Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763746 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3765 Dátum: 2010.01.31 10:36:06 »
Sziasztok!
2003-as D-4D-ről lenne szó.Ha padlógázt adok úgy 2mp-ig,amikor visszaveszem a gázt ránt egyet az autó.Ez mitől lehet?A kuplungpedálom recseg,lehet valamit kezdeni vele?Köszönöm a válaszokat előre is!

flood miatt a link törölve. Trotter

Senki? :helpsmilie:

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3766 Dátum: 2010.02.01 18:55:06 »
Gázpedál lehetséges problémája miatt visszahívás többek között Yaris 2005-2010 között gyártottakat.
Egyszer már vinni kellett vissza a biztonsági öv miatt, most meg ez, remélem több már nem lesz  :no:

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3767 Dátum: 2010.02.01 20:18:00 »
Gázpedál lehetséges problémája miatt visszahívás többek között Yaris 2005-2010 között gyártottakat.
Egyszer már vinni kellett vissza a biztonsági öv miatt, most meg ez, remélem több már nem lesz  :no:

De legalább mindig az éves szervizem időpontjára időzítik a visszahívásokat. :)
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3768 Dátum: 2010.02.01 20:26:50 »
Sziasztok!
2003-as D-4D-ről lenne szó.Ha padlógázt adok úgy 2mp-ig,amikor visszaveszem a gázt ránt egyet az autó.Ez mitől lehet?A kuplungpedálom recseg,lehet valamit kezdeni vele?Köszönöm a válaszokat előre is!
flood miatt a link törölve. Trotter
Senki? :helpsmilie:
Sajna dízelekhez nem értek, de bárhogyan veszed vissza a gázt, akkor is rángat? Mármint ha gyorsan veszed vissza vagy lassabban?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3769 Dátum: 2010.02.01 20:27:30 »
Gázpedál lehetséges problémája miatt visszahívás többek között Yaris 2005-2010 között gyártottakat.
Egyszer már vinni kellett vissza a biztonsági öv miatt, most meg ez, remélem több már nem lesz  :no:
Hol találtad az infót hogy a Yarisokat is érintheti?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3770 Dátum: 2010.02.01 20:37:35 »
Hol találtad az infót hogy a Yarisokat is érintheti?
Ma írta Misi a hivatalosat, meg volt tegnap a Corolla&Auris topicban és az origon..... :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.01 20:39:45 írta Nagycitrooom »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3771 Dátum: 2010.02.01 20:42:55 »
Hol találtad az infót hogy a Yarisokat is érintheti?
Ma írta Misi a hivatalosat, meg volt tegnap a Corolla&Auris topicban és az origon..... :flowers:
Köszi az infót, amikor erről cikket olvastam, még csak az amerikai kiadásokról írtak, konkrét európai típusokról nem. No más miatt úgyis kell szervizbe vinnem, egy füst alatt kicserélik ezt is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3772 Dátum: 2010.02.01 21:43:32 »
Sziasztok!
2003-as D-4D-ről lenne szó.Ha padlógázt adok úgy 2mp-ig,amikor visszaveszem a gázt ránt egyet az autó.Ez mitől lehet?A kuplungpedálom recseg,lehet valamit kezdeni vele?Köszönöm a válaszokat előre is!
flood miatt a link törölve. Trotter
Senki? :helpsmilie:
Sajna dízelekhez nem értek, de bárhogyan veszed vissza a gázt, akkor is rángat? Mármint ha gyorsan veszed vissza vagy lassabban?


Nem rángat hanem ránt egy nagyot mintha a turbo nem működne egy másodpercig.

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3773 Dátum: 2010.02.01 21:47:02 »
99-es yaris műszerfal világításra(középkonzol) tudtok nekem mondani valamit?
Szeretném a zöldet lecserélni valamilyen más színre.Lehetséges ez?
Milyen típusú foglalatja van?

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3774 Dátum: 2010.02.02 07:09:10 »
99-es yaris műszerfal világításra(középkonzol) tudtok nekem mondani valamit?
Szeretném a zöldet lecserélni valamilyen más színre.Lehetséges ez?
Milyen típusú foglalatja van?
műanyag, "bajonettes", rízsszem izzó.
színét az izzóra ráhúzott gumis sapka adja.(simán le lehet húzni)

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3775 Dátum: 2010.02.02 12:08:04 »
Hol találtad az infót hogy a Yarisokat is érintheti?
Ma írta Misi a hivatalosat, meg volt tegnap a Corolla&Auris topicban és az origon..... :flowers:
Köszi az infót, amikor erről cikket olvastam, még csak az amerikai kiadásokról írtak, konkrét európai típusokról nem. No más miatt úgyis kell szervizbe vinnem, egy füst alatt kicserélik ezt is.

Nem tudom hogy vagytok ezzel, de nekem egyre inkább az az érzésem, hogy régen jó autókat csináltak mostanában meg egyre romlik a színvonal. Persze kivételek akadnak (lásd: Prius). Talán már elértük a bonyolultság meg a komplexitás azon szintjét, amikor bármi fejlesztés vagy kiegészítő csak megjósolhatatlan hibákat okoz? Talán újra kellene gondolni az autók tervezését. Mindenesetre a Toyota tekintélye most nagyot esett a szememben :( De úgy érzem a Yaris I is még jó konstrukciónak számít.
Japó Yaris 1.3 Sol

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3776 Dátum: 2010.02.02 12:52:27 »
... Mindenesetre a Toyota tekintélye most nagyot esett a szememben :( ...
De miért is, ezért a hibáért?  :eek:
Van egy alkatrész, ami bizonyos terhelés és egyéb körülmények egybeesése esetén okozhat problémát. Ez valószínűleg, de nem bizonyíthatóan, Amerikában  kb.100 esetben fordult elő (hány millió autóból?), Európában balesetet nem okozott (hány millió autó?). Hatalmas hiba, nem is tudom, ki vesz ezek után Toyotát (meg Citroent, meg Peugeot-t, meg Fordot, mert ezekbe is került az alkatrészből) És persze Mercit se, Audit se és Honda-t se, csak hogy pár ismertebb visszahívást említsek. Járjunk egyszerű Trabanttal, ott ilyen nem fordul elő.
Amíg egy gyártó így reagál egy hibára, addig éppen nincs mit aggódni a minőség miatt. A beszállító megkapja majd a magáét, változtatnak a minőség-ellenőrzésen és és megy tovább minden.
Az meg hogy régen jó autókat csináltak, ma meg hulladék mind, kevésbé tartósak, nem hiszem. De ezt nemrég eléggé kitárgyalták itt páran, én nem hiszem, hogy így van.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3777 Dátum: 2010.02.02 13:06:58 »
... Mindenesetre a Toyota tekintélye most nagyot esett a szememben :( ...
De miért is, ezért a hibáért?  :eek:
Van egy alkatrész, ami bizonyos terhelés és egyéb körülmények egybeesése esetén okozhat problémát. Ez valószínűleg, de nem bizonyíthatóan, Amerikában  kb.100 esetben fordult elő (hány millió autóból?), Európában balesetet nem okozott (hány millió autó?). Hatalmas hiba, nem is tudom, ki vesz ezek után Toyotát (meg Citroent, meg Peugeot-t, meg Fordot, mert ezekbe is került az alkatrészből) És persze Mercit se, Audit se és Honda-t se, csak hogy pár ismertebb visszahívást említsek. Járjunk egyszerű Trabanttal, ott ilyen nem fordul elő.
Amíg egy gyártó így reagál egy hibára, addig éppen nincs mit aggódni a minőség miatt. A beszállító megkapja majd a magáét, változtatnak a minőség-ellenőrzésen és és megy tovább minden.
Az meg hogy régen jó autókat csináltak, ma meg hulladék mind, kevésbé tartósak, nem hiszem. De ezt nemrég eléggé kitárgyalták itt páran, én nem hiszem, hogy így van.

Ja ezekről sokat lehetne vitatkozni. Azért nem rohanok vissza a régi Trabantomhoz az biztos. Annak is meg voltak a hibái. Az tény hogy vannak jobb meg rosszabb szériák. Mindezek ellenére még mindig az egyik legmegbízhatóbb márkának tartom a Toyotát. Számomra a megbízhatóság és tartósság mintaképe az a Prius, mert látszólagos bonyolultsága ellenére nagyon is egyszerű és strapabíró szerkezet. Nem sokkal követi őt a Yaris.
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3778 Dátum: 2010.02.02 14:08:08 »
De úgy érzem a Yaris I is még jó konstrukciónak számít.
a yaris1 sem hibátlan azért, m "öreg"  :flowers:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3779 Dátum: 2010.02.02 15:39:06 »

Lehet, hogy nemsokára lecserélem az 5 éves gyári Panasonic akksit. Márkakereskedésben kaptam egy ajánlatot Optifit 44Ah-s akksira, most bruttó 18 ezer az ára. Ez nem rossz ár, csak nem tudom milyen minőséget képvisel az Optifit akksiban? Van valakinek véleménye vagy tapasztalata? Azt mondták, hogy ez teljesen megfelel és jó az autóba, ráadásul 3 év garit adnak rá és szó nélkül kicserélik ha netán probléma merülne fel.
Toyota Yaris T SPORT
153