Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763988 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5430 Dátum: 2012.08.12 18:45:17 »
Helló.

Az a kék szelep mi lehet? Azért kérdezem, mert alapjáraton úgy zörög, hogy nem hallani a motort tőle :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5431 Dátum: 2012.08.12 19:38:51 »
Helló.

Az a kék szelep mi lehet? Azért kérdezem, mert alapjáraton úgy zörög, hogy nem hallani a motort tőle :)

Aktív széntartály szelepe. És amúgy nem a szelep hangos, hanem a motor halk  ;)
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5432 Dátum: 2012.08.12 20:34:54 »
Ott a pont :)  igazad van. 99-es 1.0 yaris nagyon alacsony alapjárattal. csak akkor kezd nagyon csattogni, mikor le esik  a fordulat kb 500-600 ford/perc. HA megemelem egy kicsit már nem is csattog. Egy kicsit zavar ha benézek a motortérbe.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5433 Dátum: 2012.08.14 09:12:13 »
Frissen vásárolt Yarisnál megkezdtem a hibák feltárását és elhárítását. Egy kis segítségre lenne szükségem. 2 dolog maradt, amit még meg kellene csinálnom:

- amikor zárni szeretném az ajtókat a jobb első ajtó nem mindig záródik be. Figyelni kell a kis "pöcköket", hogy lehúzódnak-e vagy sem. A jobbos is megindul lefelé, de visszaugrik. 2-3 alkalommal rá kell nyomni a központi zárra, hogy lehúzza a jobb elsőt is. Mit kellene megnéznem?

- Alacsony fordulatszámon(pl. hamarabb elváltok) valami csúnya hangot ad. Valami lemez rezonálhat be, de nem tudom beazonosítani honnan jön. Van/volt már valakinek ilyesmi problémája? 

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5434 Dátum: 2012.08.14 09:32:23 »
- Alacsony fordulatszámon(pl. hamarabb elváltok) valami csúnya hangot ad. Valami lemez rezonálhat be, de nem tudom beazonosítani honnan jön. Van/volt már valakinek ilyesmi problémája?

Szia!

Gratula a kocsihoz, hozzánk is most került egy ugyanilyen Yaris (1.0, Blue Ice 2004-ből).
Az alacsony fordulaton hallható mély, rezonáló hang nálunk is megvan. Xanyi adott egy tippet (köszi!), ami nálam sajnos nem jött be, de lehet, hogy Neked segít:

A morgó hangot gyakran a légszűrőház rezonanciája okozza. Vagy a lefogató csavaroknál a gumiba tud mozogni, vagy a cső zörög benne ami megy az akksi elé...

A 4.8-as fogyasztást már ez a Yaris produkálja?
Feleségem nem tudja 7.8 alá küzdeni :) Igaz, hogy finoman szólva is kezdő sofőr és csak rövid, városi utakra használja,
ráadásul még csak a nyélgázzal indulás megy Neki :)
Zebrán gyalogosok átengedése után csikorgó gumikkal lendül neki. Már előre félek, hogy egyszer egy ideggyenge egyén kirángatja a kocsiból...
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.14 09:36:58 írta RadyR »

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5435 Dátum: 2012.08.14 10:03:00 »
Köszi a választ, ez a légszűrős dolgot meglesem, bár nekem úgy tűnik, mintha valami hővédő lemez lenne a kipufogó környékéről. Igen, a 4,8-as fogyit ezzel csináltam, igaz én is a Zénóka féle társulatba tartozok. :)

Előtte egy gázos Suzukit hajtottam, azzal is próbáltam ésszel mászkálni. Itt tudod meglesni: http://www.spritmonitor.de/en/detail/373397.html

KovacsGabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5436 Dátum: 2012.08.14 16:55:08 »
Sziasztok!

Probléma(k) a Yarisommal:

Az autó egy újonnan vásárolt már 6-os váltós diesel exe.

- 6000 km-nél kormányoszlop csere
- Utána valahogy beleesett ebbe a gázberagadás miatti visszahívási akcióba, bár mi semmi problémát nem észleltünk
- Turbócsere, és intercooler áthelyezés kb. 30-35e km-nél
- 50 ekm-nél meg kellett fésülni a programot mert megint nem töltött rendesen a turbo
- most 55 ekm-nél járunk: megint kormányoszlopot kell cserélni, zörög vagy az ékszíjfeszítő vagy a generátor, és zúg valamelyik hátsó kerékcsapágy

Ez a 4. toyotánk, így még egyikre se vigyáztam, mégis ezzel van a legtöbb gond.

Ezektől függetlenül nem kívánom az autót a pokolba, egyszerűen csalódott vagyok, és nagyon sajnálom, hogy nem kaptunk japán alvázszámos yarist.

Üdv.: KG

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5437 Dátum: 2012.08.14 21:57:11 »
Sorba megyek mindenkin  :lol:

Idézet
- amikor zárni szeretném az ajtókat a jobb első ajtó nem mindig záródik be. Figyelni kell a kis "pöcköket", hogy lehúzódnak-e vagy sem. A jobbos is megindul lefelé, de visszaugrik. 2-3 alkalommal rá kell nyomni a központi zárra, hogy lehúzza a jobb elsőt is. Mit kellene megnéznem?
Ha gyári a központizár és nem utólag beszerelt, akkor ez tipikus motorelgyengülési hiba. Sajnos én is cseréltem már kettőt a sajátomban. Sok mindent nem lehet rajt nézni, mert ha vezeték vagy kontakt gond lenne, akkor meg sem mozdulna.
Kell egy új központizármotor abba az ajtóba...
A gyári 40 körül van, bontottal lehet próbálkozni 15-20 körül szokott lenni még Vaterán is Yaris bontott cuccok. A legolcsóbb megoldás az univerzális kp.zár motor bemonyákolása pár ezer Ft-ból. És lehet így hagyni és többször nyomni a gombot. Mindenki igényének és pénztrácájának megfelelően választ  :D
Sajnos a motor olyan megoldású, hogy csak egyszer lehet szétszedni.

Idézet
Az alacsony fordulaton hallható mély, rezonáló hang nálunk is megvan. Xanyi adott egy tippet (köszi!), ami nálam sajnos nem jött be, de lehet, hogy Neked segít:
Egész biztos? Nem okoskodni akarok ám, csak amit leírtál, nagyon olyannak tűnt. Három csavar tartja. A két első kis gumikon keresztűl rögzít. Meg kell mozgatni fel-le a légszűrőházat, ha lötyög a gumikba egy kicsit, akkor tuti rezonál... Ha ott tuti a rögzítés, akkor csövet ki kell szedni, mert még az is csinálhatja. Ha nem ez, csinálja, akkor passz. Más tipikus nincs, bármi lehet!

Idézet
Probléma(k) a Yarisommal:

Az autó egy újonnan vásárolt már 6-os váltós diesel exe...
Ez nem a japán gyártással függ össze. Az I-es Yarisokból a franciák is ugyanolyan hibamentesek voltak mint a japánok.
Sajnálom, hogy gyakorlatilag az összes hiba előjött a Te autódon, ami elő szokott fordulni. Lassan kész lesz  ;)
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5438 Dátum: 2012.08.16 07:26:14 »

Ha gyári a központizár és nem utólag beszerelt, akkor ez tipikus motorelgyengülési hiba. Sajnos én is cseréltem már kettőt a sajátomban. Sok mindent nem lehet rajt nézni, mert ha vezeték vagy kontakt gond lenne, akkor meg sem mozdulna.
Kell egy új központizármotor abba az ajtóba...
A gyári 40 körül van, bontottal lehet próbálkozni 15-20 körül szokott lenni még Vaterán is Yaris bontott cuccok. A legolcsóbb megoldás az univerzális kp.zár motor bemonyákolása pár ezer Ft-ból. És lehet így hagyni és többször nyomni a gombot. Mindenki igényének és pénztrácájának megfelelően választ  :D
Sajnos a motor olyan megoldású, hogy csak egyszer lehet szétszedni.

Köszönöm a választ, mindenképpen eredeti Toyotát szeretnék bele.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5439 Dátum: 2012.08.16 09:18:48 »
Köszönöm a választ, mindenképpen eredeti Toyotát szeretnék bele.

Helyes. Van egy bontós cég, a vaterán rengeteg Yaris alkatrészt hírdet. A képek között van félbevágott Yaris is, ráadásul olcsón adják a dolgokat (pl. bontott klíma 60-70 körül. Szerintem velük vedd fel a kapcsolatot.
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5440 Dátum: 2012.08.16 20:02:44 »
Madox76-ra gondolsz? 2000-es évjáratú zár jó lesz az én 2005-ösömbe?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5441 Dátum: 2012.08.16 23:06:08 »
Madox76-ra gondolsz? 2000-es évjáratú zár jó lesz az én 2005-ösömbe?

Igen rá. Nem vásároltam még tőle csak a hírdetéseket láttam. De egy kérdést azért megér.
Amúgy elvileg maga a zár és a kp. zár motor ugyanaz az összes I-es Yarisban.
Xanyi

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5442 Dátum: 2012.08.18 15:37:22 »
Ami a lánchangot illeti; pár éve belefutottam egy lánchang krágogás van indításnál témába. Mondom majd kicseétetem. Hát a majd olyan sokára lett, hogy láncfeszítő mellett láncot is cseréltek. Négy láncszemnyit nyúlott a régi lánc. Jol megfigyelhető az enyémnél, hogy ahogy az olaj a ciklus végére ér egyre hangosabb azért. Fárad, higul az olaj. Friss olajjal tényleg alig ketyeg. Meg aztán olyan alacsony ám az alapjáratuk, hogy na. épp csak gázra lépsz már szépen duruzsol.
A váltó olajbetöltő meg leresztő csavar hányas ezeken esküszön a 24-es kulcs mintha lotyogna kicsit, az egyel kisebb meg nem megy rá. Lehet hogy kérdeztem már, de most má olajat is vettem tényleg, szabin is vagyok csak kicserélem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5443 Dátum: 2012.08.18 16:51:33 »
24-es
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5444 Dátum: 2012.08.19 21:03:16 »
Köszönöm a rezonálós tippet, bejött. A szívócső csinálja. Ma kivettem belőle és kerültem egyet. Semmi ronda hang. Mit tudok csinálni vele, hogy ne adjon ki ilyen förtelmes hangot? Vagy egyáltalán mi csinálja rajta? Az eleje a bilincsben, vagy ahol a légszűrő házba megy bele?