Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763891 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5220 Dátum: 2012.02.28 17:23:14 »
Kérek szépen segítséget ehhez a parajelenséghez. Párom Yarisa nem indul, 2 hét állás után. Akku halott, EXIDE Classic, 2007-es - mondom nem töltögetem, kicserélem. Akkubolt, jónapot ez és ez kell, csak Exide Excell van, jobb is, mint a Classic, köszönöm, viszlát.
Beszerelem, de a lefogató kampók és a keresztvas lötyög az akksin. Mintha alacsonyabb lenne ez az új akkumulátor.
Megnéztem, a jelenlegi classic és excell mindkettő 190 mm magas.

vakarom a fejem: melyik a helyes válasz?
1.- Nem 190 magas akksi való a Yarisba. A régi Exide Aksik 210mm magasak voltak, de 2007 óta összementek.
2.- Valamit nagyon benézek és rossz helyre akasztom be a kampót.
3.- az akksi alá kellene egy tálca, az annyit emelne, hogy le lehetne szorítani az akksit. De a régi alatt sem volt semmi.

Nincs olyan, hogy régi vagy új fajta. Mindig is (most is), többféle méretben csinálnak akksikat. A magassággal sokan nem törődnek, hanem az említett fadarabot használják. Én nem szeretem az ilyesmi kókány megoldásokat a motortérben, hiszen kapható belevaló akksi. Exxide árán simán kaptál volna a márkakereskedésbe is belevalót.
De ha a régi és az új akksid ugyanolyan méretü, akkor más hiba van.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5221 Dátum: 2012.02.28 18:22:25 »
Jártam már én is hasonló cipőben, csak ott ugyan az az akksi volt visszatéve amit kiszedtem tölteni. Olyan erősen koncentráltam, hogy miközben akasztom a külső kampót a belső ne akadjon ki! Hát az nem sikerült, mint utólag kiderült.Direkt megnéztem.Nem értettem, hogy ment össze az akksi. Hát én így jártam.
A fadarabnak én sem vagyok a híve! Szerintem ha valóban alacsonyabb, akkor 6-s menetmetsző. Lejjebb vágod a menetet, ha megoldható.
Ez csak az én véleményem.

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5222 Dátum: 2012.02.29 21:57:42 »
hello

segitseget szeretnek kerni.
kiegett a rendszamtabla vilagitas a regi 1g-s yarisomon.
neztem a kiskonyvet, de az alapjan sem tudtam kipattintani a kis foglalatot, mert a rendszam kerete nem engedi.
kerdeznem, hogy a rendszamot hogy kell leszedni az autorol?
errol nem talaltam leirast a konyvben.

elore is koszonom a segitseget.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5223 Dátum: 2012.02.29 23:04:30 »
hello

segitseget szeretnek kerni.
kiegett a rendszamtabla vilagitas a regi 1g-s yarisomon.
neztem a kiskonyvet, de az alapjan sem tudtam kipattintani a kis foglalatot, mert a rendszam kerete nem engedi.
kerdeznem, hogy a rendszamot hogy kell leszedni az autorol?
errol nem talaltam leirast a konyvben.

elore is koszonom a segitseget.

Sajnos igen, mert a rsz-tartó tok annyira vastag, hogy nem engedi a lámpatartót a helyéről kibillenni... Rendszám leszedése: jobb, vagy bal oldalon a keret (széle) kissé megfeszítve elemel, majd a rendszám-lap elcsúsztatása alatta, majd vissza csúsztatás a másik oldalon, már kiemelve...(segíteni lehet mindezt óvatosan egy csavarhúzóval, úgy, hogy a pici tartóbütyköknél alányúlva kiszabadítjuk a táblát)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5224 Dátum: 2012.02.29 23:35:00 »
hello

segitseget szeretnek kerni.
kiegett a rendszamtabla vilagitas a regi 1g-s yarisomon.
neztem a kiskonyvet, de az alapjan sem tudtam kipattintani a kis foglalatot, mert a rendszam kerete nem engedi.
kerdeznem, hogy a rendszamot hogy kell leszedni az autorol?
errol nem talaltam leirast a konyvben.

elore is koszonom a segitseget.
Le kell szedni a rendszámtartót: kinyitni a műanyag keretet, kivenni a rendszámtáblát, utána lecsavarozni a tartót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5225 Dátum: 2012.02.29 23:37:25 »
Minap kiégett a 3. féklámpám. Megoldottam a cserét (könyv nélkül), de épp egyszerűnek nem nevezném a műveletet. Eleve ugye szerszám is kell hozzá... Ahhoz képest, hogy maga a lámpatest tökéletesen hozzáférhető helyen van, ezt azért megoldhatták volna egyszerűbben is. Elvégre szvsz elég fontos, hogy egy féklámpa-égőt az ember pikkpakk ki tudjon cserélni, akár az út szélén, sötétben is - hisz ha ez elromlik, elvileg ugye nem is szabad továbbmenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tehen10

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5226 Dátum: 2012.03.01 03:03:44 »
Sziasztok   :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
lenne egy olyan problémám a yarisomal (1sz-fe)99 japán a motorja 2000fordulaton rángat de alatta se felette nem és ha alapjáraton fel akarom pörgetni akkor csak bebúg a motor és nagyon nehezen pörög fel de hidegen kb 3 percig nem rángat a motor és fel is pörög

most cseréltem vvt szelepet és mintha egy nagyon picivel jobb lenne. kódólvasásón kétszer is volt az elsőnél azt írta hogy az 1-es henger túl dús keverék a másodiknál pedig P0171 hibakód valamit ki kéne találni mert nagyon rossz hogy 50-nél pont 2000ren van és rángat nem lehet így használni

azt is halottam hogy a lambda-szonda lesz a ludas ha lehúzom a csatit a szódáról és úgy kipróbálom úgy kiderülhet ???????? hogy az e a baj kérlek segítsetek mert nem birom

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5227 Dátum: 2012.03.01 20:03:20 »
Ki kell tisztítani a légtömegmérőt, ha nem oldódik meg akkor ki kell cserélni. A P0171-es hibakódot és a rángatást típikusan az okozza. A fórumon Palaczk készített egy leírást a műveletről a csináld magad részben.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5228 Dátum: 2012.03.01 20:06:52 »
Minap kiégett a 3. féklámpám. Megoldottam a cserét (könyv nélkül), de épp egyszerűnek nem nevezném a műveletet. Eleve ugye szerszám is kell hozzá... Ahhoz képest, hogy maga a lámpatest tökéletesen hozzáférhető helyen van, ezt azért megoldhatták volna egyszerűbben is. Elvégre szvsz elég fontos, hogy egy féklámpa-égőt az ember pikkpakk ki tudjon cserélni, akár az út szélén, sötétben is - hisz ha ez elromlik, elvileg ugye nem is szabad továbbmenni.

Nos ugyebár a pótkereket fedő műanyagba van egy villáskulcsnak hely, oda elvileg gyárilag kerül egy 10-es villáskulcs, és akkor a problémád meg is van oldva. Az már más kérdés, hogy a mi piacunkon azt kispórolták, a kombináltfogóval együtt.
Amúgy más autó izzócseréjéhez is kell szerszám. Pl. Fiat Punton a komplett hátsó lámpát ki kell venni hozzá, de ezt úgy oldották meg, hogy a kerékkulcsal oldható legyen.
De egyébként a Yaris pótféklámpánál a nehezebb ügy az izzó. Nincs minden benzínkúton olyan.
Xanyi

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5229 Dátum: 2012.03.08 18:40:34 »
tiszteletem,
anyám cserélné a b corsáját yarisra. ma néztünk egyet, 2002-es, 1000-es, 3 ajtós, fel is lett emelve, a vezérműnél mennyire normális az olajfolyás? mert itt olvasom, h ez valami konstrukciós izé, és szivároghat, de azon a dekni részen látszott, h frissen pasztázott, pár csavar új volt, és az én szememnek kicsit sok volt ott az olaj. ugyanis cseppent. szóval a fene tudja, de részemről nem szavazok olyan autóra, amelyikből folyik az olaj.
ezen kívül az vízpumpánál is szivárgott a víz.
E11 2001 1,4 vvti corolla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5230 Dátum: 2012.03.08 22:16:09 »
tiszteletem,
anyám cserélné a b corsáját yarisra. ma néztünk egyet, 2002-es, 1000-es, 3 ajtós, fel is lett emelve, a vezérműnél mennyire normális az olajfolyás? mert itt olvasom, h ez valami konstrukciós izé, és szivároghat, de azon a dekni részen látszott, h frissen pasztázott, pár csavar új volt, és az én szememnek kicsit sok volt ott az olaj. ugyanis cseppent. szóval a fene tudja, de részemről nem szavazok olyan autóra, amelyikből folyik az olaj.
ezen kívül az vízpumpánál is szivárgott a víz.

Igen, azon a részen jellemző az ilyesmi. Azt szoktuk mondani, ha olajsár/olajpára van, az maradhat, ha már cseppen, azt viszont illik megcsinálni. Ha frissen van pasztázva, akkor ott valamit nem jól csináltak, elég fontos a pontosan felvitt mennyiség. A sok sem jó!
Xanyi

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5231 Dátum: 2012.03.09 20:33:34 »
köszi a választ.
na, ma megnéztünk megint egyet. állítólag gyárilag került bele bőrkormány és váltó. valami szürke/kék csúfság, igencsak kopott állapotban volt.
ismer esetleg hasonlót valaki? mert én nem tudtam eldönteni h a használat koptatta el és ennyire, de az a bőr elég gagyinak tűnt.
E11 2001 1,4 vvti corolla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5232 Dátum: 2012.03.10 08:14:31 »
köszi a választ.
na, ma megnéztünk megint egyet. állítólag gyárilag került bele bőrkormány és váltó. valami szürke/kék csúfság, igencsak kopott állapotban volt.
ismer esetleg hasonlót valaki? mert én nem tudtam eldönteni h a használat koptatta el és ennyire, de az a bőr elég gagyinak tűnt.

Volt régebben bele gyári tartozékként szürke/kék és szürke/zöld kormány. Gyárinak gyári lehet, de nem a gyárban került bele, hanem a márkakereskedés szerelte. Tényleg nem egy tartós darabok, de azért 150 ezer km annak is kell hogy csúf legyen.
Xanyi

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5233 Dátum: 2012.03.10 09:40:34 »
123 van benne. szalonautó volt 2 évig, utána került tulajhoz, lámpák is mások. az tuti, h körbe volt törve, az a kérdés mennyire. egy karosszérialakatos majd ránéz, alánéz, elvileg elvihetjük vásárlás előtt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_linea_sol_abs-5589294
2003-tól 3 évig toyota szerviz, szervizkönyvvel. évi 20ezres futással. utána csak 2010, 2011-ből vannak számlák/munkalapok (megjegyzem, olyat azért bárki gyárthat), 2011-ben 115k volt benne. állítólag.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.10 09:44:03 írta avman »
E11 2001 1,4 vvti corolla

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5234 Dátum: 2012.03.10 09:41:37 »
2x, hülye böngésző.
E11 2001 1,4 vvti corolla