Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

GARFIELD13

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3975 Dátum: 2010.04.15 23:20:28 »
 
Ha I-es Yarisról beszélünk, akkor úgy van ahogy írod. Úgy kezdődik hogy fejtámlák ki, aztán támlákat ledönteni, majd koppanásig előretolni az ülést, és úgy a csomagtér felül elérhető középső karral fel kell tudni hajtani. Ha nem működik, akkor ott valami gond van, márkaszervízbe vele...
Ha II-es Yarisról van szó, akkor viszont jól mondta a szerelő, csak a háttámla dönthető!


Sziasztok!
Köszönöm a gyors választ, I-es a gép, az új előtti akciózás során lett beszerezve. A középső kar az hatástalan, azt meghúzva nem dönthető, márkaszervízben szerdán volt, a leadáskor ezt is elmondtam, felírták és ennyi...
Szombaton viszont vissza kell cserélem a nővéremmel, mert ez az övé, így vagy én csavarozom fel az ülést majd valamelyik hétvégén, hogy megnézzem mi akadt szét lent, vagy marad a következő szervíz 15 ekm múlva.

Zénókának: A szervízt, REÁL-isan Bp és Budaörs között lehet megtalálni...
Üdv. 

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3976 Dátum: 2010.04.16 00:06:13 »
Teljesen előretolt állapotban "hatásos" csak a hátulról elérhető középső kar. Olyan már volt az enyémnél, hogy nem toltam teljesen előre és így próbáltam billenteni, utána kicsit játszani kell vele. A lényeg, hogy előretoláskor még "alsó" helyzetben tehát nem felhúzva a középső kart kell előretolni az ülést, mert ezután csak így "akasztja ki" az ülés reteszelését.
Jut eszembe viszont: a ráncfelvarrott modellnél mint a tied hátulról a csomagtartóbol is van 1 plussz kar, amivel tologatható a hátsóülés. Viszont nem ezzel kell billenteni, hanem a pont középen található " U " alakú kb 20 centi széles fekete fémcsővel. Tehát azt kell emelni, nem a tologatáshoz használt műanyag kart.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3977 Dátum: 2010.04.16 07:03:23 »
Teljesen előretolt állapotban "hatásos" csak a hátulról elérhető középső kar. Olyan már volt az enyémnél, hogy nem toltam teljesen előre és így próbáltam billenteni, utána kicsit játszani kell vele. A lényeg, hogy előretoláskor még "alsó" helyzetben tehát nem felhúzva a középső kart kell előretolni az ülést, mert ezután csak így "akasztja ki" az ülés reteszelését.
Jut eszembe viszont: a ráncfelvarrott modellnél mint a tied hátulról a csomagtartóbol is van 1 plussz kar, amivel tologatható a hátsóülés. Viszont nem ezzel kell billenteni, hanem a pont középen található " U " alakú kb 20 centi széles fekete fémcsővel. Tehát azt kell emelni, nem a tologatáshoz használt műanyag kart.


Így van! De azért hatalmas tipusismeretre vall a szervíz részéről hogy azt mondja nem dönthető...  :no:
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3978 Dátum: 2010.04.16 16:19:01 »
Teljesen előretolt állapotban "hatásos" csak a hátulról elérhető középső kar. Olyan már volt az enyémnél, hogy nem toltam teljesen előre és így próbáltam billenteni, utána kicsit játszani kell vele. A lényeg, hogy előretoláskor még "alsó" helyzetben tehát nem felhúzva a középső kart kell előretolni az ülést, mert ezután csak így "akasztja ki" az ülés reteszelését.
Jut eszembe viszont: a ráncfelvarrott modellnél mint a tied hátulról a csomagtartóbol is van 1 plussz kar, amivel tologatható a hátsóülés. Viszont nem ezzel kell billenteni, hanem a pont középen található " U " alakú kb 20 centi széles fekete fémcsővel. Tehát azt kell emelni, nem a tologatáshoz használt műanyag kart.


Így van! De azért hatalmas tipusismeretre vall a szervíz részéről hogy azt mondja nem dönthető...  :no:

Azért ez nagy "égés"! :nono:
Teljesen előretolt állapotban "hatásos" csak a hátulról elérhető középső kar. Olyan már volt az enyémnél, hogy nem toltam teljesen előre és így próbáltam billenteni, utána kicsit játszani kell vele. A lényeg, hogy előretoláskor még "alsó" helyzetben tehát nem felhúzva a középső kart kell előretolni az ülést, mert ezután csak így "akasztja ki" az ülés reteszelését.
Jut eszembe viszont: a ráncfelvarrott modellnél mint a tied hátulról a csomagtartóbol is van 1 plussz kar, amivel tologatható a hátsóülés. Viszont nem ezzel kell billenteni, hanem a pont középen található " U " alakú kb 20 centi széles fekete fémcsővel. Tehát azt kell emelni, nem a tologatáshoz használt műanyag kart.

Pontosan így megy a dolog!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3979 Dátum: 2010.04.16 19:08:13 »
2005-öst ír, akkor már új volt, nem? :hmmmm:
Nem 2006-ban jött be a II-es? :hmmmm: Annak nem is kell az ülőlappal csinálni semmit, a támla ledöntésekor lesüllyed.

2005 év végén már volt.

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3980 Dátum: 2010.04.16 19:11:47 »
Úgy néz ki, megadta magát az ablakmosóm. Először egy téli latyakos estén kezdte az autópályán. Minden benzinkútnál meg kellett állni lemosni, alig láttam ki, mert a lapát csak kente szét a trutyit szárazon. Aztán 200km-rel arrább újra rápróbáltam, akkor már működött. Egészen a múlt hétig, amikor is megint elromlott. Gondoltam a szervíz felé fordulok, éppnen ott volt a közelben, de még mielőtt befordultam volna, még1x kiprobáltam, és akkor újfent működött. Ma viszont teljesen halott. Próbálhattam akármennyit, nem megy. Az ablaktörlő működik, de vizet nem spriccel. Megkértem valakit, hogy hallgatózzon, miközben húzom a kart, és úgy tűnik, nem megy a szivattyú. Mivel a könyve szerint az ablaktörlő és a mosó egy biztosítékon van, és a törlő működik, így nyilván nem biztosíték ment ki. Én arra tippelek, hogy vagy valami érintkezési probléma lehet, vagy a szivattyú halálozott el. A hátsó ablaké viszont működik. Két szivattyú lenne a tartályban?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3981 Dátum: 2010.04.17 21:02:17 »
Úgy néz ki, megadta magát az ablakmosóm. Először egy téli latyakos estén kezdte az autópályán. Minden benzinkútnál meg kellett állni lemosni, alig láttam ki, mert a lapát csak kente szét a trutyit szárazon. Aztán 200km-rel arrább újra rápróbáltam, akkor már működött. Egészen a múlt hétig, amikor is megint elromlott. Gondoltam a szervíz felé fordulok, éppnen ott volt a közelben, de még mielőtt befordultam volna, még1x kiprobáltam, és akkor újfent működött. Ma viszont teljesen halott. Próbálhattam akármennyit, nem megy. Az ablaktörlő működik, de vizet nem spriccel. Megkértem valakit, hogy hallgatózzon, miközben húzom a kart, és úgy tűnik, nem megy a szivattyú. Mivel a könyve szerint az ablaktörlő és a mosó egy biztosítékon van, és a törlő működik, így nyilván nem biztosíték ment ki. Én arra tippelek, hogy vagy valami érintkezési probléma lehet, vagy a szivattyú halálozott el. A hátsó ablaké viszont működik. Két szivattyú lenne a tartályban?

A japánon kívül gyártott Toyotáknál 2 db motor van a tartályba, míg a japán gyártásuaknál 1 db motor. És sajnos jellemzően inkább a szivattyú motor szokott elromlani  :no:
Xanyi

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3982 Dátum: 2010.04.17 23:42:07 »

A japánon kívül gyártott Toyotáknál 2 db motor van a tartályba, míg a japán gyártásuaknál 1 db motor. És sajnos jellemzően inkább a szivattyú motor szokott elromlani  :no:

Köszi az infót! Akkor valószínűleg a szivattyú adhatta meg magát. Egyébként egy Yaris II-esről van szó. Amint lesz rá időm, viszem vissza gariba. Apróságnak tűnik, de iszonyat bosszantó hiba. Nem is szívesen indulok el vele sehova.

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3983 Dátum: 2010.05.07 07:54:33 »
Hello!  Az asszony most hívott,hogy munkába menet valami sárga lámpa kigyulladt a műszerfalon, na frankó ez valószínű, hogy a motorhiba visszajelzés. :cry: Hibát nem észlel,ugyanúgy megy az auto. Most szaladok megnézni mi lehet. Segítsetek, mit nézzek, vagy egyből szaladjak vele szervizbe? 2003-as 1.3 Yaris

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3984 Dátum: 2010.05.07 12:44:21 »
Valakivel olvastasd ki a hibakódot. Addig nehéz bármit mondani. Esetleg addig: akkusaru (negatív) levesz pár percre, ettől törlődik a hibakód, utána figyelni a napokban nem jön e vissza. Ha csak pár nap múlva jön elő, akkor nincs túl nagy baj nem kell rohanni, de ha egyből akkor mindenképpen hibakódolvasás. Egy átlag autószerelő is elvileg képes rá, egy ezresnél nem illik többet kérnie érte. Ha csak heti 1x villan fel, akkor húzd ki nyáritaliig, ott szívesen kiolvasom neked (ingyé  ;) ), Xanyi meg egyből mondja majd rá a megoldást. :)


kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3985 Dátum: 2010.05.10 12:27:31 »
Üdv. mindenkinek!

A hétvégén le akartam cserélni a váltóolajat az 1.0-ás '03-as faceliftes Yarisban (60EKm van benne), de sajnos nem találtam, hogy hol kell betölteni az olajat a váltóba. Tud valaki segíteni, mert a váltó tetején lévő csavarok kinézete (mérete) nem utalt arra, hogy az lenne a betöltő nyílás. Szerencsére még nem engedtem le az olajat, így az asszonypajti tudja használni az autót. Leeresztőcsavart kettőt is találtam (a márkaszervíz által adott alátét méretéből utalva) a váltó első felén, és a váltó bal kerék felőli alsó pontján - gondolom ez lenne a leeresztő csavar. Nívócsavar van a váltón, vagy csak betöltöm az 1,4 L TAF-X-es Castrol olajat? Segítséget és a válaszokat is előre köszönöm.
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3986 Dátum: 2010.05.10 15:12:30 »
A nivon kell betolteni amennyi belemegy :)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3987 Dátum: 2010.05.10 19:48:27 »
A nivon kell betolteni amennyi belemegy :)

Így van. A két csavarból amit találtál a kerék felé néző a leeresztő csavar, az autó orra felé néző pedig a betöltő/nívó csavar. A TAF-X-es flakonnak pont azért van egy kihúzható pöcs a kupakján, hogy be lehessen ügyeskedni  ;)
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3988 Dátum: 2010.05.10 19:58:13 »
Remélem a TAF-X nem lesz túl sűrű, nekem nem jött be ez az olaj.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3989 Dátum: 2010.05.11 06:56:22 »
Köszönöm még egyszer a segítséget, akkor, a leeresztő csavar méretű csavar a váltó elején a nívó, ahol az olajat kell "beügyeskedni", mert találtam mellette egy kb. M5-ös csavart is (10-es kulcsnyílású) azt hittem az a nívó csavar. A TAF-X-es olajat sokan ajánlották, a viszkója 75W-90-es, eszerint nem lehet sűrűbb bármely más gyártó által kínált 75W-90-es olajtól.
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol