Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763888 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5130 Dátum: 2012.01.08 21:25:10 »
akkor az lesz....szerda csüt pénteken úgyis szabin szeretnék lenni, szerdán mennék, holnap pedig megbeszélem telón mi a helyzet:)
váltóolajat cserélsz maszekba? mert akkor vinném...meg akkor rád bíznám a generátor szíjam is, mert te tudod, hogy meddig feszítsük:)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5131 Dátum: 2012.01.08 21:58:15 »
akkor az lesz....szerda csüt pénteken úgyis szabin szeretnék lenni, szerdán mennék, holnap pedig megbeszélem telón mi a helyzet:)
váltóolajat cserélsz maszekba? mert akkor vinném...meg akkor rád bíznám a generátor szíjam is, mert te tudod, hogy meddig feszítsük:)

Mint említettem, nem vállalok semmit sem maszekban.  ;)
Távsegítséget szívesen nyújtok, de a tettek mezejére nem lépek  [rohog]
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5132 Dátum: 2012.01.09 16:16:47 »
Ajánlom mindenki figyelmébe, hogy a gyári generátor feszítő csapágy NSK márkájú, sikerült elérnem a miskolci forgalmazót...nagyon segítőkészek!!! gyári méret 6303DU2, jelenleg 6303DDU van, ami az eladó szerint teljesen jó lesz....dupla porvédős! ára szerintem nagyon korrekt(FAG.SKF-hez képest), 1850Ft+áfa /darab...rendeltem 2 db-ot...reggel megrendeltem a toyotás generátor szíjam, ami már annyira nem baráti:D 11500+áfa...
De mit lehet csinálni, 5 éve van nálam a kocsi féket cseréltem és olajat, ennyi a minimum amit költök rá:)

zmorfozis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5133 Dátum: 2012.01.10 13:39:56 »
Üdv, mindenkinek!

Karácsonyra megleptem magam egy yaris verso-val, és azóta karácsonyi hangulatban vagyok, mert ez AUTÓ egy igazi csoda!! :wub: :wub: :wub:

bár azért van néhány kisebb (bízom benne) hibája.......

Az első tankolás után mentem vele 20km-t, amikor kigyulladt a műszerfalon a sárga kis "motorblokk" lámpa. Elvittem szerelőhöz, rádugta, kiolvasta, azt mondta mindkét lamdaszonda jól mér, szóval katalizátoros.  Megkérdeztem egy katalizátoros céget, szerintük nem ez a baj, de vigyem be, és ha nem a katalizátor a rossz akkor 15, ha mégis 50 ezer.

Találtam a neten egy CATACLEAN nevezetű katalizátor tisztító folyadékot..

Van erről esetleg valakinek, bármilyen tapasztalata? Esetleg egyéb okos gondolat, hogy mit tehetnék?

Az autó egyébként remekül megy, szépen húz, és 6-7 liter között eszik. Tényleg egy igazi megvalósult álom, bár a bank lehetett volna egy picit kevésbé kapzsi. 


Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5134 Dátum: 2012.01.10 16:21:01 »
Üdv, mindenkinek!

Karácsonyra megleptem magam egy yaris verso-val, és azóta karácsonyi hangulatban vagyok, mert ez AUTÓ egy igazi csoda!! :wub: :wub: :wub:

bár azért van néhány kisebb (bízom benne) hibája.......

Az első tankolás után mentem vele 20km-t, amikor kigyulladt a műszerfalon a sárga kis "motorblokk" lámpa. Elvittem szerelőhöz, rádugta, kiolvasta, azt mondta mindkét lamdaszonda jól mér, szóval katalizátoros.  Megkérdeztem egy katalizátoros céget, szerintük nem ez a baj, de vigyem be, és ha nem a katalizátor a rossz akkor 15, ha mégis 50 ezer.

Találtam a neten egy CATACLEAN nevezetű katalizátor tisztító folyadékot..

Van erről esetleg valakinek, bármilyen tapasztalata? Esetleg egyéb okos gondolat, hogy mit tehetnék?

Az autó egyébként remekül megy, szépen húz, és 6-7 liter között eszik. Tényleg egy igazi megvalósult álom, bár a bank lehetett volna egy picit kevésbé kapzsi.

Az én véleményem, hogy nem katalizátoros, mivel akkor simán megenné a 10et...szerintem lamda szonda...akkor lehet jól ment amikor mérték....de közbe nem az igazi....Vagy szar benzint toltál bele...melyik kút?
katalizátor tisztítót én nem önteném bele...Nem vagyok híve ezeknek a "csodaszereknek" :)
Ha szondát cseréltetsz figyelj rá, hogy gyárit tetess, mert után gyártott nem a legjobb...

attila83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5135 Dátum: 2012.01.10 17:12:38 »
Sziasztok!
Van egy 1.0-ás Yarisunk 2003-as és olyan hangja lett mint egy trolinak... :) A generátorra vagy valamelyik feszítő görgőre gyanakszom. Generátort szedett már szét valaki? Milyen csapágy van benne? Görgő vagy siklócsapágy? Előre is köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5136 Dátum: 2012.01.10 18:11:38 »
Üdv, mindenkinek!

Karácsonyra megleptem magam egy yaris verso-val, és azóta karácsonyi hangulatban vagyok, mert ez AUTÓ egy igazi csoda!! :wub: :wub: :wub:

bár azért van néhány kisebb (bízom benne) hibája.......

Az első tankolás után mentem vele 20km-t, amikor kigyulladt a műszerfalon a sárga kis "motorblokk" lámpa. Elvittem szerelőhöz, rádugta, kiolvasta, azt mondta mindkét lamdaszonda jól mér, szóval katalizátoros.  Megkérdeztem egy katalizátoros céget, szerintük nem ez a baj, de vigyem be, és ha nem a katalizátor a rossz akkor 15, ha mégis 50 ezer.

Találtam a neten egy CATACLEAN nevezetű katalizátor tisztító folyadékot..

Van erről esetleg valakinek, bármilyen tapasztalata? Esetleg egyéb okos gondolat, hogy mit tehetnék?

Az autó egyébként remekül megy, szépen húz, és 6-7 liter között eszik. Tényleg egy igazi megvalósult álom, bár a bank lehetett volna egy picit kevésbé kapzsi.

Vidd el márkaszervízbe, bár lényeges lett volna a kiolvasott hibakód.
A katalizátort nem lehet tisztítani (csak a dízel DPF-et), cserélni kell.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5137 Dátum: 2012.01.10 18:12:53 »
Sziasztok!
Van egy 1.0-ás Yarisunk 2003-as és olyan hangja lett mint egy trolinak... :) A generátorra vagy valamelyik feszítő görgőre gyanakszom. Generátort szedett már szét valaki? Milyen csapágy van benne? Görgő vagy siklócsapágy? Előre is köszönöm!
Le kell venni az ékszíjat és megpörgetni mindent külön-külön, akkor kiderülhet mi a rossz.
Generátor szétszedéséhez kell széthuzató szerszám, úgyhog jobb spec. műhelyre bízni.
Xanyi

attila83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5138 Dátum: 2012.01.10 18:46:10 »
Le kell venni az ékszíjat és megpörgetni mindent külön-külön, akkor kiderülhet mi a rossz.
Generátor szétszedéséhez kell széthuzató szerszám, úgyhog jobb spec. műhelyre bízni.


Szia!

A terv az hogy az ékszíjat leszedem, kiderítem mi okozza a hangot. A generátor csapágyai érdekelnek isten igazából hogy mire számíthatok, milyen csapágyak vannak benne.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5139 Dátum: 2012.01.10 19:02:41 »

Szia!

A terv az hogy az ékszíjat leszedem, kiderítem mi okozza a hangot. A generátor csapágyai érdekelnek isten igazából hogy mire számíthatok, milyen csapágyak vannak benne.

Én éppen holnap reggel veszek új gyári szíjat....11.000ft+áfa
Nos...próbáld ki, hogy szilikonnal befújod a mostani szíjad...miközben hajtja a motor, lehet csendesedni fog....én ahogy észrevettem a szíjnak is nagyon durva hangja van, nem feltétlen kell bármi másnak tönkre mennie...csak ha rossz a szíj akkor az csörög, cicereg, enyémnek olyan hangja volt, hogy már gondoltam mindenre:D De mégis csak a szíj lesz!!!

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5140 Dátum: 2012.01.10 19:08:15 »

Szia!

A terv az hogy az ékszíjat leszedem, kiderítem mi okozza a hangot. A generátor csapágyai érdekelnek isten igazából hogy mire számíthatok, milyen csapágyak vannak benne.

Generátort én nem bántanám, inkább ha tönkre megy a csapágya akkor vennék vaterán egy bontottat....klímás az autód? mert ha az, akkor 2 feszítőcsapágy van....görgőből simán ki lehet ütni őket.... 6303DU2 jelű NSK márkájú....Miskolcon és Debrecenben van üzletük, én Miskolcról hozatom, 1850ft+áfa 2db kell....duplaporvédős fag vagy skf is megfelel!

attila83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5141 Dátum: 2012.01.10 19:20:25 »
Generátort én nem bántanám, inkább ha tönkre megy a csapágya akkor vennék vaterán egy bontottat....klímás az autód? mert ha az, akkor 2 feszítőcsapágy van....görgőből simán ki lehet ütni őket.... 6303DU2 jelű NSK márkájú....Miskolcon és Debrecenben van üzletük, én Miskolcról hozatom, 1850ft+áfa 2db kell....duplaporvédős fag vagy skf is megfelel!

Szia!

Köszönöm a tippeket mindenféleképp megnézem akkor a szíjat is! :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5142 Dátum: 2012.01.10 19:32:54 »
Igen, a szíj is tud mindenféle érdekes hangot adni.
Amúgy a bontott generátor lutri, simán lehet benne csapágyat cserélni. Én is tegnap vettem le egyet, ki lett küldve gépműhelybe ahol széthuzatták, új csapágy került bele, aztán ma visszarakta a kollégám.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5143 Dátum: 2012.01.10 20:01:33 »
Igazad van. Reggel megyek az új szíjamért:D 8ra ott vagyok szhelyen

zmorfozis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5144 Dátum: 2012.01.11 12:09:58 »
Vidd el márkaszervízbe, bár lényeges lett volna a kiolvasott hibakód.
A katalizátort nem lehet tisztítani (csak a dízel DPF-et), cserélni kell.

Az én véleményem, hogy nem katalizátoros, mivel akkor simán megenné a 10et...szerintem lamda szonda...akkor lehet jól ment amikor mérték....de közbe nem az igazi....Vagy szar benzint toltál bele...melyik kút?
katalizátor tisztítót én nem önteném bele...Nem vagyok híve ezeknek a "csodaszereknek" :)
Ha szondát cseréltetsz figyelj rá, hogy gyárit tetess, mert után gyártott nem a legjobb...


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Én biztos nem tettem bele szar benzint, csak OMV-n tankolok a drágább 95-t, de még csak 3-szor tankoltam bele. Most jött olaszból, én vagyok az első magyar tulaja, hogy ott addig mivel etették azt nem tudom. De megfogadom Xanyi tanácsát, és viszem a márkaszervizbe! 

Még 1X köszönöm a segítséget mindenkinek!