Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763727 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5670 Dátum: 2013.02.26 17:40:05 »
Sziasztok!

 Én cseréltem 35. e ft vettem bontottan a kompresszort. A felújítás nem olcsóbb.



Olyan problémám van, hogy fékezésnél a bal hátsó keréktől zörejt hallok, mint amikor egy fém érintkezik egy fémmel. A dobféket kicseréltük kb 6 e km előtte. Mi lehet ez? Lehet, hogy valami szétcsúszott vagy akadna a kézi?  :hmmmm:




tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5671 Dátum: 2013.02.27 07:33:48 »
Sziasztok!



Most tesztelem ismét az autót. Nem igazán fém hang, hanem inkább ilyen kattogás hallani a bal hátsó kerék felől.
Intenzívebb fékezésnél erősebben hallani, ezt a kattogást. Azért írom, hogy "kattogás" , mert nem folyamatosan lehet hallani, ahogy lassul úgy szűnik meg ez a hang.

Lehet valami szétesett a dobházban vagy csak szétcsúszott? El nem tudom képzelni mi lehet ez.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5672 Dátum: 2013.02.28 09:55:51 »
Sziasztok,

Tudnatok ajanlani budapesten vagy kornyeken megbizhato karosszeriast? A muanyag kerekdoblemezem el van torve, ezt kellene megcsinalni... Koszi.
Yaris II 1.0

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5673 Dátum: 2013.03.01 12:12:32 »
Szia!
Nem műanyagos kell?

Én mindet ide viszek, szépen és jól dolgoznak, nem horror áron...

Policar Bt
2049 Diósd Szabadság u 85
Nyitva H-P 8-17-ig
Tel:
23/381-059
20/944-8092
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5674 Dátum: 2013.03.02 13:44:43 »
Helló!

Tanácsot/ötletet/tapasztalatot szeretnék kérni!

Adott egy 2006-os 2SZ-FE (1.3 vvti) Yaris, és  az történt, hogy MIL lámpa ON, hibakódolvasás: "Katalizátor hatásfok küszöbérték alatt"
Katalizátor meg lett nézetve, jók a CO stb értékek, így 2. szonda csere történt (DENSO). Jó is volt vagy 2 hétig, majd újra ez a hiba.
Megint ugyanez a kör, ugyanez a hiba, megint co-mérés biztos a szonda rossz-e, megint jó értékek, szonda gariztatása, megint új szonda (DENSO).
Kb 3 hétig jó, majd újra MIL lámpa. Itt tartunk most. 

Ötletek esetleg?

Köszi!

Peti

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5675 Dátum: 2013.03.02 18:56:53 »
Helló!

Tanácsot/ötletet/tapasztalatot szeretnék kérni!

Adott egy 2006-os 2SZ-FE (1.3 vvti) Yaris, és  az történt, hogy MIL lámpa ON, hibakódolvasás: "Katalizátor hatásfok küszöbérték alatt"
Katalizátor meg lett nézetve, jók a CO stb értékek, így 2. szonda csere történt (DENSO). Jó is volt vagy 2 hétig, majd újra ez a hiba.
Megint ugyanez a kör, ugyanez a hiba, megint co-mérés biztos a szonda rossz-e, megint jó értékek, szonda gariztatása, megint új szonda (DENSO).
Kb 3 hétig jó, majd újra MIL lámpa. Itt tartunk most. 

Ötletek esetleg?

Köszi!

Peti

Az autó katalizátor felügyeleti rendszere szigorúbb mint az emissziós előírások.
Tehát a szonda kidobott pénz volt, valószínüleg a katalizátor romlott el...

Márkaszervizbe voltál?
Csak mert a gyári célműszeren meglehet jeleníteni grafikusan a két szonda értékeit, és ott egyből látszik hogy a katalizátor-e a rossz...
Xanyi

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5676 Dátum: 2013.03.02 19:57:37 »
Szia!

Nem voltam, WOW!-al volt nézve a hibakód és meg is volt jelenítve grafikusan a feszültségérték, az eredeti "rossz" szondánál 0.2 volton állt, amikor kicseréltük 0.5-0.6 körül volt, ezért gondoltuk hogy a szonda volt rossz. (Az első szonda az tökéletesen működuik 0.1-0.9 között megy fel le a feszültség.) Most mióta megint világit a CE, azóta még nem voltam kiolvastatni.
A másik hibáját nem is írtam, hogy folyton ( 2-3 havonta) leesik az alapjárat 520-580 körüli értékre, mert a kartergázcső ugye pont a fojtószelep elé van visszavezetve, és takarítgatni kell mindig, utána jó egy ideig. Erre nincs valami megoldás?

Peti

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5677 Dátum: 2013.03.03 10:17:20 »
Szia!

Nem voltam, WOW!-al volt nézve a hibakód és meg is volt jelenítve grafikusan a feszültségérték, az eredeti "rossz" szondánál 0.2 volton állt, amikor kicseréltük 0.5-0.6 körül volt, ezért gondoltuk hogy a szonda volt rossz. (Az első szonda az tökéletesen működuik 0.1-0.9 között megy fel le a feszültség.) Most mióta megint világit a CE, azóta még nem voltam kiolvastatni.
A másik hibáját nem is írtam, hogy folyton ( 2-3 havonta) leesik az alapjárat 520-580 körüli értékre, mert a kartergázcső ugye pont a fojtószelep elé van visszavezetve, és takarítgatni kell mindig, utána jó egy ideig. Erre nincs valami megoldás?

Peti

Üzemmelegen nézve az első szonda nagyon gyakori ingadozást kell mutasson kb. 0-1 V között, ahogy írod is az tökéletes.
Jó katalizátor esetén a hátsó szonda majdnem fix értéken kell hogy álljon ahogy írod is 0,5-0,6 körül.
Rossz katalizátornál a hátsó szonda feszültsége is ingadozik igaz ritkábban elnyújtott hullámokban.
Namost vagy tökéletes az autód vagy újra rá kell nézni a dolgokra.
De igazából Toyotánál még nem hallottam olyat hogy szonda miatt nem szonda hibakódot adott hanem katalizátorosat. A P0420 mindig katalizátor hiba.
Xanyi

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5678 Dátum: 2013.03.03 12:14:23 »
Este kitöröltük a kódot, majd egy közeli, lezárt pályán megnéztük a végsebességet: 170km/h. Kicsit kevesellem, régen állítólag ment 185-öt is, így egyre valószínűbb a katalizátorhiba:(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5679 Dátum: 2013.03.04 21:08:51 »
Este kitöröltük a kódot, majd egy közeli, lezárt pályán megnéztük a végsebességet: 170km/h. Kicsit kevesellem, régen állítólag ment 185-öt is, így egyre valószínűbb a katalizátorhiba:(
Milyen lezárt pálya van a ti közeletekben, amelyiknek része egy több kilométeres egyenes  ;) ? Ugyanis egy ilyen kisautó elég lassan éri el a végsebességét, jó hosszú egyenes szakasz kell hozzá. Amúgy az autó gyári adata 170 km/h, tehát óra szerint tényleg legalább 180-at kéne mennie - minimum. De, mondom, az utolsó néhány km/h "összeszedéséhez" idő kell... és hely  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vizhanyolajos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5680 Dátum: 2013.03.10 17:49:14 »
Sziasztok !

Az alábbi problémám miatt fordulnék hozzátok hátha valami már tapasztalt ilyet, vagy valami tippje. 2006-os 1.4-es D4D Toyota Yaris-nál tapasztaltam az elmúlt időszakban, hogy ha már jó ideje megyek vele az autópályán (értem ezalatt azt hogy már megtettem 50 km-t), akkor a kormányzás szagatottá válik. Semmilyen más esetben nem tapasztalok ilyet, csak a huzamosabb ideje tartó nagy sebességű közlekedésnél. Ez így még önmagában nem tűnik olyan gondnak ami miatt a szervízbe rohannék vele, vagy kellene ?

Köszönöm a segítséget. Sziasztok, Lajos.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5681 Dátum: 2013.03.18 20:02:04 »
Segítsetek abban, hogy lehet a Y1 hátsó lámpáját leszedni. Ott ázik be a lámpa körül, ahol a fém részek össze vannak illesztve, és ragasztva vannak, meg belülről kigumizva. Belülről az anyát lecsavartam, de a lámpa meg sem mozdult, erőltetni, meg nem mertem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.18 20:05:58 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5682 Dátum: 2013.03.18 20:05:13 »
Segítsetek abban, hogy lehet a Y1 hátsó lámpáját leszedni. Ott ázik be a lámpa körül, ahol a fém részek össze vannak illesztve, és ragasztva vannak, meg belülről kigumizva.
Hát, ha lebontod a műanyag burkolatokat, akkor hozzáférhetővé válnak a csavarok, amik a lámpatestet tartják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5683 Dátum: 2013.03.18 21:33:50 »
Hát, ha lebontod a műanyag burkolatokat, akkor hozzáférhetővé válnak a csavarok, amik a lámpatestet tartják.
1 csavar volt a műanyag burkolat alatt, az anyát levettem róla, de olyan fixszen állt a lámpatest, hogy nem mertem erőltetni, hátha még valami fogja.
Prius 2 - a mosolygós autó.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5684 Dátum: 2013.03.18 21:36:35 »
palaczk leirára xerint még fogja több csavar is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки