Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763796 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3600 Dátum: 2010.01.01 18:13:06 »
A váltógondomról már korábban írtam, de lenne még egy kérdésem. Ezt az akadozva ill. néha a 2-est reccsenve kapcsolható váltó gondját okozhatja a kuplung?
Igen. De az csak szétszedés után létszik.
Aha, a pedál holtjáték az rendben van, ami szembe ötlött, hogy elég lent kezd már fogni, illetve egy normál elindulásnál van egy olyan pontja, amikor érzem hogy rángat, ez még a nem teljes záráskor van.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3601 Dátum: 2010.01.03 12:29:54 »
A váltógondomról már korábban írtam, de lenne még egy kérdésem. Ezt az akadozva ill. néha a 2-est reccsenve kapcsolható váltó gondját okozhatja a kuplung?
Igen. De az csak szétszedés után létszik.
Aha, a pedál holtjáték az rendben van, ami szembe ötlött, hogy elég lent kezd már fogni, illetve egy normál elindulásnál van egy olyan pontja, amikor érzem hogy rángat, ez még a nem teljes záráskor van.

Ilyen rángatás nekem is volt korábban. Hideg motornál jelentkezett és az egész autó majd szét esett a rezonanciától, mikor elindultam 1-esben, néha meg visító hanggal indult. Ez a megvétel után volt talán sokat állt egy helyben előtte és az viselhette meg. Mindenesetre 2 hónap alatt teljesen elmúlt magától. Azóta sincs semmi baja.
Japó Yaris 1.3 Sol

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3602 Dátum: 2010.01.03 12:43:26 »
Ilyen rángatás nekem is volt korábban. Hideg motornál jelentkezett és az egész autó majd szét esett a rezonanciától, mikor elindultam 1-esben, néha meg visító hanggal indult. Ez a megvétel után volt talán sokat állt egy helyben előtte és az viselhette meg. Mindenesetre 2 hónap alatt teljesen elmúlt magától. Azóta sincs semmi baja.
Nálam melegen is van, de azért nem akarja szétrángatni a kasztnit. Csak finom elinduláskor jelentkezik, kicsit nagyobb gázzal, pörgősebben indulok, akkor nem érezni semmit belőle.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Olaf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3603 Dátum: 2010.01.04 08:16:25 »
De a Yarisnál ez nem hiba, hanem konstrukciós sajátosság. Hiszen a láncot az olaj feszíti, ahhoz pedig idő kell hogy az olajnyomás felépüljön. Minél többet áll az autó annál több... Minél jobb olajjal és gyári olajszűrővel egy kicsit enyhíthető, de meg nem szüntethető.
Akkor van gond, ha folyamatosan csörög, nem csak hidegindításnál!
Hali!
Én kb 1 hete hallom hogy folymatosan ciripel, alacsony fordlulaton, de leginkább kettesben olyan hangja van valaminek hogy valami borzasztó. Mintha csapágyas lenne valahol, amit nem nagyon hiszek mert akkor folyamatosan ugyanolyan hangja lenne.
Most fogok benne olajat cserélni meg szűrőket. (mondjuk kicsit túl vagyok a 15.000 km-en de máskor is mentem vele 20000-et csere előtt akkor sem volt baj)
Tanácstalan vagyok. Vezérlést nem nagyon tudnék cseréltetni.
HELP!
A bíztató szó is jó:)
Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhéjj!
Toyota Yaris 1.3 Sol 5.2 l/100km :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3604 Dátum: 2010.01.04 08:35:41 »
Hali!
Én kb 1 hete hallom hogy folymatosan ciripel, alacsony fordlulaton, de leginkább kettesben olyan hangja van valaminek hogy valami borzasztó. Mintha csapágyas lenne valahol, amit nem nagyon hiszek mert akkor folyamatosan ugyanolyan hangja lenne.
Most fogok benne olajat cserélni meg szűrőket. (mondjuk kicsit túl vagyok a 15.000 km-en de máskor is mentem vele 20000-et csere előtt akkor sem volt baj)
Tanácstalan vagyok. Vezérlést nem nagyon tudnék cseréltetni.
HELP!
A bíztató szó is jó:)
szokásos generátorszíj kiszáradás.
fújd be szilikonsprével alaposan a szíj külsejét, és ha vhogy hozzáférsz, akkor a belsejét is próbáld meg.
2-3 kezelés után jó lesz(addigra már a fél flakont ráfújtad).

Olaf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3605 Dátum: 2010.01.04 09:14:36 »
Hali!
Én kb 1 hete hallom hogy folymatosan ciripel, alacsony fordlulaton, de leginkább kettesben olyan hangja van valaminek hogy valami borzasztó. Mintha csapágyas lenne valahol, amit nem nagyon hiszek mert akkor folyamatosan ugyanolyan hangja lenne.
Most fogok benne olajat cserélni meg szűrőket. (mondjuk kicsit túl vagyok a 15.000 km-en de máskor is mentem vele 20000-et csere előtt akkor sem volt baj)
Tanácstalan vagyok. Vezérlést nem nagyon tudnék cseréltetni.
HELP!
A bíztató szó is jó:)
szokásos generátorszíj kiszáradás.
fújd be szilikonsprével alaposan a szíj külsejét, és ha vhogy hozzáférsz, akkor a belsejét is próbáld meg.
2-3 kezelés után jó lesz(addigra már a fél flakont ráfújtad).
Köcce:)
asszem elkövettem azt a hibát hogy befújtam a görgőket wd40-el attól meg csúszhat a dolog...
de veszek szilikont és majd megdolgozom azzal
Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhéjj!
Toyota Yaris 1.3 Sol 5.2 l/100km :)

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3606 Dátum: 2010.01.04 13:50:05 »
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz levenni a Y2-ben az ajtókárpitot elöl? Meg kéne zsírozni az ablakmozgató mechanikát mert eléggé szenved a motor mozgatás közben, illetve esős időben nyikorog.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Csak nem kéne ezért szervízbe menni.
Furcsa hogy a vizes ablakról ha leengedem és visszaemelem nem nyalja le a vizet a gumi.  :hmmmm:
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3607 Dátum: 2010.01.04 17:31:43 »
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz levenni a Y2-ben az ajtókárpitot elöl? Meg kéne zsírozni az ablakmozgató mechanikát mert eléggé szenved a motor mozgatás közben, illetve esős időben nyikorog.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Csak nem kéne ezért szervízbe menni.
Furcsa hogy a vizes ablakról ha leengedem és visszaemelem nem nyalja le a vizet a gumi.  :hmmmm:
Nagyon idős nem lehet a kocsid, hogy nyikorogjon a mechanika. Azt hiszem nekem sem nyalja le a vizet róla. Sajna a kárpitleszedést nem tudom hogy megy.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3608 Dátum: 2010.01.04 17:44:27 »
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz levenni a Y2-ben az ajtókárpitot elöl? Meg kéne zsírozni az ablakmozgató mechanikát mert eléggé szenved a motor mozgatás közben, illetve esős időben nyikorog.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Csak nem kéne ezért szervízbe menni.
Furcsa hogy a vizes ablakról ha leengedem és visszaemelem nem nyalja le a vizet a gumi.  :hmmmm:
Vard meg mig teljesen kiszarad (az most nem ket ora lesz...) ha meg akkor is nyikorog, akkor szervizbe vinnem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3609 Dátum: 2010.01.04 17:59:02 »
Idézet
Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz levenni a Y2-ben az ajtókárpitot elöl? Meg kéne zsírozni az ablakmozgató mechanikát mert eléggé szenved a motor mozgatás közben, illetve esős időben nyikorog.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Csak nem kéne ezért szervízbe menni.
Furcsa hogy a vizes ablakról ha leengedem és visszaemelem nem nyalja le a vizet a gumi.

Nem nehéz, de elöbb próbáld meg az ablakvezető gumit befújni szilikon zsírral vagy sima szilikonnal ott ahol csúszik benne az ablak. Többnyire inkább ott szorul.
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3610 Dátum: 2010.01.04 18:46:29 »
Igazából 4 éves az autó.
Ott ahol az üveggel érintkezik nem szivesen szilikonoznám mert az nem tesz jót az üvegnek. Nem lehet lepucolni az ablakról, maszat marad. (szerény tudásom szerint).
A nyikorgás mellékes a fő "baj" nem annyira gáz mert működik, de akkor is olyan szorulós hangja van. ( a család másik yarisának vajsimán mozog az ablaka).
Nektek is kattan egyet feltekerés közben kb félúton?
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3611 Dátum: 2010.01.04 20:21:36 »
Igazából 4 éves az autó.
Ott ahol az üveggel érintkezik nem szivesen szilikonoznám mert az nem tesz jót az üvegnek. Nem lehet lepucolni az ablakról, maszat marad. (szerény tudásom szerint).
A nyikorgás mellékes a fő "baj" nem annyira gáz mert működik, de akkor is olyan szorulós hangja van. ( a család másik yarisának vajsimán mozog az ablaka).
Nektek is kattan egyet feltekerés közben kb félúton?
Nekem nem kattan. Szilikont én sem kennék üvegre. Küldtem egy mélt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3612 Dátum: 2010.01.04 20:57:59 »
Igazából 4 éves az autó.
Ott ahol az üveggel érintkezik nem szivesen szilikonoznám mert az nem tesz jót az üvegnek. Nem lehet lepucolni az ablakról, maszat marad. (szerény tudásom szerint).
A nyikorgás mellékes a fő "baj" nem annyira gáz mert működik, de akkor is olyan szorulós hangja van. ( a család másik yarisának vajsimán mozog az ablaka).
Nektek is kattan egyet feltekerés közben kb félúton?
Nekem nem kattan. Szilikont én sem kennék üvegre. Küldtem egy mélt.

Köszi szépen! Na majd tavasszal nekiesek.  :hmmmm:
Yaris II d4d 2006

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3613 Dátum: 2010.01.05 05:01:40 »
Hali!
Én kb 1 hete hallom hogy folymatosan ciripel, alacsony fordlulaton, de leginkább kettesben olyan hangja van valaminek hogy valami borzasztó. Mintha csapágyas lenne valahol, amit nem nagyon hiszek mert akkor folyamatosan ugyanolyan hangja lenne.
Most fogok benne olajat cserélni meg szűrőket. (mondjuk kicsit túl vagyok a 15.000 km-en de máskor is mentem vele 20000-et csere előtt akkor sem volt baj)
Tanácstalan vagyok. Vezérlést nem nagyon tudnék cseréltetni.
HELP!
A bíztató szó is jó:)
szokásos generátorszíj kiszáradás.
fújd be szilikonsprével alaposan a szíj külsejét, és ha vhogy hozzáférsz, akkor a belsejét is próbáld meg.
2-3 kezelés után jó lesz(addigra már a fél flakont ráfújtad).
Köcce:)
asszem elkövettem azt a hibát hogy befújtam a görgőket wd40-el attól meg csúszhat a dolog...
de veszek szilikont és majd megdolgozom azzal


WD40 egy jó anyag, nagyon sok helyre jó de gumira, csapágyra tenni nem szabad. A durva kúszóképesség, víz(olaj..) kiszorítás nem mindig előny.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3614 Dátum: 2010.01.05 10:37:42 »
Köcce:)
asszem elkövettem azt a hibát hogy befújtam a görgőket wd40-el attól meg csúszhat a dolog...
de veszek szilikont és majd megdolgozom azzal
Ilyen helyre a WD40-et hanyagolt, nem sokat fog érni, hamar eltűnik onnan.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive