Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763666 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3930 Dátum: 2010.03.21 14:52:50 »
Sziasztok !én kb 1 hete vettem ezt a 2000.-es évjáratú 1.0-es yarist és nekem a p12-es primera után a 7,5 fogyasztás nagyon jó volt de látom h itt mindenkinek ilyen 5-6 literes fogyasztások vannak számon tartva:)miért ehet ilyen "sokat"  :tt2: ?
Vajon lambda szonda? vagy vigyem el először és olvastassam ki a computert?

Ha nem világít a motorkontroll lámpád, akkor valószínüleg nincs szervi baja a járgánynak. Inkább csak finomabban kell kezelni a pedálokat  :D

Írd meg lécci ha lehet a fogyis topicba, hogy pontosan melyik primerád volt és az mennyit evett és akkor meglátjuk honnan kell közelíteni a problémát. Lehet, hogy csak kicsit sportos a stílus, lehet hogy az autón is lehet finomítani lehet, hogy mindkettő :)  Ha lehet azt is írd meg, hogy pontosan milyen méretű és márkáju gumi van a yarison, milyen olaj lett beletéve utoljára, a többit majd kitaláljuk  ;) :)
Ha lehet a másik (mennyit fogyaszt a yaris) topicba írd, ez itt elég off :)


Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
kuplung nyikorgás sokadszorra
« Válasz #3931 Dátum: 2010.03.21 19:07:50 »
Sziasztok!

Sokan írtátok - panaszkodtatok a kuplung sokszor elviselhetetlen hangjára.én is ehhez  a csoporthoz tartozom némi kétséggel. azt nem értem hogy mi az oka annak hogy időnként hetekig teszi a dolgát hang nélkül néha pedig hetekig katasztrófális nyekergő - rugópattogás szerű hanggal. Az egyértelműen kiderült  - a leírtakból - hogy a munkahenger cseréje időszakos eredményt hozz csak, ezért ezt eddig sem erőltettem. Amit kipróbáltam 1× az-az , hogy a leírtak alapján elmozdítottam a váltóházat záró gumiharangot és befújtam zsírzóspray-yel, igaz nem túl extra mennyiséget,az eredmény sem volt hosszútávú és egyértelmű.néhányan közületek ezt az egy megoldást tartottátok jónak..........igazából megerősítést kérnék ez ügyben és akkor meglépem, fújok  amennyi belefér csak legyen értelme!!!!!!!!!!!!

Nagyon zavar a dolog,pedig amúgy nem tudok rosszat mondani az autóról,nagyon könnyen lehet szeretni!!!

Várom véleményeteket és tapasztalatotokat

Előre is köszönöm

Thomas

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: kuplung nyikorgás sokadszorra
« Válasz #3932 Dátum: 2010.03.21 20:04:20 »
Sziasztok!

Sokan írtátok - panaszkodtatok a kuplung sokszor elviselhetetlen hangjára.én is ehhez  a csoporthoz tartozom némi kétséggel. azt nem értem hogy mi az oka annak hogy időnként hetekig teszi a dolgát hang nélkül néha pedig hetekig katasztrófális nyekergő - rugópattogás szerű hanggal. Az egyértelműen kiderült  - a leírtakból - hogy a munkahenger cseréje időszakos eredményt hozz csak, ezért ezt eddig sem erőltettem. Amit kipróbáltam 1× az-az , hogy a leírtak alapján elmozdítottam a váltóházat záró gumiharangot és befújtam zsírzóspray-yel, igaz nem túl extra mennyiséget,az eredmény sem volt hosszútávú és egyértelmű.néhányan közületek ezt az egy megoldást tartottátok jónak..........igazából megerősítést kérnék ez ügyben és akkor meglépem, fújok  amennyi belefér csak legyen értelme!!!!!!!!!!!!

Nagyon zavar a dolog,pedig amúgy nem tudok rosszat mondani az autóról,nagyon könnyen lehet szeretni!!!

Várom véleményeteket és tapasztalatotokat

Előre is köszönöm

Thomas

Akkor megint...! :)
Teflon sprét fújjál a váltóházba meg a munkahegerhez is (a pedál alatt ami van).

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3933 Dátum: 2010.03.22 08:26:40 »
Hello!
Valaki volt már a gázpedál visszahíváson? Ha igen, mit cseréltek? Mit tettek be? Vagy hogy megy a folyamat?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3934 Dátum: 2010.03.22 10:38:21 »
Hello!
Valaki volt már a gázpedál visszahíváson? Ha igen, mit cseréltek? Mit tettek be? Vagy hogy megy a folyamat?

Most értem vissza, már nem félek, hogy elszabadul a vas  :lol:  :lol:
Kb. 20 perc volt, valami fémlapot helyeznek be, de az az igazság, hogy nem követtem a folyamatot.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3935 Dátum: 2010.03.22 11:54:12 »
Hello!
Valaki volt már a gázpedál visszahíváson? Ha igen, mit cseréltek? Mit tettek be? Vagy hogy megy a folyamat?

Most értem vissza, már nem félek, hogy elszabadul a vas  :lol:  :lol:
Kb. 20 perc volt, valami fémlapot helyeznek be, de az az igazság, hogy nem követtem a folyamatot.

A levelet megkaptam már hó elején, de még nem jelentkeztem be.  Nem kapkodom el. Nem félek túlzottan, hogy elragad a gép! [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3936 Dátum: 2010.03.22 12:13:11 »
A levelet megkaptam már hó elején, de még nem jelentkeztem be.  Nem kapkodom el. Nem félek túlzottan, hogy elragad a gép! [rohog]
Csak azért mentem el most, mert az automata fényszóró kapcsolón is akartam állíttatni, különben megvártam volna az időszakos szervizt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3937 Dátum: 2010.03.22 18:56:54 »
Hello!
Valaki volt már a gázpedál visszahíváson? Ha igen, mit cseréltek? Mit tettek be? Vagy hogy megy a folyamat?


A el kell helyezni a gázpedál házában egy hézagolós lemezt. Max fél óra az egész...
Xanyi

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3938 Dátum: 2010.03.25 14:14:32 »
Kedves Guruk,

a szélvédőn keletkezett - jeges ablaktörlő (?) okozta - karcolás, amely csak napfénynél látható, de eléggé zavaró,  valóban eltüntethető-e az üzletekben kapható szélvédőüveg-polírral avagy sem? Ha igen, melyikkel?

Köszönet minden tanácsért!

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3939 Dátum: 2010.03.25 14:31:43 »
Hello!
Valaki volt már a gázpedál visszahíváson? Ha igen, mit cseréltek? Mit tettek be? Vagy hogy megy a folyamat?


A el kell helyezni a gázpedál házában egy hézagolós lemezt. Max fél óra az egész...

Köszi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3940 Dátum: 2010.03.25 16:24:54 »
Kedves Guruk,

a szélvédőn keletkezett - jeges ablaktörlő (?) okozta - karcolás, amely csak napfénynél látható, de eléggé zavaró,  valóban eltüntethető-e az üzletekben kapható szélvédőüveg-polírral avagy sem? Ha igen, melyikkel?

Köszönet minden tanácsért!
Nem igazán, csodát ne várj tőle. Egyébként jó az anyag (ha egyről beszélünk: Turtle Glass Polish), de inkább jól tisztít, mint karcokat tüntetne el. Az előző kocsimmal én is így jártam, de igazából nem találtunk rá megoldást  :no:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3941 Dátum: 2010.03.25 16:25:25 »
Ezt a parkolóban székelő szélvédőjavítósok nem tudják megoldani?
         

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3942 Dátum: 2010.03.27 11:26:12 »
Sziasztok, az lenne a kérdésem tudtok-e szépen dolgozó fényezőt Budapest környékén?  :helpsmilie:
Még tavaly meg lett nyomva a kocsi oldala a hátsó lökhárító és a sárvédő találkozásánál. A lökhárító megúszta de a sárvédőt fényezni kellett.
A szín az egyforma lett de mivel a lökhárító nem lett ködölve (szerintem) Ezért napfényben a metálszemcsék miatt eléggé elüt a két felület.
Nem tudom megoldható e, (mennyiért) hogy ne legyen különbség (zavarja az esztétikai érzékemet  :cry:) egy kis ködöléssel. Ehhez kérném a segítségeteket (még festékem is van).  :helpsmilie:
Yaris II d4d 2006

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3943 Dátum: 2010.03.27 12:19:33 »
Sziasztok, az lenne a kérdésem tudtok-e szépen dolgozó fényezőt Budapest környékén?  :helpsmilie:
Még tavaly meg lett nyomva a kocsi oldala a hátsó lökhárító és a sárvédő találkozásánál. A lökhárító megúszta de a sárvédőt fényezni kellett.
A szín az egyforma lett de mivel a lökhárító nem lett ködölve (szerintem) Ezért napfényben a metálszemcsék miatt eléggé elüt a két felület.
Nem tudom megoldható e, (mennyiért) hogy ne legyen különbség (zavarja az esztétikai érzékemet  :cry:) egy kis ködöléssel. Ehhez kérném a segítségeteket (még festékem is van).  :helpsmilie:


Ha nem sikerült szépre a javítás, miért nem viszed vissza oda, ahol csinálták?
Azt azért tudni kell, hogy ugyanaz a festék máshogy mutat műanyagra és fémra fújva, ezért bizonyos színeknél a gyári fényezésü autóknál is látszik különbség a lökhárító és a fém elemek között.
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3944 Dátum: 2010.03.27 18:25:33 »
Sajnos Nyíregyházán csinálta egy ismerős fényező ingyé, de oda nem mennék most mert nincs rá időm.
Yaris II d4d 2006