Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764024 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4005 Dátum: 2010.05.21 17:24:46 »
Üdv mindenkinek most regeltem. szal. bemutatkoznék Vörösvezér vok!
A gondom az lenne az yarisommal hogy alapjáraton csörög a vezérmű szíjom ,már három szerelőnél is jártam akik azt ajűnlották cseréljem le az olajat és hátha megjavul.Ez megtörtént két napig nem is csinálta és aztán megint elkezdte !kérem segítsetek hogy mi lehet a gond egy. egy 5éves 106000km-es linea sol tipusu autó!
Üdv, közöttünk! ;)
Hogy kapjál választ a kérdésedre, nem ártana leírnod az autód évjáratát, motor típusát (1.0, 1.3 ?); uis a "linea sol" nem típus név, hanem felszereltségi szint. Most, hogy a fogalmakat tisztáztuk, azért megjegyezném, hogy vezérmű szíjat én még nem hallottam csörögni. Láncot igen. ::) Azt viszont nem értem, hogy bármilyen vezérlés hiba, hogyan javulna az olajcserével? :eek:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4006 Dátum: 2010.05.21 18:51:23 »
Ugyanis a Yaris vezérmű láncos, és a lánfeszítő olajnyomással működik. Úgyhogy valszeg megnyúlt a lánc, cserélni kellene +a feszítőt is.

Idézet
A kinyomócsapággyal volt mégis gond, de mivel a kuplungtárcsa is el volt kopva, így új szettet kapott. /Most nagyon furcsa, hogy pihekönnyű a kuplung:) Máááár megszoktam a régit, de ezt is hamar megszokom./
De az is lehet, hogy a szerelőnek fogalma sem volt mi okozza a hibát és inkább cserélt mindent  :D Viccet félretéve, amúgy is bevett szokás kuplungot komplett cserélni, és ha már egyszer el volt kopva, most legalább nem lesz egy darabig gond azzal a résszel!
Xanyi

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4007 Dátum: 2010.05.21 23:30:31 »
Ugyanis a Yaris vezérmű láncos, és a lánfeszítő olajnyomással működik. Úgyhogy valszeg megnyúlt a lánc, cserélni kellene +a feszítőt is.
Aha... így már értem. De akkor elég lett volna egy olajszint ellenőrzés, és kiderül, hogy nincs az olajnyomással gond. Vagy nem ilyen egyszerű? Nem értem miért rögtön az olajcserét javasolták neki? ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4008 Dátum: 2010.05.22 17:57:25 »
Ugyanis a Yaris vezérmű láncos, és a lánfeszítő olajnyomással működik. Úgyhogy valszeg megnyúlt a lánc, cserélni kellene +a feszítőt is.
Aha... így már értem. De akkor elég lett volna egy olajszint ellenőrzés, és kiderül, hogy nincs az olajnyomással gond. Vagy nem ilyen egyszerű? Nem értem miért rögtön az olajcserét javasolták neki? ::)

Korai szériás 1,4 VVT-i Corollákkal szokott előfordulni, hogy megeszik az olajat és az alacsony olajszint miatt kezd el csörögni a lánc. Ilyenkor elég utána tölteni.
A másik lehetőség, hogy már nagyon régi az olaj, be van sűrüsödve, és azért nem jut el a feszítőhöz. De ehhez extrém sokat kell menni olajcsere nélkül (25 ezer km fölött)...
Gondolom az olajszintet ellenőrizték, és aztán ezért próbálkoztak olajcserével. Lényeg az, ha valóban a lánc csörgését hallani, akkor ezután azon csak a csere segít, természtesen feszítővel együtt.
Xanyi

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4009 Dátum: 2010.05.24 11:50:10 »
Most már csak egy kérdésem maradt. Ha az olajcsere nem segített, és marad a lánc csere, akkor ezt a szerelők miért nem mondták neki, ill. miért nem csinálták meg?  ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4010 Dátum: 2010.05.24 21:47:18 »
Most már csak egy kérdésem maradt. Ha az olajcsere nem segített, és marad a lánc csere, akkor ezt a szerelők miért nem mondták neki, ill. miért nem csinálták meg?  ::)

Lehet, hogy a 3 szerelő közül egyik sem márkaszervíz volt, és nem tudnak/akarnak belenyúlni ilyesmibe... ;)
Xanyi

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4011 Dátum: 2010.05.24 22:27:00 »
Igen, közben ez nekem is megfordult a fejemben. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4012 Dátum: 2010.05.27 11:54:03 »
Sziasztok!99 es 1.3-as yarisom van.Alacsony fordulatról lustán gyorsul fel de nem rángat be.Légtömegmérőre gyanakodva kitisztítottam az érzékelőit.Vettem bontóban másikat és úgy tünt jó lesz de még nem az igazi.Tud valaki nagy toyotás szakit aki nem lehúzós,de tisztességgel javít.??
Köszi Zoli

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4013 Dátum: 2010.05.27 12:09:04 »
Légszűrő, gyertyák hogy állnak? Nem tankoltál "olcsó" kúton? Mióta áll ez fenn, hogy lassú a kocsi? Neked is javasolható talán az ECU reset (akksisarut 5-10 percre lehúzni, utána újratanítani az ablakemelőt és a rádiót).
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4014 Dátum: 2010.05.27 12:36:27 »
ECU reset (akksisarut 5-10 percre lehúzni, utána újratanítani az ablakemelőt és a rádiót).

Yarisnak nem eleg 3-4perc? :tt2: :tt2: :tt2: :tt2: :flowers: :D
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4015 Dátum: 2010.05.27 12:53:49 »
Tudtam, hogy bele fogsz kötni! :clap: Inkább én is ráhagyással írtm, tőled meg kérdeztem.  :)
         

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4016 Dátum: 2010.06.03 16:33:01 »
Sziasztok!Megtorpan lassan veszi a fordulatot a Yarisom/1,3as/Légtömegmérőt 3 éve bontottat cseréltem benne idáig bírta .Ismét vettem bontottat egy pár napig jól viselkedett most megint lusta.Biztos légtömegmérő a hibás!?Adjatok tanácsot tudtok -e nem lehúzós szakit computeres vizsgálathoz?Van -e valakinek új légtömegszenzora !?Kössz :juzoli

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4017 Dátum: 2010.06.03 16:35:40 »
Figy, attól, hogy beírod 5 helyre, nem lesz előbb légtömegmérőd, szóval sztem elég egy helyre, a többség úgyis a legtöbb topicot olvassa.  :)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4018 Dátum: 2010.06.03 17:25:04 »
Sziasztok!Megtorpan lassan veszi a fordulatot a Yarisom/1,3as/Légtömegmérőt 3 éve bontottat cseréltem benne idáig bírta .Ismét vettem bontottat egy pár napig jól viselkedett most megint lusta.Biztos légtömegmérő a hibás!?Adjatok tanácsot tudtok -e nem lehúzós szakit computeres vizsgálathoz?Van -e valakinek új légtömegszenzora !?Kössz :juzoli

Kitisztítani sosem próbáltad?
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4019 Dátum: 2010.06.14 20:00:02 »
Öröm ez bodotá.

Vmi furcsa hangot hallottam a az 1.0ás (2003.nov) yarisomból, elvittem kötelezőre(105.000km). Ott kideritették, hogy a jobb hátsó kerék csapágyas. (Sejtem mitől 2hete még a mindenhol ott lévő víz befedte az egyik úton lévő tankcsapdát, nem vettem így észre, belementem, ~100% attól lesz.)

Na és itt jön a bukfenc, egyrészt nem volt nekik raktáron mert nagyon-nagyon ritkán látnak olyat, hogy tönkremegy de hoznak 2-3napon belűl viszont csapágy ára 90.000Ft + szerelési díj  :eek: :cry:
Nem értettem, hogy, hogy a fenébe elmagyarázták, hogy a csapágy együtt van mindennel, ABSel... és azért kerül ennyibe.

Na ez így horror, nincs erre vmi épeszű megfizethető megoldás? Ami nekem elsőre eszembe jutott, hogy ha ez "sose megy tönkre" alkatrész akkor bontóbol kéne szerezni. Elvégrenem keresik hegyekbe állhat.  :D Tudtok nekem ebbe segíteni, egyrészt, hogy megéri e bontossal sporolni ugye tippem szerint az egy akár 60.000ftvel olcsobb lenne. Másrészt van/hol Pécsen BPen bontó ahol esetleg találhatok, hol keresek ilyet?