Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764034 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6240 Dátum: 2014.12.07 09:19:20 »
VVT filtert cseréltél már? e az. http://www.toyotaownersclub.com/forums/uploads/monthly_04_2010/post-22688-127074802079.jpg

Én nem is tudtam van benne, ahogy olvasom ilyen alacsonyan nem megy problémákat tud okozni.
Hűűű  :hmmmm: ... hát én sem tudtam mostanáig, hogy van benne! Milyen gyakorisággal kéne ezt cserélni? A kocsi, mikor megvettem 63 ezer km-rel, már ugyanolyan lomha volt alul, mint most  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6241 Dátum: 2014.12.07 09:59:23 »
Yarisom a 209 ezer km-hez közeledik, és a gyári bőr kormány mostanra szó szerint lyukasra kopott már, a tanulók szorongatásának köszönhetően  ::) :lol:

Alternatívákon gondolkodom.

A) Veszek rá kormányvédő huzatot. Na, EZT nem fogom meglépni, mert szerintem ocsmányul néz ki, és a fogása is xar  :nono:

B) Újrabőröztetem a kormányt. Szép, igényes megoldás. Csakhogy: mennyi idő kell majd, hogy azt is szétcincálják? Némelyikük egészen elképesztő nyomokat képes hagyni maga után, szabályosan felkarmolja a kormány felületét. Nem is tudom, hogy hozzák össze  ::) ! Szóval nemtom, az új (nem gyári) bőr ezt mennyire bírná.

C) Kicserélem műanyag kormányra. Kérdés, hogy meg lehet-e venni bontóban csak a kormányt, tehát légzsák nélkül? Aztán arra átszerelni a meglévőből a légzsákot. További probléma, hogy ez egy multikormány, amiről nem szeretnék lemondani, mert ezt a funkciót szeretem és nagyon gyakran használom (hangerő-állítás, számok léptetése). Át lehet vajon szerelni ezt a kis vezérlő kütyüt is a bontóból beszerzendő, sima alap műanyag kormányra?

 :?: :hmmmm:

Én a B-re hajlanék, de ha pár ezer km alatt összekaristolják, akkor kinyírom magam  :nonono: :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6242 Dátum: 2014.12.07 10:16:14 »
Megforgatásra nem volt észlelhető különbség a kerekek futása között. Ezért is lett elnapolva a dolog addig, amíg (és persze: ha!) rosszabbodik.

A hátsóra szerelőm is említette a bontottat, mint alternatívát. Ha tényleg azok közül fog kidőlni valamelyik (ami sanszos, hisz a legutóbbi karambolban pofont kapott a bal hátsó kerék), akkor alighanem bontottat teszünk bele... nem fogok 70-et fizetni az újért.
Nyáron cseréltem a Yaris jobb hátsó kerékagyát.
A zaj  nagyon zavaró volt, így a Kovácsautónál vettem 12 ezerért egy GSP gyártmányú ABS-es agyat.
A csere nem volt zökkenőmentes, az agy összegyógyult a tartóval. Le kellett szerelni a tárcsa és kéziféket, és melegítve jött szét. A fém porvédő lemezt egy helyen átrágta a rozsda. Mindez  11 év, és 200.000 km-nél történt.
Attól tartok nem lesz olyan tartós mint a Carina.
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #6243 Dátum: 2014.12.07 10:17:20 »
Palack, a helyedben én biztosan a bőrözést választanám még ha esetleg 60-100e km múlva meg kell ismételni.
Ebben az esetben ez sajnos fogyóeszköznek tekinthető.
Végülis tényleg egy kopóalkatrész. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.07 10:40:59 írta kmr »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6244 Dátum: 2014.12.07 10:38:48 »
Yarisom a 209 ezer km-hez közeledik, és a gyári bőr kormány mostanra szó szerint lyukasra kopott már, a tanulók szorongatásának köszönhetően  ::) :lol:

Alternatívákon gondolkodom.

A) Veszek rá kormányvédő huzatot. Na, EZT nem fogom meglépni, mert szerintem ocsmányul néz ki, és a fogása is xar  :nono:

B) Újrabőröztetem a kormányt. Szép, igényes megoldás. Csakhogy: mennyi idő kell majd, hogy azt is szétcincálják? Némelyikük egészen elképesztő nyomokat képes hagyni maga után, szabályosan felkarmolja a kormány felületét. Nem is tudom, hogy hozzák össze  ::) ! Szóval nemtom, az új (nem gyári) bőr ezt mennyire bírná.

C) Kicserélem műanyag kormányra. Kérdés, hogy meg lehet-e venni bontóban csak a kormányt, tehát légzsák nélkül? Aztán arra átszerelni a meglévőből a légzsákot. További probléma, hogy ez egy multikormány, amiről nem szeretnék lemondani, mert ezt a funkciót szeretem és nagyon gyakran használom (hangerő-állítás, számok léptetése). Át lehet vajon szerelni ezt a kis vezérlő kütyüt is a bontóból beszerzendő, sima alap műanyag kormányra?

 :?: :hmmmm:

Én a B-re hajlanék, de ha pár ezer km alatt összekaristolják, akkor kinyírom magam  :nonono: :helpsmilie:

Egy alternatíva kimaradt:
D) Úgy hagyod ahogy van. Ha félsz, hogy úgy is hamar újra tönkre megy, akkor ez is reális lehetőség.  :otlet:

Az én OFF T22 ave.- en műanyag kormány van, 230e km-nél az is nagyon "ragyásra" kopott... :wacko: egyenlőre úgy maradt, ahogy van... Én (is) esetleg a bőrözést fogom választani... majd egyszer... ;) ON


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6245 Dátum: 2014.12.07 10:42:46 »
Nyáron cseréltem a Yaris jobb hátsó kerékagyát.
A zaj  nagyon zavaró volt, így a Kovácsautónál vettem 12 ezerért egy GSP gyártmányú ABS-es agyat.
A csere nem volt zökkenőmentes, az agy összegyógyult a tartóval. Le kellett szerelni a tárcsa és kéziféket, és melegítve jött szét. A fém porvédő lemezt egy helyen átrágta a rozsda. Mindez  11 év, és 200.000 km-nél történt.
Attól tartok nem lesz olyan tartós mint a Carina.
üdv.
Ennek alapján, ettől tartasz :) ? Elég pesszimista következtetés. Szerintem a Yaris semmiben nem marad el tartósságban a Carinától. A statisztikák alapján, és a saját tapasztalataink alapján is ezt mondom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #6246 Dátum: 2014.12.07 10:43:56 »
Palack, a helyedben én biztosan a bőrözést választanám még ha esetleg 60-100e km múlva meg kell ismételni.
Ebben az esetben ez sajnos fogyóeszköznek tekinthető.
Végülis tényleg egy kopóalkatrész. :-)
Hát ez rendben is van, ha tényleg kibír 60-100 ezer km-t  :) ! Amitől én tartok, az az, hogy pár ezer km alatt összekarmolásszák  ::) ... nem tudom ugyanis, hogy ez a bőr, amit erre használnak, mennyire tartós-erős a gyárihoz képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6247 Dátum: 2014.12.07 10:45:09 »
Egy alternatíva kimaradt:
D) Úgy hagyod ahogy van. Ha félsz, hogy úgy is hamar újra tönkre megy, akkor ez is reális lehetőség.  :otlet:
Mondom, hogy már lyukas... hogy hagyhatnám már így? Én szolgáltatást nyújtok az autóval, amiért a tanuló óránként 3500 Ft-ot fizet. Ennyiért nem ültethetem egy foszló kormányos fosba. Ja, és engem is irritál  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6248 Dátum: 2014.12.07 10:55:03 »
Jó jó jó.. akkor én is bőröztetném...
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6249 Dátum: 2014.12.07 11:11:54 »
Jó jó jó.. akkor én is bőröztetném...
 :surrender:
OK, köszi a javaslatot neked is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6250 Dátum: 2014.12.07 12:35:18 »
Yarisom a 209 ezer km-hez közeledik, és a gyári bőr kormány mostanra szó szerint lyukasra kopott már, a tanulók szorongatásának köszönhetően  ::) :lol:

Alternatívákon gondolkodom.

A) Veszek rá kormányvédő huzatot. Na, EZT nem fogom meglépni, mert szerintem ocsmányul néz ki, és a fogása is xar  :nono:

B) Újrabőröztetem a kormányt. Szép, igényes megoldás. Csakhogy: mennyi idő kell majd, hogy azt is szétcincálják? Némelyikük egészen elképesztő nyomokat képes hagyni maga után, szabályosan felkarmolja a kormány felületét. Nem is tudom, hogy hozzák össze  ::) ! Szóval nemtom, az új (nem gyári) bőr ezt mennyire bírná.

C) Kicserélem műanyag kormányra. Kérdés, hogy meg lehet-e venni bontóban csak a kormányt, tehát légzsák nélkül? Aztán arra átszerelni a meglévőből a légzsákot. További probléma, hogy ez egy multikormány, amiről nem szeretnék lemondani, mert ezt a funkciót szeretem és nagyon gyakran használom (hangerő-állítás, számok léptetése). Át lehet vajon szerelni ezt a kis vezérlő kütyüt is a bontóból beszerzendő, sima alap műanyag kormányra?

 :?: :hmmmm:

Én a B-re hajlanék, de ha pár ezer km alatt összekaristolják, akkor kinyírom magam  :nonono: :helpsmilie:

C) bontóban keresel műanyag multikormányt. Nem kell átszerelni a kütyüt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6251 Dátum: 2014.12.07 12:52:16 »
C) bontóban keresel műanyag multikormányt. Nem kell átszerelni a kütyüt.
Kérdés, hogy ilyen létezik-e  :hmmmm: ? Tudtommal I-es Yarisban csak a Sol változatban volt multikormány (amilyen az enyém is). Az pedig gyárilag bőrös.

De persze ha kiderül, hogy mégis volt hozzá műanyag multi, az jó lenne :) - már föltéve, hogy tudok ilyet találni. És persze kérdés, hogy mit kérnek érte. Mert hogy a sima műanyag kormány a legolcsóbb (és leggyakoribb), az biztos.

Mondjuk, nem szívesen mondanék le a bőrkormányról, mert jó dolog  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #6252 Dátum: 2014.12.07 14:19:42 »
Hát ez rendben is van, ha tényleg kibír 60-100 ezer km-t  :) ! Amitől én tartok, az az, hogy pár ezer km alatt összekarmolásszák  ::) ... nem tudom ugyanis, hogy ez a bőr, amit erre használnak, mennyire tartós-erős a gyárihoz képest.
A 60-100-t csak érzésre írtam. Természetesen előfordulhat hogy jön egy tanuló gyűrűvel és összekarcolja, de ez bármikor megtörténhet.
A jó minőségű munkát végző bőrözőknél az anyaggal sincs probléma.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6253 Dátum: 2014.12.07 15:14:31 »
Kérdés, hogy ilyen létezik-e  :hmmmm: ? Tudtommal I-es Yarisban csak a Sol változatban volt multikormány (amilyen az enyém is). Az pedig gyárilag bőrös.

De persze ha kiderül, hogy mégis volt hozzá műanyag multi, az jó lenne :) - már föltéve, hogy tudok ilyet találni. És persze kérdés, hogy mit kérnek érte. Mert hogy a sima műanyag kormány a legolcsóbb (és leggyakoribb), az biztos.

Mondjuk, nem szívesen mondanék le a bőrkormányról, mert jó dolog  ::)
Mester, arra kéne kérni a tanulókat, hogy a vezetés idejére minden gyűrűt vegyenek le a kezükről.  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6254 Dátum: 2014.12.07 17:36:37 »
Nem kell nekik ehhez gyűrű  :) ... először én is azt hittem, hogy a gyűrűsök karistolják össze - de nem. A körmükkel okozzák a kárt  ::) ... ne tudjátok meg, pl. sokszor micsoda eszeveszett kormánytekergetés szükséges egy-egy parkoláshoz. Helyenként elég alien pózokban, lévén elvárás, hogy pl. tolatás közben gyakorlatilag folyamatosan hátrafelé nézzenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )