Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763845 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4935 Dátum: 2011.08.28 12:43:06 »
Köszi a gyors választ !
Én is olyan 35000 km körül voltam a váltóval egy ötperces kalibráláson , mert már alapjáraton nem indult meg az autó , csak nagyobb gázadásra.
Azóta tökéletesen működik.Ha nekem is 200000 km-ig csak ennyi gond lesz a váltóval , akkor elégedett leszek. :D

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4936 Dátum: 2011.08.30 18:29:24 »
Köszi a gyors választ !
Én is olyan 35000 km körül voltam a váltóval egy ötperces kalibráláson , mert már alapjáraton nem indult meg az autó , csak nagyobb gázadásra.
Azóta tökéletesen működik.Ha nekem is 200000 km-ig csak ennyi gond lesz a váltóval , akkor elégedett leszek. :D

Szóval holnap megyek a szervizbe....De már kiderítettem dolgokat..Holnap este beszámolok.
Üdv:Kamboy

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4937 Dátum: 2011.08.31 21:00:04 »
Sziasztok!

A mai napon a szervizben eltöltöttünk 3 órát a diagnosztikára.
A gyertyákat kivettük és mind a 4 koszos volt!
Mértünk kipufogó gázt is, az is rendben volt.
Próbáltuk a VVT-I szabályzó részt ki-be kapcsolni és ott néha előjött a hiba de nem mindig.
1 hibakódot  dobott az autóm:P0016
Ami elvileg a vezérműláncra vagy a főtengely és a szelepérzékelőkre mutat.
Ezzel az a gondom hogy a hiba nem állandó...Vagyis ha a lánccal van a gond akkor mindig hibázna.
Ahhoz hogy a láncra ránézzünk szét kell bombázni a motort. Az meg minimum 3 óra.
Én mondtam hogy az üzemanyag irányába keressük a hibát, de a megfelelő műszer nem volt a szervizben(üzemanyag nyomás mérő). A központtól várjuk a segítséget.
A lefulladás után viszont 2-3-ra indul csak be...Ezért gondolok üzemanyag ellátásra.
De lehet hogy a pillangó szelep motorja nincs a toppon.

Várom további hozzászólásotokat ebben a témában.
Üdv:Kamboy

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4938 Dátum: 2011.08.31 21:19:11 »
Az ilyen fantom hibák jellemzően elektromos jellegűek szoktak lenni... Szóval én inkább a két említett jeladó felé keresgélnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4939 Dátum: 2011.09.01 17:18:25 »
Helo,

melyik jobb a yaris I váltójába benzines 2001-es: VCastrol SAF-XO SAE 75W-90 - Syntrax Longlife  vagy TAF-X SAE 75W-90 - Syntrans?
Olvastam, hogy vki másnak is ablaktörlő gondja volt, bajuszkapcsoló. Nekem a szakaszos része nem megy. Mindössze 45 ezer forint. Eléggé pironkodva mondták meg az árát. Marad ahogy van.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4940 Dátum: 2011.09.01 18:05:54 »
Helo,

melyik jobb a yaris I váltójába benzines 2001-es: VCastrol SAF-XO SAE 75W-90 - Syntrax Longlife  vagy TAF-X SAE 75W-90 - Syntrans?
Olvastam, hogy vki másnak is ablaktörlő gondja volt, bajuszkapcsoló. Nekem a szakaszos része nem megy. Mindössze 45 ezer forint. Eléggé pironkodva mondták meg az árát. Marad ahogy van.

A TAF-X jó bele.
Kapcsolóból bontott nem jó?
Xanyi

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4941 Dátum: 2011.09.01 18:36:10 »
De jo persze, meg gondoltam hogy drága, csak azért mégis. Majd túrok vhonnan idővel kapcsolot.


Helo,

melyik jobb a yaris I váltójába benzines 2001-es: VCastrol SAF-XO SAE 75W-90 - Syntrax Longlife  vagy TAF-X SAE 75W-90 - Syntrans?
Olvastam, hogy vki másnak is ablaktörlő gondja volt, bajuszkapcsoló. Nekem a szakaszos része nem megy. Mindössze 45 ezer forint. Eléggé pironkodva mondták meg az árát. Marad ahogy van.

A TAF-X jó bele.
Kapcsolóból bontott nem jó?

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4942 Dátum: 2011.09.03 10:46:24 »
Segítsetek! Következő a hibajelenség: nem megy az első ablakmosó, a "bajuszkapcsoló" hátrahúzásakor csak az ablaktörlő megy, motorhangot nem hallani nem is sprioccel... A hátsó viszont működik  rendesen. Mi lehet a gond?
 :helpsmilie:

Az első és a hátsó két külön motor, tehát az hogy a hátsó megy, most ebből a szempontból lényegtelen.
Ha a motor hangját sem hallod, akkor valamilyen elektromos gond lesz: kapcsoló, vezeték, vagy maga a motor. Általában a motor szokott elhalálozni, ez sajnos az esetek 99%-ában van így. Legegyszerübb ha a lökhárítósarok/dobbetét megbontásával odajutsz a tartályhoz, és a két motoron megcseréled a csatlakozót. Ha ezután az elsőt működtetve spriccel a hátsó, viszont a hátsót működtetve az első nem, akkor értelemszerüen a motor a hibás.

Na most jutottam el odáig hogy megnézzem mi a gond... Ahogy írtad a motor a hibás, megcseréltem a csöveket és a két csatlakozót így működik!

Köszönöm, most már csak egy motort kell szereznem és újra minden ok lessz...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4943 Dátum: 2011.09.05 14:22:33 »
Az ilyen fantom hibák jellemzően elektromos jellegűek szoktak lenni... Szóval én inkább a két említett jeladó felé keresgélnék.

Na szóval nem boldogulok a szervizekkel sehogyan sem. Így elkezdtem a saját sufnituning módszert.
Persze legalább 10 szerelővel beszéltem és senki nem vállalta. A szakszervizt ajánlották! De ők még mindig nem léptek előrébb felém.
Na mind1.Amire én gondolok az a VVT-I mágnes szelep belsejében lévő olajsár okozta problémát látom.
Ezért kiszedtem a szelepet és kitakarítottam. Majd vissza tettem. Tegnap történt a nagy meló(20 perc) így ennek a tesztje a héten derül ki.
Vagyis hogy a motor dadogás előjön-e?

Bármi változás történik,jelzem.
Üdv:Kamboy

clockwork

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4944 Dátum: 2011.09.09 15:27:56 »
Üdvözlet mindenkinek!

2004-es 1.0 Yarisnál ha tekerem a kormányt kattanó hang hallatszik elölről, de csak álló helyzetben, illetve lassú gurulásnál, olyan mintha egy vastagabb rugó hozzáérne vmihez, most voltam márkaszervízben féktárcsa- és betét cserén. Jeleztem a problémát, de állítólag csak meg kellett kenni vmi rugót - a hang valóban halkabb lett, de még mindig hallom...Nekem ez a kenjük be WD40-nel nem jön be, szerintetek mi lehet a gond? Ja, nem vagyok műszaki zseni, szóval ha vki tudja mi lehet, kérem laikusnak érthető módon fogalmazzon, hogy én is el tudjam mondani a privát szakinak mit is szeretnék. Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

narancs

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4945 Dátum: 2011.09.09 17:18:25 »
Üdvözlet mindenkinek!

2004-es 1.0 Yarisnál ha tekerem a kormányt kattanó hang hallatszik elölről, de csak álló helyzetben, illetve lassú gurulásnál, olyan mintha egy vastagabb rugó hozzáérne vmihez, most voltam márkaszervízben féktárcsa- és betét cserén. Jeleztem a problémát, de állítólag csak meg kellett kenni vmi rugót - a hang valóban halkabb lett, de még mindig hallom...Nekem ez a kenjük be WD40-nel nem jön be, szerintetek mi lehet a gond? Ja, nem vagyok műszaki zseni, szóval ha vki tudja mi lehet, kérem laikusnak érthető módon fogalmazzon, hogy én is el tudjam mondani a privát szakinak mit is szeretnék. Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

narancs

De miért kellene privát szaki? Ha már valahol csinálták, akkor oda illik visszamenni, és elmondani hogy nem sikerült a javítás, kicsit komolyabban foglalkozzanak vele. Lehet hogy a fékjavítás mellett nem jutott rá elég idő (be vannak osztva a szerelők, ha ott a köv. autó akkor bizony azzal kell foglalkozni)
Xanyi

fotomuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4946 Dátum: 2011.09.10 12:07:29 »
2007 márciusi Yaris 1.3 garantáltan 27.000 km-rel. Nemrég óta a bal hátső kerék felől gyanús zaj hallatszik.
Autószerelő haver szerint csapágy hiba. Kérdésem, hogy ennyi km után normál (közút, autópálya) körülmények között
törvényszerű-e a meghibásodás?
Érdemes-e a márkaképviselethez fordulni a problémával, mivel a csapágy ára elég húzós (40-90 eFt).

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4947 Dátum: 2011.09.11 12:14:11 »
Szerelő kollégák, segítsetek!  :flowers:

Megvettem a gömbfejeket, és ki szerettem volna venni a lengőkarokat, mert ahol tudnak préselni (és nem kalapálnak), ott nem vállalták a lengőkar kiszerelését (vagyis elvitték volna egy szervízbe az autót horror összegért).

Szétszedés közben azonban problémába ütköztem, a jobb lengőkar első vízszintesen lévő csavarját ha kitekerem a menetből, akkor utána nem tudom kihúzni, mert a karter aljába ütközik a csavar.
Lehet, hogy ha a rugó össze lenne húzva, és a lengőkart megemelném, akkor valahogy ki tudnám játszani onnan? Vagy hogyan szokás ezt kivenni?

Továbbá a lengőkar hátulján levő függőleges anyás csavart képtelen voltam megindítani, 3 elég masszív csillagkulcs fejét is meghajlítottam. Lehet, hogy ehez is emelni kéne a lengőkart, hogy ne feszüljön a csavar? Vagy az ott nem feszülhet?

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4948 Dátum: 2011.09.11 12:23:44 »
Szerelő kollégák, segítsetek!  :flowers:

Megvettem a gömbfejeket, és ki szerettem volna venni a lengőkarokat, mert ahol tudnak préselni (és nem kalapálnak), ott nem vállalták a lengőkar kiszerelését (vagyis elvitték volna egy szervízbe az autót horror összegért).

Szétszedés közben azonban problémába ütköztem, a jobb lengőkar első vízszintesen lévő csavarját ha kitekerem a menetből, akkor utána nem tudom kihúzni, mert a karter aljába ütközik a csavar.
Lehet, hogy ha a rugó össze lenne húzva, és a lengőkart megemelném, akkor valahogy ki tudnám játszani onnan? Vagy hogyan szokás ezt kivenni?

Továbbá a lengőkar hátulján levő függőleges anyás csavart képtelen voltam megindítani, 3 elég masszív csillagkulcs fejét is meghajlítottam. Lehet, hogy ehez is emelni kéne a lengőkart, hogy ne feszüljön a csavar? Vagy az ott nem feszülhet?

Ha nem volt meg szetszedve akkor eleg huzos lesz a kiszereles. Nekem par hettel ezelott csereltek feltengelyt szerelok es egyszercsak mondtak, hogy ki kellene menni mert most jon az a resz amikor sirni fogok. Kemeny uteseket kellett ramerni miutan a fuggoleges anyas reszt lecsavartak  :ph34r:.

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4949 Dátum: 2011.09.11 12:49:12 »
Ha nem volt meg szetszedve akkor eleg huzos lesz a kiszereles. Nekem par hettel ezelott csereltek feltengelyt szerelok es egyszercsak mondtak, hogy ki kellene menni mert most jon az a resz amikor sirni fogok. Kemeny uteseket kellett ramerni miutan a fuggoleges anyas reszt lecsavartak  :ph34r:.

Mármint mit ütöttek? Meg amúgy a féltengely cseréhez hogyhogy lengőkart is ki kellett venni, nem elég a csonkállványt?