Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763674 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3960 Dátum: 2010.04.06 11:14:16 »
- MEGSZORULT KERÉK CSERÉJE -

Sziasztok!

Kereséssel nem jutottam eredményre, ezért hozzátok fordulok. Egy egyszerűnek iduló téli-nyári gumicsere megfeneklett, mert a csavarok eltávolítása után is a kerék úgy rátapadt a tengelyére, hogy hiába ütöttük hátulról gumikalapáccsal, így  sem lehetett megmozdítani. Ti ilyenkor mit csináltok? Félnék azért nagyon vadul püfölni. Hallottam, hogy van vmi keréklehúzó szerszám, ami úgy működik, mint egy emelő: tekered, és eltávolítja a kereket a mögötte lévő valamilyen felülettől.

Köszi a segítséget,
Atti


Jobb híján egy másik felnis kerékkel megpüfölöm (pl pótkerét) egy párszor.
Annak elég nagy a tömege, viszont nem fog tönkretenni semmit (ha a gumifelülettel püfölöd persze) :)

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3961 Dátum: 2010.04.06 11:15:03 »
Pénteken megyek éves szervizre, megkérdem, hogy találkoztak-e már ilyen problémával.
Köszönöm! :)
Sajna nem tudtak segíteni. :(

Nem baj, azért köszönöm! :)

tagaine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3962 Dátum: 2010.04.06 12:32:11 »
Sziasztok!
Sajnos én is problémával küzdök a yarisommal. "2006-os  999ccm-is 56000-km-el
Két hete voltunk gázpedál visszahíváson.Sajnos kb 100 km vezetés után felgyulladt a kis sárga motor hibajelző lámpa Szerelő azt mondta valószínű a gázpedál csere mitt lett valami hiba.Irány szervíz azt mondják véletlen egybesés.hibakód : p0139 p0420 vagyis azt mondják oxigén szenzor csere kell.Bár azt mondják lehet hogy a megszokott benzinkút helyett másutt tankoltunk és nem olyan a benzin minősége azért lépett be ez a hiba. Ezért  kód kiütve, majd kb 100 km után szintén hibajelző lámpa újra ég most üres tankra újra a megszokott kúton  tankoltunk  akumlátor sarok levéve a lámpa nem ég de félek hogy 100 km után újra kigyullad a lámpa. Kérlek benneteket segítsetek mi lehet a gond . Tényleg
oxigén szenzort kell-e cserélni. Köszi előre is.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3963 Dátum: 2010.04.06 13:04:24 »
Jobb híján egy másik felnis kerékkel megpüfölöm (pl pótkerét) egy párszor.
Annak elég nagy a tömege, viszont nem fog tönkretenni semmit (ha a gumifelülettel püfölöd persze) :)
Kerékanyákat kicsit meglazítani, és az udvarban vagy környéken egy kátyúba bele kell döccenni. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3964 Dátum: 2010.04.06 15:14:46 »
Heló!


Összetörtem az első kis indexemet. Vettem is volna, erre odaadnak a boltba egy ugyanolyan formájút, minden stimmel, csaképp két drót lóg rajta. Végül is össze tudok forrasztani zsugorcsövezni két drótot, de ezt úgy hogy képzelik? Mi ez b zsiguli? Nos, tifelétek is ilyen nevetséges trágyát árulnak? Vagy tán van olyan, ami drótos forrasztós gyárilag? Hol lehet kapni normálisat?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3965 Dátum: 2010.04.06 19:02:08 »
Heló!


Összetörtem az első kis indexemet. Vettem is volna, erre odaadnak a boltba egy ugyanolyan formájút, minden stimmel, csaképp két drót lóg rajta. Végül is össze tudok forrasztani zsugorcsövezni két drótot, de ezt úgy hogy képzelik? Mi ez b zsiguli? Nos, tifelétek is ilyen nevetséges trágyát árulnak? Vagy tán van olyan, ami drótos forrasztós gyárilag? Hol lehet kapni normálisat?

Márkaszervízbe gyárit. Az olcsó utángyárott dolgok ilyen gagyik!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3966 Dátum: 2010.04.06 19:03:19 »
Sziasztok!
Sajnos én is problémával küzdök a yarisommal. "2006-os  999ccm-is 56000-km-el
Két hete voltunk gázpedál visszahíváson.Sajnos kb 100 km vezetés után felgyulladt a kis sárga motor hibajelző lámpa Szerelő azt mondta valószínű a gázpedál csere mitt lett valami hiba.Irány szervíz azt mondják véletlen egybesés.hibakód : p0139 p0420 vagyis azt mondják oxigén szenzor csere kell.Bár azt mondják lehet hogy a megszokott benzinkút helyett másutt tankoltunk és nem olyan a benzin minősége azért lépett be ez a hiba. Ezért  kód kiütve, majd kb 100 km után szintén hibajelző lámpa újra ég most üres tankra újra a megszokott kúton  tankoltunk  akumlátor sarok levéve a lámpa nem ég de félek hogy 100 km után újra kigyullad a lámpa. Kérlek benneteket segítsetek mi lehet a gond . Tényleg
oxigén szenzort kell-e cserélni. Köszi előre is.

Kár volt levenni az akkusarut, újra ki kellett volna olvastatni a hibakódot, hogy mindkettő visszajött-e. Mondjuk lambdaszonda hiba nem nagyon szokott lenni rossz üzemanyagtól, az valszeg tényleg cserés lesz.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3967 Dátum: 2010.04.06 19:04:43 »
- MEGSZORULT KERÉK CSERÉJE -

Sziasztok!

Kereséssel nem jutottam eredményre, ezért hozzátok fordulok. Egy egyszerűnek iduló téli-nyári gumicsere megfeneklett, mert a csavarok eltávolítása után is a kerék úgy rátapadt a tengelyére, hogy hiába ütöttük hátulról gumikalapáccsal, így  sem lehetett megmozdítani. Ti ilyenkor mit csináltok? Félnék azért nagyon vadul püfölni. Hallottam, hogy van vmi keréklehúzó szerszám, ami úgy működik, mint egy emelő: tekered, és eltávolítja a kereket a mögötte lévő valamilyen felülettől.

Köszi a segítséget,
Atti

Ha a gumikalapács nem használ, akkor kell egy fadarab, azt nekifogod a keréknek és egy jó nagy normál kalapács. A fa azért kell hogy ne közvetlenül a felnit üsd... Ennek minden engedni szokott  :D
Visszaszereléskor a kerékagyat kennyétek meg zsírral!
Xanyi

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3968 Dátum: 2010.04.14 21:11:53 »
Reggel indítás után 3-5 másodpercig olyan sivítást rendez valamelyik szíj, hogy két utcával odébb is hallani :wacko:
Aztán nap közben már nem csinálja többet, csak ha egész nap áll.
Szervizben a felülvizsgálaton jeleztem, de azt mondták megnézték a szíj feszessége előírásos, állapota kiváló, így nem nyúltak hozzá.
Nem lehet valamit elkövetni vele, mert azért elég égő reggel ha indulok, hogy a fél utca odanéz, hogy mi ez a s***r?

GARFIELD13

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3969 Dátum: 2010.04.15 08:59:17 »
Sziasztok!
Először is üdvözlet a fórumozóknak.
Újonc hozzászólóként szeretnék segítséget kérni. 2005-ös Yaris I sol 1.0 motorral. A hátsó ülést szerettem volna pár hónapja felbillenteni a leírásnak megfelelően. A támlák ledöntése még ment, de az alsó üléspárna felbillentése nem. Mindenféle állásban próbálkoztam vele (teljesen előretolva, vissza, stb) de meg sem moccant. Telefonos segítséget is kértem anno egy típust ismerő embertől, aki szerint előretolva simán fel kellene billennie. A végén feladtam a küzdelmet, viszont tegnap a 105 ekm-es szervíznél jeleztem a problémát. A szervízes kolléga nagyon készséges és segítőkész volt, de azt mondta, hogy csak a támlák dönthetők előre, az üles nem billenthető fel??? Megmutattam neki a kezelési könyvet és még akkor is ragaszkodott az álláspontjához??? A hátsó ülés alsó lapjának első rögzítése ránézésre olyan, hogy azon el kell tudnia fordulni. Valaki árulja el nekem, hogy mi az igazság? Lehet, hogy többet nem lesz szükség rá, de akkor nagyon jól jött volna a pakoláshoz a könyv szerinti előredönthetőség.
A segítséget előre is köszönöm.

Más, ha esetleg valakinek lenne egy gyári légterelő "gumirögzítő gomba" felesleges, vagy egy törött légterelő amiből kiműthető egy, az is érdekelne, mert az anyósülés felőli oldalon a hátsó rögzítőfülből "eltűnt" a gumi, vagy műanyag rögzítőcske, ami a plexit odafogta és a szervízben ezt nem tudták pótolni.
Üdv.
 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3970 Dátum: 2010.04.15 20:54:00 »
Reggel indítás után 3-5 másodpercig olyan sivítást rendez valamelyik szíj, hogy két utcával odébb is hallani :wacko:
Aztán nap közben már nem csinálja többet, csak ha egész nap áll.
Szervizben a felülvizsgálaton jeleztem, de azt mondták megnézték a szíj feszessége előírásos, állapota kiváló, így nem nyúltak hozzá.
Nem lehet valamit elkövetni vele, mert azért elég égő reggel ha indulok, hogy a fél utca odanéz, hogy mi ez a s***r?

Ha az autó garanciális, akkor kötelességük kicserélni a szíjat. Nehogymár szemre megmondják, hogy az bizony nem csúszik...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3971 Dátum: 2010.04.15 20:56:20 »
Sziasztok!
Először is üdvözlet a fórumozóknak.
Újonc hozzászólóként szeretnék segítséget kérni. 2005-ös Yaris I sol 1.0 motorral. A hátsó ülést szerettem volna pár hónapja felbillenteni a leírásnak megfelelően. A támlák ledöntése még ment, de az alsó üléspárna felbillentése nem. Mindenféle állásban próbálkoztam vele (teljesen előretolva, vissza, stb) de meg sem moccant. Telefonos segítséget is kértem anno egy típust ismerő embertől, aki szerint előretolva simán fel kellene billennie. A végén feladtam a küzdelmet, viszont tegnap a 105 ekm-es szervíznél jeleztem a problémát. A szervízes kolléga nagyon készséges és segítőkész volt, de azt mondta, hogy csak a támlák dönthetők előre, az üles nem billenthető fel??? Megmutattam neki a kezelési könyvet és még akkor is ragaszkodott az álláspontjához??? A hátsó ülés alsó lapjának első rögzítése ránézésre olyan, hogy azon el kell tudnia fordulni. Valaki árulja el nekem, hogy mi az igazság? Lehet, hogy többet nem lesz szükség rá, de akkor nagyon jól jött volna a pakoláshoz a könyv szerinti előredönthetőség.
A segítséget előre is köszönöm.

Más, ha esetleg valakinek lenne egy gyári légterelő "gumirögzítő gomba" felesleges, vagy egy törött légterelő amiből kiműthető egy, az is érdekelne, mert az anyósülés felőli oldalon a hátsó rögzítőfülből "eltűnt" a gumi, vagy műanyag rögzítőcske, ami a plexit odafogta és a szervízben ezt nem tudták pótolni.
Üdv.
 

Ha I-es Yarisról beszélünk, akkor úgy van ahogy írod. Úgy kezdődik hogy fejtámlák ki, aztán támlákat ledönteni, majd koppanásig előretolni az ülést, és úgy a csomagtér felül elérhető középső karral fel kell tudni hajtani. Ha nem működik, akkor ott valami gond van, márkaszervízbe vele...
Ha II-es Yarisról van szó, akkor viszont jól mondta a szerelő, csak a háttámla dönthető!
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3972 Dátum: 2010.04.15 20:58:04 »
2005-öst ír, akkor már új volt, nem? :hmmmm:
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3973 Dátum: 2010.04.15 21:02:57 »
2005-öst ír, akkor már új volt, nem? :hmmmm:
Nem 2006-ban jött be a II-es? :hmmmm: Annak nem is kell az ülőlappal csinálni semmit, a támla ledöntésekor lesüllyed.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3974 Dátum: 2010.04.15 21:44:50 »
2005 ben az még yaris 1-es volt.
Azért kiváncsi lennék melyik szervízben nem tudtak segíteni  :D