Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763833 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4260 Dátum: 2010.10.15 19:43:14 »
Nekem nem búg a kuplung, viszont nemhogy fent, hanem lent fog. Nagyon sokszor nem tudok egy sima, rángatásmentes váltást produkálni, mert amikor kapcsolás után felengedem cirka középútig a pedált ahová szerintem kívánkozna, már régen fog.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4261 Dátum: 2010.10.15 19:52:16 »
Idézet
Vagy hagyjam a francba az egészet, és ruházzak be egy utólagos fejegységre? Azt amúgy sem bánnám az egyszerűség miatt, kicsit macerás ez, hogy a csomiban tudok csak CD-t cserélni

Mindenképpen praktikusabb egy MP3-as, pláne egy USB-s fej...

Idézet
Egy problémát nem említettem: a kuplung néha felengedéskor búgó hangot ad ki. Elég hangosat; nem lehet nem észrevenni. Főleg reggel, hidegen, az első egy-két induláskor. Amúgy minden OK vele, nem rángat vagy bármi ilyesmi; csak kicsit fent fog.

Mármint a kuplung engedése közben hallod a búgó hangot??  :eek:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4262 Dátum: 2010.10.15 20:29:22 »
Mármint a kuplung engedése közben hallod a búgó hangot??  :eek:
Öhöm... Olyasmi, mint mikor sörözöl a szabad ég alatt és belefúj az üveg szájába a szél  :) ... Ilyen dallamos BÚÚÚÚ hang, pont addig szól amíg engedem fel a pedált. Minél jobban csúsztatom, annál hangosabb. Főleg ha emelkedőn indulok. És jellemzően hidegen, az első pár alkalommal csinálja; de néha, sokkal halkabban, hallottam már melegen is.

Semmi más jelenség nincs. Nem rezonál, nem rángat stb. Csak - búg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4263 Dátum: 2010.10.15 20:31:21 »
Nekem nem búg a kuplung, viszont nemhogy fent, hanem lent fog. Nagyon sokszor nem tudok egy sima, rángatásmentes váltást produkálni, mert amikor kapcsolás után felengedem cirka középútig a pedált ahová szerintem kívánkozna, már régen fog.
Ezzel nincs gond  :) ... Tökéletesen kiemel, a váltó pedig egy álom - a legjobb része az autónak  :yes: ... Hibátlanul, nagyon rövid úton, nagyon könnyen kapcsolható. Hidegen is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4264 Dátum: 2010.10.15 20:32:09 »
kinyomocsapágy nem lehet?
Nem... Azt a hangot ismerem; ez nem olyan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4265 Dátum: 2010.10.15 20:36:20 »
Mindenképpen praktikusabb egy MP3-as, pláne egy USB-s fej...
Na ja... Lehet, nem kellett volna eladnom a Starletből megmaradt MP3-as Sony fejet  :hmmmm: ... Bár a piros-fehér világítása eléggé elütött volna a műszerfaltól.

Na sebaj, majd nézek vmi jó kis Alpine-t  :yes: ... Majd. Mert most előbb pedálsor kell, meg tükrök, meg T-s tetőjelzés, meg vizsga. Ja meg olajcsere, mert ennek a 10 W-40-es Castrolnak (!) a gondolatától fáj kissé a lelkem. Bár mondjuk ahhoz képest hogy már több mint 6 ezer km van benne, tökéletesen néz ki - szép világos színű, átlátszó és maxon van, ahogy illik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4266 Dátum: 2010.10.15 20:38:51 »
Nekem nem búg a kuplung, viszont nemhogy fent, hanem lent fog. Nagyon sokszor nem tudok egy sima, rángatásmentes váltást produkálni, mert amikor kapcsolás után felengedem cirka középútig a pedált ahová szerintem kívánkozna, már régen fog.
Ezzel nincs gond  :) ... Tökéletesen kiemel, a váltó pedig egy álom - a legjobb része az autónak  :yes: ... Hibátlanul, nagyon rövid úton, nagyon könnyen kapcsolható. Hidegen is.
Mázlista. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4267 Dátum: 2010.10.15 20:55:31 »
Ez mondjuk közös jellemzője az összes Yaris I-nek, amit vezettem (ez kb. hat példányt jelent) - mindegyikben nagyon jó a váltó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4268 Dátum: 2010.10.15 21:28:36 »
Enyém kettes, akkor máris lehet kivétel :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4269 Dátum: 2010.10.15 21:32:16 »
Idézet
Ilyen dallamos BÚÚÚÚ hang, pont addig szól amíg engedem fel a pedált. Minél jobban csúsztatom, annál hangosabb. Főleg ha emelkedőn indulok. És jellemzően hidegen, az első pár alkalommal csinálja; de néha, sokkal halkabban, hallottam már melegen is.

Semmi más jelenség nincs. Nem rezonál, nem rángat stb. Csak - búg.

Nem tudom hová tenni a hangot, lehet ha hallanám más lenne, de így egyenlőre passz.
Pedig amúgy nem kell baja legyen a kuplungnak ennyi km alatt, városi használat ide vagy oda. Persze mindent ki lehet nyírni...

Idézet
Na sebaj, majd nézek vmi jó kis Alpine-t
A jövőre nézve annyi a lényeg, hogy USB-s legyen!

Idézet
Majd. Mert most előbb pedálsor kell, meg tükrök, meg T-s tetőjelzés, meg vizsga. Ja meg olajcsere, mert ennek a 10 W-40-es Castrolnak (!) a gondolatától fáj kissé a lelkem. Bár mondjuk ahhoz képest hogy már több mint 6 ezer km van benne, tökéletesen néz ki - szép világos színű, átlátszó és maxon van, ahogy illik.

A T betühöz nem kell tetőcsomagtartó?  ;)
Amúgy a 10W40-es olaj nem rossz ebbe az autóba, értsd ezt persze úgy, hogy megfelel bele. De ennél sokkal jobbat érdemel, és fog is kapni Tőled  ;)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4270 Dátum: 2010.10.15 21:46:17 »
Most visszagondolva: a Carina kuplungja is búgott  :hmmmm: ... Bár azt már inkább vonyításnak lehetett volna nevezni. De csak emelkedőnek fölfelé és csak rükvercben csinálta - viszont akkor elég durván. Ilyen volt már 112 ezer km-rel, mikor megvettük - aztán még kibírt 50 ezret, míg cserélni kellett. Viszont be is rezonált, mikor vonyított - a Yarisé (még) nem.

És azt is nő használta, ugyancsak nagyobbrészt városban. Szerintem ez attól lehet, hogy meg van égetve, fel van üvegesedve a tárcsa felülete. Mást nem tudok elképzelni. Lehet pl. hogy minden nap valami meredek felhajtóról, udvarból stb. álltak ki vele - a Yarissal előremenetben, a Carinával tolatva... És ettől lettek ilyenek a kuplungjaik.

Fejegység: ja, USB-set nézek majd. Gyorsaság, egyszerűség rulez.

Tetőjelző: nem, nem kell hozzá csomi, tartó vagy ilyesmi. Létezik persze olyan is - de nekem szimpibb a mágneses kivitel. Azt odab...od a tetőre, illetve lekapod róla, és slussz - nem kell rögzíteni, csavarozgatni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4271 Dátum: 2010.10.16 15:01:40 »
Palaczk, nem lehet, hogy a térded búg? :D
Gabe 254.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4272 Dátum: 2010.10.18 08:25:55 »
Enyém kettes, akkor máris lehet kivétel :D
enyém egyes kivétel

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4273 Dátum: 2010.10.18 10:01:51 »
Enyém kettes, akkor máris lehet kivétel :D
enyém egyes kivétel
Szerintem nálad az is okozhatja a problémát, hogy lassításhoz nagyon intenzíven használod a motorféket - nem? Mert ez azért meglehetősen igénybe veszi a váltót, főleg a szinkronizációt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4274 Dátum: 2010.10.18 15:10:36 »
Sziasztok!

Jelenleg 2 problémám van a kis Yarissal (2005 SOL 1.3) van valakinek ötlete hogy mi lehet a megoldás?

1. Ha jobbra kanyarodok, akkor a jobb első kerék felől valami fémes darálás, súrlódás hallatszik.  Nem mindig, általában akkor ha hosszú az ív. Sebességtől független. Van úgy hogy hetekig nem hallom. Az egyik Toyota service nem talált semmi hibát (ez 5 ezer forintomba került).

2. A központi zár nem működik rendesen. Csak kulcssal használom. Ha a jobb első ajtónál nyitom, akkor a bal első ajtó nem nyílik, ha a bal elsőnél nyitom, akkor a jobb első marad zárva. A többi ajtó nyílik rendesen, bármelyik oldalról nyitom.
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004