Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763987 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4830 Dátum: 2011.06.14 13:27:53 »
Sziasztok!
Segítséget vagy inkább tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek Toyota Yaris 1.0-ás, 2000-es évjáratú autómmal.
Már több éve ég a sárga motorhiba jelző lámpa, és a hibakód szegény keveréket jelöl. Azt mondták szerelőnél, hogy ez azért van, mert rövid távon használom az autót, és ki kell húzatni 2-ben, és eltűnik. Nem tűnt el. Most olyan hiba jelentkezett, hogy hosszabb leállás utáni indulásnál ugrál az autó, gyenge, nincs benn erő, aztán bemelegszik a motor és utána nincs gond. 
Szétszedtem, minden vezetéket-csatlakozót megnéztem, kontakt spray-el befújtam, de minden ép volt.
Lambdaszonda? Levegőmennyiség-mérő? Gyertya? 
Mi lehet a gond? Kihez érdemes fordulni?  Mit tegyek?


Segítségetek előre is köszönöm!


Eddig nem zavart?  :ph34r:

Szerelő azt mondta, hogy ez "Toyota betegség" ha rövid távon használod, mert bekormolódik lambda szonda.
Azt mondta ki kell égetni rendesen, és jó lesz. Cégnél két corollán is ég, és arra is ezt mondták.
Én nem értek hozzá, de ezért kérdezem, mert már nagyon zavar.

Mi a pontos hibakod?
Bevallom oszinten, hogy ilyen "Toyota betegsegrol" meg nem hallottam. Ha a legtomeg mero tisztitasa megtortent es nem javult a helyzet akkor javaslom vidd el masik szerelohoz aki nem megmagyarazza, hanem megoldja a problemat.

Fabius Maximus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4831 Dátum: 2011.06.14 13:35:52 »
Nem tudom a pontos hibakódot, mert szerelő csak kód megfejtését közölte, hogy "szegény keverék".
Mindenképp elviszem szerelőhöz, csak mondom előtte megkérdezem járt-e más is így, és okulok az ő esetéből.
Tegnap légtömegmérőt kipucoltam, de aksi saruit is lehúztam, így most elaludt hibajelző lámpa(elfelejtette?), de reggel viszont ugrált induláskor autó.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.14 13:37:18 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4832 Dátum: 2011.06.14 13:38:16 »
Nincs olyan Toyota betegség, hogy ég a motorkód! Mindent azonnal meg kell oldani, nem véletlen ég a lámpa. Vidd el máshova, az ilyen nem szerelő... :no:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4833 Dátum: 2011.06.14 13:45:55 »
Sziasztok,

mitol jelenhet meg a (pirosan villogo) check coolant level visszajelzes. gondoltam h elment a hutoviz, vettem is utanpotlast, de kb. 1 liter feltoltessel ismet a FULL feliratnal allt a szint. ennek ellenere a piros jelzes nehany perc utan ujra visszater. valakinek tippje?

koszi,
w7
Ez az azonnali szerviz kategória!  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4834 Dátum: 2011.06.14 15:27:29 »
Már több éve ég a sárga motorhiba jelző lámpa...
:eek: :helpsmilie: :no:

Kihez érdemes fordulni?
Márkaszervízhez. Akár többhoz is, amíg találsz olyat, amelyik nem hajt el ilyen hülye "ki kell néha pörgetni" dumákkal! Ha "szerencséd" van, akkor a rángatózás már azt jelzi, hogy a nem megfelelő keverék miatt mondjuk a katalizátor károsodott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4835 Dátum: 2011.06.14 16:43:47 »
Nálam a probléma megoldva. A légtömegmérő volt a ludas. Kösz Xanyi (virtuális sör mellékelve)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4836 Dátum: 2011.06.14 18:45:03 »
Így van, és Fabius Maximusnál is az van, ugyanis a Yarisoknál az okozza a túl szegény keverék (P0171-es) hibakódot. Attisnak is az volt benne...
5 perces munkáva, orvosolható a probléma, ha normális helyre viszi az ember, nem olyanhoz aki "betegségnek" állítja be. Ha napi 500 m használod az autót se lehet benne hibakód...

Hogy azóta ettől mi ment tönkre benne, azt a jóég tudja...
Egyébként a légtömegmérő tisztítást Palaczk leírása alapján csináltad?
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4837 Dátum: 2011.06.15 10:39:39 »
Nem tudom, hogy írtam-e valahol, de gondoltam megosztom, hátha valaki más is találkozik ezzel: Futómű kopogás, olyasmi hangon, mintha a stabrúd lenne az az elfáradt szilentek miatt. De nem! Miután kicseréltem mindet, nem tűnt el a hang, és ekkor vettem észre, hogy a lengőkarban lévő gömbfej nyekereg, elég olajpárás volt kívülről, valmaint meghúzva az azt védő gumisapkát látszott rajta, hogy a teteje repedezett. Kapott egy kis olajat injekcióval, de ez csak félmegoldás, valamint ahogy láttam, csak lengőkarral együtt cserélhető, azt meg anyagi vonzatai miatt inkább nem erőltetném.
Mit tudok ezzel kezdeni? :(

Fabius Maximus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4838 Dátum: 2011.06.15 10:55:05 »
Így van, és Fabius Maximusnál is az van, ugyanis a Yarisoknál az okozza a túl szegény keverék (P0171-es) hibakódot. Attisnak is az volt benne...
5 perces munkáva, orvosolható a probléma, ha normális helyre viszi az ember, nem olyanhoz aki "betegségnek" állítja be. Ha napi 500 m használod az autót se lehet benne hibakód...

Hogy azóta ettől mi ment tönkre benne, azt a jóég tudja...
Egyébként a légtömegmérő tisztítást Palaczk leírása alapján csináltad?

Úgy csináltam tisztítást, és nem javult a helyzet.
Holnap reggel 8-ra viszem szervizbe.
Első szerviz azt mondta, hogy az ő Toyotáján is ég hibajel, és ki szokta üttetni hibajelet, de mindig visszajön, nem nagy gond.   :no:
Második szerviz azt mondta megnézzük mi a baj, de 99% hogy lambdaszonda.  :whistling:
Holnap a harmadik szervizbe viszem, ahol azt mondták megkeressük a hiba valós okát, és megbeszéljük mi legyen az autóval.   :clap:

Kíváncsi leszek mi lesz végeredmény...  :hmmmm:

Köszi a segítséget Mindenkinek!

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4839 Dátum: 2011.06.15 11:03:15 »
Nem tudom, hogy írtam-e valahol, de gondoltam megosztom, hátha valaki más is találkozik ezzel: Futómű kopogás, olyasmi hangon, mintha a stabrúd lenne az az elfáradt szilentek miatt. De nem! Miután kicseréltem mindet, nem tűnt el a hang, és ekkor vettem észre, hogy a lengőkarban lévő gömbfej nyekereg, elég olajpárás volt kívülről, valmaint meghúzva az azt védő gumisapkát látszott rajta, hogy a teteje repedezett. Kapott egy kis olajat injekcióval, de ez csak félmegoldás, valamint ahogy láttam, csak lengőkarral együtt cserélhető, azt meg anyagi vonzatai miatt inkább nem erőltetném.
Mit tudok ezzel kezdeni? :(

Amikor a futomuvet vettem terveztem, hogy a lengokarokba meg a hatso hidba suttetek kemenyebb pogacsakat. Van egy szerelo srac Erden, akinek TS-e volt es allitolag nagyon sokat szamit fektavon stabilitasban es nagyon megerzodik a kemenyebb gumi pogacsa. Nem tudom, hogy ugyanarra a gumi pogacsara (szilentre) gondolunk e de lengokarban nagyon nincs mas ugyhogy kizarasos alapon csak az lehet. Ha kemenyebbet lehet bele suttetni akkor gondolom gyarival megegyezo kemenysegut is.

Azert maradt el vegul a gyartasa, mert napokig nelkulozni kellett volna a hatso hidat meg a lengokarokat... Ha tobben osszedobnank egy bontott par lengokar arat akkor korforgasban legyartathatnank kemenyebbet mindenkinek  :hug:.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4840 Dátum: 2011.06.15 12:02:31 »
Ha tobben osszedobnank egy bontott par lengokar arat akkor korforgasban legyartathatnank kemenyebbet mindenkinek  :hug:.
Nekem jó az én épp lengőkarom, ez a forgós cserés nem szimpi, ki tudja melyik törött ts-ét kapnám meg :P  :flowers:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4841 Dátum: 2011.06.15 12:35:46 »
Ha tobben osszedobnank egy bontott par lengokar arat akkor korforgasban legyartathatnank kemenyebbet mindenkinek  :hug:.
Nekem jó az én épp lengőkarom, ez a forgós cserés nem szimpi, ki tudja melyik törött ts-ét kapnám meg :P  :flowers:

Ha duplna szereltetunk ki es be akkor a tiedet kapnad meg, a bontott csak ideiglenesen kerulne be mindenkiebe...  :flowers:

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4842 Dátum: 2011.06.15 12:52:47 »
Ha tobben osszedobnank egy bontott par lengokar arat akkor korforgasban legyartathatnank kemenyebbet mindenkinek  :hug:.
Nekem jó az én épp lengőkarom, ez a forgós cserés nem szimpi, ki tudja melyik törött ts-ét kapnám meg :P  :flowers:

Ha duplna szereltetunk ki es be akkor a tiedet kapnad meg, a bontott csak ideiglenesen kerulne be mindenkiebe...  :flowers:
Az mekkora bolt 2x ki-be szerelni. Inkább akkor bakon  álljon... Hogy áll a szombati 80%-om?
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4843 Dátum: 2011.06.15 12:55:33 »
Szerintem félreértessz, én erről beszélek:

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4844 Dátum: 2011.06.15 12:58:01 »
Szerintem félreértessz, én erről beszélek:


Tenyleg felreertettelek. Akkor valszeg csak a bontott/uj lengokar jatszik...  :no: