Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763972 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4770 Dátum: 2011.04.14 17:23:22 »
Bocsi az offért, de azt tudom, hogy a Mazda Mester a Reitter F. utcában nagyon megbízható futóműállítás tekintetében.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4771 Dátum: 2011.04.14 19:21:19 »
Bár mintha olyat is elpötyögtettek volna, hogy a futóműre csak pár kilométer garancia van ... Igaz ez???
Nem. Szép is lenne  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4772 Dátum: 2011.04.14 20:52:01 »
Bár mintha olyat is elpötyögtettek volna, hogy a futóműre csak pár kilométer garancia van ... Igaz ez???
Nem. Szép is lenne  ::)

Mondjuk abban van igazság, hogy a futómű jó beállítással jött ki a gyárból, tehát amennyiben állítani kell az külső behatás miatt van, és az nem garanciális hiba. Természetesen ha van egy lógó gömbfej, az garanciális, és a megbontás miatt szükséges futóműbeállítás is!
Xanyi

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4773 Dátum: 2011.04.15 10:00:40 »

Jelentem, a futóműproblémát (kerékösszetartás stb.) korrigálták, ingyen, garanciálisan.
Mondjuk ezt az első alkalommal, a méréskor is megtehették volna, nem pedig visszaoldalogva, a kinyomtatott paraméterekkel a kezemben a fejemet vakargatva, de a lényeg, hogy akceptálták és beállították.
Nem mondom meg, melyik Toyota-szakszervízben volt, a lényeg, hogy így kell ezt csinálni.


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4774 Dátum: 2011.04.15 20:27:10 »
Van egy olyan problémám a yarisommal, mióta megvettem ilyen, hogy az órája teljesen összevissza jár. (Hátra felé nem :lol:)
Másnapra mindig egészen mást mutat. Semmi összefüggés az eltérések között. Én arra gondoltam, hogy érintkezési hiba lehet és olyankor nullázódik. Rendbe tettem az érintkezőit a csatin de nem javult meg.
Van valakinek tippje?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4775 Dátum: 2011.04.15 20:49:42 »
Van egy olyan problémám a yarisommal, mióta megvettem ilyen, hogy az órája teljesen összevissza jár. (Hátra felé nem :lol:)
Másnapra mindig egészen mást mutat. Semmi összefüggés az eltérések között. Én arra gondoltam, hogy érintkezési hiba lehet és olyankor nullázódik. Rendbe tettem az érintkezőit a csatin de nem javult meg.
Van valakinek tippje?

A képen a kijelző hátulján lévő csati van. Azt ellenőrizd esetleg...

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4776 Dátum: 2011.04.15 21:14:53 »
Hát most így nem ismerem fel, de asszem egy csati ment bele az órába azt igen.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4777 Dátum: 2011.04.15 21:19:35 »
Hát most így nem ismerem fel, de asszem egy csati ment bele az órába azt igen.

A képen jelölve van, hogy egy kábel esetleg rossz helyre kerülhetett a gyártás során, az okozhat ilyet.
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4778 Dátum: 2011.04.16 18:35:37 »
Én úgy látom nekem ott egyikben sincs fémcsatlakozás, azért lefotóztam. A másik csati (a kisebb) mire való?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4779 Dátum: 2011.04.16 19:23:55 »
Én úgy látom nekem ott egyikben sincs fémcsatlakozás, azért lefotóztam. A másik csati (a kisebb) mire való?

Akkor passzolom...
Igazából ha az állandó tápot és a testet stabilan kapja (ez próbalámpával kimérhető) akkor elképzelhető hogy a kijelző krepált be maga...
Xanyi

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4780 Dátum: 2011.04.17 23:43:21 »
Sziasztok, van valakinek ötlete az alábbi problémára?:
Eddig, ha teletankoltam a gépsárkányt, akkor a computerben mindig resetelődött a hatótáv érték. Most telitanknál is fix nullát mutat, mégha kézzel nullázom is a compot. Ez mitől lehet?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4781 Dátum: 2011.04.18 17:23:39 »
Sziasztok, van valakinek ötlete az alábbi problémára?:
Eddig, ha teletankoltam a gépsárkányt, akkor a computerben mindig resetelődött a hatótáv érték. Most telitanknál is fix nullát mutat, mégha kézzel nullázom is a compot. Ez mitől lehet?

Egy áramtalanítás segíthet talán...
Xanyi

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4782 Dátum: 2011.04.19 19:33:00 »

Helló Toyo-sokk! Kib...tam az egészet a csába! Átalakítottam pedálosra,49eFt mindenestől! Köszönöm a segítőkészséget! A tapasztalataimat szivesen!

Na, meséld el ezt légyszíves hogy volt. Engem is érdekel a dolog.
Szia! Megkaptad vagy bolyong az éterbem vhol?

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4783 Dátum: 2011.04.19 20:07:38 »
segítsetek már eltűnt a szerviz könyvem és nem tudom hány kilóméter után kell cserélnem a váltó olajat..? meg a pollenszűrőt?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4784 Dátum: 2011.04.19 20:18:08 »
segítsetek már eltűnt a szerviz könyvem és nem tudom hány kilóméter után kell cserélnem a váltó olajat..? meg a pollenszűrőt?

Pollenszűrőt a szervízkönyv szerint 45 ezrenként kell asszem, de ne ezzel törődj. Pollenszűrőt és légszűrőt állapot alapján kell cserélni, mert a használat módja nagyban befolyásolja a koszolódást... Lehet, hogy akár évente cserélendő!

Váltóolajra 60 ezrenkénti ellenőrzést ír, csere nincs előírva. A szervíze válogatja, mi pl. 60 ezrenként cseréljünk, valaki 100...
Xanyi