Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763954 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5970 Dátum: 2014.02.13 22:50:38 »
Sziasztok!
99-es japán yarisom van és arra lettem figyelmes mostanában, hogy furcsa "kerregő" hangot lehet hallani a motor felől ha elkezdek gyorsítani. Főleg hármas és négyesnél való gyorsításkor. A hangja leginkább arra hasonlít, mint amikor csapágyas lesz pl. egy ventilátor. Csak ugye hangosabb és behallani az utastérbe.


pici részletesebben:
Akkor jön elő mindig ez a hang amikor "nagyobb" sebességi fokozatba vagyok és viszonylag kis sebességről kezdek el gyorsítani, azaz hármasba 30km/h-nál megnyomom a gázt vagy négyesbe 40km/h-nél, és ekkor már hallom is ezt a "kopogó","kerregő" hangot, ennél jobban sajnos nem tudom körülírni ezt a hangjelenséget. Viszonylag rövid ideig tart max. 3mp, mert ahogy megérkezik egy kicsit jobban a nyomaték el is tűnik.
Ha esetleg van valami tippetek vagy javaslatotok azt előre is köszönöm!
Úgy hangzik, mintha a kopogásérzékelő nem látná el tökéletesen a feladatát. Ennek az a dolga, hogy a jelei alapján a motorvezérlés folyamatosan korrigálja a gyújtás időpontját, megakadályozandó a túl nagy előgyújtást. Aminek amúgy ilyesmi a jele: alacsony fordulaton, gázadásra jelentkező, általában pár mp (vagyis a fordulatszám megemelkedése) után újra eltűnő, csörgő-kerregő hang a motortérből.

Ez egy elég jellegzetes hang - de persze nem biztos, hogy tényleg erről van szó; de a leírásod alapján lehetséges. Próbálkozz azzal, hogy tankolsz egy nagyobb mennyiségű (mondjuk, tele tanknyi), nagyobb oktánszámú benzint. Ha ettől elmúlik/csökken, akkor jó eséllyel tényleg a gyújtásod "csörög be".

Apropó: gyertyák mikor voltak utoljára cserélve? Bár nem hinném, hogy gyertya okozza, de nem kizárt.

Rosszabb esetben lehet a vezérműlánc is. Annak a feszességét egy automata szabályozza, amit az olajnyomás működtet. Elképzelhető, hogy már túlságosan megnyúlt a lánc, és nem tud eléggé utánaállítani. Közvetlenül a motor beindítása után, néhány mp-ig nem szoktad hallani ugyanezt a hangot? Elvileg olyankor jelentkezik először.

Hány km van a kocsiban?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5971 Dátum: 2014.02.13 22:57:15 »
Alábbi problémámra a megoldás:
A pécsi Toyota szervizben oldották meg, pláne mivel nem bírtam elmenni vele Kaposvárig.

Gyújtáskapcsoló betét csere :clap:

Igaz most meg vihetem vissza, mert a légzsák jelez folyamatosan (csatit elfelejthették visszadugni?).
Igen, az sanszos. Nálam is elfelejtgettek dolgokat, mikor a Yarisom hátsó sérülését javították még 2011-ben. Csak háromszor kellett visszavinnem  :lol: ... ilyen apróságok elkerülték a figyelmüket, mint pl. hogy kimaradt a műanyag sárvédő dobbetét, vagy lemaradtak a kocsi hátuljáról a feliratok meg az embléma  :whistling:

Mindenesetre jó, hogy a te problémádat sikerült megoldani  :yes: ... és hasznos infó, hogy a gyújtáskapcsoló is okozhat ilyen hibát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5972 Dátum: 2014.02.16 19:01:27 »
Sziasztok !

Tudja valaki, hogy mi a trükkje az első ködlámpa kiszedésének egy 2001-es TS-ből ?
Eltörött a búrája és szeretném kicserélni, de hiába fértem hozzá, sehogy sem jött ki a régi.
Előre is kössz, ha valaki tud segíteni !


baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5973 Dátum: 2014.02.17 19:59:49 »
Úgy hangzik, mintha a kopogásérzékelő nem látná el tökéletesen a feladatát. Ennek az a dolga, hogy a jelei alapján a motorvezérlés folyamatosan korrigálja a gyújtás időpontját, megakadályozandó a túl nagy előgyújtást. Aminek amúgy ilyesmi a jele: alacsony fordulaton, gázadásra jelentkező, általában pár mp (vagyis a fordulatszám megemelkedése) után újra eltűnő, csörgő-kerregő hang a motortérből.

Ez egy elég jellegzetes hang - de persze nem biztos, hogy tényleg erről van szó; de a leírásod alapján lehetséges. Próbálkozz azzal, hogy tankolsz egy nagyobb mennyiségű (mondjuk, tele tanknyi), nagyobb oktánszámú benzint. Ha ettől elmúlik/csökken, akkor jó eséllyel tényleg a gyújtásod "csörög be".

Apropó: gyertyák mikor voltak utoljára cserélve? Bár nem hinném, hogy gyertya okozza, de nem kizárt.

Rosszabb esetben lehet a vezérműlánc is. Annak a feszességét egy automata szabályozza, amit az olajnyomás működtet. Elképzelhető, hogy már túlságosan megnyúlt a lánc, és nem tud eléggé utánaállítani. Közvetlenül a motor beindítása után, néhány mp-ig nem szoktad hallani ugyanezt a hangot? Elvileg olyankor jelentkezik először.

Hány km van a kocsiban?

Szia!
Beindítás után nem jelentkezik ez a hangjelenség. A gyertyák tavaly voltak cserélve illetve egy gyújtótrafó volt még cserélve benne ugyanekkor, ha ez számít. Illetve az okozhat problémát, hogy a trafót nem párba cserélték, hanem csak  1db-ot.
A kocsiba 160 ezer km van.

bitlisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5974 Dátum: 2014.02.26 22:28:23 »
Alábbi problémámra a megoldás:
A pécsi Toyota szervizben oldották meg, pláne mivel nem bírtam elmenni vele Kaposvárig.

Gyújtáskapcsoló betét csere :clap:

Igaz most meg vihetem vissza, mert a légzsák jelez folyamatosan (csatit elfelejthették visszadugni?).

Igen, az sanszos. Nálam is elfelejtgettek dolgokat, mikor a Yarisom hátsó sérülését javították még 2011-ben. Csak háromszor kellett visszavinnem  :lol: ... ilyen apróságok elkerülték a figyelmüket, mint pl. hogy kimaradt a műanyag sárvédő dobbetét, vagy lemaradtak a kocsi hátuljáról a feliratok meg az embléma  :whistling:

Mindenesetre jó, hogy a te problémádat sikerült megoldani  :yes: ... és hasznos infó, hogy a gyújtáskapcsoló is okozhat ilyen hibát.

Később visszavittem...asszem ez tanulságos lesz....

Tiszta lappal indítottak, kb 3x mondtam el a hátterét a dolognak, hogy miért jöttem vissza.
Félóra várás után mondják, minden csati ok, tehát nem ők felejtettek el visszakötni vmit.
A hibát törlik, de a légzsákhibajelző lámpa égve marad...ez légzsák vezérlő hiba lesz (SRS ECU),
85+fa az lenne alkatrész... ( :eek:), de a hibát természetesen nem ők okozták  :nono:.
Mivel mikor behoztam már el sem indult, nem tudhatják nem-e volt meg ez a hiba már előtte...
Na mondom, az kizárt, és itt megállapodtunk, hogy nem vagyok túl elégedett velük.
Nem kellett hibakeresésre 12ezret fizetnem (szerintem jóhogy).

Később valaki ajánlotta vigyem el ide, Gomorkához.
kb fél napon belül mehettem a kocsiért, a javítás 25ezerbe volt: Memória IC csere a légzsák vezérlőben.
Ez ritkán, de sajnos bármikor előfordulhat, ha az akksi lemerül, vagy lekötik...pl gyújtáskapcsoló cserénél...

Most jó  :D, pfff...

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5975 Dátum: 2014.02.27 09:06:27 »
Később visszavittem...asszem ez tanulságos lesz....

Tiszta lappal indítottak, kb 3x mondtam el a hátterét a dolognak, hogy miért jöttem vissza.
Félóra várás után mondják, minden csati ok, tehát nem ők felejtettek el visszakötni vmit.
A hibát törlik, de a légzsákhibajelző lámpa égve marad...ez légzsák vezérlő hiba lesz (SRS ECU),
85+fa az lenne alkatrész... ( :eek:), de a hibát természetesen nem ők okozták  :nono:.
Mivel mikor behoztam már el sem indult, nem tudhatják nem-e volt meg ez a hiba már előtte...
Na mondom, az kizárt, és itt megállapodtunk, hogy nem vagyok túl elégedett velük.
Nem kellett hibakeresésre 12ezret fizetnem (szerintem jóhogy).

Később valaki ajánlotta vigyem el ide, Gomorkához.
kb fél napon belül mehettem a kocsiért, a javítás 25ezerbe volt: Memória IC csere a légzsák vezérlőben.
Ez ritkán, de sajnos bármikor előfordulhat, ha az akksi lemerül, vagy lekötik...pl gyújtáskapcsoló cserénél...

Most jó  :D, pfff...

A fentiek fényében tud valaki ajánlani Pécsen megbízható Toyota szerelőt ? Persze főleg olyat, aki Yarisban otthon van.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5976 Dátum: 2014.02.27 09:08:27 »
kérdezd palaczkot.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5977 Dátum: 2014.02.28 08:50:46 »
Szia!
Beindítás után nem jelentkezik ez a hangjelenség. A gyertyák tavaly voltak cserélve illetve egy gyújtótrafó volt még cserélve benne ugyanekkor, ha ez számít. Illetve az okozhat problémát, hogy a trafót nem párba cserélték, hanem csak  1db-ot.
A kocsiba 160 ezer km van.
Csak üzemmelegen csinálja, vagy hidegen is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5978 Dátum: 2014.02.28 08:57:50 »
Később visszavittem...asszem ez tanulságos lesz....

Tiszta lappal indítottak, kb 3x mondtam el a hátterét a dolognak, hogy miért jöttem vissza.
Félóra várás után mondják, minden csati ok, tehát nem ők felejtettek el visszakötni vmit.
A hibát törlik, de a légzsákhibajelző lámpa égve marad...ez légzsák vezérlő hiba lesz (SRS ECU),
85+fa az lenne alkatrész... ( :eek:), de a hibát természetesen nem ők okozták  :nono:.
Mivel mikor behoztam már el sem indult, nem tudhatják nem-e volt meg ez a hiba már előtte...
Na mondom, az kizárt, és itt megállapodtunk, hogy nem vagyok túl elégedett velük.
Nem kellett hibakeresésre 12ezret fizetnem (szerintem jóhogy).

Később valaki ajánlotta vigyem el ide, Gomorkához.
kb fél napon belül mehettem a kocsiért, a javítás 25ezerbe volt: Memória IC csere a légzsák vezérlőben.
Ez ritkán, de sajnos bármikor előfordulhat, ha az akksi lemerül, vagy lekötik...pl gyújtáskapcsoló cserénél...

Most jó  :D, pfff...
Márkaszerviz: tipikus  ::) ... átkerült oda szépen a Troska szellemisége. Számomra tényleg no comment kategória ez is, amit te írsz - és az is, hogy az én kocsimat, a közel egymilliós javítás (és bő három hét) után úgy adták vissza, hogy a jobb hátsó lámpa alól hiányzott a tömítés, a jobb hátsó műanyag dobbetét nem került vissza a helyére, a típusfeliratok is hiányoztak (!), és egyenes haladásnál ferdén állt a kormány. Ja, és a kőfelverődés-védő fóliákat is elfelejtették felragasztani, a jobb oldalon (aztán úgy tették fel, hogy azóta egy egyik lejött).

Talán nem véletlen, hogy a pécsi Toyotások jó része (köztük egy ideje mi is), ha márkaszervizes műveletre van szükség, elviszi a kocsiját Kaposvárra Kotohoz  ::) ... neked is ezt tudom ajánlani.

Mindenesetre ennek a Gomorkának az elérhetőségét elmentettem  :yes: ... manapság egyre alapvetőbb, hogy ismerjen az ember ilyen helyet, ahol tudják javítani is az elektroniát, nem csak cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5979 Dátum: 2014.02.28 08:58:06 »
A fentiek fényében tud valaki ajánlani Pécsen megbízható Toyota szerelőt ? Persze főleg olyat, aki Yarisban otthon van.
Küldök privit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5980 Dátum: 2014.02.28 09:01:02 »
Köszönöm a szervíz/szerelő tippeket !

Nohab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5981 Dátum: 2014.03.01 14:23:15 »
Sziasztok!

Kíváncsi lennék ki találkozott már az alábbi problémával? Az autó 2005-ös 1,3-as.
Hidegen beindítás után csúnya fémes, karistolós hang az ékszíj környékéről. Olyan mint amikor egy szárazon érintkeznek forgó felületek egymással, vagy kenés nélküli száraz csapágyak nyöszörögnének.

Van tippetek, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a válaszokat.  ::)

Nohab

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5982 Dátum: 2014.03.01 17:02:46 »
Első blikkre a vezermulancra tippelek. Yarisoknál előfordulhat, hogy az indítást követően, 1-2 mp-ig szárazon fut a lánc és ezért ad fémes hangot. Milyen olajat használsz?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nohab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5983 Dátum: 2014.03.01 17:50:41 »
Első blikkre a vezermulancra tippelek. Yarisoknál előfordulhat, hogy az indítást követően, 1-2 mp-ig szárazon fut a lánc és ezért ad fémes hangot. Milyen olajat használsz?

Hmm, bocsánat, nem voltam egyértelmű. Az ékszíj környékéről jön a hang,és addig amíg hideg a motor, tehát nem csak pár másodperc. Amikor üzem meleg már nem "nyikorog". Vezérműlánc inkább csörög vagy csattog, de ez fémes nyikorgós-nyöszörgős hang.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5984 Dátum: 2014.03.01 18:45:40 »
Ja, bocs, valóban rosszul értettem. Ékszíj nincs benne, hosszbordás van benne.
Elképzelhető, hogy görgő zajt hallasz. A szíjnak nem szokott hangja lenni. 105000-ként cserélni kell.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i