Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763967 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4605 Dátum: 2011.02.16 14:46:33 »
Egy barátom Yaris-án is elpusztult az egyik jeladó 3 és 4 éves kora között.
(nem, nem gyerekként volt kocsija  :tt2:)
Szóval elő-előfordul, de ez nyilván nem jelenti h minden kocsin gond lenne vele.

Pontosan így van. Előfordul, mondhatni, hogy jellemző hiba a Yarisra, de ez nem azt jelenti, hogy minden autónál meghibásodik!

Azért ez kicsit "gáz"!  Az első két Toyotámnál a benzinen és az olajon kívül nem sok lett cserélve.(kivéve a kopó alkatrészek:fék,akksi,kipuff-hátsó dob a Corinál stb.) Ennél meg már ugye gariban főtengelyszimmering,+ 2 visszahívás, hááát... nem azért, de...!!! :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4606 Dátum: 2011.02.16 15:02:29 »
Ámbörök  :hug: ... Lehet venni nagyon príma használt Yaris I-eseket, E11-es béka Corollákat, Carina E-ket  :yes: ... Vissza lehet menni a boldog, problémamentes múltba. Annak minden előnyével - és hátrányával. Viszont ha kell az új autó, ha kell az a plusz tudás, amit nyújt - akkor tudomásul kell venni, hogy ezek az autók gyakrabban elromlanak, és ez nemhogy javulni nem fog a jövőben sem, hanem szvsz további rosszabbodás várható. Mert nagyságrendileg ugyanannyi pénzből kénytelenek megtervezni & tesztelni & gyártani az egyre bonyolultabb konstrukciókat, ennek pedig megvannak a velejárói. Ez van  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4607 Dátum: 2011.02.16 16:09:39 »
Ámbörök  :hug: ... Lehet venni nagyon príma használt Yaris I-eseket, E11-es béka Corollákat, Carina E-ket  :yes: ... Vissza lehet menni a boldog, problémamentes múltba. Annak minden előnyével - és hátrányával. Viszont ha kell az új autó, ha kell az a plusz tudás, amit nyújt - akkor tudomásul kell venni, hogy ezek az autók gyakrabban elromlanak, és ez nemhogy javulni nem fog a jövőben sem, hanem szvsz további rosszabbodás várható. Mert nagyságrendileg ugyanannyi pénzből kénytelenek megtervezni & tesztelni & gyártani az egyre bonyolultabb konstrukciókat, ennek pedig megvannak a velejárói. Ez van  ::)

Mi pluszt tud egy új Yaris 2 (lassan 3) egy Yaris 1hez képest? Ami elsőre feltünt 1.0mocinál maradva, hogy az új három hengeresnek csúnya hangja van.  ::) Aztán pl hátul a lökös alja régin fém. Magas a járda? Régin kiegyengetik, lefényezik 12-15.000Ftból. Az új műanyag, reped, javítása problémás, ha jobban sérül és rendesen megreped akkor könnyen cserélni kell és horror az ára.... Eközben mi pluszt nyujt? Futóműve talán jobb bár lehet azért mert nem 110.000km van benne.

Szvsz az, hogy 4év alatt három darab visszahívás van + abs jeladót tartó/védő műanyagok 4év alatt "szétmálnak" az szerintem nem normális. Főleg nem ha a Kaizenes Toyotaról beszélünk. Márpedig a Kaizen (minőség) van/volt ami naggyá tette Toyotat. (És nem a  dizájn/teljesítmény/alacsony ár....)

Sztem sajnos nem lehet visszamenni a problémamentes multba. Nem árulnak 0kmes békalámpást.... jobb esetbe is min 250.000km van bennük, kissebb csoda ha első a tulaj, szervizek ki tudja, hogy történtek meg, motorba, váltóba.... nem látsz bele...  ezért (is) marad a Yaris. Tény lököst már többször kellett fényezni, de müszakilag tiptop, világból kimegy, városban eszményi, keveset eszik, nyáron meg nyaraláskor felkerül a tetőcsomagtart+box... még talán egy gyerekkel is elmenne...  :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 16:19:40 írta Fade »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4608 Dátum: 2011.02.16 16:59:05 »
Idézet
Mert nagyságrendileg ugyanannyi pénzből kénytelenek megtervezni & tesztelni & gyártani az egyre bonyolultabb konstrukciókat, ennek pedig megvannak a velejárói.
De Palaczk! Gondold végig! Egy főtengely szimmeringen nincs mit tervezni és tesztelni, úgy ahogy egy vízpumpán sincs, és egy csatlakozón sincs... Ugyanis a faék egyszerüségü dolgok mennek tönkre gyakrabban, nem az újítások... Ennek egy oka van: Adott alkatrész kevesebb pénzből akarnak előállítani, pont azért amit te is írsz, hogy újdonságok is kerülhessenek az autóba ugyanannyi pénzért. Csak tudod értelmét nem látom, mert ezeknek a spórolásoknak soxorosát fizeti ki garanciába, és méltányosságba...

Idézet
Mi pluszt tud egy új Yaris 2 (lassan 3) egy Yaris 1hez képest? Ami elsőre feltünt 1.0mocinál maradva, hogy az új három hengeresnek csúnya hangja van.   Aztán pl hátul a lökös alja régin fém. Magas a járda? Régin kiegyengetik, lefényezik 12-15.000Ftból. Az új műanyag, reped, javítása problémás, ha jobban sérül és rendesen megreped akkor könnyen cserélni kell és horror az ára.... Eközben mi pluszt nyujt? Futóműve talán jobb bár lehet azért mert nem 110.000km van benne.
Azért amellett, hogy a Yaris II nekem sem kéne, azért sokmindenben többet tud! Nagyobb, biztonságosabb, praktikusabb, variálhatóbb. És még biztosan egy csomó dolgot fel lehetne sorolni. De valóban több a meghibásodás, és a 3 hengeresre butítás sem jön be nekem sem.
Viszont a lökhárító nem véletlenül müanyag minden autón, utálom is azt a hülye fémet ott alul.
Idézet
kiegyengetik, lefényezik 12-15.000Ftból
Igen, azt amit a müanyag úgy kibír, hogy észre sem veszed rajt, mert enged annyit, rugalmas... Legrosszabb esetben megreped, amit egy müanyagos fillérekből javít!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4609 Dátum: 2011.02.16 21:44:19 »
Mi pluszt tud egy új Yaris 2 (lassan 3) egy Yaris 1hez képest? Ami elsőre feltünt 1.0mocinál maradva, hogy az új három hengeresnek csúnya hangja van.  ::)
Tágasabb az utastere, nagyobb a csomagtartója, jobban variálható (utasok vs. csomagtartó), praktikusabb a beltér (több pakolóhely), alapban jobban felszerelt, jobb a futóműve, rövidebb a fékútja, jobban véd ütközésnél. Hát csak ennyi ;) ... Persze ez -többnyire- természetes is egy generációváltás során.

Aztán pl hátul a lökös alja régin fém. Magas a járda? Régin kiegyengetik, lefényezik 12-15.000Ftból. Az új műanyag, reped, javítása problémás, ha jobban sérül és rendesen megreped akkor könnyen cserélni kell és horror az ára....
Kisebb sérülésnél (ha csak reped, és nem törik darabokra) a műanyag lökös is könnyen, és nem is drágán javítható. Vannak direkt erre specializálódott műhelyek. Utána meg le kell fényezni, és slussz. Ugyanakkor néhány kmh-ig nyom nélkül kibírja az ütközést, míg a fém rögtön horpad (az enyémen pl. volt jópár kisebb-nagyobb benyomódás). Néztem is az enyémen, hogy az ott minek van fémből... Tök felesleges. Védeni nem véd, csak többlet tömeg.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4610 Dátum: 2011.02.16 21:47:42 »
Annyit szeretnék kérdezni töletek hogy az elektromos fényszóróállításom a jobboldali lámpámban nem müködik (cserén nem is gondolkozok mert annyira nem zavar) a baloldali maxra van tekerve a jobb odlalin kézileg a motortérben a fényszórónál lévő csavarral sikerült valamennyit emelni a magasságon de ígyse éri el a baloldali magasságát amiben ugyebár müködik az elektromos állítás és mintha a jobboldali nemis teljesen középre világítana az autó elé. A kérdés maga az lenne hogy hamarosan megy szervizbe az autó és hogy márkaszervízben esetleg tudnak e ezzel a gondal valamit kezdeni, mégpedig hogy egy magasságban legyen a két fényszóró annak elelnére ha  jobboldaliban nem müködik az állítás. :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4611 Dátum: 2011.02.16 21:58:53 »
Idézet
Mert nagyságrendileg ugyanannyi pénzből kénytelenek megtervezni & tesztelni & gyártani az egyre bonyolultabb konstrukciókat, ennek pedig megvannak a velejárói.
De Palaczk! Gondold végig! Egy főtengely szimmeringen nincs mit tervezni és tesztelni, úgy ahogy egy vízpumpán sincs, és egy csatlakozón sincs... Ugyanis a faék egyszerüségü dolgok mennek tönkre gyakrabban, nem az újítások... Ennek egy oka van: Adott alkatrész kevesebb pénzből akarnak előállítani, pont azért amit te is írsz, hogy újdonságok is kerülhessenek az autóba ugyanannyi pénzért. Csak tudod értelmét nem látom, mert ezeknek a spórolásoknak soxorosát fizeti ki garanciába, és méltányosságba...
Világos  :yes: ... Pont erre gondoltam én is. Mivel a keret adott, ezért ott kell megfogni a pénzt, ahol lehet... Úgyhogy spórolnak, az alkatrészeken, a beszállítókon. Hogy ez aztán megbosszulja magát? Lehet, de mennyire? Kb. biztos vagyok benne, hogy kiszámították, hogy éri meg nekik jobban. Hiszen kisebbfajta hadsereget alkalmaznak csak ilyen célokra, hogy az ilyesmit felmérjék, kiszámítsák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4612 Dátum: 2011.02.16 22:01:23 »
Annyit szeretnék kérdezni töletek hogy az elektromos fényszóróállításom a jobboldali lámpámban nem müködik (cserén nem is gondolkozok mert annyira nem zavar) a baloldali maxra van tekerve a jobb odlalin kézileg a motortérben a fényszórónál lévő csavarral sikerült valamennyit emelni a magasságon de ígyse éri el a baloldali magasságát amiben ugyebár müködik az elektromos állítás és mintha a jobboldali nemis teljesen középre világítana az autó elé. A kérdés maga az lenne hogy hamarosan megy szervizbe az autó és hogy márkaszervízben esetleg tudnak e ezzel a gondal valamit kezdeni, mégpedig hogy egy magasságban legyen a két fényszóró annak elelnére ha  jobboldaliban nem müködik az állítás. :whistling:
Van ott vmi műanyag összekötő elem, fogaskerék vagy mi... Az mehetett szét... Minap pont erről magyaráztak nekem a szervízben, hogy óvatosan állítgassam (manuálisan, elöl, a fényszórónál) az alapbeállítást, mert könnyű kárt tenni a szerkezetben, és akkor lőttek az elektromos állíthatóságnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4613 Dátum: 2011.02.16 22:09:10 »
Annyit szeretnék kérdezni töletek hogy az elektromos fényszóróállításom a jobboldali lámpámban nem müködik (cserén nem is gondolkozok mert annyira nem zavar) a baloldali maxra van tekerve a jobb odlalin kézileg a motortérben a fényszórónál lévő csavarral sikerült valamennyit emelni a magasságon de ígyse éri el a baloldali magasságát amiben ugyebár müködik az elektromos állítás és mintha a jobboldali nemis teljesen középre világítana az autó elé. A kérdés maga az lenne hogy hamarosan megy szervizbe az autó és hogy márkaszervízben esetleg tudnak e ezzel a gondal valamit kezdeni, mégpedig hogy egy magasságban legyen a két fényszóró annak elelnére ha  jobboldaliban nem müködik az állítás. :whistling:
Van ott vmi műanyag összekötő elem, fogaskerék vagy mi... Az mehetett szét... Minap pont erről magyaráztak nekem a szervízben, hogy óvatosan állítgassam (manuálisan, elöl, a fényszórónál) az alapbeállítást, mert könnyű kárt tenni a szerkezetben, és akkor lőttek az elektromos állíthatóságnak.

Az elektromos állítás már régóta tönkre ment magától annélkül hogy manuálisan állítgatva lett volna, ezért probáltuk manuálisan. Valamennyire sikerült is feljebb álítani de nem tökéletes a baloldalihoz képest amiben müködik az elektromos állítás. Szervízben esetleg tudnak még valami mást is csinálni a manuális álításon kívül hogy egy magasságban legyen a két fényszóróm?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4614 Dátum: 2011.02.16 22:56:59 »
És a balos alapbeállítását nem próbáltátok manuálisan lejjebb venni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4615 Dátum: 2011.02.16 23:13:32 »
És a balos alapbeállítását nem próbáltátok manuálisan lejjebb venni?

Nem próbáltuk mert a cél az lenne hogy a baloldalinak a távolságára sikerüljön felhozni a jobboldalit mer a baloldali maxra állítva se mondanám hogy olyan hüde nagy lenne a megvilágított utszakasz elöttem, így abból nem akrok lejjeb állítani. Nyilván ha leveszem teljesen az elektromos álíltást akkor egy magasságban lennének de akkor nagyon kicsi a megvilágított út legalábbis nekem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4616 Dátum: 2011.02.16 23:20:59 »
Ja, értem, hogy a balos is túl alacsony kicsit, és a jobbos még alacsonyabb  ::) ... Hát ez így tényleg nem jó. Vidd be a szervízbe (vmi normálisba), hátha helyre tudják biggyeszteni az állító mechanizmust.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4617 Dátum: 2011.02.17 07:12:13 »
Ámbörök  :hug: ... Lehet venni nagyon príma használt Yaris I-eseket, E11-es béka Corollákat, Carina E-ket  :yes: ... Vissza lehet menni a boldog, problémamentes múltba. Annak minden előnyével - és hátrányával. Viszont ha kell az új autó, ha kell az a plusz tudás, amit nyújt - akkor tudomásul kell venni, hogy ezek az autók gyakrabban elromlanak, és ez nemhogy javulni nem fog a jövőben sem, hanem szvsz további rosszabbodás várható. Mert nagyságrendileg ugyanannyi pénzből kénytelenek megtervezni & tesztelni & gyártani az egyre bonyolultabb konstrukciókat, ennek pedig megvannak a velejárói. Ez van  ::)

Félreértés ne essék: én nagyon szeretem a II-es Yarisomat! Maximálisan meg vagyok elégedve mindennel, amit tud!(ezért is vettem)   De: itt nem konstrukciókról,technológiákról,elektronikákról stb.van szó, hanem beépített anyagminőségről.Ez az ami elszomorít a kedvenc gyártóm esetében. :nono:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4618 Dátum: 2011.02.17 20:29:22 »
Félreértés ne essék: én nagyon szeretem a II-es Yarisomat! Maximálisan meg vagyok elégedve mindennel, amit tud!(ezért is vettem)   De: itt nem konstrukciókról,technológiákról,elektronikákról stb.van szó, hanem beépített anyagminőségről.Ez az ami elszomorít a kedvenc gyártóm esetében. :nono:
Szerintem a legnagyobb baj az europai gazdaságpolitika, hogy megszabják kik szállíthatnak be alkatrészeket, hogy europában kell összerakni ezeket a kocsikat, azért megnéznék egy japán-ban összerakott II-es yarist biztos nincs teletömve trágya valeo cuccokkal... :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.17 21:11:49 írta kleingy »

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4619 Dátum: 2011.02.17 20:56:15 »
Szerintem a legnagyobb baj az europai gazdaságpolitika, hogy megszabják kik szállíthatnak be alkatrészeket, hogy europában kell összerakni ezeket a kocsikat, azért megnéznék egy japán-ban összerakott II-es yarist biztos nincs teletömve trágya valeo cuccokkal... :nono:
:yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.17 21:11:31 írta kleingy »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)