Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763836 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5370 Dátum: 2012.07.14 07:52:06 »
Sziasztok!

Most készülök megvenni feleségemnek egy 2005-ös 1.0 benzines Yarist. Még sosem volt láncos vezérlésű autó a tulajdonomban. Normális, hogy kicsit hangosabb, surrogó hangot lehet hallani a motortérből alapjáraton, álló autónál? Egyáltalán nem vészes, nem mondanám csörgésnek, inkább súrlódó hangnak és csak a motortérbe bújva hallottam a blokk jobb oldala felöl. Menet közben semmi jele, alapjárat jó volt, nem ingadozott, minden fordulatszámon és sebességi fokozatban húzott a motor, nem dadogott és elviselhető hangja volt.
Másik gond, amibe bele tudtam "kötni", hogy a kuplung a pedál lenyomásakor eléggé nyekereg, magán a pedálon is érezni a fémes súrlódás remegését. Visszaolvasva a topicot azt látom, hogy sokaknak van ilyen problémájuk és szerencsés kenéssel talán megoldható. Szerintetek ez a két gond vásárlást akadályozó tényező?
Köszi előre is a válaszokat!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5371 Dátum: 2012.07.14 08:23:27 »
A kuplung jó eséllyel könnyedén orvosolható. A láncnak csörgő-zörgő hangja van, a surlódó hangot más okozhatja. Nézess rá, aztán vedd meg  ;)
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5372 Dátum: 2012.07.14 09:51:25 »
Bocsánat, rosszul mondtam. A motor bal oldaláról hallom a hangot. Ha jól tévedek, akkor ott van a vezérlés, lánccal, mindennel.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5373 Dátum: 2012.07.14 13:22:53 »
Bocsánat, rosszul mondtam. A motor bal oldaláról hallom a hangot. Ha jól tévedek, akkor ott van a vezérlés, lánccal, mindennel.

Igen, meg pl. az ékszíj is, ami tud surlódó hangot adni. Szóval lehet nincs nagy baja annak az autónak.
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5374 Dátum: 2012.07.14 15:01:18 »
Értem, köszönöm. Ezekben (Yaris I facelift, 2005, 1.0 benzin) amúgy milyen váltó van? Eléggé lötyögött a kar még sebességbe pakolva is. Az én európai-japán autóm francia váltója után fel sem tűnt, de lehet, hogy ez inkább hiba a Yarisoknál?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5375 Dátum: 2012.07.14 15:25:24 »
Az én európai-japán autóm francia váltója után fel sem tűnt...

N16 benzines nissan almerád volt?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5376 Dátum: 2012.07.14 15:33:03 »
Nem, Mitsubishi Carisma. Japán motor (4G92), Renault váltó, holland összeszerelés :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5377 Dátum: 2012.07.14 15:35:37 »
N16 almera is az. Japó név,csigaevő váltó,tán török összeszerelés. Cseh/lengyel elektronika.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5378 Dátum: 2012.07.14 16:12:45 »
Két hete vett, igen öreg, sokat látott (11év, 161000km) Yarisomnak olyan finoman klattyan a váltója, hogy az besz*rás! legalábbis az előző OFF Thaliámhoz és Cliomhoz képest, pedig azok is hibátlanok voltak. A rükverc helyét viszont a mai napig nem tudtam megszokni, mindig rossz helyen keresgélem. Holnap hajnalban irány egy 2000km-esre tervezett erdélyi körtúra, majd ott összeszokunk...  :D

szerk: Ja igen, az enyém még japán gyártású....
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.14 16:14:55 írta bogyo112 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5379 Dátum: 2012.07.14 19:18:35 »
A Yaris váltója kattogós, de hogy lötyögne? Nem nagyon...
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5380 Dátum: 2012.07.17 08:41:28 »
A Yaris váltója kattogós, de hogy lötyögne? Nem nagyon...

Király, megvettük az autót és csak utána olvastam az üzenetedet :)

Hát, akárhogy is nézem, lötyög a kar, ha sebességben van. Eleve ha berakom pl. egyesbe, akkor nem marad meg a függőleges síkban, hanem majdnem középre ugrik. Ilyenkor kb 2-2 centit lehet lökdösni jobbra-balra. Más baja nincs, kattogósan ugrik sebességbe, a megvezetése elviselhető és nem nehéz kapcsolni. Megszívtuk?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5381 Dátum: 2012.07.17 18:02:32 »
Király, megvettük az autót és csak utána olvastam az üzenetedet :)

Hát, akárhogy is nézem, lötyög a kar, ha sebességben van. Eleve ha berakom pl. egyesbe, akkor nem marad meg a függőleges síkban, hanem majdnem középre ugrik. Ilyenkor kb 2-2 centit lehet lökdösni jobbra-balra. Más baja nincs, kattogósan ugrik sebességbe, a megvezetése elviselhető és nem nehéz kapcsolni. Megszívtuk?

Nem hiszem, az is lehet hogy csak más nekünk a lötyögős, Te pedig máshogy vagy szokva. Nézz meg egy másik Yarist.
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5382 Dátum: 2012.07.18 08:31:30 »
Nem hiszem, az is lehet hogy csak más nekünk a lötyögős, Te pedig máshogy vagy szokva. Nézz meg egy másik Yarist.

Igen, az lesz, levadászok egy Yarisos munkatársat valamikor.
Tegnap délután volt a nagy családi átnézés.... ajtók nyitva, rádió szól, minden elektromos fogyasztó kapcsolgatva... aztán egy óra múlva próbálok visszaállni a ház elé. Már az is furcsa volt, hogy a tompított kapcsolásakor kikapcsolt a rádió :D hát persze, hogy nem is indult be, szerencsétlen akksi teljesen elhalt. Megpróbáltam töltőre rakni, de annyira régi akksinak tűnt (Delphi márka, ha jól tudom, akkor a Suzukik kaptak ilyet gyárilag), hogy inkább vettem gyorsan egyet. Csere után pöccre indult. A kuplung is elhallgatott egy kis teflonos zsír segítségével. Szegény feleségemé az autó (elvileg), de csak én babusgatom, amióta megvan :) Nem gondoltam volna, hogy nekem is tetszeni fog, nagyon praktikus kis kocsi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5383 Dátum: 2012.07.18 08:37:49 »
Radyr: hova valósi vagy? Nem jössz ki a verdával egy pénteki mikrotalira vagy az éves nyári talira most szombaton Kakucsra? :)
         

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5384 Dátum: 2012.07.18 09:10:48 »
Radyr: hova valósi vagy? Nem jössz ki a verdával egy pénteki mikrotalira vagy az éves nyári talira most szombaton Kakucsra? :)

Szia, Budapesten lakok jelenleg, úgyhogy a helyszín még jó is lenne, de csak hétfőn tudok eljutni okmányirodába, hogy elintézzem az átírást (még a kötelezőt sem volt időm megkötni).
Amíg a papírok nincsenek rendben, addig nem nagyon merek közútra kimerészkedni... amilyen az én szerencsém, egyből "Jó napot kívánok, jogosítvány, forgalmi" felszólítás lenne a jutalmam.

Ez az első Toyota a családban, úgyhogy egyszer majd szeretnék elmenni egy ilyen talira, hogy körbeszaglásszam mások autóját, de ezt most még kihagynám.
Köszi a meghívást!