Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763836 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5115 Dátum: 2012.01.07 14:27:07 »
Sziasztok, kicsereltem az akksit, de sajnos meretileg nem tokeletes az uj. Alacsonyabb es nagyobb a melysege, mint a reginek. A melyseggel nincs is problema, mert kiszedtem az eredeti talcat, igy siman befer, viszont a magassaga miatt a sarukat is nehezkes felrakni, es a leszorito sem illeszkedik tokeletesen (azert jopar alatettel sikerult stabilan rogzitenem). A kerdesem, hogy van-e valami gyari megoldas (masik talca, stb.), amivel megemelhetem kicsit az akksit? Vagy tehetek ala nehany deszkat, es ugy is jo lesz? :)

Valami műanyagot próbálj alátenni, az nem "rohad el" ... Nem kell feltétlenül tálca, mert ezek az akkuk nem szivárogtatnak semmit!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5116 Dátum: 2012.01.07 17:24:47 »
Sziasztok, kicsereltem az akksit, de sajnos meretileg nem tokeletes az uj. Alacsonyabb es nagyobb a melysege, mint a reginek. A melyseggel nincs is problema, mert kiszedtem az eredeti talcat, igy siman befer, viszont a magassaga miatt a sarukat is nehezkes felrakni, es a leszorito sem illeszkedik tokeletesen (azert jopar alatettel sikerult stabilan rogzitenem). A kerdesem, hogy van-e valami gyari megoldas (masik talca, stb.), amivel megemelhetem kicsit az akksit? Vagy tehetek ala nehany deszkat, es ugy is jo lesz? :)

Belevaló akksi nem lett volna egyszerübb?
Xanyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5117 Dátum: 2012.01.07 20:44:14 »
Belevaló akksi nem lett volna egyszerübb?
Egyszerubb lett volna. Csakhogy az eredeti akksin semmi adat nem volt, igy webshopokban probaltam bele valot keresni. Tobbek kozott ezt is kidobta a kereso, mint yarisba valot. Gondoltam, akkor biztos jo lesz bele... Mostmar amugy is mindegy, megoldom majd a dolgot.
Yaris II 1.0

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5118 Dátum: 2012.01.08 10:45:46 »
Bemész egy márkaszervízbe, és kérsz egy bele való aksit. Nekik nem kell adat, alvázszámból megmondják, hogy mivel van szerelve.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5119 Dátum: 2012.01.08 11:53:04 »
Mindenféle internetes honlapokkal meg az autósboltok programjaival az a baj, hogy ami nagyjából Ah-ba és polaritásba stimmel, azt már belevalónak írja, aztán max húznak a vállukon hogy tegyél alá fát...
Pontosan le kell mérni a gyárit, és az alapján venni, ha már egyszer mánia az hogy nem márkakereskedésben vesszük az alkatrészeket, holott az lenne sztem az alap, és csak akkor menni autósboltba, ha a gyárinak nagyon húzos az ára. De pl. az akksi sem ilyen.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Yaris lámpa
« Válasz #5120 Dátum: 2012.01.08 16:07:47 »
2002es 1.0 klímás 5ajtós

Olyan kérdésem lenne, hogy sikerült már pár éve benntörnöm egy H4 izzót( első fogásra benntört....ne kérdezzétek, hogy hogyan:D )szóval le kellene szerelnem a lámpabúrát, mert tele van izzódarabokkal, de ahhoz le kell vennem a lököst és a sárvédőt? vagy van valami trükkje? mert nekem csavarokat kihajtom amit látok és nem jön ki:(
Viszont ma sikerült a kéziffék kötelem az itt leírtak szerint meghúznom..királyság:D

kiko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5121 Dátum: 2012.01.08 18:13:07 »
Szervusztok!
Kiko vagyok pár napja vettem egy 2002 Yaris-t 1000 motorral benzinest. Keresek egy megbízható, becsületes szerelőt, akihez vihetném a kocsit. Köszi, előre a válaszokat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris lámpa
« Válasz #5122 Dátum: 2012.01.08 18:57:30 »
2002es 1.0 klímás 5ajtós

Olyan kérdésem lenne, hogy sikerült már pár éve benntörnöm egy H4 izzót( első fogásra benntört....ne kérdezzétek, hogy hogyan:D )szóval le kellene szerelnem a lámpabúrát, mert tele van izzódarabokkal, de ahhoz le kell vennem a lököst és a sárvédőt? vagy van valami trükkje? mert nekem csavarokat kihajtom amit látok és nem jön ki:(
Viszont ma sikerült a kéziffék kötelem az itt leírtak szerint meghúznom..királyság:D

Ki kell venni a fényszórót, de utána sem egyszerü a búrát levenni...
Lökhárítót le kell venni, mert alatt fogják fülek, pattintósak. Meg felül a két csavar amit már amúgy is látsz. A búra ránézésre pattintós, de ragasztó is fogja. Azt mondják elektromos tűzhely sütőjébe be kell tenni, attól megolvad a ragasztó, és szötjön anélkül hogy eltörne.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5123 Dátum: 2012.01.08 19:40:15 »
Szervusztok!
Kiko vagyok pár napja vettem egy 2002 Yaris-t 1000 motorral benzinest. Keresek egy megbízható, becsületes szerelőt, akihez vihetném a kocsit. Köszi, előre a válaszokat.
Valami közelebbi fellelhetőségi helyet  írhatnál, melyik részén vagy az országnak....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5124 Dátum: 2012.01.08 19:43:06 »
uhh én a plexit nem szeretném levenni, mert utána már nem lesz a régi, csupán arra gondoltam, hogy kiveszem az búrát...majd ahol az égőt teszem bele ott kiborítom belőle....igazából a baj nem nagy, próbáltam flexibilis csipesszel is kivenni....már a lyuknál voltam, amikor darabokra tört az izzó feje...ami időszakos megoldásnak tök jó volt:) mert beesett minden a foncsor mögé.....aztán pár nap múlva megjelent a búra elejébe...gondolom a rázkódástól:)
Xanyi holnap reggel dolgozol? mert 8ra megyek szíjat venni...gondoltam bemutatkoznék élőben is:D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5125 Dátum: 2012.01.08 20:07:56 »
ha már egyszer mánia az hogy nem márkakereskedésben vesszük az alkatrészeket, holott az lenne sztem az alap, és csak akkor menni autósboltba, ha a gyárinak nagyon húzos az ára. De pl. az akksi sem ilyen.
Nekem a szervizhez szabadsagot kellene kivennem, mert persze akkor vannak nyitva, amikor en is dolgozom. Gondoltam, egy akksit csak ki tudok cserelni. Legkozelebb mar okosabb leszek.
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5126 Dátum: 2012.01.08 20:12:48 »
uhh én a plexit nem szeretném levenni, mert utána már nem lesz a régi, csupán arra gondoltam, hogy kiveszem az búrát...majd ahol az égőt teszem bele ott kiborítom belőle....igazából a baj nem nagy, próbáltam flexibilis csipesszel is kivenni....már a lyuknál voltam, amikor darabokra tört az izzó feje...ami időszakos megoldásnak tök jó volt:) mert beesett minden a foncsor mögé.....aztán pár nap múlva megjelent a búra elejébe...gondolom a rázkódástól:)
Xanyi holnap reggel dolgozol? mert 8ra megyek szíjat venni...gondoltam bemutatkoznék élőben is:D
Porszívó [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5127 Dátum: 2012.01.08 20:21:24 »
porszívó sem kompresszor sem semmi szívó semmi fujó cucc nem jó  :winkiss: próbáltam már pár dolgot, de a lámpa ki be lesz a megoldás...csak azt nem tudom, hogy ez a lámpa menjen e bele vissza, vagy vegyek bele szebbet, bontottat...
nekem nagyon bejött ez az autó:) nem vennék mást. örök kenyeret kapott...kereskedésbe dolgozom, de nem tudnék mást venni, ami ennyire költségmentes. Toyota finomságával nem nagyon tudnak mások versenyezni. 170 van benne....30nál vettem azóta más nem vezette:) igazából szerintem nem is fogja! Soha sem hagyott cserben:) Egyszer merült le Szombathelyi parkerdőbe az aksija rádiózás közben, igaz akkor már az az aksi a végét rúgta...kicseréltem és ment tovább:)
Egyébként ti hogy nyúltatok bele a gyári zenébe? Én kicseréltem az összes hangszórót, fel oszlop tövébe tettem 3 utas blaupunktot, ajtóba hangszórókeretbe szintén 3 utas blaut....ezek gyári fejegységről szólnak, majd egy jelátalakítóval ajtón lévő hangszórókról vettem le jelet és azt vittem csomitartóba a ládához...az van csak erősítőn.

kiko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5128 Dátum: 2012.01.08 21:00:01 »
Valami közelebbi fellelhetőségi helyet  írhatnál, melyik részén vagy az országnak....

Bocsi!

Kispesten vagyok!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5129 Dátum: 2012.01.08 21:22:11 »
uhh én a plexit nem szeretném levenni, mert utána már nem lesz a régi, csupán arra gondoltam, hogy kiveszem az búrát...majd ahol az égőt teszem bele ott kiborítom belőle....igazából a baj nem nagy, próbáltam flexibilis csipesszel is kivenni....már a lyuknál voltam, amikor darabokra tört az izzó feje...ami időszakos megoldásnak tök jó volt:) mert beesett minden a foncsor mögé.....aztán pár nap múlva megjelent a búra elejébe...gondolom a rázkódástól:)
Xanyi holnap reggel dolgozol? mert 8ra megyek szíjat venni...gondoltam bemutatkoznék élőben is:D

Igen dolgozok holnap, viszont a szíj miatt jobb lenne először telefonálnod, mert lehet nem lesz raktáron...
Xanyi