Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763994 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4980 Dátum: 2011.09.24 14:37:25 »
de amúgy Sz.rt se tudok csinálni vele?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4981 Dátum: 2011.09.24 18:15:37 »
Jakoparts/Japanparts jó lesz neked, az agyban bent ugyanúgy japán csapágy van mint a gyáriba!

Köszönöm szépen a tanácsot Xanyi mester.  :) Ha nagyon elkezd erősödni a hang megjátszom a cserét.
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4982 Dátum: 2011.09.24 19:20:08 »
vettem  a gépbe 3 év TS üléseket... beraktam az elsőket zsír csak egy kis lyukat kellet fúrni hogy fel feküdjön de ez nem részletezem
miket kellett fúrni az első üléseknél???
nálam egyszerű volt: kiszedtem a gyárit, majd be a Ts ülést.

a hátsót nem bántottam. nem merem... azt ha egyszer kiveszem, többet nem raknám vissza ( legalább fél decit hozna a 25kg súlycsökkentés :D )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4983 Dátum: 2011.09.24 20:12:02 »
de amúgy Sz.rt se tudok csinálni vele?

Mivel eleve a padlólemez kialakítása más amibe beleakad az ülés, így gondolom nem sokat. Azt esetleg még nézd meg, hogy a sint nem lehet-e átcserélni, mert akkor jó lenne a dolog!
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4984 Dátum: 2011.09.25 15:24:06 »
Ok, csak leirtad, hogy 13 ezerol 100 ezerig lehet kapni es lehetoleg gyari minoseghez hasonlot. Nem azt irtad, hogy a leheto legolcsobbat ami nem marad el a gyari minosegtol...  :flowers:

Erre sajnos nem tudom a valaszt. Majd Xanyi megmondja :). Egyebkent szerintem az utangyartottak messze vannak a gyari minosegtol. Talan akkor jarsz a legjobban, ha megveszed a legolcsobb utangyartottat es ha esetleg nem minosegi akar akat tobbszor is ki lehet cserelni a gyari arabol.
Ja bocsika, kicsit rosszul fogalmaztam először. De végül kiderült mi a helyzet  :clap:
Egyébként én nem is istenítem annyira a gyári cuccokat. Vettem már gyári pollenszűrőt, ami kétszer drágább volt mint egy utángyártott és fele olyan a minősége.

Nem tudom, hogy az utóbbi időben miket szerelnek bele, a régi Toyoták gyári csapágyait a Koyo szállította, a Toyota csak csomagolt.
Én anno ITT vettem, a gyárihoz képest negyed áron. Kérdezz utána.

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4985 Dátum: 2011.09.25 18:09:58 »
sziasztok!

Yarisom 99-e évjáratú és japán.

A probléma a műszerfal közepén található (rádiós)kijelzővel van.Valamiért nem működik ezért cseréltem benne biztositékot majd megint működött egy ideg és utána végleg felmondta a szolgálatot.Hideg téli napokon szokott működni, de akkor is csak addig amíg a kocsi fel nem melegszik.aztán ismét nincs kép.

mi lehet a gond?Cseréljek ismét biztosítékot benne?

előre is köszi.

Nekem is volt hasonló problémám. kikapcsolt és nem reagált semmire. Lehúztam a csatlakozót a hátuljáról és kb 5 perc után visszadugtam. Azóta semmi gond nem volt vele.
Ez 1 éve történt.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4986 Dátum: 2011.09.26 18:55:02 »
Ok, csak leirtad, hogy 13 ezerol 100 ezerig lehet kapni es lehetoleg gyari minoseghez hasonlot. Nem azt irtad, hogy a leheto legolcsobbat ami nem marad el a gyari minosegtol...  :flowers:

Erre sajnos nem tudom a valaszt. Majd Xanyi megmondja :). Egyebkent szerintem az utangyartottak messze vannak a gyari minosegtol. Talan akkor jarsz a legjobban, ha megveszed a legolcsobb utangyartottat es ha esetleg nem minosegi akar akat tobbszor is ki lehet cserelni a gyari arabol.
Ja bocsika, kicsit rosszul fogalmaztam először. De végül kiderült mi a helyzet  :clap:
Egyébként én nem is istenítem annyira a gyári cuccokat. Vettem már gyári pollenszűrőt, ami kétszer drágább volt mint egy utángyártott és fele olyan a minősége.

Nem tudom, hogy az utóbbi időben miket szerelnek bele, a régi Toyoták gyári csapágyait a Koyo szállította, a Toyota csak csomagolt.
Én anno ITT vettem, a gyárihoz képest negyed áron. Kérdezz utána.

Köszönöm a tippet. Utánanézek.
Japó Yaris 1.3 Sol

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4987 Dátum: 2011.10.02 18:18:51 »
sziasztok!

Yarisom 99-e évjáratú és japán.

A probléma a műszerfal közepén található (rádiós)kijelzővel van.Valamiért nem működik ezért cseréltem benne biztositékot majd megint működött egy ideg és utána végleg felmondta a szolgálatot.Hideg téli napokon szokott működni, de akkor is csak addig amíg a kocsi fel nem melegszik.aztán ismét nincs kép.

mi lehet a gond?Cseréljek ismét biztosítékot benne?

előre is köszi.

Nekem is volt hasonló problémám. kikapcsolt és nem reagált semmire. Lehúztam a csatlakozót a hátuljáról és kb 5 perc után visszadugtam. Azóta semmi gond nem volt vele.
Ez 1 éve történt.

És mennyire kellett megbontani a műszerfalat?Mármint arra a csatlakozóra gondolsz ami a kijelző mögött van, ugye?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4988 Dátum: 2011.10.03 20:24:37 »
Igen, arra gondolok. A közép konzolon van 3 gomb egymás mellett (hőfok,ventilátor fordulat, Levegő iránya) Ezeket lehúzod. Találsz 2db csavart.Amint kicsavartad megfogod a konzolt kétoldalt ahol az illesztése van a rádióval. Meghúzod magadra kb 1,5-2 cm-t. utána a tetejét is meghúzod, de csak annyira hogy kipattanjon.Alját felhajtod a szélvédő irányába addig míg a vezeték engedi. Óvatosan, mert elakad az ablaktörlő kapcsolójába.Tehát ki kell játszani. Elvileg már hozzáférsz a csatihoz.
Remélem segítettem.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4989 Dátum: 2011.10.04 09:14:15 »
vettem  a gépbe 3 év TS üléseket... beraktam az elsőket zsír csak egy kis lyukat kellet fúrni hogy fel feküdjön de ez nem részletezem
miket kellett fúrni az első üléseknél???
nálam egyszerű volt: kiszedtem a gyárit, majd be a Ts ülést.

a hátsót nem bántottam. nem merem... azt ha egyszer kiveszem, többet nem raknám vissza ( legalább fél decit hozna a 25kg súlycsökkentés :D )
Első üléseknél más a francia és a japán. Japánba franciát könnyebb rakni, mert csak le kell vágni a fütyit, fordítva fúrni kell...
hátsó ülés 32 kg... (facelift előttibe tuti)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Jenor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4990 Dátum: 2011.10.08 09:57:32 »
Üdv!

Nekem van egy 1.4 D4D-s yarisom, 2003-as kiadású. Az alábbi próbléma jelentkezik nálla: Csak hideg inditásnál vehető észre: a motor egyenletlenűl jár alapjáraton, mintha az egyik henger nem műkődne. De valójában a töltö levegő szabályzó pillangó szelepet mozgatja a vezérlés,  ettől a motor fordulata változik és ezért hallatszik úgy mintha nem járna az egyik henger. De csak hidegen csinálja, ha rálépek a gázra és kicsit megemellem a fordúlatot akkor nem csínálja tovább. Ha valaki találkozót már ilyen próblémával, szívesen elfogadók szakmai segítséget. Hogy mi lehet a próbléma és hogyan lehet orvosolni (lehetőleg a méregdrága szervízet elkerülve)
Előre is köszönőm a válaszókat.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4991 Dátum: 2011.10.08 11:07:12 »
Izzitogyertyakat nezted mar? Nekunk ezt csinalta anno egy OFF autonk, amikor megadta magat az egyik gyertya.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4992 Dátum: 2011.10.08 12:35:00 »
Üdv!

Nekem van egy 1.4 D4D-s yarisom, 2003-as kiadású. Az alábbi próbléma jelentkezik nálla: Csak hideg inditásnál vehető észre: a motor egyenletlenűl jár alapjáraton, mintha az egyik henger nem műkődne. De valójában a töltö levegő szabályzó pillangó szelepet mozgatja a vezérlés,  ettől a motor fordulata változik és ezért hallatszik úgy mintha nem járna az egyik henger. De csak hidegen csinálja, ha rálépek a gázra és kicsit megemellem a fordúlatot akkor nem csínálja tovább. Ha valaki találkozót már ilyen próblémával, szívesen elfogadók szakmai segítséget. Hogy mi lehet a próbléma és hogyan lehet orvosolni (lehetőleg a méregdrága szervízet elkerülve)
Előre is köszönőm a válaszókat.

Az EGR rendszert kell kitisztítani + fojtószelepháznál a vékony kis csatornát. A koromtól eldugul.
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4993 Dátum: 2011.10.08 12:39:10 »
Guruk segítségét kérném (pl Xanyi :) ), hogy a TS jobboldali és bal hátsó motortartó bakja megegyezik-e a Verso 1.5 bakjával vagy esetleg xB bakjával? Valamint utángyártott bakot lehet kapni valahol?

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #4994 Dátum: 2011.10.08 12:50:17 »
Igen, arra gondolok. A közép konzolon van 3 gomb egymás mellett (hőfok,ventilátor fordulat, Levegő iránya) Ezeket lehúzod. Találsz 2db csavart.Amint kicsavartad megfogod a konzolt kétoldalt ahol az illesztése van a rádióval. Meghúzod magadra kb 1,5-2 cm-t. utána a tetejét is meghúzod, de csak annyira hogy kipattanjon.Alját felhajtod a szélvédő irányába addig míg a vezeték engedi. Óvatosan, mert elakad az ablaktörlő kapcsolójába.Tehát ki kell játszani. Elvileg már hozzáférsz a csatihoz.
Remélem segítettem.

Sikerült leszedni, lehúztam a csatlakozót( a felsőt), majd vissza, de sajnos semmi. Lehet, hogy a gyújtást rá kellett volna adni és úgy csinálni mindezt vagy a lejjebb található csatlakozót is le kellett volna húznom?