Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763886 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4965 Dátum: 2011.09.21 18:08:37 »
Elvileg nincs trükk benne.
Ha lufis az ülés akkor a stekkerrel óvatosan!  ;)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4966 Dátum: 2011.09.21 19:18:45 »
az nem belül van a kasztnin látszik kívülről is? az komoly :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4967 Dátum: 2011.09.21 22:01:45 »
az nem belül van a kasztnin látszik kívülről is? az komoly :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:

Bentől tekered ki  ;)
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4968 Dátum: 2011.09.22 07:28:06 »
jaja akartam de ***ta az agyam levágtam a fejét kiszedtem az ülést és hegesztettem rá egy anyát azzal ki jött [rohog] [rohog] [rohog]
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4969 Dátum: 2011.09.22 12:04:52 »
jaja akartam de ***ta az agyam levágtam a fejét kiszedtem az ülést és hegesztettem rá egy anyát azzal ki jött [rohog] [rohog] [rohog]
És azzal mennyivel volt jobb, mint a gyári fejjel?  ::)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4970 Dátum: 2011.09.22 17:59:32 »
A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es 1.3-as Yarisom kicsit morgós lett mostanában. Valószínűleg hátsó kerékcsapágyat kell cserélni. (még nem tudom melyik oldalt) Unix webshopban néztem mik a lehetőségek és 13 ezer Ft-tól egészen 100 ezerig van minden féle. Én valami gyári minőséghez hasonlót szeretnék de nem tudom melyik márkát érdemes ezek közül venni: Bendix, Breda, Jakoparts, Optimal, Ruville, SKF, Swag/Febi. Van esetleg valami ötletetek vagy tapasztalatotok? Előre is köszi.
Japó Yaris 1.3 Sol

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4971 Dátum: 2011.09.22 18:16:12 »
A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es 1.3-as Yarisom kicsit morgós lett mostanában. Valószínűleg hátsó kerékcsapágyat kell cserélni. (még nem tudom melyik oldalt) Unix webshopban néztem mik a lehetőségek és 13 ezer Ft-tól egészen 100 ezerig van minden féle. Én valami gyári minőséghez hasonlót szeretnék de nem tudom melyik márkát érdemes ezek közül venni: Bendix, Breda, Jakoparts, Optimal, Ruville, SKF, Swag/Febi. Van esetleg valami ötletetek vagy tapasztalatotok? Előre is köszi.

Miert nem veszel gyarit? Azt hiszem az is 100ezer alatt megall...

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4972 Dátum: 2011.09.22 18:40:17 »
sziasztok!

Yarisom 99-e évjáratú és japán.

A probléma a műszerfal közepén található (rádiós)kijelzővel van.Valamiért nem működik ezért cseréltem benne biztositékot majd megint működött egy ideg és utána végleg felmondta a szolgálatot.Hideg téli napokon szokott működni, de akkor is csak addig amíg a kocsi fel nem melegszik.aztán ismét nincs kép.

mi lehet a gond?Cseréljek ismét biztosítékot benne?

előre is köszi.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4973 Dátum: 2011.09.23 10:47:21 »
A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es 1.3-as Yarisom kicsit morgós lett mostanában. Valószínűleg hátsó kerékcsapágyat kell cserélni. (még nem tudom melyik oldalt) Unix webshopban néztem mik a lehetőségek és 13 ezer Ft-tól egészen 100 ezerig van minden féle. Én valami gyári minőséghez hasonlót szeretnék de nem tudom melyik márkát érdemes ezek közül venni: Bendix, Breda, Jakoparts, Optimal, Ruville, SKF, Swag/Febi. Van esetleg valami ötletetek vagy tapasztalatotok? Előre is köszi.

Miert nem veszel gyarit? Azt hiszem az is 100ezer alatt megall...

Azért nem akarok feltétlenül gyárit mert ha olcsóbban is kapok hasonlót nem szeretnék feleslegesen ráfizetni. Itt azért nem egy filléres alkatrészről van szó  :)
Japó Yaris 1.3 Sol

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4974 Dátum: 2011.09.23 11:13:11 »
A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es 1.3-as Yarisom kicsit morgós lett mostanában. Valószínűleg hátsó kerékcsapágyat kell cserélni. (még nem tudom melyik oldalt) Unix webshopban néztem mik a lehetőségek és 13 ezer Ft-tól egészen 100 ezerig van minden féle. Én valami gyári minőséghez hasonlót szeretnék de nem tudom melyik márkát érdemes ezek közül venni: Bendix, Breda, Jakoparts, Optimal, Ruville, SKF, Swag/Febi. Van esetleg valami ötletetek vagy tapasztalatotok? Előre is köszi.

Miert nem veszel gyarit? Azt hiszem az is 100ezer alatt megall...

Azért nem akarok feltétlenül gyárit mert ha olcsóbban is kapok hasonlót nem szeretnék feleslegesen ráfizetni. Itt azért nem egy filléres alkatrészről van szó  :)

Ok, csak leirtad, hogy 13 ezerol 100 ezerig lehet kapni es lehetoleg gyari minoseghez hasonlot. Nem azt irtad, hogy a leheto legolcsobbat ami nem marad el a gyari minosegtol...  :flowers:

Erre sajnos nem tudom a valaszt. Majd Xanyi megmondja :). Egyebkent szerintem az utangyartottak messze vannak a gyari minosegtol. Talan akkor jarsz a legjobban, ha megveszed a legolcsobb utangyartottat es ha esetleg nem minosegi akar akat tobbszor is ki lehet cserelni a gyari arabol.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4975 Dátum: 2011.09.23 14:14:06 »
Ok, csak leirtad, hogy 13 ezerol 100 ezerig lehet kapni es lehetoleg gyari minoseghez hasonlot. Nem azt irtad, hogy a leheto legolcsobbat ami nem marad el a gyari minosegtol...  :flowers:

Erre sajnos nem tudom a valaszt. Majd Xanyi megmondja :). Egyebkent szerintem az utangyartottak messze vannak a gyari minosegtol. Talan akkor jarsz a legjobban, ha megveszed a legolcsobb utangyartottat es ha esetleg nem minosegi akar akat tobbszor is ki lehet cserelni a gyari arabol.
Ja bocsika, kicsit rosszul fogalmaztam először. De végül kiderült mi a helyzet  :clap:
Egyébként én nem is istenítem annyira a gyári cuccokat. Vettem már gyári pollenszűrőt, ami kétszer drágább volt mint egy utángyártott és fele olyan a minősége.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.23 14:14:59 írta kleingy »
Japó Yaris 1.3 Sol

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4976 Dátum: 2011.09.23 19:02:15 »
Jakoparts/Japanparts jó lesz neked, az agyban bent ugyanúgy japán csapágy van mint a gyáriba!
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4977 Dátum: 2011.09.24 07:19:04 »
na hali
kellene  még  egy kis segítség
vettem  a gépbe 3 év TS üléseket... beraktam az elsőket zsír csak egy kis lyukat kellet fúrni hogy fel feküdjön de ez nem részletezem
de van hátsóm is amivel megszívtam mert nem néztem milyen a felfogatása hátul mivel a csavar résszel nincs semmi gond az pont ott van mint az enyémen... de a hátsó beakasztós rész ami fogja az ülést az teljesen más nekem ilyen beledugós izéé a TS é meg kampós
össze lehet valahogy hozni hogy bemenjen a TS ülés? vagy mit csináljak vele? gyújtsam meg?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4978 Dátum: 2011.09.24 13:59:06 »
na hali
kellene  még  egy kis segítség
vettem  a gépbe 3 év TS üléseket... beraktam az elsőket zsír csak egy kis lyukat kellet fúrni hogy fel feküdjön de ez nem részletezem
de van hátsóm is amivel megszívtam mert nem néztem milyen a felfogatása hátul mivel a csavar résszel nincs semmi gond az pont ott van mint az enyémen... de a hátsó beakasztós rész ami fogja az ülést az teljesen más nekem ilyen beledugós izéé a TS é meg kampós
össze lehet valahogy hozni hogy bemenjen a TS ülés? vagy mit csináljak vele? gyújtsam meg?

Hát igen, japán kontra francia...
De nincs nagy vész, az elsőket is visszacseréled én meg átveszem a komplett TS garnitúrát ingyé, hisz neked úgy sem kell  [rohog] [rohog] Az én japán Yarisomba jó lesz  :hug:
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4979 Dátum: 2011.09.24 14:36:55 »
na megegyeztünk  :clap: :clap: :clap: :clap:
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag