Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764029 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5400 Dátum: 2012.07.27 12:08:02 »
Sziasztok!

Feleségem győzőtt és márkaszervízben került átvizsgálásra a kis Yaris.
Egy dologgal nem tudtak mit kezdeni, mert ott nem produkálta...
A hátsó kipufogódob felöl eleinte fémes rezonálást lehetett hallani, ami mára átcsapott éktelen nyekergésbe.
Itt egy videó róla:

Csak alapjáraton és meleg motornál jön elő (és természetesen a vételkori átnézéskor még nem csinálta...)
Szervízben csak tippelni tudtak: hátsó tűzkarika szett/tömítés csere. Szerintetek jól tippelnek?

Másik gondom: a szervíz szerint normális hangja van a motornak (ékszíj-olaj-gyertya-... csere után), de szerintem csöppet hangos. Erről is csináltam egy videót:


Szerintetek? Köszi előre is a segítséget!

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5401 Dátum: 2012.07.27 14:38:00 »
Helló.

A kipufogó nyekergést nekem is csinálta. Szintén meleg motornál és csak alapjáraton. A 42 lábammal kicsit megigazítottam a dobot és 2 nap után már abba is maradt, azóta semmi. Ez már 2 éve.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5402 Dátum: 2012.07.27 18:59:57 »
A hátsó kipufogódob körül nézelődni kéne, nem ér-e hozzá valami hővédő lemez, illetve a kipuf mindkét gumi felfogatója rendben van-e. Ha igen, akkor sem kell tűzkarikát cserélni feltétlenűl. Kérd megszépen őket, hogy szedjék szét a csatlakozást. Ha a tűzkarika nincs szétégve, akkor meg kell kenni rézpasztával, majd úgy összerakni. Ha csúnyán szét van égve, akkor viszont nem érdemes összerakni vele, hanem új kell, amit érdemes szintén rézpasztával összerakni.
Csak a rézpaszta jó, a sima zsír kiolvad, a kipufogótömítő pedig ragaszt, ez pedig egy mozgó csatlakozás!

Motor... Hát nincs szép hangja bakker. Vagy ez csak a videó teszi? A Yaris motorja alapjáraton gyakorlatilag alig hallhatóan kell ketyegjen. Van egy kék szelep a légszűrőház oldalán, annak a kattogása simán elnyomja a motorhangot  ;)
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5403 Dátum: 2012.07.27 20:42:11 »
A hátsó kipufogódob körül nézelődni kéne, nem ér-e hozzá valami hővédő lemez, illetve a kipuf mindkét gumi felfogatója rendben van-e. Ha igen, akkor sem kell tűzkarikát cserélni feltétlenűl. Kérd megszépen őket, hogy szedjék szét a csatlakozást. Ha a tűzkarika nincs szétégve, akkor meg kell kenni rézpasztával, majd úgy összerakni. Ha csúnyán szét van égve, akkor viszont nem érdemes összerakni vele, hanem új kell, amit érdemes szintén rézpasztával összerakni.
Csak a rézpaszta jó, a sima zsír kiolvad, a kipufogótömítő pedig ragaszt, ez pedig egy mozgó csatlakozás!

Motor... Hát nincs szép hangja bakker. Vagy ez csak a videó teszi? A Yaris motorja alapjáraton gyakorlatilag alig hallhatóan kell ketyegjen. Van egy kék szelep a légszűrőház oldalán, annak a kattogása simán elnyomja a motorhangot  ;)

Köszi, a kipufogót megbeszélem a szervízzel. A motorra azt mondták, hogy ez normális... szerintem nem. A videó tényleg csal, ennyire azért nem zakatol, de a szűrőházon lévő szelep kattogását csak egészen közelről hallani. Egyértelműen a vezérlés oldaláról jön ez a zaj. Mi lehet ez? A szíj feszítőgörgői, pumpa? Netán a lánc?

Szerk.: közben csináltam még egy videót eggyel komolyabb képalkotó eszközzel, ennek kicsit jobb talán a mikrofonja:
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.27 21:06:34 írta RadyR »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5404 Dátum: 2012.07.27 22:52:17 »
Nos annyival most jobb, hogy tiszta a motor  [rohog]
Ezt így videón keresztül sajnos megmondani nem lehet!
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5405 Dátum: 2012.07.28 00:21:49 »
Nos annyival most jobb, hogy tiszta a motor  [rohog]
Ezt így videón keresztül sajnos megmondani nem lehet!

Igen, két videózás között kozmetikáztam kicsit a motortérben.
Erre a motorhangra annyit mondtak márkaszervízben, hogy normális... motortérnyitó bowdent is ki kell cserélni, úgyhogy majd meghallgatják még egyszer.

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5406 Dátum: 2012.07.30 08:22:37 »
Sziasztok!
2006-os Yaris 1.0 motor.
Kérdésem: A légszűrőházban a levegő alulról megy át a légszűrőn?
 

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5407 Dátum: 2012.07.30 09:59:50 »
Igen.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5408 Dátum: 2012.07.30 21:01:40 »
Igen.
Köszi!
Akkor jól tettem vissza a megtisztított légszűrőt és jó irányból olajoztam meg :D

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5409 Dátum: 2012.08.01 13:16:54 »
Easy tronic váltos yarisom váltáskor túl hosszú ideig csúsztatta a kuplungot, és hullámzó intenzitással engedte rá, ami néha rángatás szerűbe is átment.
Amikor ez a jelenség volt éppen kánikula volt. Aztán egy darabig nem használtuk. Most enyhébb időben alig észrevehető a jelenség, sőt néha teljesen jó. Bevittem a debrceni toyota márkaszervízbe. Nekik 1x produkálta a jelenséget próba közben.
Nem tudják egyelőre ők sem mi lehet a baj. Ha lesz megint kánikula, és csinálja, beviszem újra.
Annyi észrevételem van arra, hogy talán a tárcsa kopott, hogy ha egyszer meg van a kapcsolt váltás után, nem csúszik meg menet közben vagy padlógázra a kuplung.
Nem nagyon ismerik ezt a váltó típust itt Debrecenben, az MMT-t jobban, ahogy kivettem a szavukból.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5410 Dátum: 2012.08.01 17:36:34 »
Pedig szerelés és hibamegállapítás szempontjából elég egyszerű szerkezet.
Ha nem mechanikus a gond (pl. kopott tárcsa), akkor működtető egység a gond. Ahhoz meg 1-2 apróságtól eltekintve nem lehet alkatrészt rendelni, tehát borsos áron egyben cserélendő.
De az ha meghal, akkor elnyomja az olajat, vagy nem emel ki.
Neked szerintem elég lett volna ha újrakalibrálják a kuplung pozíciót, hátha csak az a gond hogy nem megfelelő mértékben állított utána magának. Ha az nem oldja meg, szerintem kuplungszett csere...
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5411 Dátum: 2012.08.01 18:58:38 »
Igen, azt nem tudták eldönteni, hogy elektronika, vagy mechanika. Összeszaladtak ott egy páran emiatt.
Már kérdeztem a Postautónál, ott azt mondták, h eredeti toyota kuplung csak külön tárcsa, külön szerkezet és külön csapágy van valami 80 valahányezer összesen.
Ajánlották a EXEDY márkát állítólag az szállítja a toyotának. (46500,/ Ft)
LUK 46900,-
Jakoparts 59000,-Ft
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5412 Dátum: 2012.08.01 20:48:05 »
Igen, azt nem tudták eldönteni, hogy elektronika, vagy mechanika. Összeszaladtak ott egy páran emiatt.
Már kérdeztem a Postautónál, ott azt mondták, h eredeti toyota kuplung csak külön tárcsa, külön szerkezet és külön csapágy van valami 80 valahányezer összesen.
Ajánlották a EXEDY márkát állítólag az szállítja a toyotának. (46500,/ Ft)
LUK 46900,-
Jakoparts 59000,-Ft

De miért a Postaautónál kérdezted, miért nem a márkakereskedésben? Ugyanis a gyári drága, de van Optifit az utángyártottakhoz hasonló áron.
Amúgy nem EXEDY a gyári, hanem Aisin. Azt Bárdi adja jóárasítva  ;)
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5413 Dátum: 2012.08.02 12:52:07 »
De miért a Postaautónál kérdezted, miért nem a márkakereskedésben? Ugyanis a gyári drága, de van Optifit az utángyártottakhoz hasonló áron.
Amúgy nem EXEDY a gyári, hanem Aisin. Azt Bárdi adja jóárasítva  ;)
Köszi! Most várom, hogy megint előjöjjön a jelenség.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5414 Dátum: 2012.08.02 15:51:38 »
Hm...a motor hangos videóhoz az én véleményem, hogy mintha magasabb lenne az alapjárat, nálam ha csak 1 csík van a fordulatszámmérőn, akkor a motor lassabban ketyeg...bár a levegőszűrőnél lévő szelepet meg hallom, ami nálam csak a legalsó fordulatnál jön elő, de nálam pl meleg alapjáraton jobban is mozog a motor a kocsimba...kicsivel magasabb fordulaton jár hasonló képen...Illetve amikor teljesen alapjáraton van a kipufogót kicsit mozgatja...amire Autófókuszba azt mondták teljesen rendben van...grátiszként odaszúrták azért...jééé az ajtó még nem lóóóóóóóóóóóóg:DDDDDDD Nálam lassan 200.000km van benn, de semmi gondom nem volt még vele, a klímakompresszoron kívül... na meg holnap kap egy új szélvédőt...kaptam egy kavicsot és megrepedt :( 22ezer áfásan....amiből még leszedem az áfát....