Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763980 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3840 Dátum: 2010.02.22 14:35:31 »
Sziasztok! Van egy 2005.11. havi 1.3 yarisom. 1 évesen vettem. kb. 2-3 éves kora körül elkezdett nyekeregni a kuplung és nehéz is lett. A szervízben megnézték, fújkálták fehér zsírral. Utána jó lett, de pár hét után megint jött a nyekergés és és az elnehezedés. Újra visszavittem a szervízbe, és még garanciába kicserélték az egész kuplungszerkezetet. Nagyon szuper lett, a kuplung olyan könnyű volt, hogy éppen csak hozzáértem és szinte "beesett".... Aztán egy kis idő múltán újra nyekeregni kezdett... Azóta kapott már rézspray-t, fehérzsírt, de ezek csak időleges probléma megoldók. Nem hiszem, hogy ezt nem lehet megjavítani!!!! Van valami ötletetek mi lehet a gond? :helpsmilie:

Sokszor leírtam már (olvass vissza), teflon sprével kell befújatni a pedálnál a munkahengert!

Lynn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3841 Dátum: 2010.02.22 17:26:29 »
Köszi a gyors választ!
Nő vagyok, így annyira nem értek a dologhoz...  :szemez:
Kb. egy hónapja befújták réz-spray-vel... Az nem olyan jó? Kb. két napig nem nyekergett utána.
A szerelő srác aki befújta (toyotás szerelő) azt mondta, hogy ez a probléma soha nem fog megszánni, ez konstrukciós hiba, fújogatni kell... De én ezt valahogy nem tudom elhinni...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3842 Dátum: 2010.02.23 09:25:13 »
Idézetet írta: asti72
Sziasztok,
Elfüstölt egy biztositék (ablaktörlő) 20A-es mini. Naivan azt hittem hogy ez szabványos de nem legalábbis több helyen néztem és nem kaptam.

Szóval a kérdés hogy lehet-e valahol kapni mini biztosítékot de pont olyat mint ami a Yarisban van, amit kaptam annak a kései jóval hosszabbak viszont az oldala teli műanyag, ami gyári azon meg nincs hosszú láb (kés) viszont oldalt nyitott és ott érintkezik.

Vagy marad a márkaszerviz, de az meg nincs a közelben, de ha nincs jobb akkor kénytelen leszek elmenni...
Segítségeteket előre is köszönöm,
Attila
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3843 Dátum: 2010.02.23 09:53:13 »
Trotter anno linkelt egy debreceni boltot, ahol lehet kapni, bar nemtom hol lakik az illeto. Tenyleg nehez felhajtani, a markaszervizben meg draga is.
Amugy gondolom neki is van par pot db, addig hasznalja azt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3844 Dátum: 2010.02.23 11:17:21 »
Köszi a gyors választ!
Nő vagyok, így annyira nem értek a dologhoz...  :szemez:
Kb. egy hónapja befújták réz-spray-vel... Az nem olyan jó? Kb. két napig nem nyekergett utána.
A szerelő srác aki befújta (toyotás szerelő) azt mondta, hogy ez a probléma soha nem fog megszánni, ez konstrukciós hiba, fújogatni kell... De én ezt valahogy nem tudom elhinni...

Attól hogy Nő vagy, még vissza tudtál volna olvasni! :)
"befújták réz-spray-vel... Az nem olyan jó? "
Mivel 2 nap után újra nyekergett, ebből beláthatod, hogy nem jó! Se a fehér zsír...

Én ezt a kálváriát végigcsináltam, kuplung munkahenger cserével együtt...  CSAK a teflonos spré vált be!

Lynn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3845 Dátum: 2010.02.23 17:22:39 »
oké, oké!  ::)
picit visszaolvastam, de alaposabban nem tanulmányoztam át a "múltat", talán lusta voltam... Egy haveromnak van teflon spray-je, csak tegnap ottfelejtettem nála. Most 2 napja fehérzsíros, egyenlőre tünetmentes (gondolom még pár napig)... De a teflont mindenképp kipróbálom, köszi mégegyszer!!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3846 Dátum: 2010.02.23 17:45:36 »
Idézetet írta: asti72
Sziasztok,
Elfüstölt egy biztositék (ablaktörlő) 20A-es mini. Naivan azt hittem hogy ez szabványos de nem legalábbis több helyen néztem és nem kaptam.

Szóval a kérdés hogy lehet-e valahol kapni mini biztosítékot de pont olyat mint ami a Yarisban van, amit kaptam annak a kései jóval hosszabbak viszont az oldala teli műanyag, ami gyári azon meg nincs hosszú láb (kés) viszont oldalt nyitott és ott érintkezik.

Vagy marad a márkaszerviz, de az meg nincs a közelben, de ha nincs jobb akkor kénytelen leszek elmenni...
Segítségeteket előre is köszönöm,
Attila

Elől a motortéri biztosítéktéktáblában van pár tartalék (SPARE) biztosíték. Ideiglenesen azzal lehet pótolni.
Amúgy márkaszervízben vagy nagyobb autósboltokban kapható!
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3847 Dátum: 2010.02.23 21:28:11 »
oké, oké!  ::)
picit visszaolvastam, de alaposabban nem tanulmányoztam át a "múltat", talán lusta voltam... Egy haveromnak van teflon spray-je, csak tegnap ottfelejtettem nála. Most 2 napja fehérzsíros, egyenlőre tünetmentes (gondolom még pár napig)... De a teflont mindenképp kipróbálom, köszi mégegyszer!!

Nekem olyan volt, hogy télen nem nyekergett. Aztán jött a job idő és +20-23 fokban elkezdte. Ha hűvöseb volt soha nem nyekergett. A zsírt lehúzza egyik felület a másikról(elég passzentos ott a rendszer), azért nem jó.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3848 Dátum: 2010.02.24 01:01:03 »
Sziasztok! Van egy 2005.11. havi 1.3 yarisom. 1 évesen vettem. kb. 2-3 éves kora körül elkezdett nyekeregni a kuplung és nehéz is lett. A szervízben megnézték, fújkálták fehér zsírral. Utána jó lett, de pár hét után megint jött a nyekergés és és az elnehezedés. Újra visszavittem a szervízbe, és még garanciába kicserélték az egész kuplungszerkezetet. Nagyon szuper lett, a kuplung olyan könnyű volt, hogy éppen csak hozzáértem és szinte "beesett".... Aztán egy kis idő múltán újra nyekeregni kezdett... Azóta kapott már rézspray-t, fehérzsírt, de ezek csak időleges probléma megoldók. Nem hiszem, hogy ezt nem lehet megjavítani!!!! Van valami ötletetek mi lehet a gond? :helpsmilie:

Sokszor leírtam már (olvass vissza), teflon sprével kell befújatni a pedálnál a munkahengert!
Kedves dert!
Elolvastam mind a 46 hsz-edet, de azokban mindössze egyszer írtál korábban erről a teflonspray-s megoldásról. Kedves kollegina oly' szépen kérdezett, nem kéne leteremteni... :flowers: Egyébként teflonspray-t lehet kapni valahol 4 decisnél kisebb kiszerelésben is? Mert egy kuplungfújkálásra sztem pazarlás egy egészet megvenni, nem? Bár ezerkettőért nem annyira drága. (Vagy LM 3200-ért...)
Gabe 254.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3849 Dátum: 2010.02.24 08:58:29 »

Lehet, hogy pazarlás, de ezer forint alatt van, nem nagy összeg... Ha meg a jövőben is előfordul, akkor nem kell újra és újra nézelődni vagy megvenni, ez sokáig kitart.  :flowers:

http://www.automax-online.hu/index.php?lap=termek&ID=Ken%F5anyagok%7CTEFLON-SPRAY%7C&id=379
Toyota Yaris T SPORT
153



Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3850 Dátum: 2010.02.24 09:02:40 »
Lehet, hogy pazarlás, de ezer forint alatt van, nem nagy összeg... Ha meg a jövőben is előfordul, akkor nem kell újra és újra nézelődni vagy megvenni, ez sokáig kitart.  :flowers:
Meg ugye nem csak kuplung fújkálásra jó. Én ilyennel fújta be otthon pl. a nyikorgó ajtók, ablakok zsanérjait :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3851 Dátum: 2010.02.24 09:29:30 »
Sziasztok! Van egy 2005.11. havi 1.3 yarisom. 1 évesen vettem. kb. 2-3 éves kora körül elkezdett nyekeregni a kuplung és nehéz is lett. A szervízben megnézték, fújkálták fehér zsírral. Utána jó lett, de pár hét után megint jött a nyekergés és és az elnehezedés. Újra visszavittem a szervízbe, és még garanciába kicserélték az egész kuplungszerkezetet. Nagyon szuper lett, a kuplung olyan könnyű volt, hogy éppen csak hozzáértem és szinte "beesett".... Aztán egy kis idő múltán újra nyekeregni kezdett... Azóta kapott már rézspray-t, fehérzsírt, de ezek csak időleges probléma megoldók. Nem hiszem, hogy ezt nem lehet megjavítani!!!! Van valami ötletetek mi lehet a gond? :helpsmilie:

Sokszor leírtam már (olvass vissza), teflon sprével kell befújatni a pedálnál a munkahengert!
Kedves dert!
Elolvastam mind a 46 hsz-edet, de azokban mindössze egyszer írtál korábban erről a teflonspray-s megoldásról. Kedves kollegina oly' szépen kérdezett, nem kéne leteremteni... :flowers: Egyébként teflonspray-t lehet kapni valahol 4 decisnél kisebb kiszerelésben is? Mert egy kuplungfújkálásra sztem pazarlás egy egészet megvenni, nem? Bár ezerkettőért nem annyira drága. (Vagy LM 3200-ért...)

Valóban, elírtam. De azt az egyet is meglehetett volna találni kis visszaolvasással! Senki nem teremtett le senkit! A kishölgy sem vett zokon semmit! A fórumozásnak vannak írott és íratlan szabályai... Az más, ha valaki írja, hogy "bocs, nincs időm visszaolvasni, pedig lehet volt róla már szó"

Nem vettem egy flakonnal, garanciában fújkáltattam anno. Most pedig egy egy kötelező szerviz alkalmával megteszik ezt a srácok.

Amúgy meg PEACE!
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 09:31:19 írta dert »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3852 Dátum: 2010.02.24 17:13:23 »
Nekem nem a nyikorgással van gondom, hanem magával a kuplunggal úgy egészében.
Lehet hogy kicsit én vártam többet, de az egyik előző OFF-os kocsimnál tudtam olyan finoman is váltani, hogy szinte észre sem lehetett venni, semmi rángás vagy megtorpanás sem volt. A Yaris-nál meg azt érzem, hogy a pedált felengedve nem olyan simán jön létre a zárás, van egy kis torpanás. Ha meg 1-esben kicsit kihúzatom és 2-be váltásnál gyorsabban engedem fel a pedált, olyan mintha hullámozna. Kis gázzal elindulva néha eltalálok egy olyan állást a pedálon, hogy szabályosan rángat. A kuplung egyébként a pedálút felénél, vagy kicsit lejjebb, a harmadánál fog.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Lynn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3853 Dátum: 2010.02.24 18:17:33 »
Köszönöm, hogy a védelmemre keltél. :) De tényleg nem sértődtem meg. Nem vagyok sértődős. (már...).  ;)
Mindenesetre a teflont kipróbálom, tényleg jó lehet, ha már ennyien dícséritek!!!

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3854 Dátum: 2010.02.24 19:05:41 »
"Ha meg 1-esben kicsit kihúzatom és 2-be váltásnál gyorsabban engedem fel a pedált, olyan mintha hullámozna."
Ez engem is eléggé zavar. Ha ezt a hullámzást el akarom kerülni, akkor ésszerűtlenül csúsztatni kell a kuplungot. Csak 1-ből 2-be váltásnál csinálja nálam, ha jól kihúzatom. Azt gondoltam valami gáz van a kuplungommal, de ezek szerint ez ilyen. Bár az enyém dízel...