Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763640 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4680 Dátum: 2011.03.10 00:04:28 »
Milyen maghajtó szíjra gondolsz, mert ha vezérműszíjra, akkor helyben vagyunk...
Az én autóm 2001-es és a  kopó alkatrészeken kívül (kuplung, féktárcsa, betétek) meghibásodás miatt csak a csomiajtó teleszkópját kéne cserélni, de nagyon nem izgat, hogy elfáradt.
Nem viccnek szántam, hogy olyan helyre kell hordani, ahol nem vezetnek meg hanem azt cserélik, amit kell. Még csak hallani sem hallottam, hogy vvti vezérlő cucc mechanikájához kellett volna nyúlni.
És lehet hogy nincs sok Yaris TS, de egy páran tartjuk a kapcsolatot és ilyen problémák, mint nálad még csak fel sem merültek.
A vízpumpát például miért kellett cserélni? Azt a vvti-s fogaskereket miért kellet kicserélni, mi volt a jelenség/indok?


Jahh, csak, hogy tudd. A szomszédomnak is 2001-es kék TS-e van. 320.000 km-nél jár. SEMMI ilyet nem kellett cserélnie neki se, pedig ők nem kímélik Győr - Bp oda vissza hetente volt, hogy kétszer. Végsebesség közelébe, 400 kg könyvvel megpakolva, macskakövön 70-el (amit én inkább elkerülök és a hosszabb utat választom helyette) stb...
Többek között ezért is vettem "megbízható" autót.  :banging:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4681 Dátum: 2011.03.10 14:53:21 »

Most kaptam a híreket, kicserélték a bal külsőt, s ugyanúgy recseg-ropog. Úh most kicserélik a jobb külsőt is. (+25k).
Ha az sem, akkor feladom és lehet felgyújtom.
Toronycsapágynak milyen hangja van/lenne?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4682 Dátum: 2011.03.10 15:07:58 »
Ezt most nem értem!  :eek:
Milyen szerelő ez? Hibafeltárás és -azonosítás helyett találomra cserélget, aztán hátha beletrafál?
Hát más fa..val (pénzével) könnyű.  :nono:

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4683 Dátum: 2011.03.10 15:12:49 »

Most kaptam a híreket, kicserélték a bal külsőt, s ugyanúgy recseg-ropog. Úh most kicserélik a jobb külsőt is. (+25k).
Ha az sem, akkor feladom és lehet felgyújtom.
Toronycsapágynak milyen hangja van/lenne?


Adtam egy tippet, hova vidd feltengellyel kapcsolatban. Ok megmondtak volna ingyen is, hogy az e a baja es csak a hiba orvoslasaert kertek volna penzt. Most ott tartasz, hogy fizettel ujra a semmiert es most itt panaszkodsz. Van ennek ertelme?

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4684 Dátum: 2011.03.10 15:48:05 »
Ezt most nem értem!  :eek:
Milyen szerelő ez? Hibafeltárás és -azonosítás helyett találomra cserélget, aztán hátha beletrafál?
Hát más fa..val (pénzével) könnyű.  :nono:

a márkakereskedésbe ugyanezt csinálják! Egy BMW megmondja mi a baja btw.  :clap:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4685 Dátum: 2011.03.10 15:50:04 »

Most kaptam a híreket, kicserélték a bal külsőt, s ugyanúgy recseg-ropog. Úh most kicserélik a jobb külsőt is. (+25k).
Ha az sem, akkor feladom és lehet felgyújtom.
Toronycsapágynak milyen hangja van/lenne?


Adtam egy tippet, hova vidd feltengellyel kapcsolatban. Ok megmondtak volna ingyen is, hogy az e a baja es csak a hiba orvoslasaert kertek volna penzt. Most ott tartasz, hogy fizettel ujra a semmiert es most itt panaszkodsz. Van ennek ertelme?


Igen, hátha felébredtek Ti is.
S nem tudom Te hogy dolgozol, de nekem elég nehezemre esik szabadságot kivenni a munkahelyemről. Így nem mehetek oda és akkor, amikor csak akarok.

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4686 Dátum: 2011.03.10 16:16:45 »

Most kaptam a híreket, kicserélték a bal külsőt, s ugyanúgy recseg-ropog. Úh most kicserélik a jobb külsőt is. (+25k).
Ha az sem, akkor feladom és lehet felgyújtom.
Toronycsapágynak milyen hangja van/lenne?


Adtam egy tippet, hova vidd feltengellyel kapcsolatban. Ok megmondtak volna ingyen is, hogy az e a baja es csak a hiba orvoslasaert kertek volna penzt. Most ott tartasz, hogy fizettel ujra a semmiert es most itt panaszkodsz. Van ennek ertelme?


Igen, hátha felébredtek Ti is.
S nem tudom Te hogy dolgozol, de nekem elég nehezemre esik szabadságot kivenni a munkahelyemről. Így nem mehetek oda és akkor, amikor csak akarok.

Ezt a felebredeses dolgot nem ertem...  :ph34r:
Nem videkre kuldtelek, hanem ide Budapestre a 17. keruletbe  :flowers:. A heten gumisnal is jartam Ujpesten ugy, hogy Budan lakom es Corvin kozben dolgozom, valamint egyik reggel meg Nograd megyebe is kiugrottam gumit venni, ugy hogy szabadnapot nem vettem ki es atlag 9-10 orakat dolgoztam mellette naponta. Szerintem csak arra nincs ideje az embernek amire nem akar idot szakitani.
Most ott tartasz, hogy 50ezer Huf es meg nem biztos, hogy egyaltalan megoldodik a problema. Nekem siman megert volna egy szabadnapot, ha esetleg olyan munkahelyem lenne, hogy nem tudok elszabadulni es a szerviz is pont akkor van nyitva amikor en dolgozom.  :hug:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4687 Dátum: 2011.03.10 16:47:30 »
Igen, hátha felébredtek Ti is.
Miből?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4688 Dátum: 2011.03.10 16:59:50 »

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4689 Dátum: 2011.03.10 17:05:47 »

Igen, tény. Illetve rész igazság. Én multinál dolgozok (mellesleg elég keményen 9-10 órát BUDAPESTEN), viszont nem ott lakok (+1.20 oda, +1 óra haza), s persze még otthon is előveszem azért a laptopot ha a főnököm megbízik valami határidős munkával (mint MOST). S mielőtt valaki élelmes szóvá tenné, azért van időm fórumozni, mert más cigarettázik.  :D
Nade, témánál maradva offtopic után.
Az autó elkészült, és ezt se fogjátok elhinni. MIND A KÉT FÉLTENGELY CSUKLÓT KI KELLETT CSERÉLNI. Mondom a szerelőnek, hogy mennyi ennek a statisztikai esélye? Választ tudjátok Ti is. NULLA.
Úgyhogy a két külső kicserélve. 50.000 HUF munkadíjjal együtt.

Hozzátartozik:
- gumiharangokon nincs látható sérülés
- csuklókat kézbe véve semmilyen rendellenességet nem lehetett reprodukálni
- kedvem lett volna kimosni a zsírból, de inkább kib*szt*m a kukába mindkettőt.

Sebaj, legalább már ez is új. Már várom, hogy mikor pukkannak el a lengéscsillapítók/rugók, azok helyett viszont 1-el komolyabbat fogok beletenni. Koni/Eibach jó páros igaz? S még mindig feleannyiból kijön, mint a gyári új.  [rohog]

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4690 Dátum: 2011.03.10 17:30:38 »
Ha az egyik csereje utan nem szunt meg a rendellenes hang, akkor honnan veszed, hogy mindkettot szukseges volt kicserelni?  :eek:

Gondolom azt akartad mondani, hogy mindkettot kicsereltek es ezzel megoldodott a problema, ami messze nem azt jelenti, hogy mindket oldali rossz volt...  :hug:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4691 Dátum: 2011.03.10 17:33:29 »
Ha az egyik csereje utan nem szunt meg a rendellenes hang, akkor honnan veszed, hogy mindkettot szukseges volt kicserelni?  :eek:

Gondolom azt akartad mondani, hogy mindkettot kicsereltek es ezzel megoldodott a problema, ami messze nem azt jelenti, hogy mindket oldali rossz volt...  :hug:

Jó oké, nem volt rossz egyik se. csak beképzeltem a zajt a bal oldalra.

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4692 Dátum: 2011.03.10 17:34:43 »
Ha az egyik csereje utan nem szunt meg a rendellenes hang, akkor honnan veszed, hogy mindkettot szukseges volt kicserelni?  :eek:

Gondolom azt akartad mondani, hogy mindkettot kicsereltek es ezzel megoldodott a problema, ami messze nem azt jelenti, hogy mindket oldali rossz volt...  :hug:

Jó oké, nem volt rossz egyik se. csak beképzeltem a zajt a bal oldalra.

De erthetetlen vagy. Azt probaltam elmagyarazni amit tenykent mar megallapitottal egyszer: hogy felesleges volt mindkettot cserelni  :flowers:.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4693 Dátum: 2011.03.10 17:42:35 »
Mert az ékszíjat nem csak a km, hanem az idő is megöli.
Xanyi

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4694 Dátum: 2011.03.10 17:57:43 »
Ne vedd a szívedre, de sztem nem az autónak van baja, hanem a felhasználónak.
Ha bal oldalról hallod, de a jobb oldali volt a ludas, az audi-ológia, nem toyota hiba.
Tényleg ne vedd sértésnek, nem annak szántam! Akit le lehet húzni, azt rendszeresen le is húznak.
Én a helyedben keresnék egy márkafüggetlen ámbár hozzáértő szakembert, akire rá lehet bízni hasonló műveleteket normális áron.
Te is ismerszt Ts-t ráadásul kék is, az se megy tönkre, én is ismerek párat, azokkal sincs hiba. Ezt vagy fentről akarják így vagy én már nem is merem kimondani...
A gumialkatrészek (pl ékszíj vagy bordás szíj) x ezer kilóméterenként vagy max 6 évenként cserélendők, mert elöregednek, kirepedeznek (bár ez szemmel látható).
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)