Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764049 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5475 Dátum: 2012.08.29 15:30:47 »
a tukorallito gomb?   :wub:

Az a 4 iranyu kapcsolo, na. :)
Yaris II 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5476 Dátum: 2012.08.29 16:55:16 »
Az a 4 iranyu kapcsolo, na. :)

Ugyebár az alapból nem kell az indításhoz. Szóval valószínüleg ez valami utólagos védelem. Annak meg van reléje is. Meg kell nézetni egy villamossági szerelővel...
Xanyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5477 Dátum: 2012.08.29 20:59:09 »
Ugyebár az alapból nem kell az indításhoz. Szóval valószínüleg ez valami utólagos védelem. Annak meg van reléje is. Meg kell nézetni egy villamossági szerelővel...

Igy van, utolagos. Csak az egyik irany nem mukodik (illetve csak neha mukodik), amit minden inditasnal hasznalni szoktunk. A tobbi rendben van. Csak nem tudom, hogy ez javithato-e, vagy csak az egesz kapcsolot lehet cserelni...
Yaris II 1.0

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5478 Dátum: 2012.08.30 13:05:37 »
Sziasztok!
Tele van a fékdob felületi rozsdával, úgyhogy elhatároztam, hogy megtisztítom és lefestem valamivel. Találtam egy teli flakon fekete, motorblokk-festéket a sufniban (150 fokig hőálló alkid festék). Szerintetek ezzel szabad fékdobot festeni?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5479 Dátum: 2012.08.30 13:34:30 »
Igy van, utolagos. Csak az egyik irany nem mukodik (illetve csak neha mukodik), amit minden inditasnal hasznalni szoktunk. A tobbi rendben van. Csak nem tudom, hogy ez javithato-e, vagy csak az egesz kapcsolot lehet cserelni...

Amennyiben a tükörállításnál az említett érintkezési hiányosság nem áll fenn, akkor csak a közbenső (utólagos) relé lehet a ludas...! azt előbb vizsgáld meg, mert akkor a dolog másként folytatódik. :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5480 Dátum: 2012.08.30 13:51:41 »
Amennyiben a tükörállításnál az említett érintkezési hiányosság nem áll fenn, akkor csak a közbenső (utólagos) relé lehet a ludas...! azt előbb vizsgáld meg, mert akkor a dolog másként folytatódik. :yes:

Tukorallitasnal is fennall a problema...
Yaris II 1.0

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5481 Dátum: 2012.08.30 15:02:23 »
Tukorallitasnal is fennall a problema...

Akkor egyértelmű: a négyérintkezős egység a hibás. Óvatos szétszedés (ha lehetséges) és üvegszál-ecsetes polírozása (?) az érintkezőnek hozhat eredményt.  (sajnos nem tudom, hogy milyen az érintkezők konstrukciója, mert ha csak olyan mint egy távszabályzóban, [gumi+grafitfelület] akkor max alkoholos tisztítás jöhet csak szóba! :nono:)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5482 Dátum: 2012.08.30 16:48:51 »
Valószínüleg az a kapcsoló nem arra lett tervezve hogy egy nap 5x nyomjuk...
Ha megoldódik a javítása vagy a cseréje, mindenképpen köttesd át tiltást is valami másra.
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5483 Dátum: 2012.08.30 20:48:08 »
Sziasztok!

Mennyire bonyolult leszedni a Yaris (2003) vezető oldali első ajtajának belső burkolatát? Olykor kicsit szorul a zár, gondoltam adok neki némi WD40et....
Legjobb lenne videó vagy fényképes útmutató, de nem találok ilyesmit sehol.....

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5484 Dátum: 2012.08.30 21:46:59 »
Sziasztok!

Mennyire bonyolult leszedni a Yaris (2003) vezető oldali első ajtajának belső burkolatát? Olykor kicsit szorul a zár, gondoltam adok neki némi WD40et....
Legjobb lenne videó vagy fényképes útmutató, de nem találok ilyesmit sehol.....

Mit jelent pontosan az, hogy "szorul a zár"?
Belső kilincsnél egy csavar
behúzó fogantyúba egy csavar, majd az fogantyú kivesz
ajtó első részén két, hátsó részén egy csillagfejü patent, elforgat, kivesz
tükörháromszög fentről kezdve kipattint
ezután már csak a kárpit alsó részén egy nagy rántás kell neki, és engednek a patentok
a végén az egész kárpit leakasztható az ajtóról, majd a csati lehúz a kapcsolóról
alatta nejlont óvatosan lefejteni, nem szétszabni
aztán lehet kenni a nemtommmit de ne WD40-el, az kiszárad belőle hamar
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5485 Dátum: 2012.08.30 21:58:10 »
Szia!

Köszi szépen, így már OK! Az hogy "szorul" a zár, azt jelenti, hogy ha távirányítóval zárom, az összes ajtó bezár rendesen, kivéve a bal elsőt, az van h csak 2-3. próbálkozásra sikerül. Ha kulccsal zárom, akkor nincs ilyen probléma. Nyitásnál szintén előfordul olykor, h csak 2-3. ra nyit. Ezért gondoltam, h talán a kenéssel lehet gond esetleg
Ha nem WD40, akkor mit lenne célszerű?
Vagy abszolút rossz nyomon vagyok?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5486 Dátum: 2012.08.30 22:16:12 »
Szia!

Köszi szépen, így már OK! Az hogy "szorul" a zár, azt jelenti, hogy ha távirányítóval zárom, az összes ajtó bezár rendesen, kivéve a bal elsőt, az van h csak 2-3. próbálkozásra sikerül. Ha kulccsal zárom, akkor nincs ilyen probléma. Nyitásnál szintén előfordul olykor, h csak 2-3. ra nyit. Ezért gondoltam, h talán a kenéssel lehet gond esetleg
Ha nem WD40, akkor mit lenne célszerű?
Vagy abszolút rossz nyomon vagyok?

Tipikus kp. zár motor elgyengülési probléma. Csak a csere segít!
Xanyi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Toyota EPC
« Válasz #5487 Dátum: 2012.08.30 23:15:44 »
Sziasztok!

Régebben gond nélkül sikerült használnom(windows 7 alatt), most nem tudom sehogy rávenni hogy elinduljon a program rendesen a kiválasztott CD-ROM -al. A program telepítése gond nélkül megtörténik, csak a folytatáshoz szükséges és előre kiírt  A1,A2,B1,B2 egyike sem akar betöltődni,
A képen látható üzenet jelenik meg.

Van esetleg tipp hogy mi lehet a gond?

thomas



[a csatolmányt egy admin törölte]

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5488 Dátum: 2012.08.31 08:29:04 »
Szia Xanyi!

nem sikerült csatolni privátban a képeket ezért illesztettem be ide.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota EPC
« Válasz #5489 Dátum: 2012.08.31 09:46:32 »
most nem tudom sehogy rávenni hogy elinduljon a program rendesen a kiválasztott CD-ROM -al.
Ezzel én is szívtam, valahogy hossza próbálkozással rendbejött, de elfelejtettem a trükköt.
Azóta inkább az online toyodiy adatbázist használom. Nem kell keresgetni a frissebb verziókat, helyet nem foglal, és az utolsó év kivételével minden benne van.