Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763709 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Metty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4215 Dátum: 2010.09.26 17:47:23 »
Sziasztok kedves Fórumozók!

Nemrég egy kis Yaris (2003-as, Sol) boldog tulajdonosa lettem. Segítségeteket kérném azzal kapcsolatosan, hogy leállításkor meleg motornál fura kattogó hanghallatszik a motortérből, meg olyan diesel-autóhoz hasonló hangot ad. Hideg motornál-nem hallom ezt. Volt már  valakinek ilyen? A kipufogót megnézettem az rendben van. Esetleg a láncfeszítőre gondoltam még, de csak 70e km van benne,  azt mondták ennyi km-nél még nem lehet baja. Szerintetek?

Köszönöm előre is!

Üdv:
Metty

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4216 Dátum: 2010.09.26 17:55:26 »
Sziasztok kedves Fórumozók!

Nemrég egy kis Yaris (2003-as, Sol) boldog tulajdonosa lettem. Segítségeteket kérném azzal kapcsolatosan, hogy leállításkor meleg motornál fura kattogó hanghallatszik a motortérből, meg olyan diesel-autóhoz hasonló hangot ad. Hideg motornál-nem hallom ezt. Volt már  valakinek ilyen? A kipufogót megnézettem az rendben van. Esetleg a láncfeszítőre gondoltam még, de csak 70e km van benne,  azt mondták ennyi km-nél még nem lehet baja. Szerintetek?

Köszönöm előre is!

Üdv:
Metty

Hallani kellene, így a leírásodból nem nagyon van tippem  :no: A láncot és a láncfeszítőt a nem megfelelő minőségü és nem idejében lecserélt olaj bármilyen kis futásteljesítménynél megöldheti!
Xanyi

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4217 Dátum: 2010.09.30 15:05:13 »
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ. Márkaszervizbe viszem, Ők a küszöböt javítanák, bár beleolvastam a márkaszervizes topicba és az Emil Freyről (oda viszem/vinném) elég rosszakat olvastam. Igaz ők mondták csak, hogy trükközés nélkül fényeznék az első ajtót is. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy valóban oda akarom-e vinni. Az autó amúgy Monoron lett véve,

Eddig szerencsére csak egy kötelező szervizem volt, igy tapasztalatom nincs, akkor Veszprémbe vittem, most az nem megoldás...

Emese

Ha Monoron vetted akkor miért nem oda viszed ha még kicsit ki is esik? Nekem is onnan van az autó és a szervízükről is csak jót tudok mondani. ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.30 20:03:53 írta musspici »

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4218 Dátum: 2010.09.30 15:12:11 »
Szia !

Az első tulaj vette még ott..., de eldölt. Megy az emil freyhez holnap, remélem csak jókat fogok tudni irni :-)

E.

(Ha közvetlen "párbeszéd" zajlik nem szükséges idézni!) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.30 20:06:45 írta musspici »

bazarghai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4219 Dátum: 2010.10.05 07:13:51 »
Sziasztok!

Van egy 2001-es 1.0 Yarisom és egyre jobban behal a MAF sensorja. Vmi oknál nem igen találok a neten
csere alkatrészt, az autóboltosok meg vagy nem vagy nagyon drágán tudnak beszerezni.
Tud valaki segíteni egy új (nem méregdrága) vagy használt beszerzésében?  :hmmmm:

Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4220 Dátum: 2010.10.05 18:36:34 »
A MAF szenzor alatt a légtömegmérőt érted ami a légszűrőházban van? Csak mert annak gyakran elég a tisztítás is, persze megfelelően, a két szálat kell pucolni a belsejében. Azt próbáltad már?
Márkaszervízben tudsz venni gyárit, de igazából annak valóban húzós az ára. Nem gyári újjal ne foglalkozz, csak kidobott pénz!
Bontottnál arra figyelj, hogy francia Yarisból származzon. Cikkszáma nem 52010-re végződik, hanem 0J010-re. Az ugyanis már módosított, nem döglik meg!

Felesleges idézetet töröltem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.05 19:36:18 írta musspici »
Xanyi

bazarghai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4221 Dátum: 2010.10.05 19:13:59 »
Szia!

Igen, a légszűrőházban lévő légtömegmérőre gondoltam.
Nem tudom a két szál alatt mit értesz, mert van benne egy kétlábú ptc ellenállás, de az hőfokmérésre szolgál.
Szétszedni még nem szedtem, én úgy tudom egy nyomásérzékeny piezo kristály van belül, ami a depresszió hatására egy
feszültségjelet indukál.

Kifejtenéd, mire gondolsz pontosan a tisztítással kapcsolatban?
Ez lenne az?
http://lastgreatroadtrip.com/wp-content/uploads/2008/12/filiment.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.05 19:34:15 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4222 Dátum: 2010.10.05 20:06:58 »
Szia!

Igen, a légszűrőházban lévő légtömegmérőre gondoltam.
Nem tudom a két szál alatt mit értesz, mert van benne egy kétlábú ptc ellenállás, de az hőfokmérésre szolgál.
Szétszedni még nem szedtem, én úgy tudom egy nyomásérzékeny piezo kristály van belül, ami a depresszió hatására egy
feszültségjelet indukál.

Kifejtenéd, mire gondolsz pontosan a tisztítással kapcsolatban?
Ez lenne az?
http://lastgreatroadtrip.com/wp-content/uploads/2008/12/filiment.jpg

Nem piezo kristály van belül, hanem ez egy sima hevített szálas légtömegmérő. Amit bekarikáztál a képen, az a hőfokmérésre szolgál, ahogy azt Te is írtad. De nem csak azt kell megpucolni, hanem a két hevített szálat is. Ezeket akkor látod, ha a nyil irányába benézel... Illetve nem fogod látni, csak nagy feketeséget, úgyhogy fény felé kell fordítani. Na ha látod a két kis pici szálat, akkor jó alaposan megkínálod féktisztító sprayvel. Akkor jó, ha szép fényesen csillog. Ezután megvárod míg megszárad, és már mehet is a helyére vissza. Magát a szenzort természetesen nem kell és nem is lehet szétszedni.
Az egész művelet alatt legyen levéve az akksisaru, hogy felejtse az ECU a rossz tanult értékeket!

Ezt csináld meg, és jó lesz.
Amúgy mik a tünetek és mi alapján jöttél rá, hogy ez a hibás?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4223 Dátum: 2010.10.05 20:13:44 »
Fülesbe legutóbb, a 60 ezres szervíznél úgy sikerült betennie a légszűrőt a fakezű (márkaszervízes) szerelőnek, hogy alul egy több centis szakaszon jó alaposan benyomta a peremét - gondolom, nem akart egy mozdulattal a helyére menni, hát "megoldotta" így  ::) ... Az eredmény az volt, hogy egy kb. 4 centi hosszú és több mm széles résen a motor szabadon tudta beszívni a jó kis szűretlen luftot a szűrő és a műanyag háza között  :eek: ... Gratulálok, így engednek vissza a forgalomba 60 ezer km-t futott autókat. Meg 10 W-40-es olajjal. Adott esetben tehát akár ennyit (is) jelenthet a márkaszervízes pecsét a könyvben  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bazarghai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4224 Dátum: 2010.10.05 20:18:19 »
Na ezt nem tudtam, hogy belül hevített szál van!
Holnap nekiállok és kitakarítom! Kíváncsi vagyok az eredményre javulni fog-e.

Hogy miből jöttem rá?
Először is gázadásra haráákol a szerencsétlen kis fordulaton "nem harap".
Tipikus jele annak, h elmérte a keveréket.

A bizonyosság akkor jött, mikor haver oszcilloszkóppal kimérte a MAF szenzor jelét. :)

Még egyszer kösz a hasznos tanácsot!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4225 Dátum: 2010.10.05 20:31:28 »
Épp csak a képet hagytam le, amit benyilaztam!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

bazarghai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4226 Dátum: 2010.10.06 08:24:26 »
Szia Xanyi!

Na, ma reggel ahogy hazaértem a melóból kibeleztem a gépet.
Megtaláltam a két szálat, egy-egy pici üveggyönggyel a közepükön. Jó dzsuvásak voltak.
Nitrohigitóval szép tisztára öblítettem őket. Visszaraktam, és azonnal észleletem javulást.
Nem tökéletes még, de sokkal jobb mint volt. Jobban harap a moci.

Amit viszont észrevettem, hogy az egyik szál eléggé viseltes, olyan, mintha hegesztés utáni finom
olvadt csöppekkel lenne tele. Biztos nem viselte túl jól azt a sok év melegítést.

Említettél bontott francia alkatrészeket. Hol van ilyen bontó? Esetleg a közeledben akad?
Ha segítenél közbenjárni egy ilyen alkatrész beszerzésében meghálálnám.

Gábor

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4227 Dátum: 2010.10.06 17:53:11 »
Szia Xanyi!

Na, ma reggel ahogy hazaértem a melóból kibeleztem a gépet.
Megtaláltam a két szálat, egy-egy pici üveggyönggyel a közepükön. Jó dzsuvásak voltak.
Nitrohigitóval szép tisztára öblítettem őket. Visszaraktam, és azonnal észleletem javulást.
Nem tökéletes még, de sokkal jobb mint volt. Jobban harap a moci.

Amit viszont észrevettem, hogy az egyik szál eléggé viseltes, olyan, mintha hegesztés utáni finom
olvadt csöppekkel lenne tele. Biztos nem viselte túl jól azt a sok év melegítést.

Említettél bontott francia alkatrészeket. Hol van ilyen bontó? Esetleg a közeledben akad?
Ha segítenél közbenjárni egy ilyen alkatrész beszerzésében meghálálnám.

Gábor

Na ha a tisztítás használt, akkor minden bizonnyal a légtömegmérő valóban a rossz, de sajnos esetedben úgylátszik cserélni is kell. Előfordul közben ilyen is  :no:

Yarisokat az elején Japánban gyártották (minden bizonnyal a Tiedet is), később Franciaországban. Utobbiak légtömegmérője kevésbé hajlamos elromlani. Bontóból csak azokat tudom, amik fent vannak a Klub honlapján is, egy próbát megér végighívni őket!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4228 Dátum: 2010.10.08 13:14:09 »
Ez normális, hogy ez az autó kis fordulaton gázadásra (mondjuk, hármasban 30 kmh-nál, amikor úgy kb. 1400 lehet a fordulat a műszer szerint, két vastag vonal 1000 fölött) nem csinál semmit  ::) ? De tényleg kvázi semmit. Mintha turbós motornak adnál gázt turbóhatár alatt. Totál halott. Aztán feljebb megy kicsit a fordulat (mondjuk úgy 1600-ra, három vastag vonal 1000 fölött), és hirtelen megindul  :hmmmm: ... Ennek tényleg ilyennek kell lennie? Mert elég idegesítő  :wacko: !

Vagy az van ezzel is, mint amit itt lejjebb írogattok? Hogy meg kéne pucolni a légtömegmérőjét?

 :?: :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4229 Dátum: 2010.10.08 13:21:32 »
Sztem add el gyorsan! Biztos a végét járja! :devil:
Gabe 254.