Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763772 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5145 Dátum: 2012.01.13 15:22:40 »
Két  problémát is sikerült találnom ~1hét alatt.

Az első igencsak látványos kezdem avval.
http://kepfeltoltes.hu/view/120113/IMG_20120113_115526_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

November ~elején volt vmi baromi nagy szél errefele, belekapott az ajtóba, kitépte a kezemből és kivágta... én meg most vettemem észre 2hónapra rá  ::) hogy *** van  :whistling: . Megoldások felől érdeklődnék, haverom vmi fém ragasztót akar nekem lopni a gyárból  [rohog]  hogy az ilyenre jó... de ez a megoldás nem tudom mennyire lenne szakszerű/tartós. :)

A másik, hogy megjelent vmi cicergő hang
-ha az autó áll egy 6h+t.
-Csak az indítás és utána való 2-3kmen van jelen utána eltűnik.
-Ékszíjat lefujtam szilikonsprayel, nem múlasztotta el.
-Nem kell a kocsinak gurulnia anélkül is cicereg.
-A legfurcsább pedig, hogy egyenletes a hangja. Hiába növelem az RPMet adok gázt nem csinálja attól aktívabban/gyorsabban.

Vkinek vmi ötlete?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5146 Dátum: 2012.01.14 01:11:17 »
Két  problémát is sikerült találnom ~1hét alatt.

Az első igencsak látványos kezdem avval.
http://kepfeltoltes.hu/view/120113/IMG_20120113_115526_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

November ~elején volt vmi baromi nagy szél errefele, belekapott az ajtóba, kitépte a kezemből és kivágta... én meg most vettemem észre 2hónapra rá  ::) hogy *** van  :whistling: . Megoldások felől érdeklődnék, haverom vmi fém ragasztót akar nekem lopni a gyárból  [rohog]  hogy az ilyenre jó... de ez a megoldás nem tudom mennyire lenne szakszerű/tartós. :)

A másik, hogy megjelent vmi cicergő hang
-ha az autó áll egy 6h+t.
-Csak az indítás és utána való 2-3kmen van jelen utána eltűnik.
-Ékszíjat lefujtam szilikonsprayel, nem múlasztotta el.
-Nem kell a kocsinak gurulnia anélkül is cicereg.
-A legfurcsább pedig, hogy egyenletes a hangja. Hiába növelem az RPMet adok gázt nem csinálja attól aktívabban/gyorsabban.

Vkinek vmi ötlete?
Jól látom, hogy elrepedt az ajtó-határoló? Wow, jó nagy szél lehetett. De végül is elvégezte a feladatát. Ezt ragasztani biztos nem érdemes; max hegeszteni, de én inkább kicseréltetném, hogy a következő hasonló esetnél ne forduljon ki az ajtó, és gyűrődjön meg, a sárvédővel együtt.

A cicergő hang nálam is van. Ahogy mondod: hidegen jelentkezik (de nem mindig), pár km-en át hallani, és nem fordulatszám-függő. Nem foglalkozom vele, nem hangzik kritikusnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5147 Dátum: 2012.01.14 12:36:35 »
Az ajtóhatároló természetesen cserés!
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5148 Dátum: 2012.01.16 07:40:06 »
Az ajtóhatároló természetesen cserés!

Érdemes nekiállni házilag beszerezhető, 1h alatt végezni tud vele átlag halandó vagy inkább szakszervíz?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5149 Dátum: 2012.01.16 17:04:54 »
Érdemes nekiállni házilag beszerezhető, 1h alatt végezni tud vele átlag halandó vagy inkább szakszervíz?

Némi szerelői jártassággal simán...
Ha nem csináltál még ilyesmit, akkor inkább szervíz.
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5150 Dátum: 2012.01.18 11:31:17 »
 [rohog]
Némi szerelői jártassággal simán...
Ha nem csináltál még ilyesmit, akkor inkább szervíz.

Ok és kösz a választ! 99% elviszem kotoékhoz.

btw a Toyota Mayer Székesfehérvárról tud vki vmit... Kotoékhoz vinném ők beváltak csak mire oda eljutok az simán 1+hó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5151 Dátum: 2012.01.18 20:52:54 »
Fade, te nem pécsi vagy  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5152 Dátum: 2012.01.20 01:00:53 »
Fade, te nem pécsi vagy  :hmmmm: ?

Már inkább Székesfehérvári.

Na ma bementem Mayerhez megkérdezni mennyi lenne ennek a 10cmes acél ajtóhatárolónak a cseréje. Hát azt hittem eldobom magam, az atjóhatároló uis 31.000Ft+szerelés. Az a 9700Fts oradijukkal lenne ~40k. Kifele menet megnéztem, hogy esetleg kovácsolt e ez az acéldarab vagy öntött bár ha kovácsolt lett volna akkor nem reped így be. Persze egy sima öntvénynek tűnik.
Ennyiért made in japan igencsak minőségi csapágyat vettem anno... de ennyi volt a hidegen kovácsolt! hajtókarom is ez meg egy még ratyinak is kinéző öntvény. pfuuuu....
Ebből bontó lesz ott 99% megkapom tized ennyiért, átmenetileg meg jön a haver a spéci fémragasztójával és vigyázok rá.


Na de nem is ezért néztem be hanem mert tadamm megvan az első Prius C teszt. Szimpi, ráadásul elég jó a 19.000es msrp. Zénonak nagyon be fog jönni...

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5153 Dátum: 2012.01.20 13:39:36 »
Sziasztok,

Ma reggel egy fekezes utan elkezdett vilagitani az ABS es a kezifek jelzolampaja. Megneztem, fekolajszint rendben volt, ugyhogy mentem tovabb. Probakepp fekeztem egy jo nagyot, bekapcsolt az ABS, es rogton el is aludtak a lampak. Szoval valoszinuleg csak megszorult valami, vagy ilyesmi. Esetleg a nedves ido nem tett jot neki... Szerintetek mit tegyek most? Kozlekedhetek tovabb nyugodtan?
Yaris II 1.0

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5154 Dátum: 2012.01.23 23:53:30 »
A hétvégén megmértem a gumik horonymélységét és érdekes dolog alakul:

Anno nevettetek, a házi tákolmányú lézeres futóműállító "készülékemtől", ezennel jelentem bevált a kütyü.

Az első gumijaim mióta 0-ra vannak állítva gyakorlatilag harmadát kopnak mint a hátsók. Mondjuk a yarisnál hátul összetartás van. Most rakhatom hátra az elsőket, h egyformán kopjanak :)
Mondjuk ez csak országút, 0% város, a gyorsulásaimat ismeritek :)

Jelenleg 174 ezer van a gumikban, saccra 200-ig jók lesznek, mindezt 4 baron használva.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5155 Dátum: 2012.01.24 01:33:36 »
0 alatt a kerékösszetartást érted? És ennek mondjuk normál (kevésbé takarékos) stílus mellett milyen hatásai lennének?

Az tényleg furcsa, hogy 4 bar nyomás mellett nem kopik jobban a gumijaid futófelületének a közepe, mint a széle. Erre mi lehet a magyarázat?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5156 Dátum: 2012.01.24 12:43:14 »
Igen a kerkösszetartás 0.

Nagy nyomás: nekem ezzel a michelin gumikat leszámítva nem volt problémám, egyedül azok koptak a közepükön egy picit jobban.


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5157 Dátum: 2012.01.24 15:39:03 »
Toyota Yaris bontokat tud vki ajánlani? 1db bal első ajtóhatárolóra lenne szükségem. Mivel az alkatérsz elég könnyű így simán lehet akárhol max elpostázzák.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5158 Dátum: 2012.01.24 15:45:52 »
Bár itt picit OFF, de nem gondolkodtál még azon, hogy a motor által beszívott levegőt a motor felesleges hőjével felfütsd?
Nézegetem a fogyasztás értékeimet és hiába indul 20Csen a motor mint nyáron mégis jóval többet eszik a kocsi. Ennek én egy okát látom a -5-0Cs levegőt. Ha azt fel tudnánk melegíteni +20-25Cre akkor elvileg a nyári-téli fogyasztásunknak kvázi meg kéne egyeznie, ha jól gondolom. Az 5let nagyon egyszerű a beszívott levegőnek át kéne haladnia egy a motor veszteséghőlyét használó radiátoron.
Az 5let teljesen elvi síkon mozog én müinfós vagyok, gépészethez tök hülye vagyok, csak gondoltam megírom neked az aksis eset után nem lepne meg ha érdekelne.  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5159 Dátum: 2012.01.24 19:40:52 »
Toyota Yaris bontokat tud vki ajánlani? 1db bal első ajtóhatárolóra lenne szükségem. Mivel az alkatérsz elég könnyű így simán lehet akárhol max elpostázzák.
Nekem eddig leggyakrabban a BP, Bánkút utcai bolt tudott segíteni: 1-3831550.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )