Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763917 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5325 Dátum: 2012.06.07 22:15:45 »
Sziasztok!

Újonc Yaris tulajdonosként és fórumtagként érdeklődnék, hogy tudnátok-e nekem segíteni? Generátor csapágyat kellene cserélnem! tudja esetleg valaki, hogy milyen kell hozzá? 2004-es dízel a kicsike!

Köszönettel
Fefe

Szia!
Az otthont már felejtsd el...villamossági szerelőhöz, aki foglalkozik generátor felújítással....hátsó csapágy cseréje nem olyan egyszerű...
Meg ha szét van szedve, lehet kefe, kommutátor csere is ráfér.
Yau
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5326 Dátum: 2012.06.08 19:21:34 »
Klímaügyben szeretném a segítségeteket kérni. Előbb próbáltuk megtölteni, mivel semmit sem hűtött, kiderült 10gramm gáz volt a rendszerben, de ami engem még jobban elkeserített, hogy szerettem volna lecserélni 2db tömítő gyűrűt, de a csőben fekete muttyot találtam, a kukucskálón még jól látni, hogy keringeti a klímakompresszor a gázt...szóval szerintem a klímakompresszorom ment tönkre...amit az is nyugtáz, hogy alulról nézve a kompresszor engedi a gázt...olajsáros, illetve uv-val nézve is látható, hogy ott szivárog valahonnan...

Volt már gondja valakinek klímakompresszorral? 2002es francia modell, de még elől antennás 1.0 linea luna...vaterán láttam bontott kompit:) 20ért...2000évjáratból, az jó lehet rá?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5327 Dátum: 2012.06.08 20:08:43 »
Sziasztok!

Újonc Yaris tulajdonosként és fórumtagként érdeklődnék, hogy tudnátok-e nekem segíteni? Generátor csapágyat kellene cserélnem! tudja esetleg valaki, hogy milyen kell hozzá? 2004-es dízel a kicsike!

Köszönettel
Fefe
Nekem tavaly volt generátorcsapágycsere, márkaszervizben volt 27 e Ft, a cspágy cca 10-es volt a többi a munkadij.
(gondolom hasonló az én 1,4-es dieselem is mint a tied)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5328 Dátum: 2012.06.08 22:33:36 »
Klímaügyben szeretném a segítségeteket kérni. Előbb próbáltuk megtölteni, mivel semmit sem hűtött, kiderült 10gramm gáz volt a rendszerben, de ami engem még jobban elkeserített, hogy szerettem volna lecserélni 2db tömítő gyűrűt, de a csőben fekete muttyot találtam, a kukucskálón még jól látni, hogy keringeti a klímakompresszor a gázt...szóval szerintem a klímakompresszorom ment tönkre...amit az is nyugtáz, hogy alulról nézve a kompresszor engedi a gázt...olajsáros, illetve uv-val nézve is látható, hogy ott szivárog valahonnan...

Volt már gondja valakinek klímakompresszorral? 2002es francia modell, de még elől antennás 1.0 linea luna...vaterán láttam bontott kompit:) 20ért...2000évjáratból, az jó lehet rá?

Nem, mert a 2000-es még japán, teljesen más a kompresszora.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5329 Dátum: 2012.06.12 16:49:54 »
Klímakompresszor gyári számot nem tudsz esetleg 2002.07 1.0 yarishoz Linea luna...könnyebb lenne a keresés:)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5330 Dátum: 2012.06.12 18:17:22 »
Klímakompresszor gyári számot nem tudsz esetleg 2002.07 1.0 yarishoz Linea luna...könnyebb lenne a keresés:)

De. Alvázszám alapján cikkszámot.
Csak azt nem tudom, hogy az van-e rajt a kompresszoron, nem-e valami Denso szám.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5331 Dátum: 2012.06.14 20:58:48 »
helló.
99-s 1,0 fűtőmotorja házilag szerelhető? Gondolok a csapágyakra, ki kell cserélni őket az biztos. Érdemes foglalkoznom a javítással vagy keressek egyet bontóban?
előre is köszönöm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5332 Dátum: 2012.06.14 21:34:58 »
helló.
99-s 1,0 fűtőmotorja házilag szerelhető? Gondolok a csapágyakra, ki kell cserélni őket az biztos. Érdemes foglalkoznom a javítással vagy keressek egyet bontóban?
előre is köszönöm.

Nem egyszerü még a csere sem...
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5333 Dátum: 2012.06.14 22:51:07 »
Köszönöm. Akkor nem egyszerű eset.
Addig míg nem párásodik a szélvédő, addig van idő.
Idáig nyikorgott, de már azt sem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5334 Dátum: 2012.06.15 18:50:47 »
Köszönöm. Akkor nem egyszerű eset.
Addig míg nem párásodik a szélvédő, addig van idő.
Idáig nyikorgott, de már azt sem.

Sorry, közben megnéztem, asszem kevertem valamivel.
Nem olyan bonyolult...
A kesztyűtartót és a motor ECU-t kell kivenni, aztán hozzáférni a fűtésboxhoz. Annak az elejét kell lecsavarozni ha jól emléxe, aztán alul 3 csavar fogja bele a ventillátort.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5335 Dátum: 2012.06.15 19:44:33 »
Köszönöm, a napokban majd kibontom.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5336 Dátum: 2012.06.15 22:41:11 »
Köszönöm, a napokban majd kibontom.

Akkusarut kösd le a bontáshoz.

Nézd meg majd a pollent is ha van...sajnos sokan ritkán cserélik, emiatt erőlködik a motor...a legtöbb fűtőmotor javítható is, érdemes megnézni, hátha nem kell cserélni.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5337 Dátum: 2012.06.16 11:22:37 »
Sziasztok!
Alvázkezelést csinált már valaki? Ahogy néztem most van úgy a 2002es kocsim, hogy érdemes volna, kezdeti felületi rozsda van rajt:) Tapasztalatok?

Gyári rádió antenna erősítést csináltatok már?
Kormánymű szilentet cserélt valaki?
 
Toyota bontós ismerőse van valakinek? Kílmakompresszort szeretnék vásárolni, eddig 35000nél járok...+szerelés+gáztöltés....Ami nem rossz,...de még faragnék lefelé:D (természetesen kinn eddig 20fok volt, most egyszerre lett 30+ )
Illetve barátom Yaris-án észrevettük, hogy ha 60nál visszateszi kettesbe kicsi hangot ad a váltója(búgócsiga hang:D...az normális?

 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5338 Dátum: 2012.06.16 13:11:02 »
Alvázkezelés: a gyári felületkezelésnél nincs jobb. A kritikus helyeken nem tudod letisztítani a felületet megfelelően, így amit ráfújsz nem tapad meg megfelelően. Bemegy alá a víz, és csak meggyorsítod a folyamatot.

Kormánymű szilent cserére még nem volt szükség.

35000 nagyon jó ár egy kompresszorért, pláne ha jó. Szerintem ne is keress tovább  ;)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5339 Dátum: 2012.06.16 13:25:45 »
Hurrá-hurrá, boldog vagyok, hogy lapátolhatom a pénzt a Yarisba.
Első tulaj, újkorától kezdve egy kézbe, 10 ezrenként olajcsere minőségi olajjal, minden karbantartás időben vagy korábban elvégezve gyári alkatrészekkel, és mindössze 140 ezer km. Ezt hálálja meg azzal hogy nemrég kerékcsapágyat kért, most pedig vezérműláncot...
Mostantól úgy fogok vele bánni, mint más, akiknek 2-300 ezer km-ig semmi problémájuk nincs: olajat majd akkor cserélek ha már elfogy, le ne mosom, karbantartás semmi, aztán had menjen...  :nonono: :excl:
Phu de mérges vagyok rááá  :excl:
Xanyi