Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763854 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3855 Dátum: 2010.02.24 19:18:32 »
"Ha meg 1-esben kicsit kihúzatom és 2-be váltásnál gyorsabban engedem fel a pedált, olyan mintha hullámozna."
Ez engem is eléggé zavar. Ha ezt a hullámzást el akarom kerülni, akkor ésszerűtlenül csúsztatni kell a kuplungot. Csak 1-ből 2-be váltásnál csinálja nálam, ha jól kihúzatom. Azt gondoltam valami gáz van a kuplungommal, de ezek szerint ez ilyen. Bár az enyém dízel...
Valahogy olyan érzetem is van, hogy gyorsabban tapad meg a tárcsa, nem tudom úgy "adagolni" a pedállal, hogy sima legyen az átmenet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3856 Dátum: 2010.03.03 11:36:05 »
Szia Mindenki!  ;)

Bár már rég be vagyok regisztrálva nem nagyon követtem az eseményeket,most viszont volna egy "kis" problémám az én kis 2000es évjáratú, 1.0-s Yarisommal   :wub: (még nincs benne 90000km) és szeretném kérni a segítségeteket!
Úgy egy éve kezdődtek a bajok amikor is kigyulladt a motorhiba jel! :( Azóta a gyorsításnál érezhető,hogy vmi nem okés. Decemberben kicserélték a lambda szondát (a computer szerint ez lehetett a bibi oka) de a hibajel továbbra is ég és a gyorsulásnál érzett megtorpanás is megmaradt! A jelenség nagyon zavaró,de a probléma fő forrása,hogy amíg ég a hibajel addig a zöldkártyáztatásnál rá sem kötik az autót a mérőre,ergo ugrik a zöldkártya és most, hogy egyszerre végzik a műszakiztatással még okosban sem lehet megoldani!   :cry:

Bármilyen építőjellegű tanácsot szívesen fogadok!  

Előre is köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.03 11:36:34 írta kleingy »
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3857 Dátum: 2010.03.03 19:52:32 »
Szia Mindenki!  ;)

Bár már rég be vagyok regisztrálva nem nagyon követtem az eseményeket,most viszont volna egy "kis" problémám az én kis 2000es évjáratú, 1.0-s Yarisommal   :wub: (még nincs benne 90000km) és szeretném kérni a segítségeteket!
Úgy egy éve kezdődtek a bajok amikor is kigyulladt a motorhiba jel! :( Azóta a gyorsításnál érezhető,hogy vmi nem okés. Decemberben kicserélték a lambda szondát (a computer szerint ez lehetett a bibi oka) de a hibajel továbbra is ég és a gyorsulásnál érzett megtorpanás is megmaradt! A jelenség nagyon zavaró,de a probléma fő forrása,hogy amíg ég a hibajel addig a zöldkártyáztatásnál rá sem kötik az autót a mérőre,ergo ugrik a zöldkártya és most, hogy egyszerre végzik a műszakiztatással még okosban sem lehet megoldani!   :cry:

Bármilyen építőjellegű tanácsot szívesen fogadok!  

Előre is köszi!

161 km/h órában mi az érdekes? Ugye nem ez a végsebesség? Mert akkor az az autó tényleg hibás  :D [rohog]
Na komolyra fordítva:
Megpróbálok segíteni, de elöbb pár kérdés:
A hibakódot és utána a lambdaszonda cserét márkaszervízben csinálták?
Esetleg nem árulták el a hibakódot?
Gyári lambdaszonda került bele?
Mondjuk menj 2. fokozatba 3000-es fordulaton és tartsd a tempót kb. 10 mp-ig. Aztán talpald le. Torpan mielött elkezd húzni, vagy elkezdődik a gyorsulás és közben rángat?
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3858 Dátum: 2010.03.04 15:25:00 »
Egyik nap valamelyik parkolóban valaki nekimehetett oldalról a lökhárítónak. Magán a fényezésen nem is látok igazán nyomát, csak annyi lett a bibi, hogy a sárvédő találkozásnál kicsit szétjött, meg kiugrott a belső sárvédő pereme. Visszaillesztettem, meg a lökös fület is visszanyomtam, bekattantak a helyükre, de a lökös meg a sárvédő között most hézag van. Igaz hogy max 2mm, de azért látszik. Van valami mód hogy helyére lehessen igazítani, vagy inkább bízzam a szakszervire? 1 hónap múlva úgyis éves szerviz esedékes.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3859 Dátum: 2010.03.04 15:40:16 »

Szerintem szerviz, ha már úgyis mész egy hónap múlva, én nem nyúlnék hozzá...
Toyota Yaris T SPORT
153



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3860 Dátum: 2010.03.04 15:57:13 »
Szerintem szerviz, ha már úgyis mész egy hónap múlva, én nem nyúlnék hozzá...
Annyit kibírok, annyira nem sürgős. :) Van ugyan javítási leírásom, de abból nem tudom kihámozni az ilyen finombeállításokat.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3861 Dátum: 2010.03.04 18:36:46 »
Szerintem szerviz, ha már úgyis mész egy hónap múlva, én nem nyúlnék hozzá...
Annyit kibírok, annyira nem sürgős. :) Van ugyan javítási leírásom, de abból nem tudom kihámozni az ilyen finombeállításokat.

Ha visszapattant akkor valszeg a helyén van. De lehet hogy ott valami deformálódott belül, úgyhogy inkább bízd szervízre!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3862 Dátum: 2010.03.04 19:06:56 »
Ha visszapattant akkor valszeg a helyén van. De lehet hogy ott valami deformálódott belül, úgyhogy inkább bízd szervízre!
Biztos hogy visszapattant, hogy mögé tudjak nézni, jópár dolgot le kellene szedni, inkább csinálja meg a szerviz és fizetek érte, mintsem eltörjek pár fület/kapcsot és akkor sokkal többe fájna.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3863 Dátum: 2010.03.04 21:44:03 »
Szia Mindenki!  ;)

Bár már rég be vagyok regisztrálva nem nagyon követtem az eseményeket,most viszont volna egy "kis" problémám az én kis 2000es évjáratú, 1.0-s Yarisommal   :wub: (még nincs benne 90000km) és szeretném kérni a segítségeteket!
Úgy egy éve kezdődtek a bajok amikor is kigyulladt a motorhiba jel! :( Azóta a gyorsításnál érezhető,hogy vmi nem okés. Decemberben kicserélték a lambda szondát (a computer szerint ez lehetett a bibi oka) de a hibajel továbbra is ég és a gyorsulásnál érzett megtorpanás is megmaradt! A jelenség nagyon zavaró,de a probléma fő forrása,hogy amíg ég a hibajel addig a zöldkártyáztatásnál rá sem kötik az autót a mérőre,ergo ugrik a zöldkártya és most, hogy egyszerre végzik a műszakiztatással még okosban sem lehet megoldani!   :cry:

Bármilyen építőjellegű tanácsot szívesen fogadok!  

Előre is köszi!

161 km/h órában mi az érdekes? Ugye nem ez a végsebesség? Mert akkor az az autó tényleg hibás  :D [rohog]
Na komolyra fordítva:
Megpróbálok segíteni, de elöbb pár kérdés:
A hibakódot és utána a lambdaszonda cserét márkaszervízben csinálták?
Esetleg nem árulták el a hibakódot?
Gyári lambdaszonda került bele?
Mondjuk menj 2. fokozatba 3000-es fordulaton és tartsd a tempót kb. 10 mp-ig. Aztán talpald le. Torpan mielött elkezd húzni, vagy elkezdődik a gyorsulás és közben rángat?


Kevesled a 161-et?  :eek: Pedig 4en+csomik voltunk jelen az egyéni rekord beállításánál! :devil:
Tudjuk amúgy,hogy mennyivel mennek a kicsik?  :hmmmm:

Vissza a témához: szóóóval...amennyiben egy csapat emberke,aki rendőrautókat javít márkaszervíznek számít akkor igen,ott voltunk nézetni/szereltetni,de félek ők nem ide tartoznak!  :tt2: A hibakódot sajna nem tom. A szondát karira kaptam,de nem gyári (mert az egy,vagy inkább két vagyon)
Este kipróbáltam amit mondtál!Ma nem volt megtorpanás egyáltalán (ez nap függő dolog,hogy milyen kerékkel kell a drága  [rohog] :D :lol: ) de egyébként gyorsulás közben lehet érezni a megtorpanást,ami viszont állandó az a hibajel :S
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3864 Dátum: 2010.03.04 23:18:29 »
Nézd. Ha kapásból beviszed egy márkaszervízbe, akkor egyrészt már megcsinálták volna az autódat, másrészt nem vetettek volna meg veled egy lambdaszondát feleslegesen... Ezt most csak azért, hogy mi a drága és mi nem...
Igen, a gyári szonda egy vagyon, de ha kell akkor kell. Ellenben egy feleslegesen megvett olcsóbb egyszerűen pénzkidobás!

Szerintem irány egy márkaszervíz!
A hibakód ismerete nélkül nem kivánok tippelgetni, de ha semmiképpen nem akarod bevinni márkaszervízbe, akkor ki kell venni a légtömegmérőt, és féktisztítóval alaposan megtisztítani. Nem csak a külső szálat, hanem a belsőket is. Ezután levenni az akksisarut pár percre.

Idézet
Kevesled a 161-et?  eek Pedig 4en+csomik voltunk jelen az egyéni rekord beállításánál!
Ilyen terhelés mellett egyáltalán nem keveslem  ;)
Amúgy én 3 személlyes csomagok nélkül 182-t tapostam ki belőle úgy hogy lejtő volt. Fotóm is volt róla itt fent valahol. Majd a lejtő végetért, és sík uton visszaállt 179-180-ra, és azt tudta tartani...
De különben 165-170 körül mennek általában önerejükből!
Xanyi

melcsad

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3865 Dátum: 2010.03.05 00:05:44 »
Sziasztok

Nekem egy 99es yariskám van, nagyon szeretem, de 2hete elég érdekes/költséges probléma jelentkezett nála. Gondoltam hátha itt tud valaki segíteni... Tankolás után egyszer csak elkezdett rángatózni a motor, olyan volt mintha fékeztem volna holott nyomtam a gázt. Aztán kb 250 km-t megtettünk minden probléma nélkül. Teltek a napok és egyre többször csinálta ezt már nem csak lelassult hanem meg is állt a kocsi (a fordulatszám 0-1500 között ingadozott mielőtt lelassult a kocsi 0ra). Aztán minden hiba nélkül ment tovább... addig amíg nem állt egy helyben pár órát és kezdődött minden elölről. A helyzet rosszabbodott, már nem csak megállt (a motor nem állt le eleinte, csak újra 1esbe tenni és indulni vele) hanem a motor is leállt, újraindítás után egyből leáll megint, majd 3-4szeri újraindítás után nem állt le a motor. Persze elvittük szerelőhöz, először vizezett benzinre gyanakodtak leengedték a tankot, átmosták, szűrőt cseréltek...nem volt javulás. AC pumpát cseréltek, majd valami jeladót. de semmi, nincs javulás, szakszervizbe se tudtak eddig érdemlegeset mondani, a szerelő is tétlenül áll a dolog előtt. Ja és nem ír ki semmilyen hibakódot... több mint 1 hete yariskán dolgoznak a szerelők és minden jó értéket mutat, nem találnak semmi hibát... Ha valaki találkozott/hallott ilyen problémáról légyszí segítsen. Köszönöm előre is a válaszokat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3866 Dátum: 2010.03.05 07:38:09 »
Hol tankoltál?
         

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3867 Dátum: 2010.03.05 07:55:41 »
Nézd. Ha kapásból beviszed egy márkaszervízbe, akkor egyrészt már megcsinálták volna az autódat, másrészt nem vetettek volna meg veled egy lambdaszondát feleslegesen... Ezt most csak azért, hogy mi a drága és mi nem...
Igen, a gyári szonda egy vagyon, de ha kell akkor kell. Ellenben egy feleslegesen megvett olcsóbb egyszerűen pénzkidobás!

Szerintem irány egy márkaszervíz!
A hibakód ismerete nélkül nem kivánok tippelgetni, de ha semmiképpen nem akarod bevinni márkaszervízbe, akkor ki kell venni a légtömegmérőt, és féktisztítóval alaposan megtisztítani. Nem csak a külső szálat, hanem a belsőket is. Ezután levenni az akksisarut pár percre.

Idézet
Kevesled a 161-et?  eek Pedig 4en+csomik voltunk jelen az egyéni rekord beállításánál!
Ilyen terhelés mellett egyáltalán nem keveslem  ;)
Amúgy én 3 személlyes csomagok nélkül 182-t tapostam ki belőle úgy hogy lejtő volt. Fotóm is volt róla itt fent valahol. Majd a lejtő végetért, és sík uton visszaállt 179-180-ra, és azt tudta tartani...
De különben 165-170 körül mennek általában önerejükből!

Ezt a légtömegmérős tisztítós mókát még kipróbálom hátha... :)
180 :hmmmm: Most olajat öntöttél a tűzre!Majd küldöm a bírságcetelit!  :tt2: ::)

Az megkérdezhetem,hogy mi a foglalkozásod,hogy ennyire otthon vagy a témában? ;)
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

melcsad

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3868 Dátum: 2010.03.05 09:23:40 »
Miskolc mellett egy mol kúton... évek óta tankolok ott havonta egyszer, eddig sose volt gond. Sőt a szüleim is ott tankolnak mindig, nekik se volt sose probléma. talán véletlen egybeesés hogy pont akkor jelentkezett a hiba

papapapus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3869 Dátum: 2010.03.05 15:50:49 »
üdv mindenkinek. az oldalt most találtam,tehát újonc vagyok. 2004-es 1,0l yarisom van, már a frissitett. újan vettem, és nem bántam meg,bár terra kivitel. szervizben nem bizom, inkább magam javítom ha tudom(még csak olaj és légszűröcsere volt, most van benne 60000 km). a kérdéseim- a váltóban 60000 km nél kell olajat cserélni? valóban csak 1,9 l olaj kell bele? gyertyacsere-90000 km ? lehet, ha végigolvasnám az összes hozzászólást,megtalálnám a megoldást.de igy egyszerübb.