Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763758 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5535 Dátum: 2012.09.21 20:10:58 »
Nekem egy olyan kérdésen lenne, attól aki már cserélt vezérműláncot yarisban, hogy a motort ki kell-e emelni a kocsiból vagy meg lehet csinálni a motortérben? Milyen problémák jelentkezhetnek, mik a tapaszalatok? Köszi:)

A motort nem kell kivenni, viszont a vezérműfedél visszaragasztásakor ügyesnek kell lenni. Kevés a hely, és sok ott a kiálló b i z b a sz, így könnyen elkenhető a felvitt tömítőpaszta. Lánc rendben lesz, csak az olaj folyik majd  [rohog]
Xanyi

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5536 Dátum: 2012.09.23 18:47:40 »
Xanyi mester!
Bocs, hogy megint zavarlak: gyertyát cserélnék 1.0-ás, 2001-es, de még japán gyártású Yarisomban. (1SZ-FE)
Legtöbb helyen a DENSO K16R-U11-et ajánlják, de nyamvadt kisvárosunkban a szerelőm és a 2 autósbolt is csak a Bárditól hajlandó rendelni, ők meg nem forgalmazzák. (Ha én rendelem neten, akkor meg a postaköltséggel majdnem duplájába kerülne.) Mi lehet még jó helyette?
Néztem még a Bárdinál: NGK N1-BKR5EYA, vagy esetleg a 4 testelektródás BOSCH 0FR78X jobb választás lenne?
Hajdanán a kettővel ezelőtti 1,2-es OFF Clióm nagyon szerette a négyelektródás gyertyát, ebben a gépben is érdemes volna kipróbálni? Többet jelentett "pörgősségben", mint a 95-ös helyett a 98-as benzin! Ilyen irányú tapasztalatok vannak?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5537 Dátum: 2012.09.23 19:37:06 »
Én úgy emlékszem, hogy a gépkönyv ezt a két gyertyát írja. Mármint a Denso és az NGK-t. És mivel NGK-t kaptam hamarabb ezért azt is raktam bele.
De én is kíváncsi vagyok, hogy Xanyi mit ír. :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5538 Dátum: 2012.09.23 20:10:36 »
Én a Denso-ra esküszöm, az biztos hogy eredeti japán. Mivel forgalmazzuk, esetlegesen tudok segíteni olcsóbb beszerzésben. ;)

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5539 Dátum: 2012.09.23 20:31:44 »
Én a Denso-ra esküszöm, az biztos hogy eredeti japán. Mivel forgalmazzuk, esetlegesen tudok segíteni olcsóbb beszerzésben. ;)
Ha elküldöd értelmes árú futárral/postával, akkor fizetésnap után privátban megkeresnélek.
Azért kíváncsi vagyok a többiek véleményére is a többelektródás gyertyával kapcsolatban, hátha valaki próbálta már ebben a motorban.
Anno az OFF 1,2-es  Clio (D7F motor, már hengerenkénti injektoros) sokkal vidámabban muzsikált vele a tiltáskörüli fordulatszám-tartományban... a szintén OFF Thaliában viszont nem próbáltam.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5540 Dátum: 2012.09.23 20:36:50 »
Felesleges hajtanod a Denso-t, az NGK teljesen egyenértékü vele, még a használati utasítás is ugyanúgy ajánlja.
A Bosch-t hanyagold ugyanúgy ahogy a 4 elektródás csodagyertyát is. Ez nem rönó  ;)

Viszont a típusszámokat tegyük tisztába:
A Denso K16R-U11 megfelelője az NGK BKR5EYA11
A Denso K16R-U-é pedig az NGK BKR5EYA
Végülis csak a hézag a különbség, de ha már veszel, akkor legyen a megfelelő, ne kelljen állítgatni.

Az enyémbe K16R-U kell, szintén japán.
Xanyi

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5541 Dátum: 2012.09.25 11:02:10 »
Felesleges hajtanod a Denso-t, az NGK teljesen egyenértékü vele...
A Denso K16R-U-é pedig az NGK BKR5EYA

Köszi, ilyen van a helyi boltban is (mármint NGK), fizunapkor "nagyberuházás"! :D

Más: sikerült egy óra kemény munkával megszüntetnem a "kezdődő vezérműlánc csörgést" (illetve amit annak sejtettem), 3 apró lépésben:
- komplett levegőszűrőház felfogató csavarjai alá új gumialátétek gyártása,
- Légszűrőház csövének sziloplaszttal tömítése, plusz 3 db picurka lemezcsavarral végleges rögzítése a dobozhoz (fekete csavarok, nem lett ronda!),
- Annak a nyamvadt, bilikék színű szelepnek a zörgésmentes rögzítése a légszűrőházon leszerelés, majd 2 db vékony szilikongumi lemezcsík behelyezése utáni "visszaerőltetése" által...   [rohog]

Tök jó lett a moci hangja, szinte "nullkilométeres", én meg már szénné aggódtam magam, honnan veszem a pénzt egy vezérműlánc-szett cserére...  [rohog]

Megint más: maradt még egy zörgés-forrásom, amit meg kellene szüntetni. A gépháztető ütközőgumijai elöregedtek, így nem záródik a zár elég feszesen, gödrös úton képes koppanni, kattanni. Hogyan lehet a zárat sokkal keményebbre beállítani?  Nem jöttem rá, pedig az egészet leszereltem. Vagy a gumituskókkal lehet valamit kezdeni?
(Annyira könnyen jár a nyitója is a kaszniban, hogy szinte elég "rálehelni" a nyitáshoz. Biztosan nem volt törve az autó!

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5542 Dátum: 2012.09.25 11:44:30 »

Tök jó lett a moci hangja, szinte "nullkilométeres", én meg már szénné aggódtam magam, honnan veszem a pénzt egy vezérműlánc-szett cserére...  [rohog]

Korai volt az örömöm: amilyen gyönyörű hangja lett hidegen, egészen belelkesedtem. Melegen (alacsonyabb alapjárati fordulaton) viszont csak maradt valami cicergés, amit vagy láncnak, vagy túl nagy szelephézagnak gondolok laikusként....  :cry:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5543 Dátum: 2012.09.25 20:04:47 »
Erre a hangra jó lenne, ha valami szakavatott fül hallgatna rá.
Amúgy a motorháztetőn belülről van 2 db gumibak, ami egyik irányba tekerve kifelé jön, másik irányba befelé. Tekersz egy kicsit kifelé, és már kész is, nem fog lobogni a motorháztető. Túl sokat ne tekerj, mert akkor meg a hézag nem lesz szép.
Xanyi

Brutusz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5544 Dátum: 2012.09.27 10:40:42 »
Sziasztok.
Még uj vagyok itt de lenne 1 kérdésem.
A Versom minden motorleállitásnál nullázza az átlagfogyasztást. Ez normális? Az én Versom 1999 decemberi. Egy ismerösömnek van egy 2001-es Versoja és abba nem nullázodik magától az átlagfogyastás, kézzel kell nullázni. Lehet hogy van 1 elem vagy aksi ami megtartja a memoriáját a fedélzeti számitógépnek és az nálam ki van menve? Vagy az első modell ilyen és kész? Vagy valami más elektromos hibát keressek??
Előre is kösz a válaszokat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5545 Dátum: 2012.09.27 11:23:10 »
Sziasztok.
Még uj vagyok itt de lenne 1 kérdésem.
A Versom minden motorleállitásnál nullázza az átlagfogyasztást. Ez normális? Az én Versom 1999 decemberi. Egy ismerösömnek van egy 2001-es Versoja és abba nem nullázodik magától az átlagfogyastás, kézzel kell nullázni. Lehet hogy van 1 elem vagy aksi ami megtartja a memoriáját a fedélzeti számitógépnek és az nálam ki van menve? Vagy az első modell ilyen és kész? Vagy valami más elektromos hibát keressek??
Előre is kösz a válaszokat.

Sajnos az elsők ilyenek. Az enyém is :no:
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5546 Dátum: 2012.09.27 15:33:37 »
Sziasztok!

központi zár motorom a vezető oldalon minden 2.ra reagál, van mikor meg tökéletes...cserés lesz...
kérdésem hogy 2001es modellé jó e az én 2002esembe...ami még japán, de már franciában rakták össsze, 2001 az meg japán teljesen...Na meg hogy minden ajtónál más kp zár motor van vagy mind ugyan az...gondolok itt arra hogy hátsó ajtóét be lehet e tenni előre?
köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5547 Dátum: 2012.09.27 18:18:52 »
Sziasztok!

központi zár motorom a vezető oldalon minden 2.ra reagál, van mikor meg tökéletes...cserés lesz...
kérdésem hogy 2001es modellé jó e az én 2002esembe...ami még japán, de már franciában rakták össsze, 2001 az meg japán teljesen...Na meg hogy minden ajtónál más kp zár motor van vagy mind ugyan az...gondolok itt arra hogy hátsó ajtóét be lehet e tenni előre?
köszi

A tiédbe gyári a központi vagy utólagos építés?
Xanyi

Brutusz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5548 Dátum: 2012.09.27 19:21:57 »
Sziasztok!

központi zár motorom a vezető oldalon minden 2.ra reagál, van mikor meg tökéletes...cserés lesz...
kérdésem hogy 2001es modellé jó e az én 2002esembe...ami még japán, de már franciában rakták össsze, 2001 az meg japán teljesen...Na meg hogy minden ajtónál más kp zár motor van vagy mind ugyan az...gondolok itt arra hogy hátsó ajtóét be lehet e tenni előre?
köszi

Szerintem nem talál a hátsó előre mert ott a kulcsos zár miatt van 2 vagy 3 szál pluszba hogy mikor te zárod kulcsal akkor automatikusan zárodjon a többi is.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5549 Dátum: 2012.09.27 20:11:11 »
Enyémbe gyári, távirányítós....és egy 2001es gyári kp záras de nem távirányítósból szeretném kiszedni...kereskedésbe dolgozok és abból szedem a cuccokat:DDDDDD de sok minden nem jó...van egy másik is de az meg alap....
Amúgy visszatérve egy régebbi bejegyzésemre, ahol is azt kérdeztem, hogy mi lehet egy lógó vezetékdarab....közben rájöttem....a vezetéknélküli antennája....mivel ha bebújtatom egy eldugott zugba akkor sokkal nehezebben reagál...
Jelenleg a vezetőoldali első kp zár motor haldoklik, de csak melegben...hidegebb időben egész jó....de érezni h vége lesz....csak azért kérdem h jó e...vagy h a többi ajtóé jó e, mert akkor kiszedem mindet belőle...abba felesleges kp zár:)