Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763952 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5250 Dátum: 2012.03.24 13:53:18 »
üdv, úgy néz ki *** van. anyámnak elment a szervója (2004-es yaris), és a telefonon elmondás alapján a munkatársa így a telefonos elmondás alapján a kiegyenlítőtartályba (amiben szerinte alig volt valamennyi folyadék), betöltötte szervoolajat.
ha jól tudom, a yaris elektromos szervós. tartálya ennek merre van.
a hűtő melletti, középtől egy picit jobbra lévő nagy fehér tartályba töltötték be az olajat. 3-4 decit.
kimegyek, szerintem hazahúzom, és kerítek valami szerelőt... ha tudok...
ötletek?

Ha húzod, akkor is kell kormányozni ugyan ugy mintha mennél vele :hmmmm:
Mennyire nehéz egy ilyen kis autót szervó nélkül kormányozni? (nekem volt 1,5 tonnás Merci gyárilag szervo nélkül, de azt csak helyben forgolodásnál volt nehéz tekergetni)

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5251 Dátum: 2012.03.24 14:00:48 »
csak okulásként, gépészmérnök ember, aki valaha az opelnél dolgozott, mondván, h a szervolaj hiánya miatt ment el a kormányszervo, a vonás alatt kb. 3 ujjal lévő kiegyenlítő tartályt feltöltötte szervolajjal, majd a "rendszert" lelégtelenítette a klímánál, kiengedve belőle az összes gázt. így első blikkre ez kapásból 25k.
mondjuk üzemmeleg volt a dolog, óvatosan leengedtem a kiegyenlítő tartályt, még csak össze sem keveredett benne az olaj meg a hűtőfolyadék. valszeg a hűtőrendszerbe, mivel nem hűlt a motor, nem jutott. ettől függetlenül egy kiadós öblítés és csere vár rá.
monnyuk most szépen halálra rémítettem a fazont, ha nincs szerencséje, akkor 2005 előtt a gáz a klímában, az meg még erősen rákkeltő. halálsápadt lett.
kormányszervo valóban nyista, fokozatosan ment el. hétfőn beszélek a toyota szervizzel.
legrosszabb esetben a komplett csere mennyiből áll meg?
egyébként iszonyatosan nehéz kormányozni nélküle, lassú menetben is, álá kanyarodós kettes, kb. mint egy niva állóhelyzetben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 14:03:26 írta avman »
E11 2001 1,4 vvti corolla

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5252 Dátum: 2012.03.24 15:05:45 »
Sajnos nem tudom még nagyságrendileg sem  :szemez:
Azért köszi szépen. :flowers:
Marad a "b" verzió, felhívok egy szervizt. 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5253 Dátum: 2012.03.24 17:08:22 »
csak okulásként, gépészmérnök ember, aki valaha az opelnél dolgozott, mondván, h a szervolaj hiánya miatt ment el a kormányszervo, a vonás alatt kb. 3 ujjal lévő kiegyenlítő tartályt feltöltötte szervolajjal, majd a "rendszert" lelégtelenítette a klímánál, kiengedve belőle az összes gázt. így első blikkre ez kapásból 25k.
mondjuk üzemmeleg volt a dolog, óvatosan leengedtem a kiegyenlítő tartályt, még csak össze sem keveredett benne az olaj meg a hűtőfolyadék. valszeg a hűtőrendszerbe, mivel nem hűlt a motor, nem jutott. ettől függetlenül egy kiadós öblítés és csere vár rá.
monnyuk most szépen halálra rémítettem a fazont, ha nincs szerencséje, akkor 2005 előtt a gáz a klímában, az meg még erősen rákkeltő. halálsápadt lett.
kormányszervo valóban nyista, fokozatosan ment el. hétfőn beszélek a toyota szervizzel.
legrosszabb esetben a komplett csere mennyiből áll meg?
egyébként iszonyatosan nehéz kormányozni nélküle, lassú menetben is, álá kanyarodós kettes, kb. mint egy niva állóhelyzetben.

Istenem hogy lehet valaki ilyen idióta? Rendben van, hogy nem ért az autókhoz, de akkor MIÉRT NYÚL HOZZÁ???
Remélem a segítő szándéka ellenére a hűtőfolyadék cseréjének költségét valamint a klíma feltöltést kifizettetitek vele...

Komplett cserén mit értesz? Van neki egy kis computere ami vezérli, de mivel folyamatosan ment el így elsőre magára a kormányoszlopra tippelnék, azon van rajt a szervómotor. Gondolom a P/S lámpa világít, tehát a hibakód ugyis megmondja majd...
Nem lesz olcsó egyik sem, úgyhogy bontottat kell majd nézni.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5254 Dátum: 2012.03.24 17:09:41 »

Ha húzod, akkor is kell kormányozni ugyan ugy mintha mennél vele :hmmmm:
Mennyire nehéz egy ilyen kis autót szervó nélkül kormányozni? (nekem volt 1,5 tonnás Merci gyárilag szervo nélkül, de azt csak helyben forgolodásnál volt nehéz tekergetni)

Ha szervókormányos az autó, és elromlik, azt sokkal nehezebb tekerni mintha eleve nem szervós lenne. Főleg az elektromos szervósokat. Próbáld ki a Corolládat leállított motorral. Na olyan a Yarist is  ;)
Xanyi

TZoli

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5255 Dátum: 2012.03.24 17:48:03 »
a vonás alatt kb. 3 ujjal lévő kiegyenlítő tartályt feltöltötte szervolajjal, majd a "rendszert" lelégtelenítette a klímánál, kiengedve belőle az összes gázt.

 [rohog] [rohog] [rohog]
Ú gecc, ez nagyon nagy



avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5256 Dátum: 2012.03.24 18:52:44 »
monnyuk most már én is inkább röhögök rajta (először azért közelebb álltam az agyvérzéshez), és betettem a családi legendáriumba, hogy ilyen állat márpedig nincs, de azért ez így egy drága vicc vót...
a kormányszervo már jobban zavar. csak 4 napja van anyámnál az autó. az előző autóját 17 évig használta (elkezdett erősen rozsdálni), nagyon szerette. én ajánlottam neki, sőt, gyakorlatilag rábeszéltem a cserére, meg is néztem, megnézettem, le is szerveztem, szóval most erős lelkiismeret furdalásom van. azért rákérdezek majd a kereskedőnél, érez-e némi késztetést. gondolom nem fog. ez egy ilyen játék...
amikor eladtam a swiftemet, kb. 70km után hívtak fel, h kigyulladt az abs lámpa. csak annyit kérdezett a vevő, csinált-e már ilyet. és tényleg nem csinált. azóta sem hívott többet.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 18:58:34 írta avman »
E11 2001 1,4 vvti corolla

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5257 Dátum: 2012.03.26 09:10:14 »
Sziasztok

Gyors körkérdés, talán valaki már találkozott azzal a hibával, hogy az információs kijelző ( 99-es Yaris ) nem működik. Megvilágítása sincs és az LCD kijelzőn sem láthatók a fekete számok. Van valakinek ötlete, mielőtt szétszedem? Minden más elektromos rendszer működik, tehát kizárnám a biztosítékokat egyenlőre és még egy adalék, már nem a gyári ráió van bent.

Üdv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


petrus999

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Yaris 1.0- megvegyen? ne vegyem?
« Válasz #5258 Dátum: 2012.03.26 14:34:49 »
Sziasztok,

Segitsetek pls, az a kérdésem, h érdemes- e 1.0 yarist venni. Nem tul pici a motor? Attol tartok, h annyira gyenge, h mindig padlogazzal kellene mennem, es ugy megeszik 7-8 litert is, vagy nem?

Köszi, Petra

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5259 Dátum: 2012.03.26 15:31:37 »
Gyors körkérdés, talán valaki már találkozott azzal a hibával, hogy az információs kijelző ( 99-es Yaris ) nem működik
Nekem a hangerő nem működött. Szétszedtem, kitakarítottam, kifújkáltam, összeraktam és azóta jó (kb 2 éve).
Először a 3 tekerőt vedd le, a 2 szélső mögött van 1-1 csavar, utána kihúzható a középkonzol, és hozzáférsz az egységhez is.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5260 Dátum: 2012.03.26 17:05:27 »
Nekem már volt ilyen gondom. Lehúztam a csatit a hátuljáról kb 5 percre.  Talán csak kontakt hiba volt. Azóta működik, ez 3 éve történt.Lehet neked is segít.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5261 Dátum: 2012.03.26 18:05:37 »
Nekem már volt ilyen gondom. Lehúztam a csatit a hátuljáról kb 5 percre.  Talán csak kontakt hiba volt. Azóta működik, ez 3 éve történt.Lehet neked is segít.

Nekem is volt már ilyen, bár én egy picit egyszerübben oldottam meg... Levettem az akkusarut!
Xanyi

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5262 Dátum: 2012.03.27 08:22:24 »
Sziasztok :)

Nos tegnap közben nekiálltam keresni a hibát, mielőtt olvastam volna a hozzászólásokat. A motortérben lévő 7-es jelzésű DOME névre hallgató biztosítékhoz tartozik a kijelző és gondoltam megnézem attól függetlenül, hogy a belső tér világítás működött ami szintén ezen a biztosítékon figyel. Szemrevételezés után visszatettem, nem volt kiégve és a kijelző újra működik. Lekopogom azóta sincs semmi baja. Számítógép alaplapoknál találkoztam hasonlóval, hogy a tápcsatit le kellett húzni és megszüntetni minden kapcsolatot és utána helyrejött. Hát ennek örülök most nagyon, hogy sikerült újra életre keltetni :D

Kösz nektek, Viziborz

Nekem is volt már ilyen, bár én egy picit egyszerübben oldottam meg... Levettem az akkusarut!
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5263 Dátum: 2012.03.27 15:47:29 »
tud valaki szekszárdon környékén, tolna megyében olyan szervizt, szerelőt, ahol ki tudják olvasni a yaris hibakódot? hétfőn felhívtam a helyi toyota szervizt, de csak jövő hétfőre adtak időpontot. próbáltam győzködni, h legalább hibaolvasásra hadd vigyem be, de nem sikerült. most voltam már kettőben, de azokkal a hibaolvasókkal nem mentek semmire...
örülnék azért, ha a héten kiderülne mi a fene van...
E11 2001 1,4 vvti corolla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5264 Dátum: 2012.03.27 17:10:28 »
Sziasztok :)

Nos tegnap közben nekiálltam keresni a hibát, mielőtt olvastam volna a hozzászólásokat. A motortérben lévő 7-es jelzésű DOME névre hallgató biztosítékhoz tartozik a kijelző és gondoltam megnézem attól függetlenül, hogy a belső tér világítás működött ami szintén ezen a biztosítékon figyel. Szemrevételezés után visszatettem, nem volt kiégve és a kijelző újra működik. Lekopogom azóta sincs semmi baja. Számítógép alaplapoknál találkoztam hasonlóval, hogy a tápcsatit le kellett húzni és megszüntetni minden kapcsolatot és utána helyrejött. Hát ennek örülök most nagyon, hogy sikerült újra életre keltetni :D

Kösz nektek, Viziborz

Tulajdonképpen mindannyian ugyanazt csináltuk... Megszüntettük a tápellátását, amitől újra életre kelt. Te még az enyémnél is egyszerübb megoldást találtál  :D
Xanyi