Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763836 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3585 Dátum: 2009.12.28 11:26:15 »
Igen, próbáltam, az úgy működik ahogy kell, semmi gond nincs vele.
Hogy az index miért csinálja ugyanezt, azt nem tudom.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3586 Dátum: 2009.12.28 11:31:03 »
Igen, próbáltam, az úgy működik ahogy kell, semmi gond nincs vele.
Hogy az index miért csinálja ugyanezt, azt nem tudom.
Hát a bajuszkapcsolóra nem tippelnék, azt még ki is lehetne mérni. Lehet a villogórelével lesz a gond. Írtad hogy riasztó is van utólag bekötve, de lekapcsoltad. Próbáltad az akkusaru levételével is?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3587 Dátum: 2009.12.28 11:37:33 »
Igen, próbáltam, az úgy működik ahogy kell, semmi gond nincs vele.
Hogy az index miért csinálja ugyanezt, azt nem tudom.
Hát a bajuszkapcsolóra nem tippelnék, azt még ki is lehetne mérni. Lehet a villogórelével lesz a gond. Írtad hogy riasztó is van utólag bekötve, de lekapcsoltad. Próbáltad az akkusaru levételével is?

Köszi a választ!
Hát azzal még nem, de lehet megér egy próbát. Örömteli hogy az ünnepek kezdetén történt és persze egy szerelő sincs nyitva ilyenkor. Voltam azért egy ismerősnél aki átnézte, hogy mi lehet a gond, és ő is a relére gyanakszik. Viszont ezt úgy fogom megtudni, ha kiveszem a régit és berakok egy újat. Viszont ha nem ez a bibi, akkor van egy fölös relém. Mennyibe kerül egy ilyen kb? Márkaszervizbe kellene vinnem, vagy bontóban szerezzek be ?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3588 Dátum: 2009.12.28 11:42:16 »
Köszi a választ!
Hát azzal még nem, de lehet megér egy próbát. Örömteli hogy az ünnepek kezdetén történt és persze egy szerelő sincs nyitva ilyenkor. Voltam azért egy ismerősnél aki átnézte, hogy mi lehet a gond, és ő is a relére gyanakszik. Viszont ezt úgy fogom megtudni, ha kiveszem a régit és berakok egy újat. Viszont ha nem ez a bibi, akkor van egy fölös relém. Mennyibe kerül egy ilyen kb? Márkaszervizbe kellene vinnem, vagy bontóban szerezzek be ?
Nincs valami autóvillamossági ismerősöd? Ha ki lenne szedve a helyéről, külön is meg lehet vizsgálni hogy az a hibás vagy sem, után lenne érdemes venni, akár bontóból is. Két ünnep között hogy nyitva van-e egy bontó is, azt sajna nem tudom, meg kellene érdeklődni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3589 Dátum: 2009.12.28 11:45:02 »
Köszi a választ!
Hát azzal még nem, de lehet megér egy próbát. Örömteli hogy az ünnepek kezdetén történt és persze egy szerelő sincs nyitva ilyenkor. Voltam azért egy ismerősnél aki átnézte, hogy mi lehet a gond, és ő is a relére gyanakszik. Viszont ezt úgy fogom megtudni, ha kiveszem a régit és berakok egy újat. Viszont ha nem ez a bibi, akkor van egy fölös relém. Mennyibe kerül egy ilyen kb? Márkaszervizbe kellene vinnem, vagy bontóban szerezzek be ?
Nincs valami autóvillamossági ismerősöd? Ha ki lenne szedve a helyéről, külön is meg lehet vizsgálni hogy az a hibás vagy sem, után lenne érdemes venni, akár bontóból is. Két ünnep között hogy nyitva van-e egy bontó is, azt sajna nem tudom, meg kellene érdeklődni.
Ok, nagyon köszi a segítséget, próbálkozom. Ha kiderül mi a baj, azért felrakom ide, hátha valaki belefut hasonlóba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3590 Dátum: 2009.12.28 12:17:30 »
Helló!

Nem a relével lesz a gond hanem a riasztó bekötésével (beszereléskor valamit nem elég körültekintően szigeteltek le és csak mostanra jött ki) vagy magával a riasztóval. Esetleg ha van vonóhorgod, akkor annak a visszajelzőjével.
Csak hát így távolból megoldani nem tudom  :no:
Xanyi

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3591 Dátum: 2009.12.28 13:07:48 »
Helló!

Nem a relével lesz a gond hanem a riasztó bekötésével (beszereléskor valamit nem elég körültekintően szigeteltek le és csak mostanra jött ki) vagy magával a riasztóval. Esetleg ha van vonóhorgod, akkor annak a visszajelzőjével.
Csak hát így távolból megoldani nem tudom  :no:

Hello,

A riasztót lekapcsoltam, de a probléma akkor is fenn állt. Vagy ilyenkor tökmindegy ?
Érdemes lenne akkor oda visszavinni ahol bekötötték ?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3592 Dátum: 2009.12.28 13:43:01 »
Hello,
A riasztót lekapcsoltam, de a probléma akkor is fenn állt. Vagy ilyenkor tökmindegy ?
Érdemes lenne akkor oda visszavinni ahol bekötötték ?
A riasztót nemrég kötötték be?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3593 Dátum: 2009.12.28 13:44:20 »
Hello,
A riasztót lekapcsoltam, de a probléma akkor is fenn állt. Vagy ilyenkor tökmindegy ?
Érdemes lenne akkor oda visszavinni ahol bekötötték ?
A riasztót nemrég kötötték be?

Hello,
Márciusban. Azóta semmi gond nem volt vele.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3594 Dátum: 2009.12.28 13:54:51 »
A riasztót nemrég kötötték be?
Hello,
Márciusban. Azóta semmi gond nem volt vele.
[/quote]
Vagyis nemrég, lehet az lesz amit Xanyi mondott.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3595 Dátum: 2009.12.28 14:23:48 »
Az teljesen mind1 most hogy be vagy ki van kapcsolva. Az a lényeg hogy össze van kötve az indexekkel...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3596 Dátum: 2009.12.28 14:24:27 »
Az teljesen mind1 most hogy be vagy ki van kapcsolva. Az a lényeg hogy össze van kötve az indexekkel... Így meg hogy nem is régen csinálták szinte biztos. Azokkak kell beszélned akik beszerelték.
Xanyi

kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3597 Dátum: 2009.12.28 15:07:38 »
Az teljesen mind1 most hogy be vagy ki van kapcsolva. Az a lényeg hogy össze van kötve az indexekkel... Így meg hogy nem is régen csinálták szinte biztos. Azokkak kell beszélned akik beszerelték.
OK, akkor megpróbálom náluk. Köszi a tippet!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3598 Dátum: 2010.01.01 17:20:34 »
A váltógondomról már korábban írtam, de lenne még egy kérdésem. Ezt az akadozva ill. néha a 2-est reccsenve kapcsolható váltó gondját okozhatja a kuplung?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3599 Dátum: 2010.01.01 18:06:51 »
A váltógondomról már korábban írtam, de lenne még egy kérdésem. Ezt az akadozva ill. néha a 2-est reccsenve kapcsolható váltó gondját okozhatja a kuplung?

Igen. De az csak szétszedés után létszik.
Xanyi