Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763893 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6285 Dátum: 2015.02.19 22:15:35 »
Itt van az izzó az asztalomon, és megmértem :) Pont az a bajom, hogy amiket találtam és szemre hasonlít, ott vagy a méret nem stimmel, vagy nincs is megadva a méret. A legjobb példa erre a Homasitánál a R509TYBK kódszámú izzó, aminél semmilyen méret nincs. A google barátunkkal rákerestem az ebay-en találtam is, még a méret is majdnem egyezik, de csak majdnem és igen a zöld kupak áttehető tudom. Más autósboltban egyszerűen nem találok, hiába túrom a netet. Ha a közelben máshol nem találok, nem marad más hátra, mint a Homasitánál egy próba. Csak kár, hogy a város másik felén van csak üzletük.
A Förch készletében is ott figyel a HRQ kódjelű izzó, de vajon kinek van olyan, mert pont a foglalat átmérő mérete nincs meg  :no: Egy autósboltban elővette a tulaj azt a förch dobozt (vagy valami hasonlót) de pont nem volt benne.
Keresgéltem már rizsszem izzókat is, amit be tudnék fűzni a gyári foglalatba, de csak 12V 50mA volt a legerősebb fényű amit eddig találtam, ami sajna csak 0,05W ha jól sejtem a gyári 14V 1,8W helyett.

Gondoltam van valaki, aki már megküzdött ezzel az izzóval és elárulja mivel sikerült helyettesíteni a gyári baromi drága izzót. Ezek szerint eddig nem járt erre...

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6286 Dátum: 2015.02.20 09:22:47 »
Itt van az izzó az asztalomon, és megmértem :) Pont az a bajom, hogy amiket találtam és szemre hasonlít, ott vagy a méret nem stimmel, vagy nincs is megadva a méret. A legjobb példa erre a Homasitánál a R509TYBK kódszámú izzó, aminél semmilyen méret nincs. A google barátunkkal rákerestem az ebay-en találtam is, még a méret is majdnem egyezik, de csak majdnem és igen a zöld kupak áttehető tudom. Más autósboltban egyszerűen nem találok, hiába túrom a netet. Ha a közelben máshol nem találok, nem marad más hátra, mint a Homasitánál egy próba. Csak kár, hogy a város másik felén van csak üzletük.
A Förch készletében is ott figyel a HRQ kódjelű izzó, de vajon kinek van olyan, mert pont a foglalat átmérő mérete nincs meg  :no: Egy autósboltban elővette a tulaj azt a förch dobozt (vagy valami hasonlót) de pont nem volt benne.
Keresgéltem már rizsszem izzókat is, amit be tudnék fűzni a gyári foglalatba, de csak 12V 50mA volt a legerősebb fényű amit eddig találtam, ami sajna csak 0,05W ha jól sejtem a gyári 14V 1,8W helyett.

Gondoltam van valaki, aki már megküzdött ezzel az izzóval és elárulja mivel sikerült helyettesíteni a gyári baromi drága izzót. Ezek szerint eddig nem járt erre...

Az, bizony 0,6 W, de akkor is kevés... (P= U x I)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6287 Dátum: 2015.02.20 09:27:43 »
Itt van az izzó az asztalomon, és megmértem :) Pont az a bajom, hogy amiket találtam és szemre hasonlít, ott vagy a méret nem stimmel, vagy nincs is megadva a méret. A legjobb példa erre a Homasitánál a R509TYBK kódszámú izzó, aminél semmilyen méret nincs. A google barátunkkal rákerestem az ebay-en találtam is, még a méret is majdnem egyezik, de csak majdnem és igen a zöld kupak áttehető tudom. Más autósboltban egyszerűen nem találok, hiába túrom a netet. Ha a közelben máshol nem találok, nem marad más hátra, mint a Homasitánál egy próba. Csak kár, hogy a város másik felén van csak üzletük.
A Förch készletében is ott figyel a HRQ kódjelű izzó, de vajon kinek van olyan, mert pont a foglalat átmérő mérete nincs meg  :no: Egy autósboltban elővette a tulaj azt a förch dobozt (vagy valami hasonlót) de pont nem volt benne.
Keresgéltem már rizsszem izzókat is, amit be tudnék fűzni a gyári foglalatba, de csak 12V 50mA volt a legerősebb fényű amit eddig találtam, ami sajna csak 0,05W ha jól sejtem a gyári 14V 1,8W helyett.

Gondoltam van valaki, aki már megküzdött ezzel az izzóval és elárulja mivel sikerült helyettesíteni a gyári baromi drága izzót. Ezek szerint eddig nem járt erre...

Én egyszer bajlódtam ezzel a témával az I-es Yarisom valamelyik kapcsoló-visszajelzőjében. Úgy emlékezem, hogy autórádióban található mikro-izzó lett a megoldás. De honnan szereztem, azt már nem tudom...(Blaupunkt autórádió alkatrész lehetett) A munkahelyemen volt raktáron, mivel rádió-tv műszerész vagyok. (már régen nem dolgozok és az autórádiók ezen csoportja sem jellemző már) :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6288 Dátum: 2015.02.20 09:36:22 »
Én egyszer bajlódtam ezzel a témával az I-es Yarisom valamelyik kapcsoló-visszajelzőjében. Úgy emlékezem, hogy autórádióban található mikro-izzó lett a megoldás. De honnan szereztem, azt már nem tudom...(Blaupunkt autórádió alkatrész lehetett) A munkahelyemen volt raktáron, mivel rádió-tv műszerész vagyok. (már régen nem dolgozok és az autórádiók ezen csoportja sem jellemző már) :no:

Talán tényleg a Conrad a nyerő:http://www.conrad.at/ce/de/product/210672/Modelleisenbahn-Gluehlaempchen-LAMPE-T34-WT-50mA/?ref=detview1&rt=detview1&rb=2

Itt kellene jobban körülnézni!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Thomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6289 Dátum: 2015.02.22 19:49:53 »
Sziasztok. 2006- os 1.4 diesel Yarisom szervizelés után az alábbi eddig sosem produkált hibát hozza.
Országúti 90 km/h-ás sebességnél előzök! Felgyorsítok 3/4 es gázzal ( nem nyomom padlóig ). határozott, erőteljes gyorsulás kb 118 km/h-ig. Gázpedál elengedése. Motorfék. Ekkor újbol gyorsulni szeretnék, de a motor nem reagál!!!!
Továbbra is motorfék. Gázfröccsöket adok, de semmi!
A motor nem tér magához.

A kocsit most szervizeltük le. Új üzemanyagszűrőt is kapott.
Talán az levegősödött fel?

Ha valaki találkozott már ilyennel, kérem ossza meg velem tapasztalait.

Előre is köszönöm!


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6290 Dátum: 2015.02.23 13:30:40 »


Leállítás után, újraindításkor, mi történt. Maradt a hiba?--> hibakód olvasás nem ártana.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Thomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6291 Dátum: 2015.02.23 19:24:29 »
Hello rezsofriedrich!

Újraindítás után minden müködik rendesen.
Hibajelzo lámpa nem világit.
A lakásom közelében 3-asban kihuzattam.
Semmi hiba!

Csak akkor ha 5-dikben hírtelen nagy gázt adok és utánna lassulást követően megint gázt adok.

Most viccelt meg másodjára az országúton.


Valószínű, hogy még hibakód se keletkezik ilyen rövid idő alatt.
De a héten bemegyek. Toyotához, hátha tudnak mondani valami okosat.


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6292 Dátum: 2015.02.24 10:17:49 »
Hello rezsofriedrich!

Újraindítás után minden müködik rendesen.
Hibajelzo lámpa nem világit.
A lakásom közelében 3-asban kihuzattam.
Semmi hiba!

Csak akkor ha 5-dikben hírtelen nagy gázt adok és utánna lassulást követően megint gázt adok.

Most viccelt meg másodjára az országúton.


Valószínű, hogy még hibakód se keletkezik ilyen rövid idő alatt.
De a héten bemegyek. Toyotához, hátha tudnak mondani valami okosat.

Velem egyszer történt ugyanez. Igaz benzines, de a pillangószelep (?) távadója adott egy pillanatra ellentmondásos infót a befecskendezésnek. (hibakód) Akkor a fedkomp átment "csökkentett üzemmódba" (van ilyen, benne van a könyvében és utóbb találtam meg...) Mivel a hiba csak nagyon rövid ideig állt fenn, az újraindításkor a fedkomp mindent visszaállított. Amúgy lesz hibakód, meglátod. Nálam azóta sem fordult elő még egyszer. Most már tudom, hogy ilyenkor érdemes leállni rövid időre és újraindítani.
Most látom, hogy a hirtelen gázadásnál észlelsz gondokat: bár dieselhez nem értek, de itt az EGR szelepet szokták emlegetni, hogy tisztítani kéne... :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.24 10:19:34 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

paddyjoe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6293 Dátum: 2015.02.24 20:57:57 »
Yaris, 1.0, 1sz-fe. Tényleg igaz, hogy a benzinszűrő magában a tankban van? Nagy keresés árán találtam szűrőt, de olyan helyen kicserélni nem ötperces meló. Egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni. Lassan 13 évnél és 135e km-nél járunk. Köszi!

Másik kérdésem: ha felülről ránézek a fényszórókra, belső felük úgy néz ki a búráknak, mintha pókhálósra lennének törve. Ez vajon mi lehet? A 13 év? Vagy túl sok neki az Osram Silverstar, amik már több, mint négy éve bent vannak. Érdekes, foncsoron is látni kellene az elváltozást, de azon semmi. Fényszórók működésére viszont incs panaszom.

Bíró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6294 Dátum: 2015.03.01 19:21:46 »
Sziasztok
Yaris II nél nem ég kb három helyen a műszerfalamon a világítás illetve szivargyujtó nem müködik nem tölti a gps emet sem. Biztosíték baki lesz? Hova vigyem ezzel a hibával? Biztosítékokat nagyon nem szeretném nézegetni meg készletet venni, van benne pár féle ahogy láttam nem tudom melyik szállhatott el.

trpdavid

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6295 Dátum: 2015.03.02 15:02:40 »
Üdv mindenkinek!

Elvileg toyota yaris vásárlása előtt állok ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Eddig 2 példányt néztem, évjárat 2007-2008 a motor mindegyikben ugyan olyan volt 1.3 benzin 87 lóerővel.

A 2007-es motorját kinyírták az nem téma, full fekete olaj az olajbetöltő nyílásra ráégve benzines autóban ilyet még nem láttam. A motor kopogott szerintem a lánc is szólt rendesen. Próbakörön a kupplungot teljes erőmből kellett taposni, hogy bevegye a fokozatokat. pl körforgalomhoz érve nem tudtam másodikba tenni csak ha felengedtem a kupplungot és újra kinyomtam. stb... gyorsan ki is fordultam a telepről ilyen lelakott sz@r nem kell.

A 2008-as 170.000 km-t futott. az autó alapvetően jó állapotban van. A motorolaj mézszínű alapjáraton a hangja jó.
DE! A kupplung vagy a váltó szinte ugyan olyan kotvány ócskaság mint a másikban. Komolyan nem is értem. Lábujjheggyel kellett taposnom a kőkemény pedált, hogy visszaváltásoknál reccsenés nélkül bevegye a fokozatot. Felfelé váltva kihúzatva egész tűrhető de pl egy polo vagy egy honda váltójától messze elmarad. A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozhatja? Kifogtam két letaposott kupplungot? Nem akarom elhinni h a yaris ilyen amikor jó.
A másik észrevétel a 2008-asban, hogy miután meg lett kergetve kicsit szerintem túl alacsony volt álló helyzetben az alapjárat mert szemmel láthatóan vergődve járt a motor. Ennek mi lehet az oka?

Egyéb kérdés: ezekben a motorokban mikor kell vezérműláncot és váltóolajat cserélni, valamint h a lánc csere kb mennyibe kerül?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!



fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6296 Dátum: 2015.04.05 18:44:43 »
Szeretnék érdeklődni mennyire problémás ez a Yaris tipus
TOYOTA YARIS 1.4 D-4D Exe M-MT Aut ?
Elsősorban a váltó érdekelne
Ebben van egy rendes kuplung vagy teljesen el vagyok tájolva?
Előre is köszi

statik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6297 Dátum: 2015.04.05 21:38:08 »
Kedves Fórum látogatók,

Egy 2005-ös yaris D4d-t hajtok. Lassan 185000 km-van benne. Eljött a vízpumpa csere. Még az eredeti volt benne, a csere szerintem elfogadható. Az ékszíj is eredeti volt. Természetesen ez is csere. Kis ügyességgel ki lehet cserélni. Megcsináltam. De a leeresztett hűtőfolyadékot visszatöltve maradt fél liter az üvegben. A fűtés nem megy. Egyértelmű, hogy a fűtés kör levegős. Hogyan lehet ezt légteleníteni. nem találok semmilyen légtelenítőt. Megjárattam, bekapcsolt fűtéssel, de nem légtelenedett. Biztos hogy van valami légtelenítési eljárás, de nem jövök rá. Tud valaki segíteni ebben.
Előzőeknek megjegyezném, hogy a 185000 km alatt csak a hátsó kerékcsapágy, és két első lengéscsillapító volt a váratlan javítás, de ezt a budapesti utaknak be lehet tudni. Rendszeres olajcserén , és a hozzá tartozó szűrők cseréjén kívül nem kellett semmit rákölteni.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6298 Dátum: 2015.04.06 17:08:10 »
Hello!

Nagyon jól hangzik én is csak hasonló jókat tudok írni az 1.3 benzines (2003) yarisom-ról.a kötelezőn kívűl nekem az önindító volt eddig plusz kiadás. nekem most 212.000 km van benne, ebből 200.000 nálam futott. Nálam is aktuális az ékszíj lassan és akkor egyúttal valószínűleg a vízpumpa is le lesz cserélve!
Amikor cseréltem a hűtőfolyadékot nekem nem kellett utána még "ügyeskedni" szépen elindult a rendszer és beállt a szintre.


Kedves Fórum látogatók,

Egy 2005-ös yaris D4d-t hajtok. Lassan 185000 km-van benne. Eljött a vízpumpa csere. Még az eredeti volt benne, a csere szerintem elfogadható. Az ékszíj is eredeti volt. Természetesen ez is csere. Kis ügyességgel ki lehet cserélni. Megcsináltam. De a leeresztett hűtőfolyadékot visszatöltve maradt fél liter az üvegben. A fűtés nem megy. Egyértelmű, hogy a fűtés kör levegős. Hogyan lehet ezt légteleníteni. nem találok semmilyen légtelenítőt. Megjárattam, bekapcsolt fűtéssel, de nem légtelenedett. Biztos hogy van valami légtelenítési eljárás, de nem jövök rá. Tud valaki segíteni ebben.
Előzőeknek megjegyezném, hogy a 185000 km alatt csak a hátsó kerékcsapágy, és két első lengéscsillapító volt a váratlan javítás, de ezt a budapesti utaknak be lehet tudni. Rendszeres olajcserén , és a hozzá tartozó szűrők cseréjén kívül nem kellett semmit rákölteni.

statik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6299 Dátum: 2015.04.06 21:15:58 »
Az autóval ma elmentem "locsolkodni". Pár kilométeren történt autókázás közben - két város közötti normális tempónál (kb 100km/h) - beindult a fűtés. Gondolom, míg itthon járattam nem nyitott ki a termosztát. Valószínűleg tartom, hogy megjáratva, mikor kinyitott a termosztát, áttolta a rendszert. A hűtő tetején lévő légtelenítőt meglazítva még szisszent egyet. Ezután már volt helye a maradék fél liter hűtőfolyadéknak.