Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763851 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3570 Dátum: 2009.12.21 16:31:03 »
Nem szorul, csak nem működik. :sorcerer:
Havas úton volt 2 napot használva, egy napot kint aludt és ezután jött elő a hiba. Leállításkor még jó volt, elinduláskor egyből lámpa és se ABS, se kipörgés gátló, csak ideg. :censored:
Most újra garázsban aludt, de nem javult meg. Úgy látszik kézrátételre van szükség :wacko:

Sziasztok! Yaris II-ben világít az ABS visszajelzője menet közben, és persze nem is működik. A biztosíték jó. Mérjem ki a jeladókat, vagy elég a tisztítás is?
Ha csak egy jeladó megy ki, akkor a többi még gondolom működik és nem lesz működésképtelen az ABS. Hogy mind a 4 egyszerre tisztításra szoruljon? Ahhoz latyaknak, jégnek kellene a jeladó tárcsákra kerülnie, de azok vannak annyira zárt helyen hogy ilyen gond ne legyen. Hogy jött elő a hiba? Előző leállításkor még jó volt, aztán a következő indításnál már nem?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3571 Dátum: 2009.12.21 17:50:55 »
Idézet
Ma reggel indulnék munkába, és nem indul a kocsi.. Egyt forgat, aztán se kép-se hang.
A márkaszervízben most akciós a Yaris akksi 31-ig. 15 ezer Ft. Gyorsan gyorsan  ;)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3572 Dátum: 2009.12.21 17:54:42 »
Sziasztok!

Belekezdtem egy kis otthoni szerelgetésbe. Illetve csak kezdtem volna. A Xenon fényszórókat szerettem volna más típusra kicserélni. Viszont nagyon kevés a hely és a kábelekhez sem férek rendesen hozzá ezért ki kéne szednem a lámpát. Ezt úgy láttam 2 csavar tartja felül, de még alul is be van akasztva valahová és a lökhárítótól nem tudom kivenni.
Valaki hozzáértő le tudná írni nekem, hogyan kell szépen leszedni az első lökhárítót, légyszi? Úgy láttam egy csavar fogja a fent a kerék előtt. Ha azt kiszedem csak húzni kell és lepattan? Milyen irányban célszerű hogy ne törjek el semmit rajta? A páciens egy 2002-es ráncfelvarrás előtti Yaris.

Előre is köszi a segítséget.

Tapasztalatom, hogy a Yarisba be lehet úgy szerelni a xenont, hogy ne kelljen a lámpát kivenni. Franciánál a bal oldalon a biztosítéktábla van útba, azt kell csak elbillenteni. Amúgy a lökhárítót alúl tartják csavarok, fent középen a hűtő elött egy patent, és egy-egy csavar a kerekeknél. Ezen kívül csak pattintós a dolog, a széleit az autó orra felé és kicsit kifelé húzva lehet kipattintani, de vigyázz, mert könnyen törik, pláne ilyen hidegben!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3573 Dátum: 2009.12.21 17:57:24 »
Sziasztok! Yaris II-ben világít az ABS visszajelzője menet közben, és persze nem is működik. A biztosíték jó. Mérjem ki a jeladókat, vagy elég a tisztítás is?

Rengeteg dolog lehet, ha beviszed márkaszervízben ott computerrel elég hamar meg tudják állapítani a hibát. Bármi lehet, jeladók, vezetékek, ABS ECU. Otthon max annyit tehetsz, hogy kiméred a jeladókat. Tisztítással nem sokat érsz, nem jellemző az ilyen probléma, eddig még csak egy nagyon durván használt Hiluxnál kellett ilyen csinálnom.
Xanyi

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3574 Dátum: 2009.12.21 19:47:54 »
Akkor neked is leírom, hogy az kevés, hogy álló helyben kiméred:

TESTER)
(a) Check that the ABS warning light is blinking as
shown in the illustration.
(b) Check the speed sensor signal.
(1) Drive the vehicle straight forward at a speed of
28 mph (45 km/h) or more for several seconds.
(2) Check that the ABS warning light goes off.
HINT:
• The sensor check may not be completed if
one or more wheels spin or the steering
wheel is turned.
• If the speed sensor check is commenced
while the steering wheel is turned, the ABS
warning light may come on after the low
speed check is finished.
• The ABS warning light comes on immediately
when an abnormality is detected.
• When the speed sensor signal is normal, the
ABS warning light goes off while the vehicle is
driven at 28 mph (45 km/h) or more and
blinks in the test mode pattern while
stationary.
• Do not drive the vehicle at a speed of 50 mph
(80 km/h) or more after the ABS warning light
turns off, because test mode DTCs are set
again when the vehicle speed exceeds 50
mph (80km/h).

Sziasztok! Yaris II-ben világít az ABS visszajelzője menet közben, és persze nem is működik. A biztosíték jó. Mérjem ki a jeladókat, vagy elég a tisztítás is?

Rengeteg dolog lehet, ha beviszed márkaszervízben ott computerrel elég hamar meg tudják állapítani a hibát. Bármi lehet, jeladók, vezetékek, ABS ECU. Otthon max annyit tehetsz, hogy kiméred a jeladókat. Tisztítással nem sokat érsz, nem jellemző az ilyen probléma, eddig még csak egy nagyon durván használt Hiluxnál kellett ilyen csinálnom.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3575 Dátum: 2009.12.21 20:59:50 »

Tapasztalatom, hogy a Yarisba be lehet úgy szerelni a xenont, hogy ne kelljen a lámpát kivenni. Franciánál a bal oldalon a biztosítéktábla van útba, azt kell csak elbillenteni. Amúgy a lökhárítót alúl tartják csavarok, fent középen a hűtő elött egy patent, és egy-egy csavar a kerekeknél. Ezen kívül csak pattintós a dolog, a széleit az autó orra felé és kicsit kifelé húzva lehet kipattintani, de vigyázz, mert könnyen törik, pláne ilyen hidegben!

Köszi a tanácsokat. Először is megvárom az idő enyhülését és 2 nap múlva már alá is tudok nézni a kocsinak. Megpróbálom lökhárító macera nélkül, de nekem az az érzésem nem úszom meg a levételt  :no: Jobb oldalt is baromi szűk a hely. Főleg egy kábel van útban, aminek a csatlakozójához alig érek el ezért reménytelen a kihúzása. Ez még made in japan. Szerencsére.
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3576 Dátum: 2009.12.22 08:11:44 »
...elinduláskor egyből lámpa és se ABS, se kipörgés gátló, csak ideg. :censored:
enyémben se abs, se kipörgésgátló, és ideges sem vagyok :flowers:
el kell adni azt az autót...

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3577 Dátum: 2009.12.22 10:38:09 »
Laci a másik topicban már írtam, hogy el lesz adva, addig próbálok keveset panaszkodni. Engem egyáltalán nem zavarna ezek hiánya sőt sokkal inkább autó érzete van, csak az asszony és az eladás miatt lesz megcsinálva. :ph34r:

...elinduláskor egyből lámpa és se ABS, se kipörgés gátló, csak ideg. :censored:
enyémben se abs, se kipörgésgátló, és ideges sem vagyok :flowers:
el kell adni azt az autót...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3578 Dátum: 2009.12.22 16:53:29 »
Nem az erősségem az angol, de nem értem hogy ha ilyen jól tudod akkor miért kérdezed... Amúgy nagyjából van sejtésem hogy mi lehet a gondja, de mivel ugyis mindent jobban tudsz így feleslegesen nem írom le  ;)
Xanyi

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3579 Dátum: 2009.12.23 13:30:27 »
Kíváncsi voltam másnak is előjött-e már ez a hiba, vagy csak én voltam ilyen szerencsés. Én nem leszek ilyen bunkó, majd leírom, hogy mi volt a gond, hátha másnak tudok segíteni ezzel.
A mai napon Az ABS hol jó, hol nem. Már rá se kell nézzek a műszerfalra, hogy tudjam mikor nem megy, ui. akkor fog jobban a fék.

Az ugye nem baj -nem biztos hogy te mondtad- hogy nem fog adok meg olyan tanácsot, hogy fújjam 3,5 barra a gumit, főleg autópályára, ahol jobban is melegszik, mert akkor 2 decivel kevesebbet fog fogyasztani. :D

Nem az erősségem az angol, de nem értem hogy ha ilyen jól tudod akkor miért kérdezed... Amúgy nagyjából van sejtésem hogy mi lehet a gondja, de mivel ugyis mindent jobban tudsz így feleslegesen nem írom le  ;)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3580 Dátum: 2009.12.23 13:35:26 »
Kíváncsi voltam másnak is előjött-e már ez a hiba, vagy csak én voltam ilyen szerencsés. Én nem leszek ilyen bunkó, majd leírom, hogy mi volt a gond, hátha másnak tudok segíteni ezzel.
A mai napon Az ABS hol jó, hol nem. Már rá se kell nézzek a műszerfalra, hogy tudjam mikor nem megy, ui. akkor fog jobban a fék.

Az ugye nem baj -nem biztos hogy te mondtad- hogy nem fog adok meg olyan tanácsot, hogy fújjam 3,5 barra a gumit, főleg autópályára, ahol jobban is melegszik, mert akkor 2 decivel kevesebbet fog fogyasztani. :D

Szervizben nem akarod megnézetni a kocsit? Mert így eladni biztosan nem lehet, legalább egy diagnosztika erejéig meg kellene nézetni. Egyébként alászedett kormánynál lassú gurulásnál nekem is szól a fék, nem is halkan.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3581 Dátum: 2009.12.23 16:50:24 »
Bunkó? Neked is Boldog Karácsonyt  [rohog]

Másnak azzal nem fogsz segíteni hogy leírod a hibát. Hiszen aki nem ért hozzá ugyis szervízbe viszi, aki meg ért az megoldja maga kérdések nélkül...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3582 Dátum: 2009.12.23 20:36:38 »
Szerintem szeduxen összekevert velem.....a bunkó én vagyok ;)


kiccsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3583 Dátum: 2009.12.28 11:17:49 »
Sziasztok,

Tudtok nekem egy olyanban segíteni, hogy seperc alatt egyik napról a másikra, a Yarisom indexe megbolondult, és bármerre is használom, jobbra vagy balra, mindkét irányba villog, mint az elakadásjelző. Mi lenne erre a megoldás?
Riasztó van benne, utólag beszerelt, de lekapcsoltam, és a probléma továbbra is fenn állt.
Valami 5let ?

Üdv,

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3584 Dátum: 2009.12.28 11:23:51 »
Sziasztok,
Tudtok nekem egy olyanban segíteni, hogy seperc alatt egyik napról a másikra, a Yarisom indexe megbolondult, és bármerre is használom, jobbra vagy balra, mindkét irányba villog, mint az elakadásjelző. Mi lenne erre a megoldás?
Riasztó van benne, utólag beszerelt, de lekapcsoltam, és a probléma továbbra is fenn állt.
Valami 5let ?
Üdv,
Elakadásjelzőt próbáltad ki-be kapcsolni? Az rendben működik?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive