Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763986 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5415 Dátum: 2012.08.03 18:03:11 »
Kiváncsiságból tegnap megpróbáltam levideózni ugyanígy én is a motoromat, de gyorsan ki is töröltem, mert ha olyan hangja van rajta az autónak mint egy traktornak. Ha azt ide valaki felrakná, simán azt mondanám rá, hogy valami ott nem jó, pedig de... Tök normálisa hangja volt.
Ezért mondom, videó csalóka!
Xanyi

11111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5416 Dátum: 2012.08.04 14:23:05 »
Sziasztok!
Yaris 1.3-as 2008-as évjárat. Jobb hátsó defekt, gumijavítás. Gumi visszarakásakor az egyik keréktartó csavar letört. kézzel lett meghúzva, nem erősen és mégis megtörtént. Csavart lehet külön cserélni?
Köszönöm

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5417 Dátum: 2012.08.04 18:25:42 »
Sziasztok!
Yaris 1.3-as 2008-as évjárat. Jobb hátsó defekt, gumijavítás. Gumi visszarakásakor az egyik keréktartó csavar letört. kézzel lett meghúzva, nem erősen és mégis megtörtént. Csavart lehet külön cserélni?
Köszönöm

Ha nem most, akkor valamikor korábban lett túlságosan meghúzva.
Márkakereskedésben lehet venni/cseréltetni tőcsavart külön. Ha dobfékes, akkor a cseréje nagyon egyszerű, ha tárcsás, akkor kicsit tovább tart (szét kell szedni a féket), de még úgy sem egy óriási beavatkozás.
Xanyi

11111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5418 Dátum: 2012.08.04 19:05:49 »
Köszönöm Xanyi! Dobfékes. Jövő héten elviszem szervizbe. Örülök, hogy nem több 10ezres tétel a javítása.

Mályki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5419 Dátum: 2012.08.05 18:20:57 »
Sziasztok!!!

Ma regeltem úgyhogy még elég új vagyok .Segítségeteket szeretném kérni.Megpusztult a Yaris II esemben a gyári akksi és foggalmam sincs hogy milyet vegyek bele.Tudnátok ebben segíteni?Nagyon sokat kidob de foggalmam sincs ár érték arányban melyiket lenne érdemes megvenni.2006 óta használom  a gépet,nagyon szeretem.Eddig semmi bajom nem volt vele viszont tövid benyomott kuplungnál néha nehezen veszi a sebességet(rottyan)..Ismerős valakinek ez a dolog?Azt mondták automata kuplung..Ez mibe fog fájni?2 éve mondták de azóta kicsit sűrűbben de ugyanugy rottyan  Köszi a választ!

taki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5420 Dátum: 2012.08.05 21:49:17 »
Sziasztok!
2007-es Yaris,II 1.4-es dieselen minden indításkor villáskulcs ikon 5-10 másodpercig villog. Gondolom, a szervizintervallumot jelzi. Tudja-e valaki hogyan lehet törölni?

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5421 Dátum: 2012.08.06 08:10:25 »
Kiváncsiságból tegnap megpróbáltam levideózni ugyanígy én is a motoromat, de gyorsan ki is töröltem, mert ha olyan hangja van rajta az autónak mint egy traktornak. Ha azt ide valaki felrakná, simán azt mondanám rá, hogy valami ott nem jó, pedig de... Tök normálisa hangja volt.
Ezért mondom, videó csalóka!

Köszi, kezdek én is így lenni vele :) A kipufogót is megcsinálták (segített a tömítés cseréje) és most már majdnem csendben teszi a dolgát a kis Yaris :)
Még hallok egy kis morgást (vagy a motor, vagy a sofőr alatti padló felől) gyorsításkor 1500-2000 fordulat környékén, de ezt még nyomoznom kell.

Köszi még 1x a segítséget mindenkinek!

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5422 Dátum: 2012.08.06 08:14:23 »
Sziasztok!!!

Ma regeltem úgyhogy még elég új vagyok .Segítségeteket szeretném kérni.Megpusztult a Yaris II esemben a gyári akksi és foggalmam sincs hogy milyet vegyek bele.Tudnátok ebben segíteni?Nagyon sokat kidob de foggalmam sincs ár érték arányban melyiket lenne érdemes megvenni.

Szia, én az akksi cseréjével kezdtem, de nekünk Yaris I van, úgyhogy a Tiédhez paraméterekben nem nagyon tudok segíteni, maximum márkában.
Excide Excell EB442-t vettem, ez pont akkora méretre, mint a Yaris I eredeti akksija és egy picit erősebb is. Másik autónkban is Excide teszi a dolgát immár 5 éve és semmi baja. Én merem ajánlani ezt a márkát, bár lehet, hogy ár-érték szerint nem ez a legjobb... elég combos áron mérik néhány helyen...

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5423 Dátum: 2012.08.06 14:30:29 »
Sziasztok!
Légtömegmérő tisztítás után, ahogy visszaraktam a képen látható pirossal bekarikázott felső csavar(sárga nyíl felett lévőt) beletört.KÉP

A problémás csavar mihez van ott rögzítve? Ilyen helyzetekre milyen megoldások lehetségesek?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5424 Dátum: 2012.08.06 17:39:55 »
Sziasztok!
Légtömegmérő tisztítás után, ahogy visszaraktam a képen látható pirossal bekarikázott felső csavar(sárga nyíl felett lévőt) beletört.KÉP

A problémás csavar mihez van ott rögzítve? Ilyen helyzetekre milyen megoldások lehetségesek?

Egy picike 6-os csavar, nem kell azt agyontépni, épp hogy csak meg kell húzni. Mitől féltél, elveszik a légszűrőház és soha többet nem találod meg?  [rohog]
Komolyra fordítva szót...
Vissza le kell venni az egész légszűrőházat. Alatta lesz a fojtószelepház, abba van beletekerve a csavar. Ha jól emléxem nem zsákfurat, hanem alul kijön a csavar vége. Kis szerencsével egy fogóval lefelé ki tudod tekerni, és akkor csak egy új csavar kell. De azt már ne húzd orrvérzésig!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5425 Dátum: 2012.08.06 17:41:04 »
Köszi, kezdek én is így lenni vele :) A kipufogót is megcsinálták (segített a tömítés cseréje) és most már majdnem csendben teszi a dolgát a kis Yaris :)
Még hallok egy kis morgást (vagy a motor, vagy a sofőr alatti padló felől) gyorsításkor 1500-2000 fordulat környékén, de ezt még nyomoznom kell.

Köszi még 1x a segítséget mindenkinek!

A morgó hangot gyakran a légszűrőház rezonanciája okozza. Vagy a lefogató csavaroknál a gumiba tud mozogni, vagy a cső zörög benne ami megy az akksi elé...
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5426 Dátum: 2012.08.06 19:38:27 »
A morgó hangot gyakran a légszűrőház rezonanciája okozza. Vagy a lefogató csavaroknál a gumiba tud mozogni, vagy a cső zörög benne ami megy az akksi elé...

Köszi a tippet! Megnézem, amint tudom.

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5427 Dátum: 2012.08.09 12:14:24 »
Egy picike 6-os csavar, nem kell azt agyontépni, épp hogy csak meg kell húzni. Mitől féltél, elveszik a légszűrőház és soha többet nem találod meg?  [rohog]
Komolyra fordítva szót...
Vissza le kell venni az egész légszűrőházat. Alatta lesz a fojtószelepház, abba van beletekerve a csavar. Ha jól emléxem nem zsákfurat, hanem alul kijön a csavar vége. Kis szerencsével egy fogóval lefelé ki tudod tekerni, és akkor csak egy új csavar kell. De azt már ne húzd orrvérzésig!

Teljes légszűrőház leszedéséhez kiszedem a csavarokat, leszedem a légtömegmérő csatlakozóját és szemből nézve a jobb oldalán található kábeleket felfele húzva kipattintom a ház oldalából?
ennyi?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5428 Dátum: 2012.08.09 18:05:08 »
Szemből nézve jobb oldalt egy kék színü szelep van. Arról le kell húzni a csatlakozót és két csövet.
Xanyi

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5429 Dátum: 2012.08.12 16:12:23 »
Szemből nézve jobb oldalt egy kék színü szelep van. Arról le kell húzni a csatlakozót és két csövet.

Köszi!