Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763655 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6030 Dátum: 2014.05.07 07:58:31 »
Kiégett, hidd el.

beleraktam a másik oldalról ami jó és avval se. Biztonság kedvéért biztosítékokat is megnéztem.

Nem tudom mennyire vág ide de még feltünt, hogy mindkét oldalon tiszta párás a bura, az alján tán még vmi víz is összegyült. Erre megoldás?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6031 Dátum: 2014.05.07 08:03:38 »
Meg kell keresni, honnan tud beázni/párásodni és megszüntetni a "lyukat".  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6032 Dátum: 2014.05.07 13:34:11 »
beleraktam a másik oldalról ami jó és avval se. Biztonság kedvéért biztosítékokat is megnéztem.
Ennél nem lett volna egyszerűbb venni egy új izzót a benzinkúton  :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6033 Dátum: 2014.05.07 17:07:56 »
Igen akkor ott lesz valahol a probléma a csatlakozó vagy a foglalat környékén!
Xanyi

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6034 Dátum: 2014.05.07 19:15:28 »
Sziasztok,
Következő kellemetlenség ért ma: 80 km-es út után a feljárón kb. 1 órát állt az autó. Utána beültem, beindítottam, majd eszembe jutott valami, így kiszáltam, megnéztem a csomagtartóban amit akartam, majd visszaültem. Látom, nem jár a motor, pedig nem emlékeztem, hogy leállítottam volna. Újraindítom, beindul, 1-2 másodperc majd lefullad. Újra, ugyanez. Ha adtam neki indulás után gázt, akkor nyilván felpörgött és nem fulladt rögtön le, de ahogy esett le a fordulat, akkor meg azt kezdte játszani, hogy a normál kb. 900-as alapjárati fordulat helyett  600 és 1500 között ugrándozott fel-le. Mivel mennem kellett egy 5 perces útra, így mentem vele, hát szörnyű volt, minden kanyarban, ahol elsőbbséget kellett adni, le akart állni, mint régen egy trabant  :wacko:
Hazaérve leállítva detto a korábbi.
Aztán állt kb. egy órát, azóta normálisan működik. Mentem vele vagy 10 percet 90-nel is, akkor sem jelentkezett és leállítás után sem.
Ez a legrosszabb, hogy ezek szerint nem konstans hiba, hanem majd gondolom a legrosszabbkor jelentkezik, csúcsforgalomban valahol amikor sietne az ember. Úgy tudom az alapjárati fordulatot valami elektronika szabályozza, akkor viszont, hogy lehet, hogy egyszer rossz, egyszer meg jó?
Valakinek hasonló tapasztalat vagy ötlet?
Az autó 2006. áprilisi vásárlás újonnan, szerencsére semmi baja nem volt még eddig, 1.0.
Köszi,
Lacce

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6035 Dátum: 2014.05.07 19:56:30 »
Sziasztok,
Következő kellemetlenség ért ma: 80 km-es út után a feljárón kb. 1 órát állt az autó. Utána beültem, beindítottam, majd eszembe jutott valami, így kiszáltam, megnéztem a csomagtartóban amit akartam, majd visszaültem. Látom, nem jár a motor, pedig nem emlékeztem, hogy leállítottam volna. Újraindítom, beindul, 1-2 másodperc majd lefullad. Újra, ugyanez. Ha adtam neki indulás után gázt, akkor nyilván felpörgött és nem fulladt rögtön le, de ahogy esett le a fordulat, akkor meg azt kezdte játszani, hogy a normál kb. 900-as alapjárati fordulat helyett  600 és 1500 között ugrándozott fel-le. Mivel mennem kellett egy 5 perces útra, így mentem vele, hát szörnyű volt, minden kanyarban, ahol elsőbbséget kellett adni, le akart állni, mint régen egy trabant  :wacko:
Hazaérve leállítva detto a korábbi.
Aztán állt kb. egy órát, azóta normálisan működik. Mentem vele vagy 10 percet 90-nel is, akkor sem jelentkezett és leállítás után sem.
Ez a legrosszabb, hogy ezek szerint nem konstans hiba, hanem majd gondolom a legrosszabbkor jelentkezik, csúcsforgalomban valahol amikor sietne az ember. Úgy tudom az alapjárati fordulatot valami elektronika szabályozza, akkor viszont, hogy lehet, hogy egyszer rossz, egyszer meg jó?
Valakinek hasonló tapasztalat vagy ötlet?
Az autó 2006. áprilisi vásárlás újonnan, szerencsére semmi baja nem volt még eddig, 1.0.
Köszi,
Lacce
Mennyire meredek az a feljáró?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6036 Dátum: 2014.05.07 20:25:24 »
beleraktam a másik oldalról ami jó és avval se. Biztonság kedvéért biztosítékokat is megnéztem.

Nem tudom mennyire vág ide de még feltünt, hogy mindkét oldalon tiszta párás a bura, az alján tán még vmi víz is összegyült. Erre megoldás?
A Jarisunk csomagtartójában egyszer egy nagyobb eső után vizes lett a kárpit.
Nem találtam rá magyarázatot, kiszárítottam, majd újból beázott.
Ezután kiderült, hogy az egyik hátsó lámpán keresztül folyik be a víz.
A lámpán körbe van egy tömítés, ami felülről lefolyó vizet beengedte, de ki alul már nem folyt ki. Ezért megtelt vízzel, és befolyt a csomagtartóba.
Ha nálad is hasonló a helyzet lehet hogy már eloxidálódott a foglalat, emiatt nincs megfelelő érintkezés!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6037 Dátum: 2014.05.07 20:28:20 »
Mennyire meredek az a feljáró?

Nem vészes, olyan 15 fokos, és persze a 8 év alatt pár ezerszer álltam már rajta, de szerencsére eddig nem még nem volt hasonló élményem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6038 Dátum: 2014.05.07 20:35:28 »
Nem vészes, olyan 15 fokos, és persze a 8 év alatt pár ezerszer álltam már rajta, de szerencsére eddig nem még nem volt hasonló élményem.
Check-engine lámpa nem gyulladt ki? Tudod, az a sárga, ami egy kis motor-sziluettet ábrázol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6039 Dátum: 2014.05.07 20:40:43 »
sziasztok,

Győr vagy környéken esetleg valami jó szerelőt tud aki ért is a yarisokhoz?

köszi

PÜ ment  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6040 Dátum: 2014.05.07 20:53:11 »
Check-engine lámpa nem gyulladt ki? Tudod, az a sárga, ami egy kis motor-sziluettet ábrázol.

Szinte biztos, hogy nem, feltűnt volna, mivel meredten bámultam a kijelzőt a fordulatszám miatt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6041 Dátum: 2014.05.07 21:02:25 »
Szinte biztos, hogy nem, feltűnt volna, mivel meredten bámultam a kijelzőt a fordulatszám miatt.
Hát, akkor sokat nem tehetsz. Vaktában tapogatózni nem lenne értelme, és hibajelzés híján nem lesz hibakód sem. Mindenesetre most előre javaslom, hogy felejtsd el a "biztos a benzinszűrő tömődött el" típusú, Ladás korszakból eredő diagnózisokat, ha felesleges költségektől szeretnéd magadat megkímélni  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Redbike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6042 Dátum: 2014.05.07 21:39:39 »
2004-es 1000-es Yarisunk furcsa hangot, fémes zörejt  hallat ha állt a motorja pár órát előtte.
97ekm-t futott, nem volt hajtva és 5-7ekm gyakorisággal kapott 5w-40es Shell vagy Castrol olajcserét és kétszer új gyertyát is.

Az egész az öninditózás után közvetlen kb 2mp-ig tart, ahogy felpörög a motor alapjáratra.
Olyan mintha a vezérműlánc lógna, agy a VVTiben nem lenne valami feszes.
Vagy az olajnyomás az elején nem elég valamire.
Aztán megszünik a zaj és csak akkor lesz indításnál megint tapasztalható, ha állt az autó már pár órát.
Valakinek volt már ilyen problémája?
Mi lehet ez?

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6043 Dátum: 2014.05.08 08:34:11 »
Hát, akkor sokat nem tehetsz. Vaktában tapogatózni nem lenne értelme, és hibajelzés híján nem lesz hibakód sem. Mindenesetre most előre javaslom, hogy felejtsd el a "biztos a benzinszűrő tömődött el" típusú, Ladás korszakból eredő diagnózisokat, ha felesleges költségektől szeretnéd magadat megkímélni  :flowers:

Köszi, úgy lesz!  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6044 Dátum: 2014.05.08 13:22:57 »
2004-es 1000-es Yarisunk furcsa hangot, fémes zörejt  hallat ha állt a motorja pár órát előtte.
97ekm-t futott, nem volt hajtva és 5-7ekm gyakorisággal kapott 5w-40es Shell vagy Castrol olajcserét és kétszer új gyertyát is.

Az egész az öninditózás után közvetlen kb 2mp-ig tart, ahogy felpörög a motor alapjáratra.
Olyan mintha a vezérműlánc lógna, agy a VVTiben nem lenne valami feszes.
Vagy az olajnyomás az elején nem elég valamire.
Aztán megszünik a zaj és csak akkor lesz indításnál megint tapasztalható, ha állt az autó már pár órát.
Valakinek volt már ilyen problémája?
Mi lehet ez?
Vezérműlánc. Az automata láncfeszítőt az olajnyomás működteti, és miután a motor már állt pár órát, indítás után kell neki 1-2 mp, amíg beállítja a láncfeszességet. Ha a jelenség nem rosszabbodik (nem kezd el jóval hosszabb ideig csörögni indítás után), akkor nem szükséges foglalkozni vele  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )