. A villamossági szerelőannyit csinált vele hogy szétszedte és ujra forrasztott benne egy két kis dolgot de semmi, ugyanolyan rossz, nem mutat semmit csak ritkán hamisat.
Ezért gondoltam hogy idefordulok, hátha tudtok nekem segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat. ::)     

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6336 Dátum: 2015.06.16 06:43:15 »
Én már hosszú ideje ezeket használom:

http://www.bosch.hu/products/car_equip/productkatalog/pdf/13.pdf

Szerintem jobb és tovább is bírja mint az eredetiek, ráadásul olcsóbb...(mint az eredeti Toyota)

Valeo-ból ugyan ez 3000 Ft. Ők gyártják a gyárit is...

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6337 Dátum: 2015.06.16 11:52:08 »
Valeo-ból ugyan ez 3000 Ft. Ők gyártják a gyárit is...

Kösz, ezt nem árt tudni!!!  :clap: :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6338 Dátum: 2015.06.17 17:37:14 »
Sziasztok!

Az alany egy 2003-as 1.4D-4D Yaris.

Gondolt egyet és valami elektromos cucc meghülyült egyik pillanatról a másikra.

Ami működik:beindul,jár a motor és van elöl világítás.

Ami nem:műszerfal kijelzés,rádió,elektromos szervó,index,féklámpa,hátsó világítás.

Biztosítékok jók,legalábbis amik kívül vannak,ami belül van azokhoz nem nagyon férek hozzá,hülye helyen van,nem fér be a kezem.

Előre is köszönöm a meglátást,ha esetleg valaki találkozott már ilyennel.

Annyira előrébb jutottam vele,hogy a motortérben lévő 120A-os bizti megy ki.A tábla szerint a generátor.Lekötöttem róla a vastag kábelt,a csokit is kihúztam,így is kiment a bizti a gyújtás ráadása után 3-4 mp-el.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6339 Dátum: 2015.06.17 20:34:15 »
Annyira előrébb jutottam vele,hogy a motortérben lévő 120A-os bizti megy ki.A tábla szerint a generátor.Lekötöttem róla a vastag kábelt,a csokit is kihúztam,így is kiment a bizti a gyújtás ráadása után 3-4 mp-el.

Ha, minden áron magam akarnám megjavítani, akkor úgy járnék el, hogy letölteném a villamos kapcsolási rajzokat. Abból megállapítanám a nevezett 120 A-es körhöz tartozó fogyasztói áramköröket. Ezeknek az elmenő biztijeit kivenném, majd újabb próbát tennék. Ha nem veri ki ezek után, akkor elkezdeném egyenként visszarakni az áramköri biztosítékokat, mindaddig, amíg a hiba elő nem jön. Aztán onnan/arra/ indulnék tovább.
Rajz nélkül szinte értelmetlen belefogni...én valahonnan PDF-ben letöltöttem az enyémet, de az nem ez a modell.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6340 Dátum: 2015.06.18 08:48:41 »
Sziasztok! A kuplungos problema megoldodni latszik. Legtelenitettem a rendszert, ettol jobb lett valamivel illetve talaltam manualt a harapasi pont beallitasarol azt megcsinalom es szerintem franko lesz.

Hogy légtelenítetted és hogy állítasz harapási pontot?

Nem lehet öregszik a segédhajtószíjad? Első?

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6341 Dátum: 2015.06.18 09:30:57 »
Hogy légtelenítetted és hogy állítasz harapási pontot?

Nem lehet öregszik a segédhajtószíjad? Első?

Szia !

A légtelenítés végülis javított annyit, hogy a harapási pontot már nem fogom csesztetni. :D
Szerintem nem volt levegős, de lehet, hogy a rendszerben volt egy kis használt hidraulika folyadék aminek jót tett az, hogy kikergettem a rendszerből.
Azóta kicsit könnyebben jár a pedál és finomabb a harapási pont is, talán egy pár milit följebb került, így már egészen jó.
Úgy csináltam, hogy fogtam egy ásványvizes üveget, belelógattam egy gumicsövet az aljáig, a cső másik végét pedig rádugtam a légtelenítő csavarra.
Ezután meglazítottam a csavart és jól megpumpáltam lábbal a kuplungot.
Ez azért jó megoldás mert így nem kell két ember a művelethez. Próbáltam a hagyományos két emberes megoldást is, de az macerásabb, igaz így egy kicsit több folyadékot pumpálsz ki, de ez legyen a legkisebb gond.

A harapáspontot úgy lehet állítani, mondjuk fölfele, hogy leveszed a két csavarral felfogatott műanyag takarólemezt a műszerfal alatt, majd a kuplungpedálba csatlakozó főkuplung munkahenger tolórúdját állítod tetszés szerint egy 10-es kulccsal. Van egy biztosítója ezt fel kell oldani és ennyi.


Ami a hosszbordás szíjat illeti, én is gyanakszom rá. Érdekes módon ez a cicergős vibrálás csak melegen jelentkezik 1500 fordulat környékén, a ritmusa kb. a szíj forgási sebességével egyezik meg. Gyanakszom a feszítő gorgő csapágyára is, de elég nehéz behatárolni.

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6342 Dátum: 2015.06.20 17:19:52 »
Ha, minden áron magam akarnám megjavítani, akkor úgy járnék el, hogy letölteném a villamos kapcsolási rajzokat. Abból megállapítanám a nevezett 120 A-es körhöz tartozó fogyasztói áramköröket. Ezeknek az elmenő biztijeit kivenném, majd újabb próbát tennék. Ha nem veri ki ezek után, akkor elkezdeném egyenként visszarakni az áramköri biztosítékokat, mindaddig, amíg a hiba elő nem jön. Aztán onnan/arra/ indulnék tovább.
Rajz nélkül szinte értelmetlen belefogni...én valahonnan PDF-ben letöltöttem az enyémet, de az nem ez a modell.

Szia!

Amikor ezt írtam,már be volt jelentve szerelőhöz,csak kíváncsi lettem volna hogy valaki járt-e már így.
A megoldás (hihetetlen) de valamelyik izzítógyertya volt zárlatos.Ki lett cserélve mind a 4 és most tökéletes.

hunor7272

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6343 Dátum: 2015.06.23 12:18:14 »
Sziasztok!
Az utóbbi fél évben egyre gyakrabban bevillan a motorhiba lámpa kigyorsításkor./2000. Yaris 1.0/ A hibakód: P 0171. Kismillió lehetőségből van valakinek ötlete,hogy mi lehet a probléma ennél a típusnál ?

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6344 Dátum: 2015.06.24 00:50:28 »
Sziasztok!
Az utóbbi fél évben egyre gyakrabban bevillan a motorhiba lámpa kigyorsításkor./2000. Yaris 1.0/ A hibakód: P 0171. Kismillió lehetőségből van valakinek ötlete,hogy mi lehet a probléma ennél a típusnál ?
Nekem a légtömegmérő tisztítás után nem jött vissza (ez kb. 8000 km-t jelent). Szerintem kezd azzal, mert az elég egyszerű.