Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763929 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3510 Dátum: 2009.11.29 02:41:30 »
Nem akarok okoskodni, nem autószerelő vagyok, de olajjal kell javítani ha van benne 10.000km és  "reccsenve veszi, vagy akad"? Mindha a szakszervzbe olajat mernének a váltóba cserélni de szétszedni/cserélni nem mernék.

Amúgy enyém is nehezen veszi reggeli első elindulásnál az 1+rükvercet de 500m haladás után megjavul..., söt az új Yarisunknál se tökéletes pedig van benne 12.000km....  lehet váltóolajat kéne cserélni?  :D Na majd éves szervíz elött kitalálom legyen cserélve e az enyémbe ne csak ellenőrizve. (Most pont 6éves a gép, 6éven/105.00kmenként ellenörzés van előírva.)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3511 Dátum: 2009.11.29 07:42:52 »
Nem tudom a kezelésijében mi szerepelhet, de én a gyári SDS lapon néztem, amit a szervízek is használnak. Azt tudom, hogy gyáriból létezik ez az olaj, hogy más márkából van-e azt nem... Sajnos árakat sem tudok!
Érdekes, tegnap rákerestem a Toyota technikai dolgait tartalmazó oldalán, ahol fent a karbantartási ciklus, az 1,0 literes Yarishoz GL4-et ír, az 1,3.ashoz GL or GL5, pedig tudomásom szerint ugyanaz a váltó van benne. Vagy tévedek?
Március végén lesz esedékes az éves szerviz, minimum megnézetem az olajat és megpróbálom kicseréltetni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3512 Dátum: 2009.11.29 07:45:45 »
Nem akarok okoskodni, nem autószerelő vagyok, de olajjal kell javítani ha van benne 10.000km és  "reccsenve veszi, vagy akad"? Mindha a szakszervzbe olajat mernének a váltóba cserélni de szétszedni/cserélni nem mernék.

Amúgy enyém is nehezen veszi reggeli első elindulásnál az 1+rükvercet de 500m haladás után megjavul..., söt az új Yarisunknál se tökéletes pedig van benne 12.000km....  lehet váltóolajat kéne cserélni?  :D Na majd éves szervíz elött kitalálom legyen cserélve e az enyémbe ne csak ellenőrizve. (Most pont 6éves a gép, 6éven/105.00kmenként ellenörzés van előírva.)
Kétszer volt már szétszedve a szinkronszerkezet csere miatt, a kapcsolótengely miatt már nem kellett kivenni. Lehet hogy olaj lesz a ludas, bár az egyes-hátramenet nem szokott problémás lenni. Vagyis 1-est csak álló helyzetben lehet kapcsolni, ha valahol csordogálok és ki kellene ugrani, nem megy, csak ha ténylegesen megállok és akkor kapcsolok.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3513 Dátum: 2009.11.29 17:38:35 »
Jó lenne tisztázni: Én úgy tudom, hogy létezik ( a régebbieket nem nézve) gl4-es, létezik gl5-ös és létezik gl4/gl5-ös olaj. A műszaki előírás írhat gl4-et írhat gl5-öt írhatja, hogy gl4 or gl5 azaz gl4 "vagy" gl5 és írhat gl4/gl5-ös olajat.

A régi yaris eredeti angol leirása gl4/gl5 öt ír elő, ezt valami hozzáértő lefordídotta gl4 vagy gl5-re.  Pedig ott a per jel az nem vagy, hanem "per" :)


Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3514 Dátum: 2009.11.29 18:10:46 »
Következő jelenséget vettem észre kb. 2 hét óta: minden 30.-ik csomagtér ajtó lezáráskor a műszerfalon lévő visszajelző ikon nem alszik ki, a csomagtérben a lámpa tovább ég, mintha rosszul zártam volna le, nem kattanásig. A gond az, hogy az ajtó fixen, stabilan le van zárva. 4-5-ször kinyit-bezár és utána megint jó.
 :hmmmm:
Most ezzel hogyan menjek a szervízbe??? Mikor én magam is tudom, hogy ott nem fogom tudni a hibát bemutatni :wacko:
Viszont nagyon idegesítő, hiszen ha előjön, akkor ha nem veszem észre, egyrészt nem zár le a központi zár (hiszen úgy látja nyitva van az egyik ajtó), másrészt a csomagtér lámpa lemerítheti az akksit, ha mondjuk 4-5 napig nem használom az autót.
Vagyis kénytelen vagyok elvinni, hogy nézzék meg azt az érzékelőt, ami a csomagtér ajtóban van.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3515 Dátum: 2009.11.29 18:31:30 »
Mindenképpen irány a szervíz, talán sikerül produkálni!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3516 Dátum: 2009.11.29 19:55:22 »
Jó lenne tisztázni: Én úgy tudom, hogy létezik ( a régebbieket nem nézve) gl4-es, létezik gl5-ös és létezik gl4/gl5-ös olaj. A műszaki előírás írhat gl4-et írhat gl5-öt írhatja, hogy gl4 or gl5 azaz gl4 "vagy" gl5 és írhat gl4/gl5-ös olajat.

A régi yaris eredeti angol leirása gl4/gl5 öt ír elő, ezt valami hozzáértő lefordídotta gl4 vagy gl5-re.  Pedig ott a per jel az nem vagy, hanem "per" :)
A TAF-X-re az van írva hogy GL4+, ez nem azt jelenti, hogy GL4/GL5. Nekem ezzel az olajjal abszolút nem volt jobb mint a gyárival, sőt...., ahogy írtam, sűrűbbnek éreztem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3517 Dátum: 2009.11.29 19:59:46 »
Következő jelenséget vettem észre kb. 2 hét óta: minden 30.-ik csomagtér ajtó lezáráskor a műszerfalon lévő visszajelző ikon nem alszik ki, a csomagtérben a lámpa tovább ég, mintha rosszul zártam volna le, nem kattanásig. A gond az, hogy az ajtó fixen, stabilan le van zárva. 4-5-ször kinyit-bezár és utána megint jó.
 :hmmmm:
Azt a kapcsolót kipróbálni házilag is lehetne. Nem az ajtó csukásával, hanem a kapcsolópöcök nyomkodásával. Azt szerintem macerás lenne kimérni, hogy becsukáskor határozottan megnyomódik, és nem lehet olyan, hogy néha "mellé" megy és nem nyomódik meg.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3518 Dátum: 2009.11.29 20:21:33 »
Következő jelenséget vettem észre kb. 2 hét óta: minden 30.-ik csomagtér ajtó lezáráskor a műszerfalon lévő visszajelző ikon nem alszik ki, a csomagtérben a lámpa tovább ég, mintha rosszul zártam volna le, nem kattanásig. A gond az, hogy az ajtó fixen, stabilan le van zárva. 4-5-ször kinyit-bezár és utána megint jó.
 :hmmmm:
Azt a kapcsolót kipróbálni házilag is lehetne. Nem az ajtó csukásával, hanem a kapcsolópöcök nyomkodásával. Azt szerintem macerás lenne kimérni, hogy becsukáskor határozottan megnyomódik, és nem lehet olyan, hogy néha "mellé" megy és nem nyomódik meg.

Hát igen, a többi ajtónál nem lenne gond, hiszen ott a kapcsoló pöcök könnyen hozzáférhető helyen van, sőt még a motortér ajtónál is, na de a hátsó ajtóé úgy tudom magában a zárban van benne, így nem férni hozzá :no:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3519 Dátum: 2009.11.29 20:25:46 »
Hát igen, a többi ajtónál nem lenne gond, hiszen ott a kapcsoló pöcök könnyen hozzáférhető helyen van, sőt még a motortér ajtónál is, na de a hátsó ajtóé úgy tudom magában a zárban van benne, így nem férni hozzá :no:
Ja értem, akkor tényleg érdemes volna szervizben megnézetni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3520 Dátum: 2009.11.30 08:13:51 »
Yaris II-be szerelt gyári riasztó megadta magát. Régebben mikor bezártam a kocsit, a piros visszajelző led fél percig világított folyamatosan, aztán átváltott villogásra. Most nem csinál semmit. Valakinek valami tippje mielőtt szervízbe vinném?

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3521 Dátum: 2009.11.30 09:26:46 »

Következő jelenséget vettem észre kb. 2 hét óta: minden 30.-ik csomagtér ajtó lezáráskor a műszerfalon lévő visszajelző ikon nem alszik ki, a csomagtérben a lámpa tovább ég, mintha rosszul zártam volna le, nem kattanásig. A gond az, hogy az ajtó fixen, stabilan le van zárva. 4-5-ször kinyit-bezár és utána megint jó.
 
Most ezzel hogyan menjek a szervízbe??? Mikor én magam is tudom, hogy ott nem fogom tudni a hibát bemutatni
Viszont nagyon idegesítő, hiszen ha előjön, akkor ha nem veszem észre, egyrészt nem zár le a központi zár (hiszen úgy látja nyitva van az egyik ajtó), másrészt a csomagtér lámpa lemerítheti az akksit, ha mondjuk 4-5 napig nem használom az autót.
Vagyis kénytelen vagyok elvinni, hogy nézzék meg azt az érzékelőt, ami a csomagtér ajtóban van.



Nálam (7 hónapos 1.33-as Yaris) pont fordított a hiba: kinyitom a csomagtéri ajtót és nem gyullad fel sem a műszarfalon a visszajelző, sem a csomagtéri beltéri lámpa. Hosszas vizsgálódás után kiderítették, hogy csomagtéri zárban lévő mikrokapcsoló nem érzékeli, hogy ki van nyitva az ajtó (gondolom, nálad pedig azt nem veszi észre, hogy be van zárva). Most éppen alkatrészre (mikrokapcsolóra) várok. Szerencsére garanciális.
Remélem, valamit segítettem.



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3522 Dátum: 2009.11.30 16:28:53 »
Yaris II-be szerelt gyári riasztó megadta magát. Régebben mikor bezártam a kocsit, a piros visszajelző led fél percig világított folyamatosan, aztán átváltott villogásra. Most nem csinál semmit. Valakinek valami tippje mielőtt szervízbe vinném?
Ha távirányítóval bezárod és kulccsal kinyitod az ajtót, megszólal a riasztó?
Vagy, felnyitod a motorháztetőt, világít a led?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3523 Dátum: 2009.11.30 18:18:06 »
Ha távirányítóval bezárod és kulccsal kinyitod az ajtót, megszólal a riasztó?
Vagy, felnyitod a motorháztetőt, világít a led?

Köszi a tippet, megnézem. Már én is gondolkodtam rajta, csak olyan helyen állt a kocsi, ahol korán reggel ilyet nem szívesen csinálok, de majd holnap azzal jövök és a céges parkolóban megnézem. Azon gondolkodtam még, van-e valami diagnosztikai módja a riasztónak, hogy mondjuk morse jelekkel elmondja mi baja ... bár lehet annyira halott, hogy még erre sem képes. Csak kellene lennie valami hibajelzésnek... majd előtúrom estére a leírását, hátha abban van valami hibakeresési segítség.

mario

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3524 Dátum: 2009.11.30 19:10:30 »
Sziasztok,

Kellene egy pár info. Az alany 2008.03.Toyota Yaris 1364 cm3 diesel. 117.000 km van az autóban. Szervizes lett. Kérdezném, hogy:
- 117.000 szerviznél mit kell cserélni?
- Milyen olaj jár bele? Esetleg 10W40 is jó?
- Hogyan lehet a műszerfalról kitörölni a szerviz jelzést?

Van egy hibakód, miszerint a nagynyomású szivattyú visszacsapószelep rossz.
Ezt tényleg csak a nagynyomású szivattyúval együtt kell cserélni? Vagy esetleg magát a szelepet is lehet külön?

Várom mielőbbi válaszotokat vagy ide vagy a mario28 kukac freemail pont hu cimre.

Köszi, Tamás


A hosszú hsz-t lerövidítettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.30 19:11:56 írta kleingy »