Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764049 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4695 Dátum: 2011.03.10 17:58:34 »
Ezek szerint mindig félreértjük egymást.  :cry: Lehet, hogy csak a jobb oldalit kellett volna csak kicserélni, DE
mind a ketten a baloldalról hallottuk a zajt.
Amikor átültem a jobb egybe, akkor is a bal oldalról hallottam a zajt.
Csak és kizárólag balra kanyarodáskor volt hallható a zaj.

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4696 Dátum: 2011.03.10 17:59:19 »
Mert az ékszíjat nem csak a km, hanem az idő is megöli.

Ezért sem értem, hogy miért nem akarták időben kicserélni. Nekem kellett győzködni őket, hogy MOST cseréljék ki ízibe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4697 Dátum: 2011.03.10 18:02:48 »
Igen, hátha felébredtek Ti is.
Miből?
LOL
Ahogy mondod, tényleg LOL. Sőt, OMG WTF ROTFL. Nekem/nekünk kéne valamiből felébredni amiatt, hogy neked alkalmasint kicserélték mindkét féltengely-csuklódat fölöslegesen? Miből kéne felébredni? Az álomból, hogy egy Toyota sosem romlik el? Szerintem senki sem ringatja itt magát ebben az álomban.

Érthető, hogy ideges vagy a jelentős kiadás miatt. De ezt teljesen felesleges ilyesmikkel megspékelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4698 Dátum: 2011.03.10 18:12:11 »
Ne vedd a szívedre, de sztem nem az autónak van baja, hanem a felhasználónak.
Ha bal oldalról hallod, de a jobb oldali volt a ludas, az audi-ológia, nem toyota hiba.
Tényleg ne vedd sértésnek, nem annak szántam! Akit le lehet húzni, azt rendszeresen le is húznak.
Én a helyedben keresnék egy márkafüggetlen ámbár hozzáértő szakembert, akire rá lehet bízni hasonló műveleteket normális áron.
Te is ismerszt Ts-t ráadásul kék is, az se megy tönkre, én is ismerek párat, azokkal sincs hiba. Ezt vagy fentről akarják így vagy én már nem is merem kimondani...
A gumialkatrészek (pl ékszíj vagy bordás szíj) x ezer kilóméterenként vagy max 6 évenként cserélendők, mert elöregednek, kirepedeznek (bár ez szemmel látható).

A pecsét mindenképp fog kelleni, így könnyebb eladni főleg a Toyotákat. De az tuti, hogy olajcseréken kívüli kopó alkatrészekkel járó munkafolyamatokat nem ott fogom elvégeztetni.
Sokmindent mondtak már rám, de a hallásom hibátlan így ezt most kikérem magamnak!  :nono:
Neked nyilván könnyebb dolgod van, mert a véred helyett is 0w-20-as verseny olaj folyik az ereidben, míg az enyémben bitek meg byte-ok. A lehúzásról pedig néhány szót. Vettem egy jónak tűnő 600-as motort, de mielőtt letettem volna a vételárát elvittem szakszervizbe. Nem voltam amatőr, a legjobbhoz mentem. (fórumok alapján)
Csávó átnézte, mondta, hogy ezt és azt ki kell cserélni, de OKés a vétel. Mondom: Te megvennéd magadnak? A válasza az volt, hogy igen. Így kicsengettem a pénzt.
Ahogy használtam jöttek elő a gondok (bukógomba felszerelése és nem bírtam meghúzni nyomatékkulccsal az egyik oldalán). Kiderült, hogy nemcsak hogy eldőlt a motor, valószínűleg rendesen le is zúzták, mert a blokk felső része, ahol kapcsolódik a vázhoz ELTÖRT. Vicces, mert mielőtt ez kiderült 3 nappal 200-al repesztettem huzamosabb ideig...
Visszamentem hozzájuk, csak a kezüket tárogatták... Nem járok már oda és az ismerőseim sem. Ahol tudtam lehúztam őket, és folytatom is a kapmányomat. Nade, hova vigyem ha nem SZAKSZERVIZBE? Milyen retek világ ez? vagy csak ez Abszurdisztánban fordulnak elő ilyenek?
Tehát ahelyett, hogy most kitaláljuk LENYÚLTAK megint és ÁTVERTEK [rohog] (az az ember akit ismerek kábé 10 éve, s hozzá hordtam rengeteg autót ) inkább úgy fogom fel, hogy már ez is ÚJ benne (nem kell egy darabig cserélni), ami majd eladhatóbbá teszi.  :cool2: /de nem akarom eladni, más autókkal valószínűleg mégrosszabbul járnék/
Bordás szíjat 5 évente kell cserélni a gépkönyv szerint vagy 105.000 km-nél.

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4699 Dátum: 2011.03.10 18:13:06 »
Igen, hátha felébredtek Ti is.
Miből?
LOL
Ahogy mondod, tényleg LOL. Sőt, OMG WTF ROTFL. Nekem/nekünk kéne valamiből felébredni amiatt, hogy neked alkalmasint kicserélték mindkét féltengely-csuklódat fölöslegesen? Miből kéne felébredni? Az álomból, hogy egy Toyota sosem romlik el? Szerintem senki sem ringatja itt magát ebben az álomban.

Érthető, hogy ideges vagy a jelentős kiadás miatt. De ezt teljesen felesleges ilyesmikkel megspékelni.

Rendben, csak ne kapd fel a vizet feleslegesen. Rámegy a szívedre hosszú távon.  :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4700 Dátum: 2011.03.11 11:42:53 »
...hova vigyem ha nem SZAKSZERVIZBE? Milyen retek világ ez? vagy csak ez Abszurdisztánban fordulnak elő ilyenek?
Nem. Én olvasom pl. a német AutoBildet, ők rendszeresen csinálnak inkognitó szervíz-teszteket. Preparált hibákkal viszik oda az autókat, amiket a kötelező szervíz során végigcheckolandó protokoll alapján a szervíz meg kéne találjon. Nem nagy dolgokra kell gondolni.

Az eredmény: kb. minden TIZEDIK szervíz találja meg az összes hibát; kb. a szervízek FELE "hiányos" vagy "elégtelen" osztályzatot kap. Márkától kb. függetlenül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4701 Dátum: 2011.03.11 11:43:30 »
Érthető, hogy ideges vagy a jelentős kiadás miatt. De ezt teljesen felesleges ilyesmikkel megspékelni.
Rendben, csak ne kapd fel a vizet feleslegesen. Rámegy a szívedre hosszú távon.  :surrender:
OK, te se, peace  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4702 Dátum: 2011.03.11 17:39:51 »
...hova vigyem ha nem SZAKSZERVIZBE? Milyen retek világ ez? vagy csak ez Abszurdisztánban fordulnak elő ilyenek?
Nem. Én olvasom pl. a német AutoBildet, ők rendszeresen csinálnak inkognitó szervíz-teszteket. Preparált hibákkal viszik oda az autókat, amiket a kötelező szervíz során végigcheckolandó protokoll alapján a szervíz meg kéne találjon. Nem nagy dolgokra kell gondolni.

Az eredmény: kb. minden TIZEDIK szervíz találja meg az összes hibát; kb. a szervízek FELE "hiányos" vagy "elégtelen" osztályzatot kap. Márkától kb. függetlenül.

Milyen hibákat csinálnak? Kiváncsi lennék én ilyesmit szoktam-e nézni kötelező szervízen, és arra is hogy kell-e...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4703 Dátum: 2011.03.11 18:18:39 »
Milyen hibákat csinálnak? Kiváncsi lennék én ilyesmit szoktam-e nézni kötelező szervízen, és arra is hogy kell-e...
Kelleni biztos, hogy kell; csak olyan hibákat építenek be, amelyeket az adott szervíznek a gyári protokoll alapján ellenőriznie kellene. Ilyesmik, mint alacsony nyomás valamelyik kerékben, elállítódott ablakmosó-fúvókák, kevés hűtőfolyadék stb. Ha érdekel, szívesen utánanézek némelyiknek konkrétan is; de elég sokat olvastam már, ilyesmik szoktak lenni.

Ehhez képest, mondom, talán ha 10 % találja meg az összes hibát. És mindez Németországban, wazz  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4704 Dátum: 2011.03.11 18:20:33 »
...hova vigyem ha nem SZAKSZERVIZBE? Milyen retek világ ez? vagy csak ez Abszurdisztánban fordulnak elő ilyenek?
Nem. Én olvasom pl. a német AutoBildet, ők rendszeresen csinálnak inkognitó szervíz-teszteket. Preparált hibákkal viszik oda az autókat, amiket a kötelező szervíz során végigcheckolandó protokoll alapján a szervíz meg kéne találjon. Nem nagy dolgokra kell gondolni.

Az eredmény: kb. minden TIZEDIK szervíz találja meg az összes hibát; kb. a szervízek FELE "hiányos" vagy "elégtelen" osztályzatot kap. Márkától kb. függetlenül.

Milyen hibákat csinálnak? Kiváncsi lennék én ilyesmit szoktam-e nézni kötelező szervízen, és arra is hogy kell-e...

Dehogy szoktál... :tt2:
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4705 Dátum: 2011.03.11 18:29:00 »
GrZack! Most olvastam el 1be az összes hozzászólásod.Te nem küldöd gyengén.Sírva röhögtem [rohog]
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4706 Dátum: 2011.03.11 18:35:12 »
Mondjuk ezek elég alap dolgok. Az ablakmosóspricninél mondjuk nem mind1, mennyire volt elállítva  [rohog]
Xanyi

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4707 Dátum: 2011.03.11 18:40:27 »
Mondjuk ezek elég alap dolgok. Az ablakmosóspricninél mondjuk nem mind1, mennyire volt elállítva  [rohog]

Valamit meg úgy akartam még mondani neked ezzel kapcsolatban de kiverted a fejemből
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4708 Dátum: 2011.03.11 21:02:31 »
Mondjuk ezek elég alap dolgok. Az ablakmosóspricninél mondjuk nem mind1, mennyire volt elállítva  [rohog]
Meg az ablakmosót jobb menet közben vizsgálni, mert 95%-ban úgy használjuk. Ha álló helyzetben beállítod jól, akkor a menetszél miatt az egész lötty az ablaktörlő karjára megy, nem az ablakra.
(Xanyi, az enyémet hagyd békén, jó az úgy, ahogy van  :D)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4709 Dátum: 2011.03.11 21:48:34 »
Mondjuk ezek elég alap dolgok. Az ablakmosóspricninél mondjuk nem mind1, mennyire volt elállítva  [rohog]
Meg az ablakmosót jobb menet közben vizsgálni, mert 95%-ban úgy használjuk. Ha álló helyzetben beállítod jól, akkor a menetszél miatt az egész lötty az ablaktörlő karjára megy, nem az ablakra.
(Xanyi, az enyémet hagyd békén, jó az úgy, ahogy van  :D)

Corolla/Auris, az új Avensis, Yaris II, új Hilux, ezek már mind-mind a permetezős terítős fajta spricnivel vannak szerelve, állítani sem lehet. Úgyhogy elrontanám én a Tiedet, de nem tudom  [rohog]
Xanyi